Legendy a historie stylů

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod luen » úte 28. čer, 2011 17:31

http://www.youtube.com/watch?v=oT-Ywtf23ho

Tak panove, tady mate predlohu a chci videt ten styl skakajici kozy :wink: Nemyslim tim, ze nam predhodite nejakou selku s 9, jak bezi :twisted:

Pokud to tak neni, tak proc to tak maji cinani, ti co ta zviratka cvicej??? Kluci slyseli jste nekdy pojem je chlupatej jak medved, rychlej jak slimak, blbej jak tago ... vazne nikomu tago nemusis pripominat a muze ti tak nekdo rici :wink: Snad to jako priklad staci...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod majorjing » čtv 30. čer, 2011 22:19

luen píše:http://www.youtube.com/watch?v=oT-Ywtf23ho

Tak panove, tady mate predlohu a chci videt ten styl skakajici kozy :wink: Nemyslim tim, ze nam predhodite nejakou selku s 9, jak bezi :twisted:

pls co znamena ze "selku s 9?"som slovak a len nerozumiem....

luen píše: Kluci slyseli jste nekdy pojem je chlupatej jak medved, rychlej jak slimak, blbej jak tago ... vazne nikomu tago nemusis pripominat a muze ti tak nekdo rici :wink: Snad to jako priklad staci...


tie prirovnania tiez vznikli tiez len pozorovanim...videli ze medved je chlpaty a ze tamten clovek je tiez velmi chlpaty,tak ho prirovnali k medvedovy...keby medveda predtym nevideli nebolo by ani to prirovnanie... :evil:
netrvdim ze styl tygra je identicky s bojom skutocneho pasikaveho tygra....ale bez inspiracie nimi by sa tie styly nikdy nesformali do do ich podoby...

4franz:tie legemdy mohli byt aj propaganda....takto som neuvazoval...
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod wushupetr » čtv 30. čer, 2011 22:49

Majorjing:
Jakoze devitky kozy :D sen kazdeho muze.
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod majorjing » pát 01. črc, 2011 12:38

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod luen » pát 01. črc, 2011 14:12

majorjing píše:
luen píše:http://www.youtube.com/watch?v=oT-Ywtf23ho

Tak panove, tady mate predlohu a chci videt ten styl skakajici kozy :wink: Nemyslim tim, ze nam predhodite nejakou selku s 9, jak bezi :twisted:

pls co znamena ze "selku s 9?"som slovak a len nerozumiem....

luen píše: Kluci slyseli jste nekdy pojem je chlupatej jak medved, rychlej jak slimak, blbej jak tago ... vazne nikomu tago nemusis pripominat a muze ti tak nekdo rici :wink: Snad to jako priklad staci...


tie prirovnania tiez vznikli tiez len pozorovanim...videli ze medved je chlpaty a ze tamten clovek je tiez velmi chlpaty,tak ho prirovnali k medvedovy...keby medveda predtym nevideli nebolo by ani to prirovnanie... :evil:
netrvdim ze styl tygra je identicky s bojom skutocneho pasikaveho tygra....ale bez inspiracie nimi by sa tie styly nikdy nesformali do do ich podoby...

4franz:tie legemdy mohli byt aj propaganda....takto som neuvazoval...


Tak selka se nam vyjasnila, ma je jak hrusticky a nemusim pozorovat ani hrusky na stromech, ani ty jeji ... Je to proste jen prirovnani a neni treba vsemu davat tajemnou rovinu ...

Jasne, ale typek nema s medvedem nic spolecneho a to je to, co ti celou dobu pracne predkladam :wink:

Jde o to, cemu rikas inspirace. Ve wing cheun mame take hadi ruce, bilej jerab hleda jezero a pod ... Ale nejsem jerab a nenechal jsem nic u zadneho jezirka, je to jen starej 4 znakovej nazev.

Navic jsme out, uz se to tady 100x rozebiralo a pokazde ta pekna vypravenka o zviratkach dostala nafrak ... Co vlastne resime? Ja osobne tyhle vypravenky nemusim v gung fu mi to prijde jako zbytecnej balast. Je to uplne stejne, jako by se deti v Pekingu hadali, jestli existoval Bivoj a jakym zpusobem odpozoroval a od jakeho zvirete zpusob, kterym pak sundal divocaka ... Je to na vypipani :wink: Bylo by to mile u deti do 12-ti let :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 01. črc, 2011 15:51

wushupetr píše: sen kazdeho muze.


já jsem dolňák, takže to pro všechny neplatí :wink: :twisted:

4 Luen - klííííd, Jendo. Však legendy, fantasy, scifi .... wuxia......je to fajn, ne :?: :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod majorjing » pát 01. črc, 2011 17:18

luene ja ti rozumiem...no ja mam legendy rad....pridu mi jednoducho mile a vtipne....na mna naozaj mavaju niekedy aj motivacny ucinok...ale verim ze je to individualne,napr. moj majster sa mi za ne tiez smeje....
druha vec je ze podla mna by napriklad skrabanie a pouzivanie pazurov v kf. nikdy nevzniklo nebyt toho pozorovania tygrov,maciek atd...

ale uz som hovoril ze mi cela debata pride trochu nezmyselna a bezpredmetna kedze pravdu uz naozaj nezistime....
:(
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Franz » pát 01. črc, 2011 18:00

Jendis píše:
wushupetr píše: sen kazdeho muze.


já jsem dolňák, takže to pro všechny neplatí :wink: :twisted:

4 Luen - klííííd, Jendo. Však legendy, fantasy, scifi .... wuxia......je to fajn, ne :?: :wink:


jak říkáš
Franz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 342
Registrován: stř 20. úno, 2008 0:00

Příspěvekod wushupetr » pát 01. črc, 2011 18:44

Jendis:
Zeny vyznavam v jakemkoliv smeru :D

No ja taky nebastim povidacky o tom, ze nekdo sledoval opici jak bojuje s beruskou a podle toho udelal styl, ale vemte si treba ne jeden pohyb, kterej se tak jmenuje, ale treba celou sestavu. ne jeden pohyb kde ma clovek zahnuty prsty jako tygri drapy, ale celou treba sestavu, dejme tomu kudlanku. tam se to netyka jen jednoho nebo par pohybu, ale cely to vypada jako by se tam pohupoval ten brouk. tam uz nejaky to vokoukani bejt muze ne? Kudlanky sem choval a dost sem je sledoval, pac je to muj oblibenej tvor a kdyz sem pak videl sestavu stylu kudlanky tak proste 90 procent vsech pohybu bylo, jakoby to kudlance z oka vypadlo.
jednou sem ji mel na prstu a jak se tak pohupovala nejednou mi skocila na celo a ja se tak lek, ze sem reflex neudrzel a dlani sem si ji rozplacnul na ksichte :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Dalt » sob 02. črc, 2011 8:45

wushupetr píše:jednou sem ji mel na prstu a jak se tak pohupovala nejednou mi skocila na celo a ja se tak lek, ze sem reflex neudrzel a dlani sem si ji rozplacnul na ksichte :D


jasnej pripad milovnika kudlanek :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod wushupetr » sob 02. črc, 2011 11:07

Dalt:

Jiste ze. taky sem ji udelal peknej hrobecek. Jmenovala se Andulka :D
wushupetr
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 746
Registrován: ned 11. lis, 2007 0:00

Příspěvekod zbek » sob 02. črc, 2011 17:28

V tom připadě je tvuj styl lepší než kudlanky :D . Tak je zbytečný ho studovat , pokud se ti podaří dát par facek opilcovi tak mužem škrknout i opileho mistra
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Předchozí

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků