dobra skola na slovensku

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Tau » stř 18. srp, 2010 11:39

ešte v krátkosti k tej skupine wushu v sade janka kráľa. Tak fak neviem že prečo by to mali byť nejaký chudáci len preto že cvičili v prírode. To len dokonalý bojovníci sa môžu na verejnosti prezentovať 8O 8O 8O ? Možno to boli chalani ktorí sú začiatočníci alebo takí čo si možno myslia že niečo vedia hoci to vyzeralo komicky. No a čo? Má tu niekto patent na dokonalosť? Ži a nechaj žiť !

To sa mám fakt tváriť previnilo ak si idem do parku zacvičiť tai-chi formu aj napriek tomu že je ešte dobre neovládam či začať ať uvažovať nad tým že koľkí sa tam aktuálne zo mňa v duchu smejú? Či mám byť v strehu ktorý k**** mi príde dať po papuli? Sorry ale toto je je choré. Ži a nechaj žiť ! A nikdy nikoho nepodceňuj. Nikdy nevieš kto stojí proti Tebe. Možno robí čudné pohyby ale vie sa brániť veľmi efektívne a nie v štýle chorej modlivky ktorú tam nacvičuje. A možno má vo vačku slzák ktorý vie použiť, možno inú zbraň. Možno má tlsté okuliare, malú hlavu a 20 kíl aj s topánkami ale možno je to vymetenec ktorý vie s úsmevom stlačiť spúšť revolvera.

Asi toľko
Tau
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 17. srp, 2010 23:00

 

Re: Zdravím

Příspěvekod NOKT » stř 18. srp, 2010 11:44

4Tau: Ahoj ahoj... Já bych neviděl problém ve filozofii jako takové... Filozofie je ok, ALE... Ono jde spíš o to, že hodně lidem leze na mozek a zakrývají racionální úsudek. Proto radši bouchat, bouchat, bouchat a zjistit jak to je a ne jak mi řekne sensei/sifu.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod wushupetr » stř 18. srp, 2010 11:57

Moc se mi libilo jak tu nekdo napsal, uz nevim kdo, ze pojem BOJOVE UMENI mu neprijde moc trefny a ze by se to spis melo nbazyva UMENI BOJE. Myslim si to taky, protoze ten prvni pojem je takovej vic zavadejici do toho umeni jako je tanec, zpev, vytvarne umeni.
Vis kolik bylo v Cine a nejen v Cine lidi, ktery ovladaly BU a pritom to byli hajzlove, co neumeli cist, pocitat, nefilozofovali a tak? a stejne jim to fungovalo.
Je jedno jaka forma boje to je , ale koukni na Mika Tysona. nevypada, ze by studoval svaty pismo a meditoval v lesich :)
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod wushupetr » stř 18. srp, 2010 12:04

s tim druhym cos napsal souhlasim
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Tau » stř 18. srp, 2010 13:21

wushupetr píše:Vis kolik bylo v Cine a nejen v Cine lidi, ktery ovladaly BU a pritom to byli hajzlove, co neumeli cist, pocitat, nefilozofovali a tak? a stejne jim to fungovalo.
Je jedno jaka forma boje to je , ale koukni na Mika Tysona. nevypada, ze by studoval svaty pismo a meditoval v lesich :)


To je pravda. V každom prípade som presvedčený že borec BU ktorý navyše nie je hajzel, vie čítať alebo počítať je na vyššom stupni majstrovstva :)

Ok, ale ešte by som rád naspäť k pôvodnej téme - dobrá škola BU na Slovensku:

Stále uvažujem že by som znovu začal aj s wing-chunom. Tak aspoň 1x do týždňa. Hlavne kôli ručným drilom a sparingu. Tu ešte cítim isté rezervy. Navyše wing-chun sa mi páči. Čo hovoríte na toto?
http://www.wingchunkuen.sk/
Vedie to si-fu Juraj Povinec a vyzerá to dobre. Aký je Váš názor na túto školu, prípadne skúsenosti? Čo ma trošku znervózňuje je fakt že to vyzerá že klub sa mi zdá taký izolovaný a nevidím link na nejakých čínskych či iných majstrov. Sa mi skrátka zdá že niečo sa tam trénuje ale je to také uzavreté a "ohraničené" čo mi príde ako mínus. Ale možno sa mýlim a je to inak ...
http://www.wingchunkuen.sk/Skola/Si-Fu/Si-Fu.htm
Tau
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 17. srp, 2010 23:00

Příspěvekod pm » stř 18. srp, 2010 13:28

WCH na Slovensku - zkus http://wing-chun.sk/

jinak http://www.lamgagungfu.sk/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Pali » pát 27. srp, 2010 10:41

www.svarog.tk/pages/svarog.html
Vyučujú asi všetky oblasti boja, neviem, odkiaľ to všetko majú :roll: Možno sa mýlim a niečo vedia. Počuli ste už niekto o tejto škole?
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Tau » pát 27. srp, 2010 16:41

Pali píše:www.svarog.tk/pages/svarog.html
Vyučujú asi všetky oblasti boja, neviem, odkiaľ to všetko majú :roll: Možno sa mýlim a niečo vedia. Počuli ste už niekto o tejto škole?


Tak som si prešiel tú galériu a zaujalo ma že tam takmer všetci majú dáku dobrú náladu :roll: Ale zase vedieť zasadiť či prijať ranu s úsmevom nepochybne má svoj štýl. Len si predstav napr. takú noc bojovníkov keby boli v ringu všetci vysmiati a nie stále iba nasratí a zamračení :lol: Ring je vcelku hodne smutné miesto.
Tau
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 17. srp, 2010 23:00

Příspěvekod kjang » pát 27. srp, 2010 18:57

..
Naposledy upravil kjang dne pát 27. srp, 2010 23:12, celkově upraveno 1
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marcelo » pát 27. srp, 2010 19:28

Pali píše:www.svarog.tk/pages/svarog.html
Vyučujú asi všetky oblasti boja, neviem, odkiaľ to všetko majú :roll: Možno sa mýlim a niečo vedia. Počuli ste už niekto o tejto škole?




...ked si odmyslime vsetky tie kecy a chujoviny typu Neophyt,Rytier,Militant :roll: :roll: :roll: ,nastava nam kardinalna otazka na vecer s otvorenou flasou vina,od koho a kde cerpali info,vyuku,takticke informacie,info o streleckom vycviku,chladne zbrane,sebeobrana pre zeny atd..na toto vsetko co tam maju by potrebovali minimalne 6 Koucov na rozlicnu oblast a aj to by musel kazdy z nich suplovat aspon 2-3 discipliny..nenasiel som tam ziadnu zmienku na zdroj vyuky,na nejakeho Kouca, Instruktora,Klub alebo Skolu,Liniu a blablabla :?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 27. srp, 2010 19:41

Marcelo,myslím,že netřeba nějak moc pátrat,ne???? Respektive,ztráta času....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod nick1234 » sob 05. úno, 2011 0:59

Aj keď asi už mŕtve vlákno, pripojím sa.
Len pár dotazov, vždy sa snažím byť slušný no musím sa aj odventilovať niekde.

1) Filozofia vs. Boj. V krátkosti, filozofia je neoddeliteľná súčasť, no cez filozofiu sa neubránite, zatiaľ čo po rokoch tréningu príde filozofia "sama". Človek bude vedieť o svojom tele viac a začne si ho vážiť, ako aj telá druhých a prírodu samu. Ale filozofiu treba objaviť! nie prečítať z knižky...

2)"Blbečkovia" v SJK. Mám osobné problémy z touto školou. (Nie osobné ako že fyzické ale ako názorové). Videl som ich tréningy, viac krát, exibície, videl som ich pred a po exibícii v zákulisí. Nemám rád ich "štýl" podla mňa keď si ich niekto odchytí večer na ulici tak nedopadnú najlepšie (čínske mená, línie, rody pre mňa nič neznamenajú) no ktovie, možno ich to zachráni. V každom prípade sa však neprezentujú ako killeri tak nech si svoje tai-či meče robia v SJK, to je to posledné prečo by som ich odsudzoval.

3) Škola šeliem nemá exhibične najlepšie spravené vystúpenia, no videl som jej študentov používať KF v realite a vždy bolo účinné, podla mňa sú v použiteľnosti o pár stupňou vyššie aj napriek tomu že sa hrdo nehlásia k nejakej línii alebo rodu.

4) Hrankay (dúfam že sa to nepíše z j na konci, ak áno, tak sorry), esteticky sa mi nepáči ich kung fu, no sú si istý tým čo robia a sú na dobrej úrovni.

5) V KAŽDOM PRÍSPEVKU SOM HODNOTIL ŠTUDENTOV, SCHOPNOSTI UČITEĽOV SÚ NIEKEDY "SKRYTÉ" (niekedy naozaj, niekey až moc :twisted: )

P.S. Som anonymný užívateľ a nik ma tu nepozná, takže kľudne moje príspevky nemusia mať žiadnu váhu.
Naposledy upravil nick1234 dne ned 20. bře, 2011 8:28, celkově upraveno 1
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod kumori » sob 05. úno, 2011 8:27

[quote="Pali"]www.svarog.tk/pages/svarog.html
Vyučujú asi všetky oblasti boja, neviem, odkiaľ to všetko majú :roll: Možno sa mýlim a niečo vedia. Počuli ste už niekto o tejto škole?[/quote]

zajímavé :lol: :lol: :lol: ač jsem ještě relativně mlád, téměř jsem se pomočil smíchy...v ČR máme ekvivalent takovéto zájmově-metodické skupiny, která také fundovaně zasahuje do výcviku ozbrojených složek, především "speciálních jednotek" - www.sorudo.cz :lol: 8) opravdu jen pro otrlé...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod danto » pát 18. bře, 2011 10:38

Tau píše:
wushupetr píše:Vis kolik bylo v Cine a nejen v Cine lidi, ktery ovladaly BU a pritom to byli hajzlove, co neumeli cist, pocitat, nefilozofovali a tak? a stejne jim to fungovalo.
Je jedno jaka forma boje to je , ale koukni na Mika Tysona. nevypada, ze by studoval svaty pismo a meditoval v lesich :)


To je pravda. V každom prípade som presvedčený že borec BU ktorý navyše nie je hajzel, vie čítať alebo počítať je na vyššom stupni majstrovstva :)

Ok, ale ešte by som rád naspäť k pôvodnej téme - dobrá škola BU na Slovensku:

Stále uvažujem že by som znovu začal aj s wing-chunom. Tak aspoň 1x do týždňa. Hlavne kôli ručným drilom a sparingu. Tu ešte cítim isté rezervy. Navyše wing-chun sa mi páči. Čo hovoríte na toto?
http://www.wingchunkuen.sk/
Vedie to si-fu Juraj Povinec a vyzerá to dobre. Aký je Váš názor na túto školu, prípadne skúsenosti? Čo ma trošku znervózňuje je fakt že to vyzerá že klub sa mi zdá taký izolovaný a nevidím link na nejakých čínskych či iných majstrov. Sa mi skrátka zdá že niečo sa tam trénuje ale je to také uzavreté a "ohraničené" čo mi príde ako mínus. Ale možno sa mýlim a je to inak ...
http://www.wingchunkuen.sk/Skola/Si-Fu/Si-Fu.htm


Pokial mozem ku skole Juraja Povinca. Juraj Povinec je ziak na slovensku nesmierne znameho Svetozara Prochotskeho. Svetozar sa naucil svoje wing chun z instrutkaznych dvd a a cca z dvoch seminarov na ktorych sa zucastnil. Nikdy nebol preukazatelne ziakom ziadneho sifu ziadneho WCH stylu ani nic podobne. Svetozarove rozpravky o tom jak bojoval v klietke a podobne netreba dalej komentovat. Juraj Povinec je pokracovatelom tejto vysoko kvaltinej linie. Absolutna neznalost systemu WCH, absolutne ziaden pojem o postoji, rovnovahe, technikach, didaktike. Tieto nedostatky su nahradzane tvrdym fyzickym drilom. Komu tato uroven WCH staci odporucam skolu sifu Povinca.
danto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 13. pro, 2008 0:00

Příspěvekod nick1234 » pát 18. bře, 2011 22:12

O Jurovi som Počul všeličo, rozhodne by som nepochyboval že vie byť nebezpečný a pre začiatočníkov určite zaujímavý :? :roll: Či je to však WT ...
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » sob 19. bře, 2011 13:32

Tak jsem byl minulej tyden se Svetem na pokecu. Uz vim o koho se jedna a na Jura si pamatuji z 90-tych let.
Techniku wt bych sem netahal, jednak ta wt technika je shit ala Leung Ting ... wt samotne, zadnou techniku (krome multilevelu) stejne nema.
Juro je bitkar, znam ho, kdysi davno byl na par seminarich, ktere jsem delal.
Zdal se mi jako clovek v pohode, ze uz par let u nikoho necvici a dal nikam neroste je asi vec druha, ale taky u koho se ma v Blave ucit wing cheun, ze???
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

pan svatozar

Příspěvekod majorjing » ned 20. bře, 2011 0:01

sveta poznam osobne.prehodil som s nim o kungfu zopar slov,aj my ukazoval niake techniky a bolo z nich citit skusennost a napriek vsetkemu som sa jeho technik uprimne bal. druha vec, z tich zopar minut a aj s toho co som o nom pocul(z dobrych zdrojov),ludsky je to dost uboziak. dufam ze ma nevystopuje a nezabije. skola jura povinca je genialne vybavena, maju postaveny v bratislave taky maly kungfu klastor. uroven wt mi prisla v pohode,ale bez okokolkov priznam ze na tomto fore je sto vetsich odbornikov na wt.koniec koncov maju aj dost videii na youtube, takze kto chce urobi si nazor.len ten Svatozar a jeho Thor Steinar Pitbull Farma mi niesu velmi sympaticky.
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod nick1234 » ned 20. bře, 2011 8:26

ludsky je to dost uboziak. dufam ze ma nevystopuje a nezabije.


:D

wushupetr napsal:

Vis kolik bylo v Cine a nejen v Cine lidi, ktery ovladaly BU a pritom to byli hajzlove, co neumeli cist, pocitat, nefilozofovali a tak? a stejne jim to fungovalo.
Je jedno jaka forma boje to je , ale koukni na Mika Tysona. nevypada, ze by studoval svaty pismo a meditoval v lesich


To je pravda. V každom prípade som presvedčený že borec BU ktorý navyše nie je hajzel, vie čítať alebo počítať je na vyššom stupni majstrovstva


True, true
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

borec

Příspěvekod majorjing » ned 20. bře, 2011 15:49

to verim,aj suhlasim ze borec BU ktorý navyše nie je hajzel, vie čítať alebo počítať je na vyššom stupni majstrovstva.ale aj tak je stupen jeho majstrovstva podla mna dost vysoky na to aby ma zabil.
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Tau » pát 10. čer, 2011 7:37

Takže zdravím po čase ...

píšem aby som dal trochu veci do poriadku, pretože mám pocit že je to nutné. Takže k Jurovi - po určitom čase môžem zodpovedne povedať že ako človek je úplne v pohode. To istí sa dá povedať o jeho WCH ktorému naozaj nič nechýba. Ja neviem čo bolo medzi kým v minulosti (zjavne tam bol konflikt minimálne s Rzounkom ...) ale úprimne - moc ma to nezaujíma. Podľa informácií ktoré mám však môžem skonštatovať iba jedno - ak niekde bol osobný čí iný problém, bol v každom prípade na na obidvoch stranách. Tak ako ho poznám ja môžem povedať len to že je to celkom normálny chalan, so skutočným vzťahom k bojovému umeniu.
A k jeho majstrovstvu ... Tak mi teraz z odstupom času pripadá hodne zábavný argument že jeho majster Prochotský sa všetko naučil z knižiek či DVD. Jednak viem, že chodil hodne po seminároch s majstrami a venoval tomu dosť úsilia a času ale hlavne tu nesedí jedna vec. Nakoľko si myslím že po x rokoch kung fu už viem posúdiť dobré a špatné kung fu, tak ja len toľko že ak toto je fakt "naučené z knižiek a DVD", tak potom klobúk dole priatelia 8O Potom to neukazuje na nič iné, ako na to, že ide skutočne o výnimočný talent ktorému stačí minimum vedenia na to aby to dokázal dotiahnuť na nejakú rozumnú úroveň. A presne takéto typy sa potom stávajú majstrami. To sú tí, ktorí vedia techniku a pohyb prirodzene pochopiť a vnútorne precítiť. Áno, netvrdím že je zrovna ortodoxným nasledovníkom nejakej konkrétnej línie - je tam základ myslím od Yip mana, nejaké konkrétne špecialitky prebraté od Cheunga atď. Ale myslím si že to nie je až tak podstatné. Myslím že väčšina na tomto fóre aj tak zastáva názor že bojové umenie je predovšetkým o boji a kontakte. A myslím že toto tu určite nechýba. Za svoje chi sao ani formy sa rozhodne nemusí hanbiť. Ono, už na tom ako sa človek postaví, pohybuje a zvláda techniky pomaly či v rýchlosti vidno, či to má ducha a myšlienku alebo je to len prázdne máchanie rukami.

Takže toľko môj názor - je to tu niekedy na môj vkus až príliš jednostranné - a miestami to tu pôsobí ako nejaký VIP klub kde právo na pravdu má len určitá skupina. Aj preto som považoval za potrebné vyjadriť sa v záujme objektívnosti k danej téme. Už kôli ostatným, ktorí náhodou zablúdia na tento web aby tu našli nejaké nejaké informácie. V každom prípade hodnotím školu Juraja Povinca z hľadiska kung-fu veľmi vysoko a s kľudným svedomím by som ju odporučil. Veľká škoda že ja to nejak nestíhám - mám totiž kopu iných povinností, vrátane rodiny. Možno neskôr ...

Majte sa
Tau
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 17. srp, 2010 23:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků