Cviceni pri fyzickych omezenich - prosim o radu

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Cviceni pri fyzickych omezenich - prosim o radu

Příspěvekod siegfried » pon 20. čer, 2011 12:09

Ahoj, omlouvam se, jestli tu uz nekde je stejne tema. Obracim se na vas s prosbou o radu. Situace je nasledujici - pri trenincich FISFO jsem si vykurvil koleno, jsem po operaci menisku, ale zustal mi natrzeny predni zkrizeny vaz. Druhy koleno cejtim, ze taky nebude asi uplne ok (mozna jsem nachylnost k poskozeni kolen zdedil). Kolena mi dobre fungujou pri chuzi, behu, ale nemuzu si v zadnym pripade dovolit si do nich nechat kopat, padat na ne, pacit nohy a obecne je nejak moc vykrucovat do strany. Ted se k tomu navic pridala cukrovka 1. typu. To znamena, ze pri trenovani musim doplnovat cukry a vic se hlidat (pripadne merit glykemii), mit moznost odpocinku a idealne dohled. No a ted ta otazka - jaky mam moznosti treninku sebeobrany? Jde mi o realnou sebeobranu, nejaky bojovy/armadni system typu prave FISFO, Krav Maga, KFM, Systema atd. atd. Zajimal by me i boj nozem a teleskopickym obuskem a v neposledni rade strelba. Z mych zdravotnich omezeni pro me zatim (alespon si to myslim) plyne, ze potrebuju individualni trenink, se zamerenim na horni polovinu tela a bohuzel lehci zatez, nebo asi nejak omezeny sparring. Je mi jasny, ze nejakej super bojovnik ze me uz nikdy nebude :) Ale tyhle veci me proste bavej a chci delat aspon neco. Jo a jsem z Prahy. Co by pro me bylo dobry? Soustredit se treba jen na nuz? Vite o nekom dobrym, kdo dela soukromy treninky? Nebo je nejaka jina cesta? Cvicit neco doma sam? (podotykam, ze umim hovno a kondice taky slaba) Budu vdecnej za tipy, moc dekuju.
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod graver » pon 20. čer, 2011 12:42

A tam, kde jsi to dělal doposud, by se ti nějak nepřizpůsobili? Pokud jde o odpočinek, měření glykémie apod., tak s tím by snad neměl být problém, horší už může být ochota/schopnost individuálního přístupu.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod siegfried » pon 20. čer, 2011 12:49

graver: trenink FISFO je hodne tvrda zalezitost, to je pro me asi uz ztraceny, i kdyz me to moc mrzi, protoze to bylo to nejlepsi, na co jsem zatim narazil. Nechci taky zdrzovat ostatni, co si to zaplatej a pak by se mnou meli polovicatej trenink, kazdymu to vysvetlovat apod... to si neumim predstavit... Mozna se zeptam S. Gazdika na soukromy hodiny, ale silne pochybuju, ze je to mozny (a i kdyby jo, nejspis to bude financne hodne narocny - za normalni trenink se platilo 300 Kc... nic proti, stalo to za to, ale nechci si ani predstavovat, kolik by stal soukromej)
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod siegfried » pon 20. čer, 2011 13:20

Osobne me hodne zaujal koncept, kterej popisuje Marek Chlibek ze specnaz.cz, a sice ze si clovek najde par (treba pet) "svych" technik a ty pak donekonecna driluje, aby se mu zazily az na uroven reflexu. Tak mozna jestli by tohle nebyla pro me cesta... (nevim, treba nejakej uder otevrenou dlani, pesti do krku, sek na krcni tepnu a par takovych) Otazka je, jestli se to da pak cvicit pri zapojeni predstavivosti sam doma, nebo jestli je tohle jen moje naivni predstava :)
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod nick1234 » pon 20. čer, 2011 13:44

poposielaj maily po kluboch ze kde sa
1) riesia kopy pomenej/minimalne
2) ci je mozny individualny sparring (mozno maju tiez niekoho s pokazenym kolenom, by ste si sparringovo sadli mozno)
3) ako sa ti to stalo? (len tak pre info) ci odislo koleno postupne alebo uraz.

A s cukrovkou nebude problem, pokial sa ustrazis a pre istotu das ostatnym info v ktorom vrecku mas kocku cukru, a kde mas inzulin (ak mas).
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod siegfried » pon 20. čer, 2011 13:53

nick1234: diky... Jen pro info, misto kostky cukru se spis pouzivaj tablety hroznovyho cukru nebo idealne sladkej napoj. Inzulin samozrejme mam, ale bacha, ten by me v pripade hypoglykemie (nejpravdepodobnejsi komplikace, ktera se muze pri cviceni snadno stat) mohl ZABIT! NIKDY nikomu s cukrovkou nepichej inzulin - to je rozsirenej omyl. Muze u sebe mit glukagonovou injekci, a ta se pichnout naopak pri bezvedomi ma. Pri velkym vycerpani a nebo opilosti ale nemusi fungovat. Kazdopadne urcite volat sanitku. To jen tak pro osvetu, trochu offtopic ale snad mi to bude prominuto :)

jo a k tomu kolenu, uraz... mel jsem rozbitej meniskus (krome toho vazu). Ale nevim konkretni chvili, kdy se to stalo, proste me to zacalo bolet po treninku vecer... (cvicilo se na parketach, bezne se kopalo do kolen, slapalo na ne atd.)
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod siegfried » pon 20. čer, 2011 14:38

ukropcany: u boxu mam problem s tim, ze je to sport... chovam k nemu uctu, ale precijen by me zajimalo spis neco vylozene "poulicniho"... rozumis, vzhledem k tomu, ze se tomu nemuzu venovat intenzivne, musi me to aspon bavit... nebo to je nejak jinak s tim boxem? Cvici se treba nekde kvuli sebeobrane?

Co ten boj nozem? Laka me to. (vim, ze se to taky cviciva dost intenzivne a tvrde, ale rikam si, ze tam je snad prostor pro "zjemneni tempa" vetsi, nez u treninku holyma rukama...)
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod majorjing » pon 20. čer, 2011 14:41

siegfried píše: Nechci taky zdrzovat ostatni, co si to zaplatej a pak by se mnou meli polovicatej trenink, kazdymu to vysvetlovat apod... to si neumim predstavit...

myslis ze by to bol taky velky problém? lebo k nám tiež chodil chalan ktorý mal podobné ak nie rovnaké zranenie ako ty a bolo to v pohode ked mohol cvicil s nami ked nie tak si riešil svoje...nikoho nezdržoval...
podla mna ak rozpošleš pár meilov do klubov ktoré ta zaujali,oboznámiš v nich o svojej situácii,tak možno niektorý povedia že nie ale podla mna by s tým vešina nemala taký problém...
pokial si teda nenájdeš klub ktorý sa špecializuje na kopanie do kolien...8) :twisted:
100%nohy sa uz asi nenačíš,ale niede ta určite vezmú...
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod nick1234 » pon 20. čer, 2011 14:43

co ako robit samozrejme viem (robim v nemocnici), len uz som sa stretol aj s hyperglykemiou (chalan myslel ze spalil viac cukru tak si dal) a v tedy by sa inzulin zisiel.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod siegfried » pon 20. čer, 2011 15:06

nick1234: jo to jo, ale to si nadavkuje a pichne ten clovek sam... ale jinak nechci nijak "machrovat", mam cukrovku velmi kratce a sam nemam jeste tuhle oblast (cukrovka vs. cviceni) prozkoumanou a neznam vsechny zaludnosti a reakce svyho tela. To bude beh na dlouhou trat...
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod nick1234 » pon 20. čer, 2011 15:13

staci sa kontrolovat a si v suchu. V dnesnej dobe su tieto veci popisane a prebadane celkom dost.

Kontrolovat =hladina krvnej glykemie
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod siegfried » pon 20. čer, 2011 15:37

ukropcany: zamyslim se nad tim
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kanec » pon 20. čer, 2011 16:01

Pokud ti jde o realnou sebeobranu a jak říkáš hovno umíš, tak zrovna první zastávka by měla být box, aby ses naučil zaklady aspoň něčeho na čem si můžeš opatrně i sám pracovat a aby to bylo hned k použití, aby ses necejtil tolik out a ušetřil kolena. Najdeš si třeba nějaký klub kde přežijou i baby a nejedou se vyloženě krátké intenzivní tréninky. Box je namáhavý jen podle toho jak si ho namáhavej uděláš, když ostatní pojedou na fýzu v plným tempu - ty můžeš jet na techniku, když do sebe dva řežou - ty si najdi někoho malýho. I tak časem dostaneš takovou tu pasivní kondici, posílíš a naučíš se hejbat tak že se neunavíš, přestaneš se bát protože mnohem víc sneseš, uvoniš se a zažije se ti technika, že budeš dávat bomby jaký jsi dřív viděl jen v televizi. Tam každej dře jak sám zvládá, že jedeš vzhledem ke svým indispozicím vlastním tempem se ti nikdo normální nemůže smát. Třeba se fakt chytneš a dřív bys nečekal, že ti to tak pude a je to taková sranda. A když pak přidáš kudlu tak ti to s ní taky půjde samo.
Držím palce s tím zvládáním cukru.
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pec » pon 20. čer, 2011 16:05

2 Siegfried: Před nějakou dobou mi na Systemě "ruplo" v koleni tak, že jsem pár dní dost pajdal. Nemohl jsem jít do dřepu a i když se to spravilo, a já mohl nějakou dobu vydržet v dřepu, tak se stalo, že při pokusu se postavit v koleni zase ruplo. Dost dlouho jsem měl pocit, že už nedokážu nikdy běhat.
Ortoped mi indikovcal chybějící meniskus ( 8O , ok, ukazoval mi "černou díru" mezi klouby v koleni, předepsal ortézu a doporučil kolo :roll: a plavání)
Problémem IMHO bylo, že jsem se vrhl do Systemy bez správných pohybových vzorců a mobility ( věk doufám příčinou není :) ) .
pm mi poradil cviky na mobilitu a teď běhám (podle Makotových doporučení mi to dělá dost dobře ) , takže mám zase roupy.
Vrátit se na Systemu bych se ještě bál, přece jen je tam dost vytáčení a nevím, jestli bych to dokázal tak, aby to nešlo přes koleno.
Co jsem zkusil hung kyun u pm, tak to bylo v pohodě, tam si koleno nestěžovalo.
Ale spíš pošilhávám po boxu....
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod marcelo » úte 21. čer, 2011 21:06

Sigfried- no asi ti budem pripadat ako j.bo,ale ty si mal na urcitu dobu zabudnut uplne na sebaobranu,pretoze zdravotne na to teraz nemas,cize nebudes mat na to ani na ulici..ked nepocitame utoky nizkolevelovych ozranov a bezdomacov apod..

..daj sa zdravotne dokopy,pories si kolena,trosku popracuj na strave,mozno to este trosku zlepsis s tou cukrovkou atd a potom zacni cvicit..

..armadne systemy su pre bezneho jedinca marketingovy kec .. tam kde vojak ma dovolene dupat cloveku po hlave az na kasu,pre teba je max dupnut po kolene a lakti..tam kde vojak moze zo zadu zlomit krk neck-crankom,ty mozes maximalne pridusit kyslik so skrtenim..tam kde moze vojak rozbit hlavu s pazbou,ty mozes maximalne zabombit s pastou alebo dlanovkou..

..tam kde vojak moze ponorit cepel do druheho,ty mozes maximalne tak svohnut teleskpom po pazure a kolene atd..

..vacsina technik z armadnych systemov riesi situacie,ktore civily neriesia ani pri velmi tvrdych krcmovych bitkach a ak ich riesia,tak po tom nastupuje prokurator a niekto ide brucat do turmi..skoro vzdy je to empty hands proti urcitej zbrani..vacsina z nas nenosi ani kabar,ani glock,ani kalacha,ani skrtiacu strunu,tlacne dyky atd..

..cize cvicit noz vs. noz,polna lopatka vs sekera a podobne zalezitosti vo mne vyvolava usmevne asociacie..

..ja som vacsinu casu robil bojove sporty..ale vo svojom mladi som zosekal ludi so zeleznym boxerom,zeleznou tyckou po pazuroch a chrbte,martensami do huby,flaskou od piva do huby,hlavicky krasne na nos a pod...nepotreboval som na to ziadnych kravmaga sensei-sifu-guruov aby ma to naucili..vsetko som robil instinktivne alebo som to odkukaval od "sikovnejsich kolegov"..su to sracky, za ktore dneska vacsina ludi plati tazke prachy obchodnikom s dazdom a pri tom jedine co na to treba je mat odhodlanie a zaludok to spravit..

..co ma ale velku cenu je naucit sa od boxerov footwork,davanie kil do uderov a kombinovanie,spravnu biomechaniku,uhyby a povolenia,pracu s lapami,od thaiboxerov lowkicks a zaklady v uderovom klinci,od zapasnikov obranu proti chyteniam za pas,nohy a hakovanie ruk.. od ludi ako Lee Morrison unilateralnu uderovu pracu,modelovky,drive a attitude ;)

..netreba sa upinat na tradicne BU alebo combatives alebo sport ako dogmu..kazdy z tychto konceptov ma zopar zaujimavych postupov,metod ,drilov atd
Naposledy upravil marcelo dne sob 02. črc, 2011 10:21, celkově upraveno 3
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod majorjing » úte 21. čer, 2011 21:14

marcelo píše:ale vo svojom mladi som zosekal ludi so zeleznym boxerom,zeleznou tyckou po pazuroch a chrbte,martensami do huby,flaskou od piva do huby,hlavicky krasne na nos a pod. ..


to znie ako kua štýlová mladosť....
:twisted:
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod marcelo » úte 21. čer, 2011 21:19

majorjing píše:
marcelo píše:ale vo svojom mladi som zosekal ludi so zeleznym boxerom,zeleznou tyckou po pazuroch a chrbte,martensami do huby,flaskou od piva do huby,hlavicky krasne na nos a pod. ..


to znie ako kua štýlová mladosť....
:twisted:


..chodil som fandit na futbal..a bavilo ma chodit po krcmach..isty cas to bol moj kazdodenny sport..a rad som popijal pred futbalom,pocas aj po futbale..a v takom stave sme vzdy vyvolali roztrzku :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod majorjing » úte 21. čer, 2011 21:38

marcelo píše:
majorjing píše:
marcelo píše:ale vo svojom mladi som zosekal ludi so zeleznym boxerom,zeleznou tyckou po pazuroch a chrbte,martensami do huby,flaskou od piva do huby,hlavicky krasne na nos a pod. ..


to znie ako kua štýlová mladosť....
:twisted:


..chodil som fandit na futbal..a bavilo ma chodit po krcmach..isty cas to bol moj kazdodenny sport..a rad som popijal pred futbalom,pocas aj po futbale..a v takom stave sme vzdy vyvolali roztrzku :wink:


v pohode, :D,take skusenosti su v bu asi na nezaplatenie...
btw: bol to aj nejaký konkrétny klub?
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod siegfried » úte 21. čer, 2011 21:39

marcelo: dekuju za nazory... jen komentar k tomu, ze na to zdravotne nemam. Co se tyce cukrovky, ta uz asi lepsi nebude, ale peru se s ni myslim dost dobre (i podle doktora). Myslim, ze je rozdil systematickej narocnej trenink a jeden dva skutecny konflikty za zivot... nechapu lidi, co maj desitky zkusenosti z poulicnich konfliktu, to je vazne asi musej sami vyhledavat, nebo mit extremni smulu. Kdyby mi fakt slo o kejhak, myslim, ze bych to koleno obetoval. Ale obetovat ho v telocvicne je demence...
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marcelo » úte 21. čer, 2011 21:43

majorjing píše:
marcelo píše:
majorjing píše:
marcelo píše:ale vo svojom mladi som zosekal ludi so zeleznym boxerom,zeleznou tyckou po pazuroch a chrbte,martensami do huby,flaskou od piva do huby,hlavicky krasne na nos a pod. ..


to znie ako kua štýlová mladosť....
:twisted:


..chodil som fandit na futbal..a bavilo ma chodit po krcmach..isty cas to bol moj kazdodenny sport..a rad som popijal pred futbalom,pocas aj po futbale..a v takom stave sme vzdy vyvolali roztrzku :wink:


v pohode, :D,take skusenosti su v bu asi na nezaplatenie...
btw: bol to aj nejaký konkrétny klub?


..ano..v meste kde zijem..zeleno-biele farby :D
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron