Čas potřebný k získání černých pásů

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Čas potřebný k získání černých pásů

Příspěvekod svobi666 » pon 01. srp, 2011 11:19

Hello everybody! U většiny bojových umění je nějaká čekací doba mezi technickými stupňi ,nevíte někdo jaká prosím?!!!!Konkrétně za jak dlouho je možné získat černý pás??? Zajímají mě tyto disciplíny : Taekwondo itf+wtf , kyokushin karate , aikido, capoiera,jiu jitsu (Japan) a u brazilského jiu jitsu se to uděluje prej podle toho co člověk předvede na žíněnce , co je na tom pravdy a jak páskování probíhá u bjj hlavně ?
Předem díky za odpověd :twisted:
svobi666
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 31. črc, 2011 23:00

 

Příspěvekod levakbob » pon 01. srp, 2011 13:33

Pro info, v capoeira černý pásky nejsou...

Ale jinak se mi tenhle dotaz líbí :-) je vidět, že jsi člověk co to má pěkně srovnaný a ví co chce! :-)

btw někde jsem četl o tom, že existují i korespondenční kurzy, kdy po zaplacení rovnou dostaneš černej pásek, jo a taky seznam cviků, které máš umět...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Jur-fu » pon 01. srp, 2011 14:02

no nevim cekaci doba u nas proste mozes paskovat aj o 3 stupne.. a skusky mame kazdy rok v tu istu dobu - taekwondo...
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Re: Čas potřebný k získání černých pásů

Příspěvekod NOKT » pon 01. srp, 2011 14:15

svobi666 píše:Hello everybody! U většiny bojových umění je nějaká čekací doba mezi technickými stupňi ,nevíte někdo jaká prosím?!!!!Konkrétně za jak dlouho je možné získat černý pás??? Zajímají mě tyto disciplíny : Taekwondo itf+wtf , kyokushin karate , aikido, capoiera,jiu jitsu (Japan) a u brazilského jiu jitsu se to uděluje prej podle toho co člověk předvede na žíněnce , co je na tom pravdy a jak páskování probíhá u bjj hlavně ?
Předem díky za odpověd :twisted:


U BJJ je to různý, dostávaj se pásky za zásluhy, za dovednosti, za prachy. Někde normálně děláš zkoušky viz třeba videa z Roy Dean Academy na youtubu. Jsou tam natočený zkoušky aj na černý pásy.
Nejlepší je se zeptat v oddíle, o kterej se zajímáš, protože každej instruktor to má jinak.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod SeaRanger » pon 01. srp, 2011 14:22

Jur-fu píše:no nevim cekaci doba u nas proste mozes paskovat aj o 3 stupne.. a skusky mame kazdy rok v tu istu dobu - taekwondo...


Mozna je to ted jinak, ale v TaeKwonDu ITF se drive dalo paskovat po minimalne trech mesicich, ale jak rikam mozna je to ted jiz jinak.
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod svobi666 » pon 01. srp, 2011 19:05

levakbob píše:Pro info, v capoeira černý pásky nejsou...

Ale jinak se mi tenhle dotaz líbí :-) je vidět, že jsi člověk co to má pěkně srovnaný a ví co chce! :-)

btw někde jsem četl o tom, že existují i korespondenční kurzy, kdy po zaplacení rovnou dostaneš černej pásek, jo a taky seznam cviků, které máš umět...



Ty si asi myslíš ,že je možné získat jen jeden černý pás v jednom b.u. :D
http://www.csfd.cz/tvurce/11486-michael-jai-white/ George st pierre ,anderson silva ect. myslím , že tito bojovníci to maj srovnaný šéfiku 8O
svobi666
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 31. črc, 2011 23:00

Příspěvekod luen » úte 02. srp, 2011 8:31

svobi666 píše:
levakbob píše:Pro info, v capoeira černý pásky nejsou...

Ale jinak se mi tenhle dotaz líbí :-) je vidět, že jsi člověk co to má pěkně srovnaný a ví co chce! :-)

btw někde jsem četl o tom, že existují i korespondenční kurzy, kdy po zaplacení rovnou dostaneš černej pásek, jo a taky seznam cviků, které máš umět...



Ty si asi myslíš ,že je možné získat jen jeden černý pás v jednom b.u. :D
http://www.csfd.cz/tvurce/11486-michael-jai-white/ George st pierre ,anderson silva ect. myslím , že tito bojovníci to maj srovnaný šéfiku 8O


:lol: ale pasky se za nikoho neperou a pasek neni to, proc jsou kluci z ultimatu uspesni v zapasech :wink:

Barva auta s vykonem motoru nema nic spolecneho.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod svobi666 » úte 02. srp, 2011 14:46

luen píše:
svobi666 píše:
levakbob píše:Pro info, v capoeira černý pásky nejsou...

Ale jinak se mi tenhle dotaz líbí :-) je vidět, že jsi člověk co to má pěkně srovnaný a ví co chce! :-)

btw někde jsem četl o tom, že existují i korespondenční kurzy, kdy po zaplacení rovnou dostaneš černej pásek, jo a taky seznam cviků, které máš umět...



Ty si asi myslíš ,že je možné získat jen jeden černý pás v jednom b.u. :D
http://www.csfd.cz/tvurce/11486-michael-jai-white/ George st pierre ,anderson silva ect. myslím , že tito bojovníci to maj srovnaný šéfiku 8O


:lol: ale pasky se za nikoho neperou a pasek neni to, proc jsou kluci z ultimatu uspesni v zapasech :wink:

Barva auta s vykonem motoru nema nic spolecneho.




Zrovna v bjj je pásek celkem důležitej když ho udělují za to co člověk dokázal předvést na žíněnce a ne jak u ostatních b.u. sehraný divadlo za prachy tam máš pravdu s tou barvou auta. Jina GSP,anderson silva ,antonio silva,fabricio werdum všichni black belt bjj šéfe
svobi666
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 31. črc, 2011 23:00

Příspěvekod luen » úte 02. srp, 2011 15:21

svobi666 píše:Zrovna v bjj je pásek celkem důležitej když ho udělují za to co člověk dokázal předvést na žíněnce a ne jak u ostatních b.u. sehraný divadlo za prachy tam máš pravdu s tou barvou auta. Jina GSP,anderson silva ,antonio silva,fabricio werdum všichni black belt bjj šéfe


Ja rozumim tomu, co chces rici, ale o maslich a jejich barvach to vazne neni.
Zadna masle za tebe zapas nevybojuje a barva masle ti kuzi nezachrani. Navic se s tim kseftuje. Mam ve statech kamarada, dela ultimaty. kousek od jejich gymu si otevrel nejakej klucina (jmeno mi vypadlo) skolu hned po tom co se ucastnil jednoho seminare s Gracieovcema. Za velkej poplatek dostal vysokej pasek a samolepku, ze je pokracovatel Gracie BJJ a mohl si otevrit skolu. Dlouho mu to nevydrzelo, kluci tam sli a skolu mu zavreli ...
Podstatne jsou vysledky :idea:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » úte 02. srp, 2011 19:15

Možná jsem out, ale nevím co má společného barva pásku se zápasy v ultimátech, atd. Připomíná mi to něco jako v tom smyslu já o koze ty o voze.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod toddb » úte 02. srp, 2011 20:54

Já bych si všechny černý pásy rozdal hned na začátku, aby byli všichni spokojený a mohli se poplácávat po ramenou jak jsou dobrý.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod svobi666 » sob 13. srp, 2011 21:53

luen píše:
svobi666 píše:Zrovna v bjj je pásek celkem důležitej když ho udělují za to co člověk dokázal předvést na žíněnce a ne jak u ostatních b.u. sehraný divadlo za prachy tam máš pravdu s tou barvou auta. Jina GSP,anderson silva ,antonio silva,fabricio werdum všichni black belt bjj šéfe


Ja rozumim tomu, co chces rici, ale o maslich a jejich barvach to vazne neni.
Zadna masle za tebe zapas nevybojuje a barva masle ti kuzi nezachrani. Navic se s tim kseftuje. Mam ve statech kamarada, dela ultimaty. kousek od jejich gymu si otevrel nejakej klucina (jmeno mi vypadlo) skolu hned po tom co se ucastnil jednoho seminare s Gracieovcema. Za velkej poplatek dostal vysokej pasek a samolepku, ze je pokracovatel Gracie BJJ a mohl si otevrit skolu. Dlouho mu to nevydrzelo, kluci tam sli a skolu mu zavreli ...
Podstatne jsou vysledky :idea:


JJ špatní lidi jsou všude ,ale já myslel spíš jestli někdo neví kolik je potřeba času k získání černých pásů v kvalitních školách b.u./s. ?
svobi666
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 31. črc, 2011 23:00

Příspěvekod KAMINARI » ned 14. srp, 2011 6:36

Dle mého laického názoru by čekatel na Kuro obi mněl cvičit Aspoň 3x týdně po dobu 10 let. 1 dan je vlastně ukončení základní školy v daném BU. Takže ten co machruje že má 1.dan, vlastně říká HEČ ukončil jsem základku. Znám mnoho danů a to i 5. atd. co cvičí na P..U a znám plno lidí co nemají pás žádný a jsou to borci. Stupně dan jsou ocenění vašeho proniknutí do stylu a nikdo by nemněl dělat hon na ně, ale s úctou a pokorou ho příjmout od svého sensei jako projev uznání v daném oboru. Kyu a dan jsou stupně technické dovednosti, ale boj není jen o technické dovednosti.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod patrik » ned 14. srp, 2011 10:41

KAMINARI píše:Dle mého laického názoru by čekatel na Kuro obi mněl cvičit Aspoň 3x týdně po dobu 10 let. (...)


To je docela dlouho, co potom? Kolik let nebo desítek let by měl cvičit na další stupně? To než dosáhne na třetí dan, tak umře ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod luen » ned 14. srp, 2011 10:52

Je to jako ve skole, kolik roku musis studovat, abys nebyl negramotnej, kolik let musis studovat, abys nepusobil na ostatni jako debil, kolik let musis mit odsprtano, abys byl dobrej lekar?
Neda se to takto pausalizovat. Nekdo studuje celej zivot a je spatnej doktor, nekdo se vyuci s odrenejma usima a je z nej vybornej zednik nebo instalater ... Neni to o maslich, je to o rozumu, srdci, atd ... vse ostatni jsou jen berlicky :!:
Kolik let musi clovek zit, aby pochopil zakladni a trivialni pravdy??? Nekdo to chape hned a jinej to nepochopi do smrti :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod KAMINARI » ned 14. srp, 2011 11:22

Je to u každého BU různé. Co jsem tak sledoval, tak 1.Dan 8-10 let, 2.Dan cca 2 roky po prvním, 3.Dan cca 3.roky po druhém, 4.Dan 4.roky po a tak dále. Jsou většinou požadovány nejen odcvičená léta, ale i roky cvičence. Většinou na 1.Dan 18.roků. Od 6.danu se to uděluje za zásluhy.
Je to jen orientační. Jak jsem rekl, každá asociace a každé BU to má trochu jinak.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Picard » ned 14. srp, 2011 11:27

KAMINARI píše:Dle mého laického názoru by čekatel na Kuro obi mněl cvičit Aspoň 3x týdně po dobu 10 let.


To fakt nechapu tohle .... proc by to melo byt uplne vsude stejne jako u vas ve vasi karate skole? To je tak uzasna a nejlepsi na svete a jedina spravna, ze se to vsichni musi naucit delat stejne? Dopurucoval bych napred trochu rozhledu pred vynasenim podobnych soudu.

KAMINARI píše:1 dan je vlastně ukončení základní školy v daném BU.


To muze platit treba ve vasi karate skole, ale proc by to melo byt stejne i vsude jinde???

Systemy stupnu ma kazda skola a kazdy styl svoje, nema podle me naprosto zadny smysl je nejak takhle povrchne srovnavat.

KAMINARI píše:Takže ten co machruje že má 1.dan, vlastně říká HEČ ukončil jsem základku.


Podle me je pako uplne kazdy kdo machruje jakymkoliv stupnem, ale to je jen muj nazor :D

KAMINARI píše: Kyu a dan jsou stupně technické dovednosti, ale boj není jen o technické dovednosti.


To by me zajimalo kde se to vzalo.... vsude to tu v Cesku slysim z ruznych za totace jiz zavedenych ceskych karate a dzudo, ze to jsou "technicke" stupne. Podle toho co znam z Kendo a Iaido by to teda dost zavadejici oznaceni, pokud se nemylim tak v puvodnim japonskem oznaceni se tohle slovo "technicke" vubec nepouzia, je to az neco co si vymyslel nekdo chytrej tady a imho teda moc nemyslel.

Je to jako ve skole, kolik roku musis studovat, abys nebyl negramotnej, kolik let musis studovat, abys nepusobil na ostatni jako debil, kolik let musis mit odsprtano, abys byl dobrej lekar?


No prave ze to tak vubec neni. 1. dan treba muze znamenat neco ukonceneho v jedne skole s jednim system ale to vubec neznamena ze to musi znamenat to same v jine skole a v jinem systemu.

Srovnavat 1. dan v ruznych skolach je absolutne zcestny, to by ty skoly a organizace napric uplne vsemi styly (Kendo, Karate, Dzudo, Kjudo, Naginatado, Aikido atd. ve vsechn organizacich) musely nejak celosvetove spolupracovat a nejak sjednocovat ten svuj system stupnu, aby se pak dalo nejak ocekavat, ze treba 1. dan bude naprosto vsude obnaset treba shrnuti 10tileteho vycviku (to je samozrejme jeste mnohem komplikovanejsi, protoze kazdej se uci jinak rychle, ze jo).

Copak nevidite, jak je to nesmyslny cekat neco takovyho a jak je nesmylny chtit aby uplne vsude to bylo stejny? Nekde se bezne dostava 1. dan treba po 3 letech, jinde po 10 letech, jinde treba po 20 co ja vim. Neni to snad uplne jedno, v kazde skole to ma v jinem systemu jiny vyznam a nema smysl to chtit nejak srovnavat a hodnotit. Ty stupne maji smysl jen pro ty lidi, co je ziskavaji a udeluji.
Naposledy upravil Picard dne ned 14. srp, 2011 11:35, celkově upraveno 1
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » ned 14. srp, 2011 11:35

KAMINARI píše:Je to u každého BU různé. Co jsem tak sledoval, tak 1.Dan 8-10 let, 2.Dan cca 2 roky po prvním, 3.Dan cca 3.roky po druhém, 4.Dan 4.roky po a tak dále. Jsou většinou požadovány nejen odcvičená léta, ale i roky cvičence. Většinou na 1.Dan 18.roků. Od 6.danu se to uděluje za zásluhy.
Je to jen orientační. Jak jsem rekl, každá asociace a každé BU to má trochu jinak.


Přesně jak píšeš, u každého BU je to různé. A právě proto, jak málo znamená ten první dan, je normálnější aby ta doba byla nižší. Promiň, ale mě se zdá trošku praštěné čekat deset let na první dan a (oproti tomu jen) 4 roky mezi 3. a 4. danem. Dostat 5. nebo 6. dan za zásluhy by ted znamenalo, že je jedno, co umí takovej 5., 6. nebo 7. dan, páč jsou prostě už jenom starý a buďme rádi, že ještě žijou. (A vím, že někde se za "zásluhy" vyšší stupně dávají... ale prostě jinde ne.)

Ten první dan můžeš dostat i za tři roky a nic to nenapovídá o kvalitě nebo nekvalitě školy. Spíš to poukazuje na skutečný (rozumněj malý) význam toho stupně pro dané BU. Naopak třeba právě ten čtvrtý dan může být opravdu ořech... stejně jako pátý, šestý atakdál. A chce to hodně pokusů a let, aby ho člověk dal. Stejně tak třeba šestý, na který se v jiných BU skládají zkoušky. Na jednu stranu se píše jak malý význam má šodan, že je to vlastně první stupeň, na druhou stranu se s tím černým pásem dělají takové caviky...

Patrik

P.S.
Kdybys u toho postu z "ne 14. srpen, 2011 6:36" rovnou napsal, že je to různé u různých BU, asi bych se tím vůbec nezabýval.
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod KAMINARI » ned 14. srp, 2011 12:05

Ano je to u každého BU různé. Asi jsem to mněl napsat hned na začátku.A že se na 1.Dan zdá 10 let moc? Když jsem já skoro před 30 lety začínal, tak to bylo normální. Dneska je to jinak. Lepší přístup k info a lepší učitélé. Jestli jsem někoho popudil svou úvahou ( Picard evidentně nemá rád karatisty :evil: :evil: :evil: ),tak se omlouvám.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Picard » ned 14. srp, 2011 12:38

KAMINARI píše: Picard evidentně nemá rád karatisty :evil: :evil: :evil:
To fakt nechapu, jak jsi si z toho mohl odvodit tohle???? Zkus si prosim znova precist co jsem napsal, o tomhle to fakt nebylo.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků

cron