Reakce na střelbu, přepadení.....

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod toddb » pon 25. črc, 2011 15:34

raduz píše:Chlap asi ratal aj stymto. Podla ineho zdroja po hlavnom masakre chodil este po ostrove a okolo ubytovne a volal ze je tu policia, zachranari (mal na sebe policajnu uniformu) a dorazal niketorych ukrytych a zranenych.

Zbran tam nikto nemal - jednalo sa o teenagerov :idea:

Co ja nechapem je, ze ho nazabili policajti... . mali ho hned zastrelit...


S tím zabitím mě to napadlo první, asi ho chtěli živýho z důvodů snahy rozkrýt celou organizaci, těžko říct.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

 

Příspěvekod toddb » pon 25. črc, 2011 15:35

Gino píše:A zase ta Srebrenica?

toddb - podle mě víš prd jak by ses zachoval, možná bys toho předstírání skutečně schopen byl. Těžko soudit od boku. Je to lidem docela přirozené (těm, co neuvažují jako slepice, ale mají trochu povědomí).


Možná jo, možná ne, já vím , jsou to kdyby, doufám, že to nikdo nikdy z nás nebude muset řešit.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod siegfried » pon 25. črc, 2011 15:42

Je hrozny, jak se v souvislosti s touhle tragedii zase rozvijej nesmyslny debaty o omezovani drzeni zbrani (pravej opak toho, co by se melo udelat. Kdyby tam nekdo zbran mel, mohlo to dopadnout i jinak).
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » pon 25. črc, 2011 19:13

Zůstat ležet a předstíat mrtvého není špatná strategie. V druhé sv.válce většinou ti co přežili podobný masakr, byli navíc přikrytí několika mrtvolami. Zatím jsem nikde neslyšel ani nečetl o tom, že by si podobní týpci dali tu práci a přehrabovali se v hromadě mrtvích.
Takže pokud to jde, schovat se pod několik mrtvích a přestírat by mohla být vítezná cesta, pokud nemůžeš utéci.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » úte 26. črc, 2011 13:50

A opět se dostáváme k psychice (já vím, jsem s tím už trapnej :oops: ).

Dovedete si představit, že se zahrabete pod mrtvá těla vašich kamarádů, nebo jen lidí, které jste párkrát viděli??? Poteče na vás jejich krev atdatd (raději nerozepisovat). Do toho se pořád střílí, možná tam máte další kamarády/nebo děti.....I tohle chce "cojones"...... :!:

Bohužel, chlapec to měl velmi dobře promyšlené (vzít si uniformu policie, hmm....ještě nabízet pomoc - a toho, kdo se ozval, odbachnul)......prostě tomuhle se nedá zabránit. Naprosto dokonale využil všech trumfů, které měl v ruce - to jej neobdivuju, aby mne někdo neobvinil (hlavně pro šmíráky, co tady fízlují).
Jen to, opět, potvrzuje to, co píšu - agresor vybírá místo/čas/způsob útoku. A je velmi těžké na to reagovat :!:


Zkuste se nad tím, všichni, zamyslet.....tady žádné co by/kdyby neplatí !!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod toddb » úte 26. črc, 2011 13:57

Jendis: já s tebou přesně souhlasím, proto jsem už výše psal, že si myslím, že já osobně bych na to neměl, přesně kvůli tebou zmíněným důvodům. Sice mi bylo řečeno, že vím prd, co bych udělal, ale myslím, že člověk sám sebe trochu zná a ví, jak se chová v určitých situacích. No, ale jsou to kdyby, kdyby, kdyby...takže...
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod NAIA » úte 26. črc, 2011 15:17

Jendis: To co popisuješ je asi už moc, plácnout sebou na zem a předstírat je něco jiného. Jim tam přidává ještě to jak alespoň trochu sledovat to co se kolem děje.

Ale co je dobré si uvědomit a co jsi psal, že to není nějaký idiot co se rozhodl to spustit den pred tím. Borec to plánoval roky, cvičil se ve střelbě, udělal plán a ten chladně dodržel... to je obrovskej průser. Mám pocit, že hodně lidí si myslí, že to je tak, že nějaký šílenec kropí kolem sebe, ale tady se ukazuje že to může být i někdo kdo se na to systematicky připravuje a jede jako stroj. ... Tím hůř pro ostatní.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 26. črc, 2011 15:45

Jasně, já reagoval na příspěvky předtím....ono se to nedá brát jako dogma ve stylu :"budu hrát mrtvého, pohoda"........považoval jsem za nutné ZDŮRAZNIT tuto konkrétní situaci (když už se o tom bavíme) - možná chybně. Předpokládám, že se tu nebavíme s malýma dětma a tudíž si , doufám, každej uvědomí plusy a mínusy - snad chápeš ?!

Prostě je potřeba myslet na to, že pokaždé je to jiné......on se určitě najde někdo, kdo bude slovíčkařit a proto jsem záměrně vypíchnul to nejhorší :!:


Na jiném foru se rozběhla debata o tom, že kdyby se třeba 5/10/20 chlapů domluvilo....že ho museli dát. Argumentovali chlapama v letadle ( 11-září), že se taky prali o život. VELKEJ OMYL!!!

Tady pořád lidi měli jakous/takous možnost úniku - v tom letadle ale ne, tam už šlo opravdu jen a pouze o to, jestli se rozbijou o cíl, nebo je sejme terorista.
Pokud existuje jakákoliv (byť malá) šance, že se mohu schovat, většina lidí ji prostě zkusí využít.......

Názor, že kdyby se jich na něj vrhlo X....to neberu, tady už opět funguje psychologie.....je nějaká šance, že by ho, dejme tomu , deset chlapů udolalo. Že má šanci sejmout dva/tři. ALE......kdo bude DOBROVOLNĚ ten dva/tři ?????

Takhle to prostě v takových konfliktech/střetech funguje !!!!

Ty, Naio, určitě chápeš, o čem mluvím......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » úte 26. črc, 2011 18:02

Zdravím všechny...
Nebudu se tu rozepisovat o tom co by kdyby,to jsou jen zbytečné kecy,které ničemu a hlavně už nikomu nepomohou..

Díky téhle nechutné akci si třeba někdo uvědomí,že to s islámským terorismem neni tak žhavé jak nám podsouvají pánové z USA a dalších zemí.V Norsku dokázal jedinec bez teroristického výcviku zosnovat monstrózní akci,ale hoši z Al Káidy jaksi nic....Jsou tak neschopní?Často nám ukazují záběry z jejich výcvikových táborů,ale jejich efektivita je prakticky nulová.Zvláštní že?Deset chlápků jako byl tenhle norský magor s dostatečným výcvikem a logistikou by dokázalo na dlouhé měsíce ochromit celou Evropu (panikou a strachem)Ale islamisti nic...Existují vůbec?Existují ta náborová centra po celé Evropě jak se tvrdí?Školí se ve výcvikových táborech v Sýrii,Dagestánu,Čečně,Afghánu,Pákistánu a kdovíkde všude?Nebo se jen někdo snaží ostatním (stádu) vehementně tohle podsunout,aby se dostal lépe ke zdrojům - ropě?
Možná je to jinak a islámští teroristé jsou skutečně tou nejméně efektivní organizací na světě.Osobně nemám rád konspirační teorie a neříkám jak to je, kladu jen otázky...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod RBR » úte 26. črc, 2011 18:25

Jendis píše:A opět se dostáváme k psychice (já vím, jsem s tím už trapnej :oops: ).

Dovedete si představit, že se zahrabete pod mrtvá těla vašich kamarádů, nebo jen lidí, které jste párkrát viděli??? Poteče na vás jejich krev atdatd (raději nerozepisovat). Do toho se pořád střílí, možná tam máte další kamarády/nebo děti.....I tohle chce "cojones"...... :!:


Nikde netvrdím, že je to pohoda, ale pár židů, partyzánů atd. leželo postřelených (lehce zraněných) v hromadě mrtvol jejich příbuzných a známých několik hodin (čekali na noc a pak se vyhrabali ven) a dokázali to, takže to není nereálná taktika.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Jendis » úte 26. črc, 2011 19:23

O tom ale vůbec nemluvím :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod siegfried » úte 26. črc, 2011 21:01

siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » úte 26. črc, 2011 22:59

defendu.... na jednu stranu píšeš, že se nechceš rozepisovat o "co by kdyby", ale pak napíšeš dlouhý odstavec, který celý je pouze "co by kdyby"... :)
Pak píšeš, že nemáš rád konspirační teorie, ale vlastně popisuješ jednu z nich :)

Vážně.... většinou (co se sebeobrany a ulice týče) mám tvé komentáře v oblibě, ale tenhle považuju za uplně neviditelný.

Brou noc všem
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Pec » stř 27. črc, 2011 7:24

defendu píše:Zdravím všechny...
Nebudu se tu rozepisovat o tom co by kdyby,to jsou jen zbytečné kecy,které ničemu a hlavně už nikomu nepomohou..

Díky téhle nechutné akci si třeba někdo uvědomí,že to s islámským terorismem neni tak žhavé jak nám podsouvají pánové z USA a dalších zemí.V Norsku dokázal jedinec bez teroristického výcviku zosnovat monstrózní akci,ale hoši z Al Káidy jaksi nic....Jsou tak neschopní?Často nám ukazují záběry z jejich výcvikových táborů,ale jejich efektivita je prakticky nulová.Zvláštní že?Deset chlápků jako byl tenhle norský magor s dostatečným výcvikem a logistikou by dokázalo na dlouhé měsíce ochromit celou Evropu (panikou a strachem)Ale islamisti nic...Existují vůbec?Existují ta náborová centra po celé Evropě jak se tvrdí?Školí se ve výcvikových táborech v Sýrii,Dagestánu,Čečně,Afghánu,Pákistánu a kdovíkde všude?Nebo se jen někdo snaží ostatním (stádu) vehementně tohle podsunout,aby se dostal lépe ke zdrojům - ropě?
Možná je to jinak a islámští teroristé jsou skutečně tou nejméně efektivní organizací na světě.Osobně nemám rád konspirační teorie a neříkám jak to je, kladu jen otázky...

- ten chlap z Norska měl výhodu domácího prostředí (chemikálie na výbušniny, znalost prostředí a situace, možnost předstírat policistu)
- počítám, že je nadprůměrně inteligentní, pracovitej a "uvědomělej" (vybudoval firmu, vydělal si na "akci" peníze, ... )
- islámisti mají dost oblastí, kde je bližší se jim angažovat - Irák, Afganistán,.... V Evropě se občas připomenou jaksi navíc.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Radzuslav » stř 27. črc, 2011 8:33

V diskuzi padlo pár zajímavých myšlenek, Např. budou se podobné události opakovat, může se to stát i u nás, jak by se měl člověk zachovat?
Vede mě to k zamyšlení - dá se tomu zabránit? Obávám se, že v demokratických zemích ne (něco jiného je Israel, kde mají každodenní zkušenosti a podle toho se chová společnost - např. ozbrojené stráže u každé významné budovy včetně škol, výuka chování v extrémních situacích).
Zastávám názor, že současná demokracie v Evropě, tj. i v ČR, se svými slabinami (mimochodem Rusové i Arabové vnímají Evropu jako slabou a bohatou, tj. snadno vydíratelnou) bude nahrávat radikalismu a extremismu - jehož projevem mohou být podobné události. Osobně se více než vnějších útoků (např. islámskými fanatiky) obávám hrozby zevnitř, podobně jako v Norsku.

Trocha černého humoru: Bin Ládin se musí obracet ve svém (neznámém) hrobě radostí - aniž by hnul prstem, způsobil Evropě šok. (původce události v Norsku ospravedlňuje své chování hrozbou islámu).

Abych to neviděl černě, právě bojová umění vč. bojových sportů a sebeobrany považuji za kvalitní nástroj k výchově morálně, fyzicky i duševně vyspělé společnosti a každý z nás k tomu denně přispívá ať jako trenér, školitel, cvičenec. A to mi dává naději. Jeden z mých učitelů mi dal krásné moto do mého snažení proč se věnovat BU: "Bojové umění ti dává nástroj, jak můžeš pomáhat slabším."
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod DrGlock » stř 27. črc, 2011 12:24

defendu píše:Zdravím všechny...
Nebudu se tu rozepisovat o tom co by kdyby,to jsou jen zbytečné kecy,které ničemu a hlavně už nikomu nepomohou..

Díky téhle nechutné akci si třeba někdo uvědomí,že to s islámským terorismem neni tak žhavé jak nám podsouvají pánové z USA a dalších zemí.V Norsku dokázal jedinec bez teroristického výcviku zosnovat monstrózní akci,ale hoši z Al Káidy jaksi nic....Jsou tak neschopní?Často nám ukazují záběry z jejich výcvikových táborů,ale jejich efektivita je prakticky nulová.Zvláštní že?Deset chlápků jako byl tenhle norský magor s dostatečným výcvikem a logistikou by dokázalo na dlouhé měsíce ochromit celou Evropu (panikou a strachem)Ale islamisti nic...Existují vůbec?Existují ta náborová centra po celé Evropě jak se tvrdí?Školí se ve výcvikových táborech v Sýrii,Dagestánu,Čečně,Afghánu,Pákistánu a kdovíkde všude?Nebo se jen někdo snaží ostatním (stádu) vehementně tohle podsunout,aby se dostal lépe ke zdrojům - ropě?
Možná je to jinak a islámští teroristé jsou skutečně tou nejméně efektivní organizací na světě.Osobně nemám rád konspirační teorie a neříkám jak to je, kladu jen otázky...


Já bych je moc nepodceňoval. Vzpomeň si, jak to před necelými třemi roky vypadalo v Mumbai. Tři vyzbrojení Islámští fanatici drželi na háku ozbrojené složky skoro tři dny. Během nich zabili 164 lidí a 308 zranili. Stačí jim dát důvod...
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » stř 27. črc, 2011 13:44

4 Gino - pokud ti můj odstavec přišel jaksi "neviditelný",tak přesně takový měl být (díky),chtěl jsem jen poukázat,že pravda neni černobílá a že ti "nebezpeční" nemusí zrovna běhat po Kandaháru,ale můžou někde zvesela "vrtěti psem" :wink: Snažím se být otevřený všem možnostem,stejně jako při tréninku sebeobrany a boje vůbec.
Pokud máš mé komentáře k "věci" většinou v oblibě jak píšeš,tak to mě velice těší...

4 Radzuslav - "Bojové umění ti dává nástroj, jak můžeš pomáhat slabším.".....zajimavé,já to beru trošku jinak - Znalost boje ti dává nástroj,jak udělat ze slabých silné....

4 Dr Glock - rozhodně nepodceňuju a to nikoho,ani ty co se v téhle "protiteroristické kampani" berou jako ti "hodní".To je to o čem jsem psal...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod raduz » čtv 28. črc, 2011 7:35

Chlap (Norsko) to mal perfektne pripravene.
Norsko ako krajina by mala prehodnotit niektore svoje postoje a navyky.
Policajti - bezni chodia neozbrojeni :idea: , krajina ma moc tolerantne zakony co sa tyka represii za trestne ciny a pripadne postihy, Sratka su az moc "humanisti".

Este par takychto pripadov a ludia zacnu chodit ozbrojeni :idea: , len neviem ci je to dobre - za prve legislativa nedovoli hocikomu drzat a hlavne nosit zbran - a za druhe ludia si kupia zbran a netrenuju (mierena, instiktivna strelba pod stresom, tasenie, parkury, modelovky....)
A ked ma niekto nosit zbran a nevediet snou ..... :?

Je pravda ze napriklad v Izraeli by a toto nestalo - teda stat by sa mohlo, ale tolko ludi by nezabil- nestihol by to, lebo by ho dali dole....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Gino » čtv 28. črc, 2011 8:16

Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jian » čtv 28. črc, 2011 12:42

Osobne bych v takove situaci rozhodne nezkousel hrat mrtveho, ale take bych asi nikomu nezkousel radit co by mel/nemel delat on. Je to vazne docela individualni...

Na jinem diskusnim foru jsem ted procital pres tri sta prispevku jenom k tehle udalosti (navic v tematicky zcela nesouvisejicim klubu), takze jsem docela rad, ze alespon tady se ta debata tak nerozbehla. :)
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků