Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Jendis » pát 05. srp, 2011 5:26

pěkně :!: :!: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pát 05. srp, 2011 7:29

luen píše: ................


Upřímně Honzo, nemám slov. 8O Napsal jsi to fakt dobře. Díky. :idea:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: KM sparing

Příspěvekod Makoto » pát 05. srp, 2011 9:26

luen píše:4Makoto: Nemam nic proti modelovkam. Pokud mas ve skole kvalitni material da se mnoho veci. Od obecnych "zvastu" az po konkretni momenty. Da se to nahrat, z5 rozebrat, vyhodnotit ... ale na max. pocet opakovani plnokontaktniho stresu, je nejlepsi duelovka formou ruznych sparingu. Oba vime, ze modelovka nikoho nenauci dat granat, kombo, atd ... Modelovkama se nezacina, nemuze na nich rust novacek, on se proste tu bombu nejdrive musi naucit dat a pak at si resi co a jak v urcitejch momentech. Modelovka neni odpoved jak resit sebobranu pro loosera. modelovka je pro pokrocile :wink:

Zdar, hezky :-)
Na konci tohoto citatu jsi to nakonec aj napsal. Tak jako je sparring ve sportovni forme bojovek az pro pokrocile, tak i modelovka je v sebeobranne forme bojovek az uplne naposled, co se budou studenti ucit. Neni to tedy skutecne pro zacatecniky, co nevi co s rukama, neznaji techniky, taktiku, nic. Modelovka nema ucit techniky ani kombinace technik. Na to tu je sparring a drily. Modelovka ma naucit taktiku v sirsim pohledu. Abychom se nebavili obecne, zde je treba popis modelovky, kterou jsme jeli na poslednim seminari.
Situace: podzemni garaz obchodniho domu, on a ona jdou s nakupem ke svemu autu, kdyz tam vidi dve smazky. Jedna ze smazek najednou dostane epi zachvat (neco neco podobneho) a z pusy ji jde bila pena. Jak to resil? Poslal zenu zpet do obchodniho domu pro pomoc a pokusil se pomoci smazce, ktera ocividne vypadala, ze to bude mit zakratko za sebou. Jenze dalsi smazka se o nej nestaral a chtela si povidat, pripadne penize na "cestu domu do Ziliny". O leziciho manika se prilis nestarala. Student se tedy zbavil loudici smazky tim, ze ji dal "bura" na pivo a pokousel se pomoci lezici smazce. Jenze se objevila treti smazka, ktera sedela opodal se svymi problemy (a nebyla zprvu moc videt) a protoze vyhodnotila situaci tak, ze se student snazi okrast jejiho kamose, vytahla nuz a pobodala ho. Konec modelovky.

Jak vidite, vubec tu neslo o fight, pokud to clovek dokazal zvladnout v rovine verbalni (loudici smazka). Bohuzel si nehlidal prostor a skoncil pobodany. Tohle se skutecne stalo zachranarum pred par mesici na severu Cech a ten student byl zachranar.

Modelovka je tedy o zasazeni jiz naucenych znalosti a schopnosti do realne situace. Bud te, ktera se stala nebo se muze stat. Fight je az to posledni...stejne jako pri sebeobrane se nezacina sebeobrana od okamziku fightu (chytne me do kravaty), tak i pri modelovce se da z fightu vycouvat, pokud se z toho clovek vykeca. Neni to tedy sparring (lidi se nemlati), a rozhodne to nenauci tvrdsi uder nebo nejakou novou techniku. To je to, co se tu celou dobu snazim vysvetlit. V lepsim pripade tu pak slysim, ze lidi aspon rozlisuji scenare od modelovek.Jinak je to takovy aplikovany full contact sparring, ktery NENI modelovka.

Takze to shrnu:
- modelovka je pro pokrocile studenty, kteri jiz umi dat granat, umi kombinovat techniky a maji poneti o vzdalenosti, apod.
- modelovka je spise o psychicke strance sebeobrany, kdy je student postaven do situace, kdy muze jit potencionalne o zivot a musi ji resit. Ne nutne to musi skoncit rvackou.
- modelovka uci taktiku v sirsim pohledu. Neni to tedy taktika samotneho boje, ktera se dobre procvici ve sparringu
- modelovka nenauci granat, kombinaci technik a dalsi zakladni veci, ktere uz student musi umet, pokud chce delat modelovky
- tak jako je sparring nejvyssi formou provereni naucenych znalosti ve sportovni forme, tak je modelovka nejvyssi formou provereni znalosti v sebeobranne forme.
- modelovka muze obsahovat nekolik scenaru. Scenar je vsak pouze mala cast modelovky

Snad jsem na nic nezapomnel....

Jak jsem rikal uz drive, pravdepodobne jeste koncem tohoto roku udelame v Brne seminar o modelovkach. Tam bude vse podrobneji vysvetlene a bude moznost si projit modelovkou. Podrobnosti o seminari se objevi u nas na strankach.

BTW, stale mi tu chybi ta Krav Maga a jeji porozumeni modelovkam? ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: KM sparing

Příspěvekod Makoto » pát 05. srp, 2011 9:43

luen píše:Asi nejvice praxe maji banditi, pak vojaci ve valecnem konfliktu (byt je to specificka zkusenost, protoze ve valce jsou uplne jinak nastavena pravidla hry) a pak strazci poradku ... pak dlouho nic a na konec ti ostatni s nahodnejma zkusenostma.

Plnej souhlas. Napsal jsem u nas na webu clanek o druhem extremu: jak jsou lidi slepi, kdyz vidi, ze kdyz nejakej system uci manik, ktery ma v CV, ze byl u te ci one specialni jednotky, legie a ja nevim ceho jeste, tak to je urcite velice cool a dobre aj pro ne.

Mam vcelku dobrej prehled o tom, co se kde uci v oblasti zenske sebeobrany a ted to jede na vlne armadnich/policejnich jednotek. Hned se lamou vazy, hned se uci bojovat s nozem, atd. A pritom neberou v uvahu fakt, ze jde vetsinou o holku z kanclu, ktera nezabije ani kapra...natoz aby rozparala chlapa....Je to trochu OT, ja vim.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » pát 05. srp, 2011 10:05

Není to tak OT.....ono je i dost o lidech, o neznalosti problematiky...viz jak jsem nedávno dával ten post, kdy se těhotná mamina s dítěte ubránila násilníkovi tím, že mu prostě ukousla jazyk, když se na ní sápal.
Jednoduché, funkční......a na bázi instinktu.

Různé SF, Legie atd...to funguje hodně na náctilené drsany a nezkušené. Člověk, co to má v hlavě srovnané a má nějakou zkušenost (viz Luen) už ví, nač se ptát, co hledat, na co koukat.

Ohledně KM.....KM funguje, to asi jo. Ale dnes je tu tolik organizací a zmatku, dohadování, že je, já osobně, prostě nemusím......lupou aby člověk hledal někoho, komu nejde o prachy.

Klóbrc dolů před lidma, jako je Naia, Bizon a další....kteří to dělaj čistě proto, že je to baví, neživí je to...žádný sračky, pomlouvání....čistě snaha lidi něco naučit.
Když jedu někam dělat přednášku, každýho nejdříve zajímá, co za o chci.
Čuměj jak telata, když jim říkám, že nic, ani cesťák.....a zdá se jim to divný.

A potom poslouchám, že tam byli tihle a tihle a nebylo to tak zajímavý a přínosný, plný různých klišé a řekli si o tolik a tolik. No a.......

Už jsem měl i telefonát, že kazím ceny......panáčka jsem poslal do prdele, páč mi, hrdina, volal z anonymního čísla a nepředstavil se. Když jsem chtěl vědět, s kým se bavím, típnul mi to.....

Takže tohle je pro Tebe, anonymní hrdino -

JE MI U ZADNÍ ČÁSTI TĚLA, CO SI MYSLÍŠ. POKUD NA LIDECH CHCEŠ JEN REJŽOVAT, JE TO TVÁ VOLBA. ALE JÁ TO DĚLAT NEPŘESTANU A KLIDNĚ MI TO MŮŽEŠ PŘIJÍT VYSVĚTLIT, JAK JSI MI SLIBOVAL. ALESPOŇ UVIDÍM, KDO JSI A PRO SEBE SI TO NENECHÁM!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » pát 05. srp, 2011 10:07

Luene dobry, fakt jo, jenom to dost snizuje mou produktivitu prace :D

Makoto: Tak jo situace opravdu na hovno a jake je z ni pouceni? Az budu nekoho osterovat tak to mam delat jen na pul a sledovat jestli mi nekdo netaha za zadama kudlu?

Chi tim rict to ze tato situace je asi hodne vyjimecna. Nebo se to snad stalo vicekrat? Priste se zase bude ten zacgranar starat o svoje bezpeci a ten osetrovany mu umre. Nekdy proste udelat vsechno dobre nemusi stacit.

Jake bylo podle vaseho rozboru spravne reseni.

EDIT: Podle me je u modelovek velimi dulezite ze nejde o fight (neresil jsem to protoze mi pripadalo ze je to jasne). Zvlaste na treninku maji lide tendeci bojovat pokazde i kdyz to neni potreba. Ale jinak tohle bezne trenujeme i u Miniscenaru, take trenujeme chovani a reseni situace ne jen granat a namakany triceps :wink:
Naposledy upravil NAIA dne pát 05. srp, 2011 10:54, celkově upraveno 1
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Re: KM sparing

Příspěvekod NAIA » pát 05. srp, 2011 10:13

Makoto píše:
luen píše:Asi nejvice praxe maji banditi, pak vojaci ve valecnem konfliktu (byt je to specificka zkusenost, protoze ve valce jsou uplne jinak nastavena pravidla hry) a pak strazci poradku ... pak dlouho nic a na konec ti ostatni s nahodnejma zkusenostma.

Plnej souhlas. Napsal jsem u nas na webu clanek o druhem extremu: jak jsou lidi slepi, kdyz vidi, ze kdyz nejakej system uci manik, ktery ma v CV, ze byl u te ci one specialni jednotky, legie a ja nevim ceho jeste, tak to je urcite velice cool a dobre aj pro ne.

Mam vcelku dobrej prehled o tom, co se kde uci v oblasti zenske sebeobrany a ted to jede na vlne armadnich/policejnich jednotek. Hned se lamou vazy, hned se uci bojovat s nozem, atd. A pritom neberou v uvahu fakt, ze jde vetsinou o holku z kanclu, ktera nezabije ani kapra...natoz aby rozparala chlapa....Je to trochu OT, ja vim.


Muzes napsat kde trenuji zenske k lamani vazu a s nozem? Jen pro prehled.

Jinak ten clanek jsem cetl, a jen tam celkem dost veci ktere by chteli rozebrat tak snad nekdy...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Dalt » pát 05. srp, 2011 11:02

luen: tyy voe dost dobre napsany....ale koukam taky na cas prizpevku - ze tys to psal po navratu z hospody? :D taky mivam v tech chvilich takovyhle myslenkovy retezce...akorat obshove to u me tak kvalitni nebejva :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Dalt » pát 05. srp, 2011 11:09

Makoto: modelovka vypada zajimave, ale v tomhle pripade souhlasim s Naiou - su taky zdravotnik a kdyz budu davat 1. pomoc cloveku v kritickym stavu, tak starani se o to, jestli mi nekdo nechce zezadu natahnout, bude asi to posledni cim bych se zabejval... :?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: KM sparing

Příspěvekod Makoto » pát 05. srp, 2011 11:16

NAIA píše:Muzes napsat kde trenuji zenske k lamani vazu a s nozem? Jen pro prehled.


http://www.sd-mma.eu/
Osobni pohovor s jednou ucastnici tohoto kurzu.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pát 05. srp, 2011 11:33

NAIA píše:Makoto: Tak jo situace opravdu na hovno a jake je z ni pouceni? Az budu nekoho osterovat tak to mam delat jen na pul a sledovat jestli mi nekdo netaha za zadama kudlu?

Chi tim rict to ze tato situace je asi hodne vyjimecna. Nebo se to snad stalo vicekrat? Priste se zase bude ten zacgranar starat o svoje bezpeci a ten osetrovany mu umre. Nekdy proste udelat vsechno dobre nemusi stacit.

Jake bylo podle vaseho rozboru spravne reseni.

EDIT: Podle me je u modelovek velimi dulezite ze nejde o fight (neresil jsem to protoze mi pripadalo ze je to jasne). Zvlaste na treninku maji lide tendeci bojovat pokazde i kdyz to neni potreba. Ale jinak tohle bezne trenujeme i u Miniscenaru, take trenujeme chovani a reseni situace ne jen granat a namakany triceps :wink:

Martine...co je ti blizsi...zivot nejake smazky nebo tvuj zivot? Ja to vnitrne zodpovezene mam. Ja nejsem Matka Tereza...

A neni to zase tak vzacna situace...pobav se nekdy s tim zachranarem, co k nam jezdi ze severu Cech....urcite bude sance se potkat na nejakem seminari.

Jak by to melo byt spravne? Zenu bych posadil do auta, aby hned odjela (pripadne ji poslal pro pomoc zpet do obchodaku), smazku stojiciho bych si posadil vedle lezici smazky a stoupnul bych si tak, abych mel kryte zada, treba zady k jinemu autu. Jenze ten kluk se otocil zady ke vsem a nevenoval jim pozornost. Zakon rika, ze mas zajistit prvni pomoc...a to je i klidne zavolanim na zachranku. Nemusis ho nutne osetrovat...zvlast, kdyz nemas kvalifikaci. A me je blizsi muj zivot nez nejake zfetovane smazky....takze si budu sakra hlidat zada....Ale samozrejme to neni jedine a spravne reseni....

Ale unika vam hlavni point - to byl jen PRIKLAD, jak by mohla modelovka vypadat. Nereste, jak by to melo byt. Jak vidite, neni to o sparringu, byt treba v protiuderovem obleku, ale o taktice a vnimani cele situace. Proto jsem schvalne uvedl modelovku, kde ke rvacce vubec nemusi dojit (loudici smazka).
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pát 05. srp, 2011 11:36

Dalt píše:Makoto: modelovka vypada zajimave, ale v tomhle pripade souhlasim s Naiou - su taky zdravotnik a kdyz budu davat 1. pomoc cloveku v kritickym stavu, tak starani se o to, jestli mi nekdo nechce zezadu natahnout, bude asi to posledni cim bych se zabejval... :?

OK, jsi zdravotnik, mas to v popisu prace. To je trochu jina situace.

Ja jsem normalni clovek, takze spise zavolam zachranku, postaram se, aby ma zena byla v bezpeci a pak teprve se mozna podivam na tu smazku....ale az budu mit jistotu, ze mi na zada neskoci dalsi smazka s jehlou v ruce....Kvuli temhle svuj zivot riskovat nehodlam.

Ale fakt ted nereste jak by to melo byt. To je ILUSTRACNI PRIKLAD modelovky.

BTW, tak kdepak je ta KM s jejich modelovkama? ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » pát 05. srp, 2011 12:03

V pohode nemusis obhajivat modelovky pred sparringem vim kam co patri. A ptal jsem se jen ze zvedavosti. Jinak mobil je naprosto prvni reakce o tom zadna. Naopak je to zajimave a proto jsem se ptal na tvoje doporuceni.

Tohle uz mam za sebou a o blizke se staram jako prvni, i kdyz taham lidi z auta na strese - vyzkouseno.

A jako poslat zenu samotnou k autu je dobry napad? Ze tam tustanes lezet pobodany bez pomoci a vylijes se tam, zatimco ona pojede pryc?

Ja jsem to nepsal proto ze jsem Matka Tereza, psal jsem to poroto ze kdyz uz je neco takoveho na scene tak udelas spise tohle, tak radsi se snazit aby moje reakce byli v souladu s tim co telo nejspis bude delat, zvaste kdyz si to, kvuli casove narocnosti, mockarat nevyzkousim.

Takze podle me lepsi poslaz zenu zpatky do kseftu at privede pomoc a mit pri tom vytocenou zachranku na mobilu. To jak si budes nebo nebudes hlidat zada je uz spise vec nahody. kdyby to bylo uprostred volneho prastranstvi tak si je budes kryt jak? Pisu to pro to ze kdyz jsem pomahal te slecne z auta tak taky teklo z motoru a nevedel jsem jestli to nehodi jisku, takze protoze nejsem Matka Tereza tak jsem mohl stat bokem a cekat na hasice, ale proste to ma nekdo nastaveny jinak...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod NAIA » pát 05. srp, 2011 12:06

Ale jasan nemusime resit tuto konkretni, podle me to asi bude jen zlomek v porovnani vsech ostatnich osetreni civilistou...

takze otazka, mate nejaky uceleny sytem modelovek, seznam scenaru atd??

Vim ze jsem Matejovi daval materialy od Jima kde byly rozepsane scenare, role dotycnych osob, jaky je pozadovany vyslede, kulisy atd. Mate neco takoveho vlastniho? Zajima me to protoze modelovky delate asi vice nez kdokoliv jiny co tu pise...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 05. srp, 2011 13:29

NAIA píše:Ale jasan nemusime resit tuto konkretni, podle me to asi bude jen zlomek v porovnani vsech ostatnich osetreni civilistou...

takze otazka, mate nejaky uceleny sytem modelovek, seznam scenaru atd??

Vim ze jsem Matejovi daval materialy od Jima kde byly rozepsane scenare, role dotycnych osob, jaky je pozadovany vyslede, kulisy atd. Mate neco takoveho vlastniho? Zajima me to protoze modelovky delate asi vice nez kdokoliv jiny co tu pise...

Jo jo, Matej to ted dava dohromady do ucelene formy pro nas instruktory. Mel to dobre zpracovane pro policisty a ted to upravuje aj pro nas (takze vyhazuje veci, ktere se nas netykaji). Prvni prezentace by mela byt prave koncem roku na tom seminari.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » pát 05. srp, 2011 18:42

Dalt píše:luen: tyy voe....ale koukam taky na cas prizpevku - ze tys to psal po navratu z hospody? :D


ukropcany píše:Ty vole... toto čítať na mobile mi dalo celkom zabrať... 8) Honzo, máš prvú cenu za najdlhší príspevok v histórii tohoto fóra... :wink:


:lol: Tramal mi rozvazal jazyk, ale uz ho dobiram, tak koncim :wink:

4all: Dalsi vytecna pomucka, ktera temer zadara posouva cloveka je video zaznam z trenalu, zapasu, sparingu, modelovek ... mesice nekomu marne vysvetlujete, ze dela chybu. Staci natocit, pustit zaznam a clovek se vidi ocima treti osoby. pokud ma aspon trochu oko, tak to hned vidi a vetsinou velmi brzo svou chybu/chyby odstrani.

U modelovek je super, pokud dotycnej netusi, ze se na nej sije bouda a treba v ramci prave skonceneho cviceni (dejme tomu nekde na seminari), kluci vyprovokuji bitku. Staci obycejny nabeh od nadavek, strkanici az po bitku vicero lidi. Sranda nahravat, pozorovat jak nezasveceni reaguji ... :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 05. srp, 2011 19:39

luen píše:4all: Dalsi vytecna pomucka, ktera temer zadara posouva cloveka je video zaznam z trenalu, zapasu, sparingu, modelovek ... mesice nekomu marne vysvetlujete, ze dela chybu. Staci natocit, pustit zaznam a clovek se vidi ocima treti osoby. pokud ma aspon trochu oko, tak to hned vidi a vetsinou velmi brzo svou chybu/chyby odstrani.

U modelovek je super, pokud dotycnej netusi, ze se na nej sije bouda a treba v ramci prave skonceneho cviceni (dejme tomu nekde na seminari), kluci vyprovokuji bitku. Staci obycejny nabeh od nadavek, strkanici az po bitku vicero lidi. Sranda nahravat, pozorovat jak nezasveceni reaguji ... :twisted:

To neni spatnej napad, zkusime, diky za tip. A pokud zafunguje, budeme ji rikat "luenova modelovka", aby bylo jasne, kdo to cele spiskal ;-)

Skoda, ze se tu nakonec neobjevila ta Krav Maga. Strasne rad bych videl jejich pojeti modelovek....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Naked_Snake » sob 06. srp, 2011 9:37

Vzhledem k tomu, že Viktor zjevně rezignoval, budu muset asi odpovědět na ty modelovky já... :?

Nejprve bych chtěl ale říct, že přestože se mi NElíbí marketing (Luen to napsal opravdu pěkně, ale v KM se neučí prvoplánově zabíjet, nýbrž jakmile to lze utéct), tak tréninky mi celkem vyhovují a především mi vyhovuje systém KM (i když ne 100%).

K těm modelovkám. Nevím, co si Viktor představuje pod modelovkou, ale komplexní modelovky, jako zde popsaná s tím záchranářem a fetkami, se v současnosti bohužel nedělají možná s vyjímkou kurzu první pomoci, na němž jsem nebyl. Bohužel se moc nedělají ani miniscenáře. Miniscénář se jel třeba na semináři s Eyalem (ten první v ČR, psal jsem o něm i v jiném tématu). Tento miniscenář probíhal v tělocvičně a jednalo se o sitaci, kdy si jdete vyzvednout peníze z bankomatu a někdo vás přepadne s nožem nebo bez. Situaci jste buď řešili vydáním peněz nebo obranou. Ochranou pomůckou byl akorát suspenzor, případně zuby nebo co si kdo vzal navíc.

Není ale problém na volném sobotním tréninku se s někým domluvit a cvičit různé miniscénáře s taktikou a krizovou komunikací.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

Příspěvekod luen » sob 06. srp, 2011 10:08

Naked_Snake píše:Ochranou pomůckou byl akorát suspenzor, případně zuby nebo co si kdo vzal navíc.


Diky za uprimnost.

Absence zakladnich ochrannych pomucek = nemoznost cvicit a nacvicovat plnokontaktne = v praxi nebude nic fungovat, protoze za plneho kontaktu je to neco uplne jineho. Pamatuji si jako dnes den (mnoho let), kdy mi muj kamard rekl, ze nevlastni temer zadne chranice, protoze cvici realnou sebobranu a na ulici clovek take nema bambule... Koukam mu do huby, zuby relativne vsechny, obe kulky, atd ... ptam se a jak to tedy nacvicujete? Nekontaktne, co? Nene kontakt mame, ale nejedeme na plno ... :lol:
A ja na to zase, takze nekontaktne, protoze semi a light kontakt nepovazuji za kontakt :wink:

Samozrejme se hned pri cviceni s nama ukazalo, ze na kontakt neni absolutne pripravenej a to, ze si to parkrat zkusil na veci vubec nic nemeni - ac mu bylo nakukano, ze parkrat v mesici, ten jejich "kontakt" bohate staci :lol: :wink:

PS: Kdyz uz jsme u km, jakou ma povest Otipka? Klido pres SZ, ja o nem slysel neuveritelne storky a chvalu. Tak mi to nesedi k tem vysledkum jeho zaku a k jejich metodice. Bitky s nackama na dennim poradku, atd ... Jen me to zajima.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Naked_Snake » sob 06. srp, 2011 10:18

K těm ochranným pomůckám bych jen doplnil, že teď už jsou k dispozici helmy a vesty. Většina lidí už si pořídila i rukavice (boxerské) a chrániče holení, takže se dají jet ty miniscénaře trochu reálněji. Nicméně ani v nejmenším bych si netroufnul to srovnávat s Blauer Tactical Systems a jejich High Gear.
Překvapení, rychlost, agrese.
KISS-Keep It Simple Silly
SFOD-D
Naked_Snake
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 13. kvě, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron