jaké bojové umění?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

jaké bojové umění?

Příspěvekod lahy » čtv 11. srp, 2011 20:35

Zdravím, po prázdninách se chci začít učit nějaké umění. Celkem jsem se shlédl v Ju-Jistu, ale odjakživa se mě líbí i bojová umění s japonskými meči. Nevěděli by jste někdo o něčem co by splňovalo oba požadavky? Tedy takový mix pák, úderů a všelijakých chvatů a později ještě třeba nějaké trénovaní s mečem? Budu vám všem moc vděčný za vaše odpovědi a rady. S pozdravem Lahy! :)
lahy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. srp, 2011 23:00

 

Re: jaké bojové umění?

Příspěvekod patrik » pát 12. srp, 2011 6:40

lahy píše:Zdravím, po prázdninách se chci začít učit nějaké umění. Celkem jsem se shlédl v Ju-Jistu, ale odjakživa se mě líbí i bojová umění s japonskými meči. Nevěděli by jste někdo o něčem co by splňovalo oba požadavky? Tedy takový mix pák, úderů a všelijakých chvatů a později ještě třeba nějaké trénovaní s mečem? Budu vám všem moc vděčný za vaše odpovědi a rady. S pozdravem Lahy! :)


A co cvičit dvakrát týdně nějaké páky a v jiném dódžó dvakrát týdně trénování s mečem?

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Tennen rišin rjú

Příspěvekod mysmys » pát 12. srp, 2011 6:52

Ahoj,
tvojí chuť by mohlo uspokojit Tennen rišin rjú, které se cvičí v několika oddílech kendó České federace kendó v republice. Zřejmě především v dodžó na Moravě.

http://www.kenshinkan-dojo.com/node/

Poptat, se kde presne budes muset sam...
http://www.czech-kendo.cz/forum/viewtopic.php?t=2
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Příspěvekod lahy » sob 13. srp, 2011 18:37

Dík za reakci. Asi to nakonec vidím jak píše patrik. Nevíte někdo náhodou o nějakém dobrém trenérovi nebo klubu věnující se Ju-Jitsu a Kendo v Brně?
lahy
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10. srp, 2011 23:00

Příspěvekod patrik » sob 13. srp, 2011 19:36

patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod svobi666 » sob 13. srp, 2011 21:57

Kvalitních škol jiu jitsu v ČR moc není . Většina mistrů jsou bejvalí judisti,karatisti-neříkám ,že to proto neumí ,ale jestli chceš kvalitní styl jiu jitsu ,tak jungle bjj , fernando araujo -meč nečekej to si zajdi někam do šaolinu.
svobi666
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 31. črc, 2011 23:00

Příspěvekod Petule » sob 13. srp, 2011 23:59

BJJ, jak ho uci Fernando v Junglu ale i vetsina ostatnich klubu BJJ je zamerena na sportovni boj se zaměřením na páky, škrcení etc. Kopy, údery a ostatní "postojovky" v tom nenajdes. Cili, pokud chces neco vice komplexniho, tak vol jinou cestu.
Petule
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Re: jaké bojové umění?

Příspěvekod SeaRanger » úte 16. srp, 2011 14:25

lahy píše:Zdravím, po prázdninách se chci začít učit nějaké umění. Celkem jsem se shlédl v Ju-Jistu, ale odjakživa se mě líbí i bojová umění s japonskými meči. Nevěděli by jste někdo o něčem co by splňovalo oba požadavky? Tedy takový mix pák, úderů a všelijakých chvatů a později ještě třeba nějaké trénovaní s mečem? Budu vám všem moc vděčný za vaše odpovědi a rady. S pozdravem Lahy! :)


Bohuzel neuvadis kolik je ti let, v jake jsi kondici a pod. Nicmene pokud te zajima kombinace boje beze zbrane a i se zbrani tak se podivej na tuhle skolu, sice to asi neni presne to po cem jsi touzil ale na druhou stranu pokud vyzkousis tak asi zjistis ze je to presne to prave
http://www.lghk.org/lghk-brno/
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron