Trénink

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Trénink

Příspěvekod Montana » čtv 21. črc, 2011 14:10

Zdravím všechny, začínám s otužováním kloubů, tak bych se chtěl zeptat, někoho kdo má s tím už nějaké zkušenosti, jak nejefektivněji otužovat klouby. Já osobně dělám denně 500 kliků na kloubech. Všiml jsem si taky članků o makiwaře, ta mě ale zatím nějak neláká, páč jsem přece jen amatér, ale časem bych si jí určitě koupil. Kromě toho, že dělám kliky na kloubech, tak si občas zaboxuju holýma rukama do box. pytle. Ale potom boxování mi klouby zmodrají a když si na ně šáhnu, tak cítím mírnou bolest, ale další den je to o.k., tak proto zatím taky neuvažuji o koupi makiwary. Chci to shrnout na závěr, také by mě zajímalo čím si mazat klouby jakým gelem (měl jsem doporučení od kolegů fastum gel), ale co je nejlepší na mazání kloubů po tréninku, nejlépe něco z lékarny. A jak tedy nejlépe otužovat klouby?
Montana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 20. črc, 2011 23:00
Bydliště: Italia

 

Příspěvekod nick1234 » čtv 21. črc, 2011 15:34

klby sa ti cvicenim otuzia same. kliky, sparring, pytel + psychicke otuzenie. hlavne necvic klby, dlane, ocelovu hlavu... len tak samotnu, lebo casom prides na to ze poriadny uder je na nezaplatenie. cvic v normalnom klube a tam ti poradia :)

uprava: natieraj heparinom. a len taka otazocka, co cvicis?
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » čtv 21. črc, 2011 16:48

nick1234 píše:klby sa ti cvicenim otuzia same. kliky, sparring, pytel + psychicke otuzenie. hlavne necvic klby, dlane, ocelovu hlavu... len tak samotnu, lebo casom prides na to ze poriadny uder je na nezaplatenie. cvic v normalnom klube a tam ti poradia :)

uprava: natieraj heparinom. a len taka otazocka, co cvicis?


Heparin asi nebude nejlepsi na otuzeni kloubu, ten je spise vhodnej na poraneni svalove tkane, nez na chrupavky a kosti kloubu :wink:

Jinak naprosto souhlasim s tim, ze pytel otuzi nohy a ruce cloveka v zacatcich mnohem efektivneji nez samotne otloukani. Abys predesel urazum, tak se nejdrive musis naucit v plne rychlosti bouchat a das tak duraz na spravne kladeni kloubu ruky a clanku prstu ...

Pozdeji se mozna vyplati nejaka specialni otloukacka na nejake specialni uderove plochy (treba fung maan cheui) ...
jinak myslim, ze je to zbytecne, protoze vetsinou tohle vyresi sparing a sparing ti i rekne, co je jeste treba vylepsit a na cem je nutne pracovat :wink:

Samoucelne otloukani je ztrata casu - ale to plati obecne u vseho a tebe se to treba ani netyka 8)

Edit: Otloukani v zacatcich dava smysl u naprostejch polen, kteri nejsou schopni usmernit pohyb, mit ho pod kontrolou a pod vedomim vedenim :wink:

Jinak primo na otloukani se zeptej lidi jako je pm, tonglong, pucmaz ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nick1234 » čtv 21. črc, 2011 17:44

inac, viem ze heparin je proti zrazaniu krvi a pohmozdeninam, no mne ked opuchnu napr aj hanky, tak heparin vzdy krasne zaberie. mozno placebo efekt :lol:
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Re: Trénink

Příspěvekod majorjing » čtv 21. črc, 2011 19:16

Montana píše: Já osobně dělám denně 500 kliků na kloubech.

inšpiratívne....
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Re: Trénink

Příspěvekod nick1234 » čtv 21. črc, 2011 20:01

ukropcany píše:
Montana píše:...denně 500 kliků na kloubech...
deštruktívne... nezmyselné... krátkozraké...


Nezmyselné, to hej, krátkozraké tiež (500 klikov naraz, to su ruky z ocele, ale v priebehu dna... ale na to sme tu, aby sme poradili)

Či je to deštruktívne, to pochybujem, z vlastnej skúsenosti viem že kliky na pästiach niesu deštruktívne, akonáhle kĺby preťažíš, opuchnú, a potom to proste nejde. A keď sa zahoja, tak sú ok. Akurát stratí čas z tréningu. A ak sa toho aj potom bude držať, tak tam už nepomôže nič.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Re: Trénink

Příspěvekod majorjing » čtv 21. črc, 2011 22:34

nick1234 píše:
ukropcany píše:
Montana píše:...denně 500 kliků na kloubech...
deštruktívne... nezmyselné... krátkozraké...


Či je to deštruktívne, to pochybujem, z vlastnej skúsenosti viem že kliky na pästiach niesu deštruktívne, akonáhle kĺby preťažíš, opuchnú, a potom to proste nejde.


4nicky:by si sa čudoval kolko gerojov beha po svete... klikuje aj na pestiach zodratých s kože...miera sebedeštukcie záleži od prahu bolesti... :evil:
podla mna toto bude ten prípad....ide aj ked by už dávno mal prestať... vediet prekonat bolest je fajn, ale omnoho viac fajn je poznat svoje telo a mieru....

4montana:napíš o tom klikovaný viac...ako ich robíš, aké dávky, a či na prvých dvoch hánkach...lebo nič vzlom ale bud si magor alebo mutant...

4ukrop: máš pravdu, ale ja viem že to nikdy nespravím a ostane to iba inšpirácia....mna to namotivuje ale nieje to pre mna pozitívny vzor... :wink: :twisted:
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Montana » čtv 21. črc, 2011 23:52

Jak vidím, tak zřejmě nikdo nedokáže na můj příspěvek stručně a jasně odpovědět. Jen zde píšou ti, kteří o otužování kloubů nemají ani páru. A snaží si jen zvýšit svoje scóre v příspěvcích. Tak by mě tedy zajímalo, kdo mi tady konkrétně vyjasní na to co se ptám. Otužení kloubů - pro méně chápavé až nechápající je tím myšlena samozřejmě úderová plocha, čili ukazováček a prostředníček. Poslední otázka, kterou jsem de facto zmiňoval, čím si mazat mé „špičáky” (úderovou plochu). Měl jsem tady tipy jako (fastum gel, heparin. mast) jaká mast neboli tinktura je tedy na mé klouby nejlepší. 8)
Montana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 20. črc, 2011 23:00
Bydliště: Italia

Re: Trénink

Příspěvekod nick1234 » pát 22. črc, 2011 0:43

for major: na zodretych ide. ale ja mam momentalne prostrednik na pravej ruke napuchnuty tak ze ho ani vystret nemozem. som si isiel pre srandu zabuchat a som sa rozohnil, a sak poznas moj pytel.

for montana: nerozculuj sa chlape, na tomto fore ludia ktory maju rekordne pocty prispevkov aj co to vedia :twisted: tak sa pozrime na tvoju otazku:

Montana píše: Chci to shrnout na závěr, také by mě zajímalo čím si mazat klouby jakým gelem (měl jsem doporučení od kolegů fastum gel), ale co je nejlepší na mazání kloubů po tréninku, nejlépe něco z lékarny. A jak tedy nejlépe otužovat klouby?


Mazat: Fastumgel, heparin, chladiva mast, arnika, thajska "box" mast, alebo cinska tinktura ktoru ja volam jing jang (neviem si zapamatat nazov)
A ako otuzovat? V ladovej vode nie (smejes sa, stalo sa to :lol: :lol: :lol: :lol: ) Co cakas ze ti poradime najlepsi tajny recept? Pravidelne, postupne, da sa aj na tvrdych predmetoch (do steny nie, ale ked v jednej ruke mas pivovu flasku, to uz pruzi), ale najlepsie na vreciach, makiwarach, kliky na pastiach su fajn, ale je to len jedna cast treningu.

myslim ze sme ti na vsetko odpovedali uz skor, tak neviem preco sa rozculujes :roll:

P.S. ja som sa zasa slusne pytal co robis.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Pec » pát 22. črc, 2011 8:09

Montana píše:Jak vidím, tak zřejmě nikdo nedokáže na můj příspěvek stručně a jasně odpovědět.


Na všechny otázky existuje jednoduchá, jasná a přitom špatná odpověď.
V systemě se na kloubech klikuje, ale myslím, že otužení kloubů je při tom druhotné.
Otužené klouby ti sílu a účinek úderu zvlášť nezvýší.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod TongPo » pát 22. črc, 2011 9:05

Montana píše:Jak vidím, tak zřejmě nikdo nedokáže na můj příspěvek stručně a jasně odpovědět. Jen zde píšou ti, kteří o otužování kloubů nemají ani páru. A snaží si jen zvýšit svoje scóre v příspěvcích. Tak by mě tedy zajímalo, kdo mi tady konkrétně vyjasní na to co se ptám. Otužení kloubů - pro méně chápavé až nechápající je tím myšlena samozřejmě úderová plocha, čili ukazováček a prostředníček. Poslední otázka, kterou jsem de facto zmiňoval, čím si mazat mé „špičáky” (úderovou plochu). Měl jsem tady tipy jako (fastum gel, heparin. mast) jaká mast neboli tinktura je tedy na mé klouby nejlepší. 8)

Kdysi jsem se v rámci tréninku karate těmahle pí*ovinama s otužováním kloubů chvíli zabejval... :lol: Sám trenér (povoláním myslím dokonce lékař - ortopéd) všem nadšencům oblblým sledováním hongkongských kungfu filmů a podobně sdělil, že to nemá cenu s otužováním úderový plochy přehánět. Podle jeho názoru bohatě stačily běžný dávky kliků na kloubech a bouchání ve dvojicích do medicimbalů v rámci tréninků, případně i nějaká ta makiwara (pokud jí někdo měl doma). Na těch kloubech podle něj stejně nelze tím "otužováním" mimo hrubší kůže, určitýho fyziologicky limitovanýho zpevnění a nižšího prahu bolestivosti vytvořit nějakou další ochranu, leda tak otok - tedy chorobný stav. No, někteří ho poslechli, jiní ne a tak si zpestřovali trénink různýma opruzama od rozedřený kůže, přes zánětlivý stavy až k lahůdkám typu prasklých kloubních pouzder. Prostě kdo chce kam... No a až jednou vyrosteš, zjistíš i další věci, například:

1) Představa, že protivníka vždy zasáhneš těma dvěma tebou zmíněnýma kloubama je pohádka, která se malým karatistům vypráví na dobrou noc.

2) Můžeš mít pěst "zocelenou" jak chceš, ale když trefíš např. pootevřenou hubu na zuby, stejně si ji rozbiješ - zraníš.

3) Pokud by ses někdy dostal do kategorie lidí s opravdu silným a tvrdým úderem, tak do pytle stejně nemůžeš mlátit bez rukavic, protože běžný tréninkový dávky např. boxera ruce bez rukavic prostě nevydrží.

4) Pořád je lepší si vyléčit nějaký zranění, který si eventuelně můžeš "na ulici" způsobit maximálně několikrát za život, než si denně nesmyslně kurvit zdraví nějakým přehnaným otužováním :idea:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod nick1234 » pát 22. črc, 2011 12:01

TongPo píše:
Montana píše:Jak vidím, tak zřejmě nikdo nedokáže na můj příspěvek stručně a jasně odpovědět. Jen zde píšou ti, kteří o otužování kloubů nemají ani páru. A snaží si jen zvýšit svoje scóre v příspěvcích. Tak by mě tedy zajímalo, kdo mi tady konkrétně vyjasní na to co se ptám. Otužení kloubů - pro méně chápavé až nechápající je tím myšlena samozřejmě úderová plocha, čili ukazováček a prostředníček. Poslední otázka, kterou jsem de facto zmiňoval, čím si mazat mé „špičáky” (úderovou plochu). Měl jsem tady tipy jako (fastum gel, heparin. mast) jaká mast neboli tinktura je tedy na mé klouby nejlepší. 8)

Kdysi jsem se v rámci tréninku karate těmahle pí*ovinama s otužováním kloubů chvíli zabejval... :lol: Sám trenér (povoláním myslím dokonce lékař - ortopéd) všem nadšencům oblblým sledováním hongkongských kungfu filmů a podobně sdělil, že to nemá cenu s otužováním úderový plochy přehánět. Podle jeho názoru bohatě stačily běžný dávky kliků na kloubech a bouchání ve dvojicích do medicimbalů v rámci tréninků, případně i nějaká ta makiwara (pokud jí někdo měl doma). Na těch kloubech podle něj stejně nelze tím "otužováním" mimo hrubší kůže, určitýho fyziologicky limitovanýho zpevnění a nižšího prahu bolestivosti vytvořit nějakou další ochranu, leda tak otok - tedy chorobný stav. No, někteří ho poslechli, jiní ne a tak si zpestřovali trénink různýma opruzama od rozedřený kůže, přes zánětlivý stavy až k lahůdkám typu prasklých kloubních pouzder. Prostě kdo chce kam... No a až jednou vyrosteš, zjistíš i další věci, například:

1) Představa, že protivníka vždy zasáhneš těma dvěma tebou zmíněnýma kloubama je pohádka, která se malým karatistům vypráví na dobrou noc.

2) Můžeš mít pěst "zocelenou" jak chceš, ale když trefíš např. pootevřenou hubu na zuby, stejně si ji rozbiješ - zraníš.

3) Pokud by ses někdy dostal do kategorie lidí s opravdu silným a tvrdým úderem, tak do pytle stejně nemůžeš mlátit bez rukavic, protože běžný tréninkový dávky např. boxera ruce bez rukavic prostě nevydrží.

4) Pořád je lepší si vyléčit nějaký zranění, který si eventuelně můžeš "na ulici" způsobit maximálně několikrát za život, než si denně nesmyslně kurvit zdraví nějakým přehnaným otužováním :idea:


Máš plus :)
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod will » pát 22. črc, 2011 12:32

for. Montana

Jestli ti dobře rozumím, tak chceš otužit úderovou plochu, tak aby si mohl přerážet různé předměty bez zranění. Tak toto otužování se provádí na makiwaře, kdy se jede na krev, znova a znova, tísíce úderů. Až se vlastně z těch dovou kloubů stane jeden, vytvoří se jakási bytelná zduřenina nebo něco takového nevím jak to nazvat. Zdá se mi, že si to dokonce někteří karatekové nechávali kontrolovat pod rengenem, jestli se to spojilo. Osobně to nedoporučuji, zde jde těžce o zdraví. To je typická vnější cesta, kdy je ruka připravována na střet trvrdé proti tvrdému, já preferuji spíše to zpevnit zevnitř. A také to neznamená, že když ta ruka bude otužená, že úder bude účinný, jo bolet to může jako prase, ale pořád to nebude ten pravý úder.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » pát 22. črc, 2011 13:15

for. Montana

A mazání kloubů po tom otužování, to je kapitola sama o sobě, já ti v tom neporadím, ale vím jak to dělali dříve, když o nějakém fastumgelu nikdo neměl ani páru, už jsem to tady asi psal, ale ať to nemusíš hledat. Vesměs ke každému bu šlo v ruce také léčitelství, kdy většinou mistři bu byli zběhlí ve znalosti léčivých bylin atd., takže po každém tréninku do namožených úderových ploch vmasírovali lečivé připravky, aby nedošlo k poškození zdraví. Když se třeba žák nenaučil celý systém a opustil mistra, který mu to léčitelství nepředal a tento cvičil dál, začali mít zdravotní problémy. Protože všude po těle máš různé body a když je narušíš byť jenom nadměrným otužováním nemusíš si poškodit pouze daný kloub, ale snadno i úplněn jiný orgán. Dávní mistři to znali a dokázali tomu právě tím léčitelstvím předcházet. Již to samotné léčitelství by bylo v dnešní době obrovský byznis, tak ti radši radím zachovat klid a nehnat to do extrémů.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod majorjing » pát 22. črc, 2011 13:29

j určite to nežen do extrému, to je jasné.... ale zas mať ocelové obrovské paste nie je na škodu...nepomože ti to v každom údere ale treba byť komplexný...
ja som v začiatkoch rúčku obúchaval o stromy a slabšie o kamene a zatial stojím tu(uvidíme v 50),aj ruka stvrdla a necítim bolesť na hánkach...
tak to neprehánaj a hlavne ja by som to nerobil na iných klboch ako hánky....aj hánky zničíš ale tak to rozchodíš lahšie ako koleno
vela štastia....
železná košela rulez!
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Kanec » pát 22. črc, 2011 14:50

Montana: ty vlastně to otužování kloubů děláš úplně zbytečně, protože těch 500 kliků denně tě pošle do důchodu dřív než čehokoli dosáhneš. Pro obyčejný lidi je víc než pravidelnost mnohem důležitější přiměřenost a regenerace, což je absolutní podmínka jakýhokoli pokroku. V opačným případě si postupně zničíš zdraví, konče až přetrháváním šlach a praskáním kostí při běžných činnostech. Zatím co zničit se můžeš tak rychle čím víc se budeš přepínat, tak pěkné výsledky na sebe potřebují pár let. Cvič víc pro radost a především hlavou, je to taky věda, všechno se dá promyslet a potom cvičit míň a přitom efektivněji a ještě stíhat regenerovat. Když jsem byl mladší udělal jsem také mnoho chyb, ale i kdyby mi to dřív někdo říkal, asi bych neposlouchal :)
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pát 22. črc, 2011 18:55

Montana píše:Jak vidím, tak zřejmě nikdo nedokáže na můj příspěvek stručně a jasně odpovědět. Jen zde píšou ti, kteří o otužování kloubů nemají ani páru. A snaží si jen zvýšit svoje scóre v příspěvcích. Tak by mě tedy zajímalo, kdo mi tady konkrétně vyjasní na to co se ptám. Otužení kloubů - pro méně chápavé až nechápající je tím myšlena samozřejmě úderová plocha, čili ukazováček a prostředníček. Poslední otázka, kterou jsem de facto zmiňoval, čím si mazat mé „špičáky” (úderovou plochu). Měl jsem tady tipy jako (fastum gel, heparin. mast) jaká mast neboli tinktura je tedy na mé klouby nejlepší. 8)


Mas tady nekolik velmi relevantnich odpovedi od lidi, kteri nejspise cvici dele, nez ty jsi na svete ... Obecne se otuzuje v "kazdem" stylu gung fu, ale vime jak to je, ne? Kluk je levej jak savle, tak skonci u pytlicku naplneneho zeleznejma kulickama a placa do nich, v lepsim pripade v nem ma aspon mungo:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mungo_fazole

Ale dle mejch zkusenosti je to tak, jak jsem napsal. Hrosi kuze na kloubech rukou a dalsi malformace, ci jina znetvoreni nasich tel, nevedou k tomu, abys rany daval a ne nakupoval. Stejne vetsinou povoli kloub jako zapesti nebo kloub nejakeho prstu. Spise zalezi na tom jak mas zpevnene a posilene slachy. Zalezi vice na cteni momentu, nacasovani zpevneni, atd ... cili veci, ktere prichazeji vice ze sparingu nez z tluceni mekym do tvrdeho!

Dale je pravda, ze fixovat se na dva klouby je naprosta, ale naprosta kravina. Ve sportu i na ulici spise minoritne pouzivana uderova plocha. Mnohem vice vyuzijes kladiva a pod...

Proste to posledni co resis, je fakt, ze mas nekde malej nebo zadnej mozol (vyrustek) z otloukani. Vse ostatni, co bylo napsano je mnohem dulezitejsi nez otloukani. Pokud te to vazne zajima a chces se tomu seriozne venovat, tak oslov lidi, ktere jsem ti napsal. Oni o tom vedi sve. U nas mame take otloukani, cviceni uderovek jako fung maan cheui (druhej kloub ukazovaku), nohy, predlokti, ramena na kulech, na pytlech, na wing cheun panakovi a mnoho dalsiho na mnohych tradicnich i modernich aparatech. Ale je to beh na dlouhou trat a ac je vysledek zajimavej ... Ja to z mnoha duvodu vyhodnotil, jako zbytecnou casovou investici.
Cela vec a uspech tohoto cviceni zalezi na temer presnem davkovani, cyklovani, mazani, strave, schopnosti naslouchat svemu telu ... mnoho, mnoho promennych.
Navic jsem linej se dohadovat a radit nekomu, kdo dobre minenou radu splachne tim, ze si na nem nekdo honi triko a nejake skore v poctu prispevku :twisted:

Hledat radu na netu od anonymnich lidi, kteri ti bez sebemensi zodpovednosti poradi jakoukoli kravovinu ... takze klido, tluc svejma kloubama do narazniku lokomotiv v domeni, ze se ve 30-ti budes schopnej podepsat :arrow: hodne stesti, budes ho potrebovat :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod nick1234 » pát 22. črc, 2011 19:31

Takze uz si dostal asi vsetky rady, ohladom pruzenia, mazania, co ano, a co nie. ale hlavne najdolezitejsia rada, zozen si nejaky klub ktory sa prerazaniu dosiek venuje a tam ta naucia najdolezitejsie :)
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Montana » sob 23. črc, 2011 13:50

Jste tady úplně všichni padlí na kebulu, zřejmě vám všem tady z těch sportů jebe na vaši kebulu a k tomu máte ještě migrénu :lol: Musíte se tady všichni probudit z vašich snů, zřejmě nikdo z vás neví co je to reál :lol:
Montana
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 20. črc, 2011 23:00
Bydliště: Italia

Příspěvekod Gino » sob 23. črc, 2011 18:42

to je ale pitomec...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron