Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod marcelo » ned 07. srp, 2011 16:01

luen píše:
levakbob píše:Marcelo a nemyslíš, že by jedna kopačka do kulí to tvoje hovado sklidnila natolik, aby obránce mohl odejít pryč, namísto 3násobného opakování, kdy se to hovado, jak píšeš, pořád vracelo? Tak nějak mi z toho vyplývá, že ty "bomby" asi takový účinek neměly...


Predstav si, ze nezijes v New Yorku, ale na mensim meste. Mas tam rodinu a i zejtra a dalsi dny se chces se svou rodinou po tom mestecku prochazet. Myslis, ze je dobrej napad namalovat si na celo terc a nebo sve rodine, kvuli 2min. slavy? Je super, ze zvladnes konflikt a ukazes, ze umis byt hovado. Jenze hovad je milanku plnej svet a hovadka se msti :wink: Neco jineho je kdyz prijedes s partou kamaradu do mesta z opacneho konce republiky a tam delas bordel a neco jineho je zit s rodinou na malem meste :wink:

Az si to v realu zkusis, budes chapat o cem ted pisu :idea:


Presne tak Honzo, pokial by ta bitka bola vyhrana jendnym zakernym kopom do guli, tak v nasom meste by to malo dost neprijemnu dohru za par dni...
Obranca bitku vyhral, urobil si meno , kedze utocnik je poulicny znamy bijec , ziskal jeho respekt aj jeho kumpanov...

Ziadna pomsta sa nekona, ukazal na akom stupni potravinoveho retazca je, ze patri medzi masozravce a nie bylinozravce ;)

Je dolezite si uvedomit ze vacsina bitiek a napadnuti sa neodohrava ako sa vam Kravmaga samani nahovorit v temnych ulickach s nozom, macetou, pistolov atd.. Mozno u nich v Izraeli, Mogadisu a kdejakej pricmoudlej diere ano,
ale mnozstvo konfliktov v Cz a Sk vznika v baroch a krcmach, kde sa mnoho ludi pozna, hlavne v mensich mestach..

A teraz si predstavte, ze miestnu legendu v poulicnych bojovkach nahodou kopnete do guli a ten vecer budete Hero of the day, garantujem vam ze do tyzdna si vas ten clovek ulovi a poskace vam za tu zakeracinu po hlave, budete chodit po kanaloch a vas spolocensky zivot skoncil...

Beriem ze ludia vo velkych mestach si mozu z hladiska anonymity dovolit obcasne nejake to combat paradicku ale tiez by som na nich nestaval selfdefense system...

Poznam vela poulicnych bijcov ale este ani jeden sa nestal dobrym vo svojom obore kopanim do guli a pichanim do oci ;)

Podla mna clovek ktory nevie kopnu, udriet, zakombinovat ruky s nohami, kryty a uhyby s kontrami by sa mal to najprv naucit niekde na x-boxe a potom ist do kombat systemov... Dam priklad, Lee Morrison ma pekny pohybovy prejav , bije ako boxer s rukami, kope ako savate mixnuty thaiboxerom, vidno to lapach aj modelovkach atd... Ale ked som si pozrel jeho instruktaze ktorych mam viacero, niektore vedie so svojimi ziakmi , tak na mnohych vidno ze nemaju boxersku minulost, vidno ze ich pohybovy prejav je proti Leemu humus, nemaju tak pekne vypaleny pohyb a kombinatoriku v pohyboch, su omnoho tazkopadnejsi, pomalsi proste
ich prejav sa mi .

Ono treba si posparovat, treba pocvicit modelovky, treba to cyklovat.

P.S. Skusali ste niekedy Badboy modelovky- moj terminus technikus, nie ste obranca ktory reaguje v ramci zakonnej normy, ale trenuje byt na druhej strane, zacat fight prvy,zosekat obet a odist ... Celkom gut skusenost v Highgear oblekoch, namet a scenare som nebral ani od Blauera ani od Morrisona ale z experience z mladi, ked som dostal podobnym sposob po hube ako obet aj rozdal ako agresor.. Chlapcom odo mna to dalo vela, ako biletari tento skill pouzili asi po druhom treningu a pochvalovali si...

Dost sa mi paci Thompsonov 3 second fighter kde jeho ziaci boli dost ofenzivny a nejak sa nesrali s tym, moc toho nenakecali pri lapovacich modelovych driloch, pri animalday modelovkach atd
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

:-)

Příspěvekod kumori » ned 07. srp, 2011 18:20

kluci nezlobte se na mně, jsem poněkud starší člověk, takže můj pohled na problematiku je takový:
- s rostoucím věkem klesá fyzická kondice
- s rostoucím věkem se také zvyšuje reakční doba na podnět ( útok )
- s rostoucím věkem se snižuje schopnost rozpoznat a vyhodnotit situaci jako bojovou už v jejím zárodku nebo než přerost z polphy verbální do polohy fyzické
takže co z toho pro starší lidi plyne?když je ti 18-39, jedeš naplno, bo víš, že na to máš - teď, nemyslíš jak na tom budeš až budeš old, není to potřeba.jednou ovšem zjistíš ( jsi-li vnímavý ), že už ti začíná dělat problém udělat v kuse 40 kliků nebo jet v kuse 3-5 min pytel, to je to co jsem poznal já, říkám si ku..a je to tady.začal jsem přemýšlet nad tom, jak cvičit dál, tak abych si udržoval nějaký standart při přirozeně klesajícím fyzickým schopnostem lidského těla.Fyzický kondice jde v ruku ruce s kondicí psychickou, je třeba však modelovat způsob sebeobrany tak, abych se zvládl ubránit.Nejsem Chuck Norris nebo Bill Wallace, kteří ve svých letech jedou mawashi na hlavu s takovou lehkostí, jako já se v poledne podrbu za krkem ( když mi povolí ztuhlé svalstvo :lol: )

Co jsem tím chtěl říct...zkuste sem někdo napsat, jakou máte představu způsobu a nácviku sebeobrany pro lidi středního věku...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » ned 07. srp, 2011 18:34

....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod kumori » ned 07. srp, 2011 18:45

[quote="Makoto"]....[/quote]

4 makoto
to je reakce na můj článek 8) ?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » ned 07. srp, 2011 18:50

nechci tady být za všeználka - tento "titul" rád přenechám jiným, také nemám zájem tady "srát moudra", tady se rozvíjí téma jak cvičit sebeobranu tak, aby se co nejvíc přiblížila reálu, já zastávám názor, že to co prověřila válka má platnost věčnou, takže co zkusit zanalyzovat to co jeli kluci za WW2?tam šlo o to nejcennější co člověk má - o vlastní život...
P.S. samozřejmě je třeba realisticky přihlédnout k tomu, že nejsme ve válečném stavu a že je třeba respektovat zákonná ustanovení této země
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » ned 07. srp, 2011 19:11

kumori píše:
Makoto píše:....


4 makoto
to je reakce na můj článek 8) ?

Ne ne...mel jsem neco rozepsane a nakonec aj poslane, ale pak jsem si uvedomil, ze by to byla ztrata casu....Proti tobe ani ň...to bych si nedovolil ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Re: :-)

Příspěvekod luen » ned 07. srp, 2011 19:57

kumori píše:kluci nezlobte se na mně, jsem poněkud starší člověk, takže můj pohled na problematiku je takový:
- s rostoucím věkem klesá fyzická kondice
- s rostoucím věkem se také zvyšuje reakční doba na podnět ( útok )
- s rostoucím věkem se snižuje schopnost rozpoznat a vyhodnotit situaci jako bojovou už v jejím zárodku nebo než přerost z polphy verbální do polohy fyzické
takže co z toho pro starší lidi plyne?když je ti 18-39, jedeš naplno, bo víš, že na to máš - teď, nemyslíš jak na tom budeš až budeš old, není to potřeba.jednou ovšem zjistíš ( jsi-li vnímavý ), že už ti začíná dělat problém udělat v kuse 40 kliků nebo jet v kuse 3-5 min pytel, to je to co jsem poznal já, říkám si ku..a je to tady.začal jsem přemýšlet nad tom, jak cvičit dál, tak abych si udržoval nějaký standart při přirozeně klesajícím fyzickým schopnostem lidského těla.Fyzický kondice jde v ruku ruce s kondicí psychickou, je třeba však modelovat způsob sebeobrany tak, abych se zvládl ubránit.Nejsem Chuck Norris nebo Bill Wallace, kteří ve svých letech jedou mawashi na hlavu s takovou lehkostí, jako já se v poledne podrbu za krkem ( když mi povolí ztuhlé svalstvo :lol: )

Co jsem tím chtěl říct...zkuste sem někdo napsat, jakou máte představu způsobu a nácviku sebeobrany pro lidi středního věku...


Taky mi tahne na 40 a krome vaznejsich operaci a delsim vypadkum se nemam duvod cejtit menecenej. Navic pokud ma clovek moznost cerpat z toho co nafightil v mladi, tak je to relativne v pohode.
Naopak si dnes mnohem vice vsimam nez drive, protoze uz se nevyhrabu ze vsech sracek, tak se vyplati kdyz ti na pozadi bezi nejaky alarm mod s anitivirem :wink:
A dalsi vec je ta, ze clovek cas od casu na drzku potrebuje :lol: Jinak se zacne rany bat, vic nez je treba a ma naslapnuto na mamanka :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jian » ned 07. srp, 2011 20:13

marcelo: SZ
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod Sennin » ned 07. srp, 2011 20:21

kumori píše:- s rostoucím věkem se snižuje schopnost rozpoznat a vyhodnotit situaci jako bojovou už v jejím zárodku nebo než přerost z polphy verbální do polohy fyzické

Bude mi 45 let, takže taky jsem už ve "středních letech" :wink: , ale u tohoto bodu bych spíše konstatoval, že: - s rostoucím věkem (a hlavně zkušenostma) se ZVYŠUJE schopnost rozpoznat a vyhodnotit situaci jako bojovou už v jejím zárodku... a podle toho reagovat adekvátně a nikoliv zbrkle, jako když bylo člověku 20 let...
Jinak tuhle diskuzi sleduji, je velmi zajímavá!
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » ned 07. srp, 2011 20:46

Makoto píše:Ne ne...mel jsem neco rozepsane a nakonec aj poslane, ale pak jsem si uvedomil, ze by to byla ztrata casu....Proti tobe ani ň...to bych si nedovolil ;-)


Me by to treba zajimalo, co jsi psal.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » ned 07. srp, 2011 21:22

Nemusí to být ani o věku, stačí nějaký zdravotní problém. Běž s někým do "boxerské výměny", když nesevřeš ruce v pěsti. :?
Tak tomu holt předejdeš, když to jde (nemyslím zesrání se), nebo popadneš popelník(půllitr, cokoliv) a ....... :wink:

4 Kumori - tím P.S. ohledně WW2 jsi si, v podstatě, odpověděl. Analyzovat trénink a situace lidí z války takřka nemá smysl. Tam se neřešily zákony, jen přežití. Bejt někde v Bejrůtu, potom bych se nad tím možná zamejšlel, ale jinak asi ne.

4 Makoto - proč ztráta času??? Však se bavíme normálně, ne ? :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » ned 07. srp, 2011 21:53

Jendis píše:Nemusí to být ani o věku, stačí nějaký zdravotní problém. Běž s někým do "boxerské výměny", když nesevřeš ruce v pěsti. :?
Tak tomu holt předejdeš, když to jde (nemyslím zesrání se), nebo popadneš popelník(půllitr, cokoliv) a ....... :wink:

4 Kumori - tím P.S. ohledně WW2 jsi si, v podstatě, odpověděl. Analyzovat trénink a situace lidí z války takřka nemá smysl. Tam se neřešily zákony, jen přežití. Bejt někde v Bejrůtu, potom bych se nad tím možná zamejšlel, ale jinak asi ne.

4 Makoto - proč ztráta času??? Však se bavíme normálně, ne ? :wink:


No třeba několikráz zmiňovaný Lee Morrison má základy také v systému co trénovali Agenti SOE a Comandos za Druhé Světové Války v Anglii. Ono to přece není tak, že tupě něco převezmu a jako pařez to použiju stejně jako ve válce ...

Občas když se bavím s lidma o Morrisonovi, tak slyším že je moc brutální atd... podle mě je to jen omezenost nebo nechuť poupravit použití jeho ověřených postupů. A kdyby lidi tomu věnovali trochu času, tak Lee tohle celé dále vysvětluje. Takže bych to nebral tak že to co dělali ve WW2 nemá pro nás žádné přínosy.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod marcelo » ned 07. srp, 2011 22:07

Kumori- pokial sa necitis vekom a zdravotne na mladych utocnikov , zacni cvicit zbranove systemy ako napr. Kali- escrima
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 08. srp, 2011 4:52

NAIA píše:
No třeba několikráz zmiňovaný Lee Morrison má základy také v systému co trénovali Agenti SOE a Comandos za Druhé Světové Války v Anglii. Ono to přece není tak, že tupě něco převezmu a jako pařez to použiju stejně jako ve válce ...

Občas když se bavím s lidma o Morrisonovi, tak slyším že je moc brutální atd... podle mě je to jen omezenost nebo nechuť poupravit použití jeho ověřených postupů. A kdyby lidi tomu věnovali trochu času, tak Lee tohle celé dále vysvětluje. Takže bych to nebral tak že to co dělali ve WW2 nemá pro nás žádné přínosy.


OK, já nemám s LM zkušenost a ani jsem to o něm nevěděl. Psal jsem takřka, protože vím, že třeba Modern Defendo vychází z "původního" Defenda, které se učili za WW2.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » pon 08. srp, 2011 7:48

Jendis píše:
NAIA píše:
No třeba několikráz zmiňovaný Lee Morrison má základy také v systému co trénovali Agenti SOE a Comandos za Druhé Světové Války v Anglii. Ono to přece není tak, že tupě něco převezmu a jako pařez to použiju stejně jako ve válce ...

Občas když se bavím s lidma o Morrisonovi, tak slyším že je moc brutální atd... podle mě je to jen omezenost nebo nechuť poupravit použití jeho ověřených postupů. A kdyby lidi tomu věnovali trochu času, tak Lee tohle celé dále vysvětluje. Takže bych to nebral tak že to co dělali ve WW2 nemá pro nás žádné přínosy.


OK, já nemám s LM zkušenost a ani jsem to o něm nevěděl. Psal jsem takřka, protože vím, že třeba Modern Defendo vychází z "původního" Defenda, které se učili za WW2.


Já jsem to psal o Lee M. protože ho znám a vím o čem to je. Ale platí to i obecně. Podle mě v každém stylu jsou prvky, které mohou někoho zmrzačit nebo zabít. Buď jsou tam přímo za tímto cílem, nebo prostě stačí když včas nepřestanu dávat údery ...

Potom už je na instruktorovi ale taky na lidech co maji v hlavě. To, že mi někdo říká že mám něco udělat neznamená, že budu jako ovce poslochat a konat ne? Aspoň mojí snahou je mít kolem sebe lidi co taky přemýšlí a nespoléhají se jen na můj názor.

Člověku stejně nejvíc ublížíš až poté co ho porazíš. Když leží v bezvědomí nebo ho máš pod kontrolou - a pořád nepřestaneš útočit. Proto třeba to rozdělení na armádní systémy atd pro mne postrádá smysl. Ono to bylo podobné i v bitvách, kdy nejvíce mrtvých bylo při útěku. Prostě když už protivník nebojoval...
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

.

Příspěvekod luen » pon 08. srp, 2011 11:50

Ja osobne fandim tomu co Lee dela a pokud to porovnam s ostatnima (Paul Vunak...), vubec se to neda srovnavat.
A neplati mi za reklamu a nezname se
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: .

Příspěvekod NAIA » pon 08. srp, 2011 12:38

luen píše:Ja osobne fandim tomu co Lee dela a pokud to porovnam s ostatnima (Paul Vunak...), vubec se to neda srovnavat.
A neplati mi za reklamu a nezname se


Muzes se seznamit v unoru, bude tu mit zase dvoudenni seminar.

Jinak myslim ze Paul Vunak byl dobry na svou dobu. Lee si s nim zacvicil a mluvi o nem dobre.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Re: .

Příspěvekod marcelo » pon 08. srp, 2011 13:27

NAIA píše:
luen píše:Ja osobne fandim tomu co Lee dela a pokud to porovnam s ostatnima (Paul Vunak...), vubec se to neda srovnavat.
A neplati mi za reklamu a nezname se


Muzes se seznamit v unoru, bude tu mit zase dvoudenni seminar.

Jinak myslim ze Paul Vunak byl dobry na svou dobu. Lee si s nim zacvicil a mluvi o nem dobre.


Ja mam rad system Paula Vunaka, na tu dobu ale aj dnesnu ma slusny mix thai+dumog klinc, velmi pekne z neho robil spinave techniky ako hlavicky, kopy do guli, lakte a strhy a podrazy, tiez sa mi pacil jeho Pananjakman a Panantukan, hubud drill kde spajal vsetky tie sracky co som spominal, ale musim dat za pravdu Leunovi v tom ze jeho ruky , hlavne ten dementny retazovy uder ala hongkong WCH s tym suchtavym
krokom a poonsau- lapsau drily boli uz asi len do poctu, tie ma slusne iritovali :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Re: .

Příspěvekod luen » úte 09. srp, 2011 14:51

marcelo píše:
NAIA píše:
luen píše:Ja osobne fandim tomu co Lee dela a pokud to porovnam s ostatnima (Paul Vunak...), vubec se to neda srovnavat.
A neplati mi za reklamu a nezname se


Muzes se seznamit v unoru, bude tu mit zase dvoudenni seminar.

Jinak myslim ze Paul Vunak byl dobry na svou dobu. Lee si s nim zacvicil a mluvi o nem dobre.


Ja mam rad system Paula Vunaka, na tu dobu ale aj dnesnu ma slusny mix thai+dumog klinc, velmi pekne z neho robil spinave techniky ako hlavicky, kopy do guli, lakte a strhy a podrazy, tiez sa mi pacil jeho Pananjakman a Panantukan, hubud drill kde spajal vsetky tie sracky co som spominal, ale musim dat za pravdu Leunovi v tom ze jeho ruky , hlavne ten dementny retazovy uder ala hongkong WCH s tym suchtavym
krokom a poonsau- lapsau drily boli uz asi len do poctu, tie ma slusne iritovali :twisted:


Ahoj Marku,

je to tak, to jeho postizeni tim, jak ma wing cheun vypadat, je ... sranda zalezitost. Ale sam se stal obeti jeste starsi blamaze. Nicmene vic mi vadi jeho marketing "ala" Bruce Lee ...
Tohle je americkej komplex, resp. byl americkej komplex, s prichodem mma se to snad postupne vytraci :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » stř 10. srp, 2011 10:36

Nazdar všem,dlouho jsem tu nebyl a tak mi trvalo než jsem se prokousal všemi příspěvky...ufff.
Konečně,ale téma které má nějaký smysl,díky za něj všem.

Zkusím se vyjádřit k pár věcem co mě zaujali...

Je důležité se zamyslet nad tím co chcete lidem,které trénujete předat.Znalost sparringu a modelovek?Naučit je pořádnou bombu a pár teorií pro ulici?Předvádět se před nima jako univerzitní profesor co všechno z dané oblasti zná?Znáte heslo "Neschopný vysvětluje"?Schopný praktik vydělává prachy a ten neschopný složitě přednáší na univerzitě o tom jak prachy vydělávat i když je sám nemá :wink:
Mě osobně jde jen o to naučit své lidi bezbřehé,ale kontrolované agresivitě a taky o to předat jim pár rad co je na ulici může potkat (pokud to nevědí,ale oni často vědí) a jak se chovat,aby vyhráli konflikt po všech stránkách (psychicky,fyzicky i právně)Dokážu jim vysvětlit jak se rvát se skupinou (protože jsem to mnohokrát zažil a pořád tu jsem),jak vypovídat u výslechu (nesedim) a spoustu dalších praktických věcí,které nemám jen od sebe,ale hlavně z prostředí okolo mně,do kterého se dostanete jen tím,že se "ušpiníte".Za svůj život jsem dělal možná se 30 - 40 vyhazovačema a to už je sakra materiálu a "pracovních" zážitků k přemýšlení a zapracování.
Modelovky jsou berličky pro lidi co nemají vlastní zkušenosti z reálných situací,které nedokážou předem správně vyhodnotit,ale pořád je to to nejlepší co vás na "chaos skutečného konfliktu" může trochu připravit.Sparring pro realitu jak už se zmiňoval Martin neni o boxerském ringovém klání s pravidly (ježíši),ale o fantazii...dva na jednoho,všichni proti všem,tři na jednoho,jeden u zdi ostatní do něj - jen se nekreje,ale sanží se i rozdávat,jeden rukavice a druhý jen klinčuje bez nich nebo se snaží o shredding apod....fantazie se prostě meze nekladou...kombinovat můžete do nekonečna.Občas dáte redmana,předkonfliktní situace (samé píčování) a najednou zjistíte,že vaši lidi jsou nebezpečná cháska...Učte je bolestí a kontaktem,tím se zocelí jejich tělo i mysl a ne sofistikovanými postupy "špičkových amerických instruktorů",kteří vždy vyučují ve snobsky zařízených tělocvičnách (všimněte si toho a porovnejte to pak s L.M. a jeho garážovými a sklepními bitkami) Nevytvářejte znalce,ale bojovníky,bijce.

Jak trénovat ve vyšším věku?Špinavosti,špinavosti...přesně jak bylo řečeno - Combatives z druhé války...jejich techniky zapracovat do předkonfl. situací a učit se bojovat na velmi krátkou vzdálenost (zase jen prasárny - oči,koule,krk),protože na střední vzdálenost vás rozbombí kdejaký mladý nadrženec,ale na krátko už musí něco umět...Takže zhruba to co učí Lee M. :lol:

Zaujala mě narážka Rodney Kinga v Olomouci...neni vám divný,že ve všech nebezpečných místech světa s obrovskou kriminalitou všichni boxujou (a přitom na sebe na ulici tahají nože,střílí po sobě apod.) a v sociálně dobře situovaných oblastech se daří "pouličním combat systémům"?Zkusím odpovědět za něj - predátoři sami vycítí co je pro jejich praxi nejlepší...a nezačínejte s kecama,že kdyby se v ghettech objevila např. KM,že by ji trénovali raději...instruktora by zbili,protože by se jim nelíbilo,že je učí něco s čím se oni rodí - s touhou ubližovat lidem z jiných smeček.

Zaujala mě modelovka s fetkama...vzpomínám si co jsem udělal v obdobné situaci já."Vy jste ho takhle sjeli,tak mu zavolejte sanitku a pokud to nezvládnete,váš a jeho problém" Já je drogy nenutil brát,tak ať se o sebe postarají...možnost konfliktu mezi náma - nula...Pokud nejste záchranáři,tak si nehrajte na samaritány...i ti skuteční Samaritáni byli díky svému fanatizmu pomáhat vyhlazeni...Je něco jiného pomoci opilcem napadené ženě a naopak feťákovi...navíc máme mobily,jak zde bylo správně podotknuto,pokud už se potřebujete starat o každého.

V KM se skutečně modelovky většinou nejedou...málokde se i spáruje,takže běžnému občanovi je to tak akorát k tomu,aby se ubránil loserovi,ale i to většině pro život stačí...ne každý to žere jako my,ne?

Co se týče obavy o soupeřův život...Většina lidí zde nedala nikomu na ulici ani facku,ale stará se o to,aby náhodou neměli trauma z toho,že někoho ve rvačce zabijou :lol:
Učím lidi,že se nikdy nebudou rvát s jedním soupeřem.To,že se budete rvát někde s jedním pitomcem je ta největší fikce...když se tedy každého snažíte dostat do stavu "nebojeschopnosti" v co nejkratším časovém úseku,protože čekáte další útočníky,zabraňuje se tak tomu,že budete dlouze "onanovat" na jednom zhrouceném ubožákovi,jehož hlavu budete seznamovat střídavě s vaší obuví a chodníkem.

Toť vše
Naposledy upravil defendu dne stř 10. srp, 2011 14:47, celkově upraveno 1
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron