Sebeobrana Ostrava

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Sebeobrana Ostrava

Příspěvekod Fisico » pon 02. kvě, 2011 13:55

Zdravím místní borce,

zajímám se o práci u ozbrojených složek a hledám bojový styl, který by byl pro tuto práci nejlépe využitelný (případně pro sebeobranu). Bydlím v Ostravě a v práci končím přibližně v 17:00, pak mám volno.

Na klasický i thajský box jsem chodil, nyní se rád naučil nějaké páky, úchopy, obrany a tak :). Karla Doležala znám, způsob tréninku ani trenér mi nevyhovuje. Nábor na Krav magu jsem prošvihl, což mě dost mrzí.

Chci se zeptat, jestli je dobrý oddíl Jiu jitsu O-Vítkovice (http://www.zulu.cz/jujitsu-ostrava/) ? tam byl měli nabírat pořád. Ale nevím nakolik je to Jiu jitsu využitelné např. na ulici ?

Případně dobře vypadá gym JMFS Havířov, který má pobočku v Ostravě, ale to mi připadá jakože vyloženě příprava na MMA zápasy a to nevím, jestli bych si troufl.

Pokud byste měli typ na nějakou kvalitní školu reálné sebeobrany ( může být i Frýdek, Havířov) budu velmi rád.
Fisico
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 09. kvě, 2009 23:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod wordsworth » pon 02. kvě, 2011 19:45

Doporučuji JMFS
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Sinister » úte 03. kvě, 2011 9:12

s JJO uz jsem trochu ztratil kontakt, ale driv tam chodilo pomerne dost policajtu a slapalo jim to pekne, minimalne bych se tam zasel podivat :)
Sinister
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 227
Registrován: úte 26. říj, 2004 23:00

Příspěvekod Petule » úte 03. kvě, 2011 14:24

JMFS ti urcite da dobre zaklady boje ve stoji i na zemi, a slusnou fyzicku, ale velkou cast technik jako policista proste nebudes moci pouzit

On je totiz docela rozdil, co si muzes dovolit jako ohrozeny civilista, a jako predstavitel zakona - na co se ucit dril s udery na ohryzek, oci ci genitalie, co kdyz ho pak instiktivne pouzijes...

Ja bych doporucil zjisti jestli nefunguje nejaky sportovni klub primo pod policii u vas, mel bys to z prvni ruky a vetsinou to uci policiste, co vi co si muzes a nemuzes dovolit..
Petule
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod Fisico » úte 03. kvě, 2011 17:36

Petule píše:JMFS ti urcite da dobre zaklady boje ve stoji i na zemi, a slusnou fyzicku, ale velkou cast technik jako policista proste nebudes moci pouzit

On je totiz docela rozdil, co si muzes dovolit jako ohrozeny civilista, a jako predstavitel zakona - na co se ucit dril s udery na ohryzek, oci ci genitalie, co kdyz ho pak instiktivne pouzijes...

Ja bych doporucil zjisti jestli nefunguje nejaky sportovni klub primo pod policii u vas, mel bys to z prvni ruky a vetsinou to uci policiste, co vi co si muzes a nemuzes dovolit..



Díky, existují 2x aikido a 1x jiu jitsu. Ještě se rozmyslím, ale vidím to na Ju jitsu Vítkovice (areál dopravní školy) nebo Krav Magu v Přívoze (až od září ale :/). Zkoušel jsem navštívit Systemu v ABU Ostrava, ale to mi přišlo jako velmi podivný a neprofesionální podnik.
Fisico
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 09. kvě, 2009 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod wordsworth » úte 03. kvě, 2011 20:40

Jako policistu tě nejspíš podrží, když ti něco ujede. Jinak by mě fakt překvapilo, kdyby v oddíle zaměřeném primárně na MMA, navíc kde všichni členové zápasí učili špinavé techniky.
Potřebuješ hlavně slušný fyzický fond a sportovní základ, přehled, když to začne lítat. U nás jsem ještě neviděla oddíl JJ, který by tě tímto vybavil. Spousta lidí sice uniformu respektuje, ale někdo ne a pak se pereš jako normální člověk.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Petule » úte 03. kvě, 2011 21:17

wordsworth píše:Jako policistu tě nejspíš podrží, když ti něco ujede. Jinak by mě fakt překvapilo, kdyby v oddíle zaměřeném primárně na MMA, navíc kde všichni členové zápasí učili špinavé techniky.
Potřebuješ hlavně slušný fyzický fond a sportovní základ, přehled, když to začne lítat. U nás jsem ještě neviděla oddíl JJ, který by tě tímto vybavil. Spousta lidí sice uniformu respektuje, ale někdo ne a pak se pereš jako normální člověk.
-jasne ze v MMA neuci spinave techniky, to jsem myslel spise na ty sebeobranne systemy, ale treba v MMA uci drily jak do nekoho vysypat par uderu, nastupy na takedowny, boj na zemi atd. a podle me policista potrebuje jine techniky.

Z tech moznosti bych ja osobne asi nevolil Aikido (i kdyz, jak ted pekne vsichni MMA-ackari chodi na trenink k Seagalovi :)), proste zkusis par treninku a uvidis, jak pises mas nejake zkusenosti z Thajskeho i klasickeho boxu, tak se nenechas opit rohlikem :))
Petule
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » úte 14. čer, 2011 19:20

[quote="Fisico"][quote="Petule"]JMFS ti urcite da dobre zaklady boje ve stoji i na zemi, a slusnou fyzicku, ale velkou cast technik jako policista proste nebudes moci pouzit

On je totiz docela rozdil, co si muzes dovolit jako ohrozeny civilista, a jako predstavitel zakona - na co se ucit dril s udery na ohryzek, oci ci genitalie, co kdyz ho pak instiktivne pouzijes...

Ja bych doporucil zjisti jestli nefunguje nejaky sportovni klub primo pod policii u vas, mel bys to z prvni ruky a vetsinou to uci policiste, co vi co si muzes a nemuzes dovolit..[/quote]


Díky, existují 2x aikido a 1x jiu jitsu. Ještě se rozmyslím, ale vidím to na Ju jitsu Vítkovice (areál dopravní školy) nebo Krav Magu v Přívoze (až od září ale :/). Zkoušel jsem navštívit Systemu v ABU Ostrava, ale to mi přišlo jako velmi podivný a neprofesionální podnik.[/quote]

zajímalo by mně v čem se Ti zdá ABU a především systema jako neprofesionální a velmi podivný...?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamil » ned 19. čer, 2011 9:59

Zdravím všechny, rád bych přidal svůj subjektivní názor ohledně vhodnosti BU pro ozbrojené složky, policisty. Myslím si, že rozhodující je kvalita trenéra a né druh bojového umění. V Ostravě působí výborní instruktoři na Jitsu a to například Tomáš Březný, který je zároveň i policejním instruktorem. Rovněž kvalitní klub je oddíl Jitsu, který funguje pod záštitom Městské Policie Ostrava na ulici Hlubinská. Tamtéž působí rovněž výborný trenér Aikido Radim Cieslar.

Jinak dle mého názoru, sebeobrana policisty a obyčejného člověka ve chvíli kdy vás chce někdo brutálně zmlátit se až tak neliší. Jelikož většina policistů nemá žádné vyjímečné schopnosti ( jsou to obyčejní lidé ) a ani zájem na sobě pracovat a velikou roli hraje spíše určitá zdrženlivost pachatele vůči uniformě.

Různé páky a odváděcí techniky rovněž působí pouze na klidného člověka a tam nejsou potřeba, ve chvíli vzdoru pachatele je nejlepší navolňovací ůder a hrubá síla. :P V každém případě to není vůbec jednoduché a práce policisty je nevděčná, protože když to přežene může mít problémy a žádné kouzelné mírumilovné techniky nejsou.
kamil
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 07. čer, 2011 23:00

Příspěvekod Higen » ned 19. čer, 2011 21:44

V Ostravě by to měl někdo zmapovat, co já vím, tak tam jsou 4 kluby aikidó, 2 kluby jiujitsu, myslím že 2 kluby kung fu, x oddílů karate a samozřejmě judo Baník... Jako vždy a všude jsou to kluby různých kvalit a velikostí. Jinak někteří kluci od nás chodili k Tomášovi Březnému a nemohou si ho vynachválit, takže zprostředkovávám jejich doporučení.
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

 

Příspěvekod severin » čtv 23. čer, 2011 10:18

http://www.sktkd.cz/treninky/

Frýdek Místek
Kromě TKD,cvičí instruktoři i Hapkido,Modern Arnis,FCS Kali,RBDS,Krav Magu a různé sebeobrané systémy.Prostě se vzdělávají a jsou dobří.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod will » čtv 23. čer, 2011 16:03

kamil píše:Zdravím všechny, rád bych přidal svůj subjektivní názor ohledně vhodnosti BU pro ozbrojené složky, policisty. Myslím si, že rozhodující je kvalita trenéra a né druh bojového umění. V Ostravě působí výborní instruktoři na Jitsu a to například Tomáš Březný, který je zároveň i policejním instruktorem. Rovněž kvalitní klub je oddíl Jitsu, který funguje pod záštitom Městské Policie Ostrava na ulici Hlubinská. Tamtéž působí rovněž výborný trenér Aikido Radim Cieslar.

Jinak dle mého názoru, sebeobrana policisty a obyčejného člověka ve chvíli kdy vás chce někdo brutálně zmlátit se až tak neliší. Jelikož většina policistů nemá žádné vyjímečné schopnosti ( jsou to obyčejní lidé ) a ani zájem na sobě pracovat a velikou roli hraje spíše určitá zdrženlivost pachatele vůči uniformě.

Různé páky a odváděcí techniky rovněž působí pouze na klidného člověka a tam nejsou potřeba, ve chvíli vzdoru pachatele je nejlepší navolňovací ůder a hrubá síla. :P V každém případě to není vůbec jednoduché a práce policisty je nevděčná, protože když to přežene může mít problémy a žádné kouzelné mírumilovné techniky nejsou.


Tak, s tím to nemohu souhlasit. Jestli je to dobrej policajt a ne nějakej přizdi sráč, tak potřebuje skutečně účinné bu, kde ovšem každá technika nekončí smrtí. Takže, když vezmu hledisko, že se mužeš jako policista při pronásledování pachatele tomuto ocitnout tváří v tvář, a to klidně úplně sám a zlikvidovat ho nemůžeš, tak co s tím, může to být velký problém. Při pronásledování pachatelů většinou při jeho pacifikaci dochází ke svedení na zem a poutání. Takže by to mělo být bu, které dobře zvládá zem to zn. judo, BJ, vatetudo k tomu si přidat boxik je to úplně v poho.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 23. čer, 2011 17:15

Kluci...vy jste nikdy nikoho nezatýkali....tam,povětšinou, na boj zblízka ani nedojde. Pokud ano, je to buď blbá náhoda, nebo někdo něco posral.
Ke chlapovi jdete na kontakt, až když klečí s hnátama za hlavou( případně leží s hnátama za zádama) - jinak jej kontrolujete střelnou zbraní a chraň ho pánbůh zaůtočit :wink:
Taktiku a techniku zatýkání tu s vámi probírat nehodlám, tohle musí stačit 8)

A pokud mi tu někdo začne předhazovat,kolik policictů bylo sestřeleno v boji zblízka - nemá to smysl, jak píšu, někdo něco potetnto(nebo náhoda). Vezměte, že těch zatčení probíhá nespočítaně víc. Ať už běžné hlídky, nebo záshovky, nikdo nejde na dosah, pokud nemá pachatele pod kontrolou.
Já sice nejsem policista, ale ani u nás, když chytíme pašíka, k němu nejdu, pokud nemám jistotu....nejsem blbej.

A věřte mi, při koukání do laufu měkne i ten největší tvrďák, to už není sranda.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod will » čtv 23. čer, 2011 18:45

Ha, ha, ty se asi moc díváš na televizi viděl bych to na kriminálku maimi, atd., už tě vidím jak někde na náměstí plným lidí budeš vytahovat kvér a velet pachateli, aby si kleknul a dal ruce za hlavu. Vesměs, když opravdu narazíš na opravdovýho pašíka, tak když tě přímo nenapadne, tak bude přinejmenším utíkat a přitom ti ukazovat fakováka, když seš dobrej a doběhneš ho, tak vesměs seš daleko od auta i kolegy a seš tam sám. Policajt, když jedná z neznámou osobou nikdy nemůže věďět co tato udělá i z neviné silniční kontroly se může vyvinout velký problém, jako pronásledování vozidla útěk pachatele z vozidla a jeho pronásledování a to tě chci vidět jak tě takový pašík poslouchá, vesměs to dopadne, jak jsem psal výše. Když se ti ho podaří doběhnout může dojít k zápasu a co, když je fyzicky zdatnější než ty. Střelnou zbraní můžeš proti neozbrojnýmu člověku. který třeba jede jenom pod vlivem (taky třeba ne a je to kájínek) a nechce příjt o papíry, tak akorát hrozit, protože, když ho střelíš, tak v dnešní době máš dobrou vidinu, že účinnost svého bu budeš dokazovat v krimináíle.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 23. čer, 2011 20:05

Jojo...moc koukám na TV, to bude vono.

Kolikrát jsi někoho zatýkal,mohu-li se optat????


Pro ostatní, obrázek si udělejte sami (a používejte vlastní hlavu)...... :wink:


EDIT - neptám se proto,abych Tě shazoval, toho jsem dalek, nikdy jsem to tu nedělal. Ptám se, abych věděl, s kým se bavím. Pokud děláš v bez. složkách a máš jiné zkušenosti...ok...sem s nimi.
A optej se starších kolegů, kolikrát museli na někoho opravdu sahat, ve smyslu pacifikovat hmatama/chmatama?! :wink: Kolikrát byli v opravdové mele - v úměře k počtu zatčených. A schválně sem pak napiš procento 8)

Ke zbytku - nastuduj si paragrafy a tak.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Sennin » čtv 23. čer, 2011 21:46

Já nebudu rozviřovat zajímavou diskuzi :wink:
Jen, že zatýkání se děje v drtivé většině pomocí hrubé síly - povalit pachatele na zem (jakýmkoliv způsobem), zakleknout, nasadit pouta... a spousta smažek a drbanů sebou docela cuká a dolů jít nechce a hrozba střelnou zbraní je de facto neúčinná. Policajt si nedovolí ho střelit, byť jen do nohy. Policajti u nás všeobecně moc zbraň netahají, páč je s tím papírování jak sviňa a ještě se to obrací proti nim (mám z první ruky). Proto raději volí hrubou sílu - chvaty a hmaty a tzv. mírnější donucovací prostředky - tonfa, obuch, teleskop.
Ale pokračujte dál - kdo, koho a kolik pozatýkal :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Sennin » čtv 23. čer, 2011 21:53

A věřte mi, při koukání do laufu měkne i ten největší tvrďák, to už není sranda.


O tomhle bych polemizoval... Byl jsem osobně svědkem zatýkání jednoho festovního drbana (drogy, zbraně, podvody), kterej se policajtům smál a vysmíval takovým způsobem (pod namířenými zbraněmi), že nevěděli, která bije a nikdo se neodvážil vystřelit, až ho jeden šlehnul po palici pažbou a ostatní se na něj sesypali jako vosy, aby ho zalehli a nasadili pouta...

EDIT: Když myslím osobně, tak nemyslím jako divák z povzdálí, aby to tady někoho neiritovalo nebo nesvádělo k mylným závěrům. To jen jako dodatek :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 23. čer, 2011 22:27

Aha...tak úplně jinak. Máte úplnou pravdu,chlapi a já jsem vůl . Pardon, že jsem se vměšoval . :oops:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kamil » pát 24. čer, 2011 3:05

Díky chlapům, kteří podpořili můj názor o hrubé síle. :D Jinak ke klukům, kteří nesouhlasili, i takové názory jsou potřeba. Pokud za mnou jako pachatelem poběžíš sám 300 metrů a dejme tomu že mě doběhneš a budeme se teď bavit o variantě, že nemám respekt před uniformou, tak si při zatýkání ani neškrtneš, buď s toho bude pořádná mela a budeš mi muset způsobit velikou bolest abych ti povolil nebo máš prostě smůlu. Žádné baletní kreace nefungujou. Jde vidět, že jste si to nikdy nevyzkoušeli ani na výcviku natož v reálu. I dva nebo tři lidé mají obrovský problém jednoho zpoutat pokud ten opravdu nechce. Nebavím se o 95 procentech případu kdy se pachatel moc nebrání nebo z respektu k uniformě do té obrany nedává maximum.

Jinak co se týká kolegy s bouchačkou, nevím kde pracuješ, ale tak jak ty popisuješ zatýká opravdu jen zásahovka. A ti když vletí do místnosti v šesti sedmi lidech s řevem a samopaly a kuklami, tak se opravdu každý posere.

Běžní policisté na ulici to mají mnohem těžší. Dnes je chce napadnout každý druhý ožralý blbec na Stodolní. A to je rychlovka. Bavili jsme se o BU a ty jsi to svedl výhradně na zatýkání. Nevím koho a kde takhle zatýkáš, ale buďto sis to vymyslel jako nějaký nadšenec do zbraní amatér, nebo jsi měl zatím štěstí a je otázka času, kdy půjdeš bručet na pěkně dlouho, protože tady nejsi v americe a skutečný pachatel se ti tak max. vysměje do "ksichtu" a ty ho potom flákneš do zad. Omlouvám se za upřímnost. Nehledě k tomu, opět opakuji že nevím co děláš za práci, ale u policisty může ten pachatel předpokládat profesionalitu (i když né vždy :D ) aví, že když začne utíkat tak ten policista si nemůže dovolit ho odkráglovat ranou do zad. Teď se nebavím o situaci kdy potkáte pětinásobného vraha a vruce ještě drží krvavý nůž. Ale to by jsme zabředli do dlouhé odborné debaty.

Kromě toho, že pracuji u policejních složek již skoro 16 let a práci se opravdu nevyhýbám, spíše naopak a poutal jsem již desítky, možná více než sto lidí, tak o tom něco vím. Buď se nechají relativně v klidu a nebo přichází na řadu hrubá síla a působení bolesti.

Rovněž se tomu věnuji ve výcviku. Téměř celý život jsem se věnoval karate a kick boxu a zajímal jsem se o policejní sebeobranu. Posledních cca 7 let trénuji výhradně systém Krav Maga a jsem instruktorem tohoto systému. Vím, že nemám patent na rozum, ale mé zkušenosti z reálu a výcviku hovoří jasně a proto zůstanu u svého názoru, byť nemusím mít v očích někoho jiného pravdu. Sportu zdar BU zvláť. :D
kamil
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 07. čer, 2011 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 24. čer, 2011 5:19

ahoj....

ono to možná bude tím, že se bavíme oba o trochu něčem jiném (což je moje chyba,měl jsem se vyjádřit jasněji).
Já se nebavím o tom, že čas od času je potřeba někoho smáznout - taky jsme v pěti naskákali na maníka a museli ho držet, než ho umravnil borec z RZS sedativem.

Sám píšeš o 95-ti % případů - no a o tom jsem mluvil. Ve většině případech k fightu běžně nedojde. (Prostě procentuelně to tak je. ) :idea:

Extrémy nalezeš všude - jednou tak,podruhé tak (u nás v Jihlavě házel při honičce v autech borec po hlídce granáty - x let tomu nazad - ale neargumentuju tím, páč to není nic, co by se dělo nějak pravidelně ).

Už je to jasnější ????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron