Seminář práce s vaší čchi, Praha 18.-19. 6. 2011

semináře, workshopy, exhibice, zápasy, TV...

Seminář práce s vaší čchi, Praha 18.-19. 6. 2011

Příspěvekod Yvan » úte 07. čer, 2011 20:12

Seminář s Piou Giammasi.

Víkendový odpolední seminář pro zájemce o práci s vnitřní energií

Na tomto semináři získáte porozumění, co je čchi a jak svou čchi kultivovat prostřednictvím pohybu i klidu. Toto porozumění pak můžete aplikovat při svém cvičení taichi, jógy, čchi-kungu a jakékoli jiné meditativní formy praxe.

Workshop zahrnuje:
- porozumění čchi v rámci teorie čínské medicíny
- porozumění a zkoumání vztahu mezi myslí a čchi
- praktické aplikace, sebezkušenostní cvičení a meditační metody

Pia Giammasi (původem z USA, posledních 25 let žije v Asii – Čína, Srí Lanka, Taiwan)

Pia se intenzivně věnovala budhismu, studovala čínskou medicínu a bojová umění. Prostřednictvím toho studia nabyla vědomosti a porozumění hlubším jemným aspektům čchi a tomu, jak čchi kultivovat.

Vzdělání:
- vystudovala čínskou medicínu na Xiamen University, Čína
- absolvovala magisterské studium budhismu na University of Kelaniya, Srí Lanka
- přes 20 let studovala a překládala pro mistra Nan Huai-Chin (jednoho z největších žjících mistrů taoismu, budhismu a konfucianismu tohoto století, tento učitel se také zabýval vědeckým studiem psycho-somatických procesů při transformativní spirituální praxi)
- 6 let intenzivní trénink v Yin stylu Ba Gua Zhang s mistry Jing Chun-Ju a Jing Chun-Chang (oba z nich jsou také lékaři čínské medicíny a pokročilí meditující)
- 2 roky trénink v Chen Style Ba Gua Zhang s mistrem Eric Luo
- 3 roky trénink Dzen Dz Taichi s mistrem Hong Dzen-Yau a instruktorem Lin Jer-Ming
- v současnosti žije na jihu Taiwanu, píše a učí se svým partnerem Hsu Ko-Wu

http://www.tai-ji.cz/index.php?option=c ... 99&lang=cs
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod pavela » čtv 09. čer, 2011 16:00

To by mě teda fakt zajímalo. Styl Yin bagua znám od pohledu, styl Cheng studuju ve 3 generaci od zakladatele Chen Ting Hua ale "pro mistra Nan Huai-Chin (jednoho z největších žjících mistrů taoismu, budhismu a konfucianismu tohoto století," toho pána(paní?) neznám :lol:
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » čtv 09. čer, 2011 16:04

Jinak ale dobrej kšeft. Litr za den od každýho. A z vnitřního umění se každý naučí za den hovno, to chce roky studia... Nabízím něco lepčího, budu na měsíc v Čechách a tyhle blbinky můžu každýho učit taky (ne NAučit, protože jak říkám, chce to roky dřiny) a zadarmo .. :lol: :lol: :lol:
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod zbek » čtv 09. čer, 2011 23:12

Docela by mě zajímalo jestli to vůbec funguje :oops: . Něco jako důkaz místo slibů . škoda že seš až v čechach rad bych se stavil a dávat 1000kč za seminář se mě už dneska nechce se svým Alzheimerem bych stejně po dojeti domu nevěděl co se dělo
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod pesara » pát 10. čer, 2011 10:25

Lidi neblázněte!!! Kdyby všechny tyhle hovadiny opravdu fungovaly, byli bysme všichni zdraví, osvícení, štastní, atd. Je to jen další ojebávač, kterej má parádní kšeft. Stokrát radši pojedu na víkend někam do přírody např. na kolo a to si pište, že po tom budu mít čchi parádně v rovnováze a zadarmo, aniž bych živil nějakýho podvodníka! 8) :wink:
pesara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 09. led, 2011 0:00

Příspěvekod levakbob » pát 10. čer, 2011 11:48

Já bych to úplně nezatracoval, pokud na něčem člověk roky svědomitě maká, ty výsledky prostě mít bude (ten Pia na fotkách vypadá zdravý, osvícený a štastný, takže to tak docela hovadina nebude ne?). Což ale není nic pro evropany tohoto století a odpoledním seminářem to know how opravdu předat nejde...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod pesara » pát 10. čer, 2011 11:58

levakbob píše:Já bych to úplně nezatracoval, pokud na něčem člověk roky svědomitě maká, ty výsledky prostě mít bude (ten Pia na fotkách vypadá zdravý, osvícený a štastný, takže to tak docela hovadina nebude ne?). Což ale není nic pro evropany tohoto století a odpoledním seminářem to know how opravdu předat nejde...


Roky musíš svědomitě makat, to je přesně jeden z argumentů ojebávačů, tím se dá zakrýt opravdu hodně. Pia vypadá na fotkách zdravě, šťastně a osvíceně, protože je to marketing, v teleshopingu vypadají taky všichni šťastně a že to není nic pro evropany tohoto století je pravda a je to jen dobře, taky bysme se mohli vrátit o několik set let zpět a začít upalovat kacíře a čarodějnice :lol:
pesara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 09. led, 2011 0:00

Příspěvekod pesara » pát 10. čer, 2011 12:17

pesara píše:
levakbob píše:Já bych to úplně nezatracoval, pokud na něčem člověk roky svědomitě maká, ty výsledky prostě mít bude (ten Pia na fotkách vypadá zdravý, osvícený a štastný, takže to tak docela hovadina nebude ne?). Což ale není nic pro evropany tohoto století a odpoledním seminářem to know how opravdu předat nejde...


Roky musíš svědomitě makat, to je přesně jeden z argumentů ojebávačů, tím se dá zakrýt opravdu hodně. Pia vypadá na fotkách zdravě, šťastně a osvíceně, protože je to marketing, v teleshopingu vypadají taky všichni šťastně a že to není nic pro evropany tohoto století je pravda a je to jen dobře, taky bysme se mohli vrátit o několik set let zpět a začít upalovat kacíře a čarodějnice :lol:


když totiž svědomitě makáš (např. ve fitku, běháš, atd.), máš taky výsledky (když budeš rok svědomitě běhat kurňa se ti zlepší fyzička), ale u nějaký ptákoviny tě bude ojebávač akorát motat, že výsledky přijdou za 20let a ty se budeš honit jak kokos a budeš si pořád říkat, jak ty výsledky přijdou, že ještě musíš vydržet a budeš poctivě jezdit na semináře a solit prachy a když vynecháš, tak zas svědomitě nemakáš a proto ty výsledky nejsou a tak pořád dokola a ojebávač se směje, je spokojený, protože pěkně vydělává
pesara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 09. led, 2011 0:00

Příspěvekod levakbob » pát 10. čer, 2011 12:42

A jsi si tím, že nebudeš mít výsledky, jistý? Myslím ve významu slova "jistota", tzn. 100% přesvědčení o pravdivosti podložené vlastním zkoumáním...? Anebo jsi jeden z těch, kteří se tomuhle pouze vysmívají, protože ví, že sami nemají dostatek disciplíny aby se v tomhle dokázali pohybovat? Řekni rovnou, že nemáš koule na to abys to taky dokázal, anebo, že tě to vůbec nezajímá (což se ale zase bije s tím, že se k tomuhle tématu vyjadřuješ...)...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod pesara » pát 10. čer, 2011 12:44

levakbob píše:A jsi si tím, že nebudeš mít výsledky, jistý? Myslím ve významu slova "jistota", tzn. 100% přesvědčení o pravdivosti podložené vlastním zkoumáním...? Anebo jsi jeden z těch, kteří se tomuhle pouze vysmívají, protože ví, že sami nemají dostatek disciplíny aby se v tomhle dokázali pohybovat? Řekni rovnou, že nemáš koule na to abys to taky dokázal, anebo, že tě to vůbec nezajímá (což se ale zase bije s tím, že se k tomuhle tématu vyjadřuješ...)...


jen si ten seminář užij, já ti to přeju :lol: :D :lol: :D
pesara
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned 09. led, 2011 0:00

 

Příspěvekod nick1234 » pát 10. čer, 2011 12:46

ono pravidelnym pohybom si zlepsis zivot a zaktivujes svoje chi raz a navzdy. Aj bez seminaru o cakrach :roll:
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Miro » pát 10. čer, 2011 12:58

Pavela,

Nan Huai Jin (v anglickej transliterácii Nan Huai Chin) je expert na čínsku kultúru par excellance... Stará škola, jeden z posledných... Osobne som ho nikdy nestretol (odišiel z Taiwanu do Číny niekedy v čase keď som tam došiel - už to naznačuje veľkú nekonformnosť - odišiel z Taiwanu do Číny v časoch, keď to medzi ich vládami najviac vrelo, aby mohol postaviť v Číne súkromnú železnicu), ale poznám pár jeho žiakov. Jeden z nich mi hovoril, ako sa s ním stretol: vraj mu povedal, že cvičí bojové umenia a NHJ mu vraví, že jo, on zamlada tiež cvičil a kopol si prstami na nohe do čela (samozrejme s rovným kolenom)... Jeho knihy sú veľmi kvalitné (mám ich asi 10 a rád by som na staré kolená z nich niečo preložil...), nájdeš tam roztrúsené perly, ktoré (ak čokoľvek praktikuješ seriózne, tak vieš, že) nepochádzajú z iných kníh, ale z hlbokej praxe... Určite si jeho knihy pozri, určite (napríklad Úvod do buddhizmu, knihy o taoizme a dlhovekosti). Ťažko, veľmi ťažko by si vybral lepšieho predstaviteľa čínskej spirituality minulého storočia, resp. súčasnosti, ten chlapík má môj najväčší rešpekt.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nan_Huai-Chin

Inak, relatívne máš pravdu, že pokiaľ je študent začiatočník, za deň sa naučí hovno, čo sa týka konkrétneho štýlu... Ale aj začiatočník môže urobiť na seminári krok, ktorým môže kompletne zmeniť svoj životný štýl. A navyše, pokročilý študent môže na dobrom seminári nájsť tú povestnú kvapku (a teda extrémne veľa). Ak by si učil, vedel by si, že každý učiteľ viac-menej iba čaká, kedy to študentovi dôjde (a nikdy nemôžeš vedieť, aký mechanizmus to spustí a kedy).
Ale dúfam, že až dôjdeš do Čiech, že budeš učiť a napíšeš niečo o svojich výsledkoch v učení. A keby si si chcel urobiť výlet do Košíc, dondi, mám fasa domácu slivovicu...

Levakbob,

Pia je ženská, nie je to ten chlap na fotke, ale oná baba.

A nakoniec obecne:

Reči, že je ak pôjdem na výlet do prírody, tak budem mať perfektnú qi, sú reči ľudí, ktorí o tom všetkom nemajú ani šajn... Ak to učiteľ študentovi nepovie, študent nemá šancu na to prísť sám... Ktokoľvek má pochybnosti o tom, či to funguje, nech dôjde na týždeň za mnou do Košíc - také elementárne veci ako cítenie qi sa dá nacvičiť za týždeň úplne hravo (ak človek nie je úplný začiatočník a nejaký čas už niečo cvičí)...

Miro
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod levakbob » pát 10. čer, 2011 14:38

Presara: v pohodě, já se tam nechystám, jen mě vždycky vytočí někdo, kdo shazuje něco, o čem nemá páru...

Miro: hopla, tak to pardon:-) aj tak vypadá zdravě, osvíceně a štastně :-)
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

.

Příspěvekod luen » pát 10. čer, 2011 15:44

Vsichni jsme stastne a blazene bytosti v reklamnich spotech to tak aspon vypada, ze? Je pravda, ze vetsina lidi, kteri propaguji zdravej zivotni styl, casto vypadaji jako vetrelec, kterej ma ebolu ...
Naprosto zdevastovane a nefunkcni telo ... tak by je mohla zachranit aspon nejaka cinska energie z dovozu - QI - kazdej touzi nejvice po tom, co nema :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pavela » pát 10. čer, 2011 18:41

Miro, já se podívám, o tom chlapíkovi jsem v životě neslyšel. Ovšem je spousta výtečných mistrů, jejichž učení Amíci nacpali do hamburgerů a prodávají v Mc-Donaldu :lol: Za nějaký seminář se nedá nikoho naučit ani slovo Čchi správně vyslovovat, natož něco víc. A kolik tisícovek bude stát, než se jeden naučí aspoň správně stát? Tohle všecko jsou komedie, docela dobře i dovedu představit tu úroveň... PS: To s tím že budu někoho vyučovat to je samozřejmě jenom sranda! Jelikož ctím morálku BU, musel bych vyučovat správně a to by jednak samou nudou nikdo nevydržel a druhak by mě to s nejistým výsledkem zabralo spoustu úsilí a času,kterého nemám nazbyt a který můžu využít pro vé vlastní zdokonalení. Zkoušel jsem to jenom jednou, pokouším něco naučit starýho Guo z vedlejšího baráku v Pekingu, 3 roky se ho snažím naučit základní postoj San Ti Shi a zatím to není žádná sláva :lol: . Učit opravdový vnitřní styly je dřina jak pro žáka tak pro učitele a dneska je to už téměř minulost...
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod pavela » pát 10. čer, 2011 18:47

Luene, to neni špatnej nápad na kšeft, dovážet balenou Čchi. A v kontejnerech, balit by se mohla až na místě... :lol:
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Yvan » úte 14. čer, 2011 17:43

Zdárek, díky za reakce.

Předem předesílám, že sám nejsem ani organizátor semináře a ani nejsem nějak hmotně zainteresovaný na masové účasti.
Seminář organizuje můj mladší taiji učitel Paul Renall (Nový Zéland), který teď žije a cvičí v Praze.
Paul strávil roce 2009 a 2010 asi půl roku na Taiwanu hlavne cvičením taiji ve skupině devadesátiletého taiji mistra Jenga.
Několik týdnů byl také na jihu Taiwanu u jednoho učitele bagua a kterého je Pia žačkou.
A právě Pia pro Paula překládala.
Teď je Pia pracovně v Německu a tak se s ní Paul domluvil na tomto semináři.
Je to jenom možnost pro toho, kdo se o tyto věci zajímá. Nic víc a ani nic míň.

Cena semináře : 1 den - 3 hodiny za 650 Kč, 2 dny - 6 hod za 1000 Kč.
Seminář určitě není levný, ale mne osobně nepřipadá předražený.
Možná proto, že velká část mé výuky taiji probíhala v zahraničí za západní ceny : víkendový seminář (150-200 EUR + cesta), týdenní camp výuka 350 EUR + 300 EUR ubytování a strava + cesta, o rezidenčním cvičení na Novém Zélandě ani nemluvě.

Když si myslím, že učitel je dobrý a hlavně, že to je přesně to, co potřebuji, tak jsem připravený za to zaplatit.
Osobně na ten seminář půjdu a tak uvidím.

Vždy si vzpomenu co říká Peter Ralston v jednom rozhovoru, když cituje svého učitele Wong Chia Man :
"Wong always said to study with the best. He said it may cost you more, but it will save you time and mistakes in the end."
"Wong vždy říkal, studuj u těch nejlepších. Bude tě to sice stát více, ale v konečném důsledku si ušetříš čas a vyhneš se chybám."

http://www.chenghsin.cz/cheng-hsin-interview.aspx

PAVELO
pavela píše:Nabízím něco lepčího, budu na měsíc v Čechách a tyhle blbinky můžu každýho učit taky ...

Doufám, že jenom někecáš a až budeš v Praze, uděláš nějaké setkání & ukázku, toho co děláš.
Většina Tvých příspěvků tady je zajímavých a k věci, ale není nad osobní setkání.
Myslím, že dost lidí zde by o to mělo zájem.

MIRO
Jméno Nan Huai-Chin mi samozřejmě předtím nic neříkalo, ale již před Tvým příspěvkem jsem si ho sám vywikepedioval.
Ta jeho historka s kopem je moc hezká.
Jinak tu pověstnou kapku jsem osobně zažil naposledy vloni v březnu, když jsem byl ve Vídni na semináři s Patrickem Kellym.
http://www.patrickkellytaiji.com/
Patrick je jediný neasijský osobní žák mistra Huanga, taiji systém kterého dělám.
Seminář byl jenom asi den a půl, 8 hodin a bylo na něm tak 50 lidí, což je dost.
Ale naštěstí mi Patrick věnoval asi 3 minuty, nechal mne pocítit jednu věc a tím se mi otevřelo něco zásadního, na co jsem byl již v tu dobu připravený.
Kdybych tam jel jenom kvůli těmto třem minutám, tak mi to určitě stálo za to.
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » úte 14. čer, 2011 20:23

Čau Yvane,už jsem v Německu a za pár dní jem v ČR, s tím učením jsem si samozřejmě dělal srandu, vnitřní styl se za pár dní do hlavy trychtýřem nenaleje(proto si myslím, že semináře jsou, kromě kšeftu, k ničemu), ale rád se potkám a pokecám, už jsem se domlouval s Georgem a Yiwanem, taky už jsme se neviděli ani nepamatuju... :lol:
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Yvan » čtv 16. čer, 2011 13:53

Zdárek Pavelo, to by byl moc rád.
Poslal jsem Ti SZ/PM s kontaktem na mne.
Co zajít na pivo, to je vždy dobré nejenom na proudění čchi.
Teď je tady pár hospod, co čepují piva z malých pivovarů.
Celkem jsem tomuto cvičení přišel na chuť.
Alespoň v tomhle směru je to snad v Praze stále lepší, než u Vás v Pekingu.
Ať se Ti daří i doma a navi.
Yvan
Yvan
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 690
Registrován: ned 18. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavela » čtv 16. čer, 2011 17:31

Yvan píše:Zdárek Pavelo, to by byl moc rád.
Poslal jsem Ti SZ/PM s kontaktem na mne.
Co zajít na pivo, to je vždy dobré nejenom na proudění čchi.
Teď je tady pár hospod, co čepují piva z malých pivovarů.
Celkem jsem tomuto cvičení přišel na chuť.
Alespoň v tomhle směru je to snad v Praze stále lepší, než u Vás v Pekingu.
Ať se Ti daří i doma a navi.
Yvan
No to je SUPER, taky nesnášim Europiva a že malé pívovárky žijí je potěšující zpráva! Kouknu do PM. Ahoj!
Xing Yi Quan: Zhang Baoyang-Du Fukun
Shaolin: Shi Su Xi-Shi De Yuan
Bagua: Li Ziming-Ling Changyong, Gao Ziying-Shao Jinzhang
Taiji:Chen Fake-Tian Jianhua(Chen),Yang Zhenji-Zhou Fengyun,Li Tianji-Liu Guochen(Yang),Li Binci-Jin Lian(Wu吴)
atd.
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Další

Zpět na bude...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků