Kdy makat?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Kdy makat?

Příspěvekod PyrotechniX » stř 20. črc, 2011 22:14

Zdravím :) Zajímalo by mě kdy, lépe řečeno v kterou denní hodinu makáte :) . Patrně je nejlepší někdy kolem 3-6 hodiny, dokud tělesná teplota během dne stoupá (Od 6 ráno do 6 večer stoupá, potom do 6 ráno klesá, ale můžete ji ovlivňovat chlastem, kofeinem atd. :wink: znáte to), ale já (hňup) makám vždycky až pozdě večer. Přes den není čas a ani chuť. Zjistil jsem (a není to jen pocit) že nejvíc mi to jde večer, mám jakoby nejvíc energie. A tak se často stává že začínám o půlnoci (třeba teď až dopíšu, dám si turka, cígo a jdu makat - to myslím vážně), čímž si zřejmě škodím víc, než pomáhám (pominu to, že pak samozřejmě spím do oběda, nebo i do 2 hodin).
Zajímal by mě Váš názor na to, jestli je to velký problém (což je asi i trochu zbytečná otázka), taky kdy makáte vy, jaké s tím máte zkušenosti a v neposlední řadě, co naši samozvaní odborníci a vědci doporučují.
Adios
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod nick1234 » stř 20. črc, 2011 22:51

V noci sa cvicit neodporuca. Ale! Pokial mas prazdniny/flex prracovnu dobu, atd. a mozes to dospat, nieje na tom nic zle. Hlavne pokial ides do toho z vacsou chutou, tak nezabudajme ze aj psych zdravie je celok tela. Je to rovnake ako ked niekto hovori ze
a) po osmej vecer by sa nemalo jest,
b) by sa nemalo jest dve hodiny pred spanim a malo by sa ist spat o desiatej. Obe su pravda, ale to druhe je vacsia :) Takze pokial niesi profi. sportovec, tak kludne cvic aj teraz.

P.S. mne sa tiez cvici lepsie okolo 22-23, ale to už susedia nadavaju.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod toddb » čtv 21. črc, 2011 10:35

Hm, tohle je docela zajímavý téma. Většinou cvičím odpoledne až navečer, což je samozřejmě dáno prací, ale i když jsem měl volno ráno na škole atp. tak jsem stejně preferoval pozdější dobu. Jeden čas jsem zkoušel běhat ráno, ale vždycky mě to strašně vystavilo na celej zbytek dne. Těch 12 už je ale extrém, pro mě nejideálnější asi rozmezí 5-9 p.m. Co já vím, tak cvičení večer se nedoporučuje hlavně z důvodu, že pak je tělo rozjetý a špatně se usíná/spí, nevím jestli to má ještě nějaký další zdravotní rizika, jestli to dospíš, tak by to mělo být ok...ale třeba je tady někdo znalejší,kdo napíše víc.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod majorjing » čtv 21. črc, 2011 11:35

vela velkych majstrov cvičievalo večer....ono je to tažko individuálne, cvič vtedy ked máš najvetšiu chut do cvičenia a najčistejšiu hlavu...ako vidíš vetšina ludí na fore radšejj cvičia večer, a sú allright.
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod nick1234 » čtv 21. črc, 2011 15:31

Samozrejme vecerne cvicenie ratam doma takze železo+vlastna vaha, strecing, pytel+ nejake detaily co moze clovek aj sam. sparring si asi zo stenou nerozdam.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod majorjing » čtv 21. črc, 2011 22:38

podla mna dotičný tiež myslel domáce samocvičenie...

ukropcany píše:ale dať si o desiatej večer 10 kôl medziklubovej sparingobitky (či inej anaeróbnej mňamňamky)... to je trošku rozdiel... zaspávať príjemne vystrečovaný vs. rozbitý na šrot...


milujem rána s chuťou krvy :D :twisted:
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod nick1234 » pát 22. črc, 2011 0:51

majorjing píše:podla mna dotičný tiež myslel domáce samocvičenie


jedine ze ma doma ring a otroka :D
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod TongPo » pát 22. črc, 2011 9:17

No jo, když ty seš okolo sebe zvyklej na lidi z úplně jinýho stupně potravinovýho řetězce, než jsou ti "domácí zabijáci" cvičící BU/BS sami se sebou podle knížek, DVD a mlátící do 15 kg boxovacího pytlíčku z Kauflandu... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod nick1234 » pát 22. črc, 2011 11:58

len preto ze nemam k dispozicii o 22:00 gym, som odkazany na "samo-seríčkanie" a som "cvičící BU/BS sami se sebou podle knížek, DVD a mlátící do 15 kg boxovacího pytlíčku z Kauflandu"?
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod nick1234 » pát 22. črc, 2011 12:36

Neviek kde som ta urazil ale nemyslel som to tak. Len som vravel ze vecer vravim o domacom cviceni (co nemusi byt sracickanie kettle/zelezo). Jedine ze by mal doma ring, co vlastne aj mas ked ho mas 5 min od domu.

Stay Cool.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

 

Příspěvekod cohen » čtv 28. črc, 2011 13:48

tato tema sa uz sice v niektorom vlakne rozoberala, ale v podstate je to o cloveku - su ranne typy, poobedno - vecerne typy a potom este par lucky bastardov, ktori mozu/dokazu trenovat dvojfazovo. a samozrejme studaci, ktori to maju cele posunute o par hodin, ako napr. pyrotechnix :D

vacsinou sa snazim to urobit 4x tyzdenne nasledovne - pridem z roboty a vyuzijem, ze som po 20 min. chodze akuratne rozohriaty. dam cca 30 - 60 min. kettlov/vlastnej vahy a potom vybehnem behat na hradzu. po dobehnuti strecing a rozne rehabilitacne cvicenia zamerane na to, co ma prave boli :) takze taka dvojhodinovka, momentalne zamerana na to, aby mi zostala povodna svalova hmota a zaroven som sa zlepsoval v behu kvoli maratonu.

vikend je vynimka, to sa da ficat po vydatnych ranajkach uz cca od 10 - 11:00 a sport sa da rozdelit v idealnom pripade na viacero faz.

rano vidim problem v nedostatku energie, ale niektore rehabilitacne cviky robim uz rano, lebo poobede sa mi uz nechce.

neskoro vecer je zas pruser v tom, ze zrat po desiatej je blbost, takze trening treba nacasovat tak, aby organizmus nedostal zbytocne zabrat neskorym doplnanim vydanej energie.

problem so spankom nemam, po makacke sa zaspavam uplne v poho, tak isto, ako po regeneracnom dni.

trosku OT - problem s vykonnostou a metodikou nie je len domenou BU, ale aj inych sportov ;)
http://www.climb.sk/?action=show&link=2011062002
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk


Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků