TO MUSÍTE VIDĚT!!!

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

TO MUSÍTE VIDĚT!!!

Příspěvekod kumori » ned 14. srp, 2011 8:23

Ze komentář není třeba, ve 13-ti letech shodan v jiujitsu, navíc provedení technik je na této úrovni víc než OTŘESNÉ!!!

http://www.bojove-sporty.cz/magazin/pro ... rochazkova

WSTF - co to je za školu?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod KAMINARI » ned 14. srp, 2011 8:32

Tak to je síla! Ta holka za to nemůze. Ona věří že to je všechno v pořádku. Já bych chtěl spíše poznat toho jejího "TRENÉRA"
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

:

Příspěvekod kumori » ned 14. srp, 2011 8:52

4 KAMINARI

ahoj, já té holčině samozřejmě nic nevyčítám, chraň bůh, v jejím věku jsem věřil, že náš pionýrský vedoucí je víc než můj táta ( to ta puberta ) :lol:
jde o to, kdo je natolik schopný udělovat černé pásy dětem, já vím, že se to v USA dělá, ale tady...zadal jsem si WSTF do gůglu a nic... :cry: neexistuje
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod KAMINARI » ned 14. srp, 2011 10:38

Taky jsem jako malej myslel, že náš oddilovej vedoucí je je jako náš táta, ale časem jsem zjistil že je to ženská. :D
Jen tak pro zasmání.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod KAMINARI » ned 14. srp, 2011 10:49

Tak jsem to našel. Holčina cvičí u Martina Sušiny kyoshi 6.dan jiu jitsu , Karlovy Vary. Pak už se nedivím ničemu.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod zbek » ned 14. srp, 2011 11:01

Docela to degraduje barvu pasku :(
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

Příspěvekod defendu » ned 14. srp, 2011 14:44

Nevím co vidíte vy,ale já na tom videu vidím malou holku co neumí praštit jak blbne s malým klukem...vy tam vidíte něco víc?
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » ned 14. srp, 2011 16:37

defendu píše:Nevím co vidíte vy,ale já na tom videu vidím malou holku co neumí praštit jak blbne s malým klukem...vy tam vidíte něco víc?


Asi tak, az pojedu do Varu, tak dam Prochymu (tatinek Krystinky a muj kamos v jedne osobe) vedet, ze uroven JJ ve Varech je poklesla ... a Tyne jeji cerne obi vezmu :wink:
Dle meho soudu to nic nedegraduje, ale chapu, ze pokud se nekdo schovava podstatnou cast sveho zivota za Dany, tak mu ted musi byt do breku - a dobre mu tak :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » ned 14. srp, 2011 17:58

To by chtělo léčbu L. Petrášem - děvenka vypadá, že má ještě mléčný ruce :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » ned 14. srp, 2011 18:14

Aby jste se hoši z toho jejího shodanu neposrali (fakt to sluvko nechci schovávat za jiné). Tak si udělejte nidan a tyhle první černé vás pak třeba nebudou tolik rozrušovat. Divím se, že může nějakej 1.Dan, nebo černej pásek obecně, ještě někoho tak fascinovat, jako vás.

Připojuji se k defendu a luenovi.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

.-)

Příspěvekod kumori » ned 14. srp, 2011 18:36

4 gino
kua nejde tu o ten řemen, ale o princip, v BU/BS by měl být nějaký řád a systém, tedy, pokud je obecně chápán shodan jako první mistrovský stupeň, nelze ho smrsknout jen na techniky, je třeba sledovat i mentální formát.
Můj obi je složen a uložen ve skříni, již jej nepotřebuji neb při rohování by mne tlačil na játra :lol:

4 luen
pokud bych Tvou poznámku měl vztáhnout na sebe, tak jsem klidný, bo většinu svého života se snažím schovávat za své lepší já:-)

4 all
zde se už probírala osoba p. Sušiny, nemýlím-li se, šlo o nějakou dvouzkoušku na 6.dan...

hodil jsem to sem jen pro zamyšlení, jak se komercializuje JJ ( toto ovšem není jediný případ ) v CZ
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » ned 14. srp, 2011 18:47

[quote="Gino"]Aby jste se hoši z toho jejího shodanu neposrali (fakt to sluvko nechci schovávat za jiné). Tak si udělejte nidan a tyhle první černé vás pak třeba nebudou tolik rozrušovat. Divím se, že může nějakej 1.Dan, nebo černej pásek obecně, ještě někoho tak fascinovat, jako vás.

Připojuji se k defendu a luenovi.[/quote]

necvičil jsi ( necvičíš ) nějaké BU/BS?Myslím, že JJ, tak by jsi měl pochopit ( chápat ) co znamená pro každého budoka OBI, že to není jen kus látky, který slouží k tomu, aby mu nelezlo břicho z keikogi...
k té fascinaci, ano, ještě se zatím pozastavuji nad tím, jak snadno a čím dál snadněji se dá "získat" kuroobi, ono to bude tím, že jsem "oldschool boy" :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: .-)

Příspěvekod Picard » ned 14. srp, 2011 19:02

kumori píše:pokud je obecně chápán shodan jako první mistrovský stupeň


Obecne chapan nebo u vas ve vasi skole chapan (ale vztahujes si to na vsechny skoly, pod dojmem, ze to vsude musi byt jako u vas)? Na tohle pozor. Protoze vsude to tak rozhodne neni.

Hezka duplikace tematu od vedlee. IMHO to Gino i Luen nepsali pekne.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » ned 14. srp, 2011 19:34

Nemají náhodou v té škole zavedené tzv. dětské dany?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod severin » ned 14. srp, 2011 20:38

Hele ona tam jde zpívat a ne bojovat !!! :lol:

Tady se muže učit od malých děcek :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=pw-Mby9B ... dded#at=29
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Re: .-)

Příspěvekod kumori » ned 14. srp, 2011 20:46

[quote="Picard"][quote="kumori"]pokud je obecně chápán shodan jako první mistrovský stupeň[/quote]

Obecne chapan nebo u vas ve vasi skole chapan (ale vztahujes si to na vsechny skoly, pod dojmem, ze to vsude musi byt jako u vas)? Na tohle pozor. Protoze vsude to tak rozhodne neni.

Hezka duplikace tematu od vedlee. IMHO to Gino i Luen nepsali pekne.[/quote]

pohyboval jsem se v JJ a ve většině stylů/škol je shodan chápán jako první mistrovský stupeň ( nejnižší ), ovšem setkal jsem se i s názorem, že je to nejvyšší instruktorský stupeň, lze tedy vybírat mezi názory...ovšem zde je tomu jistě jinak, holt v CZ je vše možno.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: .-)

Příspěvekod patrik » pon 15. srp, 2011 6:10

kumori píše:pohyboval jsem se v JJ a ve většině stylů/škol je shodan chápán jako první mistrovský stupeň ( nejnižší ), ovšem setkal jsem se i s názorem, že je to nejvyšší instruktorský stupeň, lze tedy vybírat mezi názory...ovšem zde je tomu jistě jinak, holt v CZ je vše možno.


CZ s tím nijak nesouvisí :)
Je to sice házení hrachu na zeď... Ale "dan" je prostě "stupeň". Když tomu někde dáváte přívlastek "mistrovský", je to zase jen Váš přívlastek, Vaše zhodnocení. Možná právě typičtější pro země mimo JP (právě pro CZ).

Je hezký, že si prvního danu tolik vážíte, ale jinde je to prostě jen první stupeň. Pásek, nepásek (mimochodem třeba v iaidó, kendó nebo mnoha starých školách se barvy pásků nemění). Mnohde se neudělují ani ty dany. Jo a většina kendistů ani pásek nepoužívá ;)

Myslím, že není fér hodnotit to jako "český zvyk" nebo nějaký přístup těch "mladejch". Holčička má černý pás a pro laickou veřejnost to znamená, že je mistr. Já se jako laická veřejnost necítím. Pro mě tam rovnítka nejsou (černý pás = dan = mistr), cvičím tradiční školy. Pro někoho, kde dělá box, nebo nějakej pouliční reality systém asi taky ne... pro laika ano, pro lidi, kteří točili tu reportáž třeba. A jak se zdá pro někoho z BU (kumori, kamiwaza) taky.

Mě by třeba zajímalo, jaké jsou požadavky na stupně (kjú/dan) v ústředích různých bojových umění. Kolik let musí mít odcvičeno/ kolik let věku/ apod. v Kodokanu, Aikikai, ZNKR apod. A ne to, co si každý druhý klub nebo národní organizace vymýšlí.

Je tu řeč o JJ (zřejmě džúdžucu) a o většině stylů. Já tipuju, že ve většině stylů džúdžucu se žádné dany neudělují, protože v nich zůstal systém mokuroku a menkjo - ale tyto styly jsou tolik vzácné, že se s nimi v CZ asi setkat nemůžeme.

Kdyby to někoho zajímalo, systém mokuroku/ menkjo a danů někdy existuje současně. Udělují se kjú/dany pro začátečníky (do určitého danu) a mokuroku pro pokročilejší. Jsou prostě jiné zvyklosti v jiných tradicích.

Mistr (a teď ještě kdovíco je tím myšleno, možná to často užívané "master" z angličtiny může být také jen "učitel") je titul, řekněme tedy učitelská úroveň. Ta např. v kontextu JP bojových umění startuje někde kolem 4. danu. Na úrovni 4. - 5. danu (šidoin) a až od šestého danu (!) je řeč o učiteli (šihan, učitel a zase to blbý "master") :)
Nižší stupeň (2. - 3.) může být (nikoliv musí být) fukušidoin a to jsem si přeložil jako "pomocný podržtaška podučitele" ;)

Když se bude Picardovi chtít, třeba Vám znovu napíše o šógó titulech, které užívá např kendó (iaidó, džódó atd), tj. renši, kjóši, hanši. Nebo nějaký karatista, tam je to zřejmě podobné.

Patrik

P.S.
V tradičních školách. Ve starých JBU před systémem kjú a dan, v době před Youtube, těsně po pravěku byl "master" jen chlápek, co měl menkjo kaiden a byl klid ;)
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod graver » pon 15. srp, 2011 6:40

Tož včílkaj su z toho už úplně blbé :oops:
Já tomu houby rozumím, ale taky jsem chápal 1. dan jako 1. mistrovský stupeň - netušil jsem, že je ton "ex-JP" výklad a ještě jen u některých BU. Takže ta děvenka má prostě jen nějakej stupeň a vůbec bychom to neměli srovnávat s jinými shodany v jiných BU/školách? Asi pak dost na h*ovno...

btw: nechci oponovat jazykově obdařenějším, ale "master" v angličtině neznamená "učitel" (jakkoliv je pravda, že master v čemkoliv většinou někoho učí) - tam je to prostě ranking degree.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » pon 15. srp, 2011 6:52

graver píše:Tož včílkaj su z toho už úplně blbé :oops:
Já tomu houby rozumím, ale taky jsem chápal 1. dan jako 1. mistrovský stupeň - netušil jsem, že je ton "ex-JP" výklad a ještě jen u některých BU. Takže ta děvenka má prostě jen nějakej stupeň a vůbec bychom to neměli srovnávat s jinými shodany v jiných BU/školách? Asi pak dost na h*ovno...

btw: nechci oponovat jazykově obdařenějším, ale "master" v angličtině neznamená "učitel" (jakkoliv je pravda, že master v čemkoliv většinou někoho učí) - tam je to prostě ranking degree.


Mno tohleto "master" ale není z japonštiny, odkud nám ty věci přišly, že ne ;)
Já jsem jazykově špatně vybavený, ale i ta angličtina jen znovu zkouší přeložit cosi z japonštiny.

Tedy já netrvám na tom, že "master" je "učitel" přesto můj slovník říká že master je 1. mistr, 2. učitel, 3. pán. Je to běžný uživatelský slovník s obrázkama :)
(EDIT Můj učitel je z Ženevy a pro něj je to "le maître" a tam, podle podobného slovníku, je pořadí následující 1. pán, 2. učitel, mistr...).

V jiném slovníku mám třeba napsáno
Sensei 先生 = teacher, master, doctor (nemám po ruce tištěný, ale je to to notoricky známé "osoba narozená dříve").
Dan 段 = step, stair, grade, level
... apod.

Jak říkám, přívlastky tomu dáváme sami ;) a významy taky.

Patrik

P.S.
To s tím na h*ovno se mi nechce pitvat. Už roky řešíme legitimitu škol BU a moc to nikam nevede. Každý si dělá, co ho napadne, proč by toto měla být výjimka. Ať se s tím srovná její pan učitel ;) Ona nejspíš za pár let už cvičit nebude. Vůbec nereaguji na tu reportáž o malé zpěvačce :idea:
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Dalt » pon 15. srp, 2011 9:42

Ukrop: hell yeah master :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron