Čas potřebný k získání černých pásů

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod KAMINARI » ned 14. srp, 2011 12:56

Získal jsem ten dojem z prví půlky tvého psaní. Druhá pulka je OK.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod Picard » ned 14. srp, 2011 13:14

KAMINARI píše:Získal jsem ten dojem z prví půlky tvého psaní. Druhá pulka je OK.
Tak to nechapu. Me karatisti vubec nijak nevadi. Vadi mi akorat zabednenost.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod KAMINARI » ned 14. srp, 2011 13:35

Picard píše:
KAMINARI píše:Dle mého laického názoru by čekatel na Kuro obi mněl cvičit Aspoň 3x týdně po dobu 10 let.


To fakt nechapu tohle .... proc by to melo byt uplne vsude stejne jako u vas ve vasi karate skole? To je tak uzasna a nejlepsi na svete a jedina spravna, ze se to vsichni musi naucit delat stejne? Dopurucoval bych napred trochu rozhledu pred vynasenim podobnych soudu.

Nikdy jsem netvrdil že to MUSí být uplně stejné jako v naší karate škole.Není ani tak úžasná a nejlepší na světě a jediná správná, ani se to nemusí všude učit stejně. nevím jak jsi na to přišel. Řekl jsem jen svůj názor jak si to představuju já. Nikomu svůj názor nenutím.Reagoval jsem jen na dotaz a názory ostatních respektuji.O tvé škole nevím nic, tak se k ní nevijadřuji. Zkus to také.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Picard » ned 14. srp, 2011 13:47

No ty jsi vzal to co mate u vas ve skole (jak pises uz tebe to je 10 let vycviku na prvni dan) a napsal jsi, ze by to tak melo byt obecna norma. Ja jsem ti napsal, ze to nema smysl a napsal jsem ti proc. To je cely. K vasi skole se prece nijak nevyjadruju, ze je nejaka spatne nabo dobra. Pointa toho co jsem psal je fakt nekde uplne jinde. Zkus si to prosim jeste precist.

Kdybys napsal, ze by prvni dan u nas v nasi skole mel obnaset 10 let cviceni tak nereknu ani prd, do toho prece nemam co kecat. Stejne jako bys ty nemel kecat do jinych.
Naposledy upravil Picard dne ned 14. srp, 2011 13:51, celkově upraveno 2
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod patrik » ned 14. srp, 2011 13:49

Pánové, jestli si nedáte pozor, za chvíli se dozvíte, že Xbox je zlatý ;)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod KAMINARI » ned 14. srp, 2011 14:07

Dobře V NAŠÍ SKOLE. Tak a je to.
Asi neumím tak slovíčkařit. Nebo lépe řečeno neumím své myšlenky přesně formulovat. :oops: Tak se zeptám jinak. U nás v DOJO je Pro 1.Dan norma CCA 10let, jak je to ve vašich DOJO? :?:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod defendu » ned 14. srp, 2011 14:18

Picard píše:
KAMINARI píše:Dle mého laického názoru by čekatel na Kuro obi mněl cvičit Aspoň 3x týdně po dobu 10 let.


To fakt nechapu tohle .... proc by to melo byt uplne vsude stejne jako u vas ve vasi karate skole? To je tak uzasna a nejlepsi na svete a jedina spravna, ze se to vsichni musi naucit delat stejne? Dopurucoval bych napred trochu rozhledu pred vynasenim podobnych soudu.


Přečtěte si co napsal KAMINARI (jak sám uvádí píše podle svého laického názoru) a na hysterickou odpověď Picarda...dobré,ne?Je vidět,že ani spousta let tréninku JBU člověka nenaučí ani elementárnímu sebeovládání a nadhledu.


Připravte se pánové,už je to tady:
Přesně...zlatý x-box,tam buď dostaneš a nebo ne,žádné přiteplené dohady o nejlepší škole apod....
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Jendis » ned 14. srp, 2011 16:58

Já bych řekl, že omezovat dosažení černého pásku časově, že to je nesmysl. Přece záleží na schopnostech, talentu a dřině jedince, ne?! :wink:

Píšu to ale jako svůj názor a samozřejmě respektuji to, že to někde chodí tak a jinde jinak.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » ned 14. srp, 2011 17:52

Omlouvám se, že se do toho míchám, ale dovolím si laický názor (jen můj, nevnucuju): pásky jsou prostě ranking jako kdekoliv jinde. V okamžiku, kdy musíte kodifikovat podmínky pro získání čehokoliv v čemkoliv, dojde nutně k tomu, že se může vytratit ta praktická a reálná složka. Jak píše Kaminari, jsou to technické stupně (a imho by to mělo být tak, jak píše Picard - tedy že to je víc, než technika). Musíte prostě splnit nějaká kriteria, ale nikdo se vás neptá, kolik lidí jste už v reálu sundali. Já sám jsem řekněme nějak s hodně odřenýma ušima a kulkama jako starej kriplovitej fotr splnil nějaký podmínky pro x. kyu a když se občas vidím, jak se ploužím, kopal bych se do řiti. Na druhou stranu jsem viděl o dost vyšší pásky, který bych asi spořádal k večeři bez chleba i bez karate.
Nepsal bych to, kdybych to by case nedávno neviděl v jiné branži. Já jsem (m.j.) SAp konzultant a chystám se na certifikaci (něco jako 1. dan). Když jsem studoval podmínky a mluvil s lidmi, viděl jsem neuvěřitelný lemry, který to mají. Nulové analytické myšlení, nulová schopnost win/win strategie - čistě technické znalosti, se kterými by je můj nedávný zaměstnavatel asi nakopal do rusuturu. Já sám se v této branži cítím tak na 1.-2. kyu a když vidím ty "dany", je mi blivno. No, a oproti tomu spolupracuju s lidmi, kteří sice certifikát nemají (já ho chci čistě proto, že otvírá dveře) a přesto jsou to echt "danové". Tož tak, ogaři. Zkuste v tom vidět aspoň tu motivační složku pro mladé nadějné BUbojovníky :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Picard » ned 14. srp, 2011 18:17

Jendis píše:Já bych řekl, že omezovat dosažení černého pásku časově, že to je nesmysl. Přece záleží na schopnostech, talentu a dřině jedince, ne?! :wink:
To je dobry point. Na tom urcite zalezi nejvic. A IMHO prave na tehle vecech zalezi vlastne mnohem vic nez na tech danech.

Jinak jestli zvladnete jeste post od zateplene hysterky :-D Nez se nekdo dalsi pusti do porovnavani stupnu napric vsim:

Stalo by za to prihlednout jak siroka je skala tech stupnu, ktere se v danem systemu pouzivaji. Nekde je to treba od 1. do 10. danu (Dzudo nektere styly/organizace karate, pokud se nemylim ), nekde treba do 8. dan (napr. Kendo/Iaido/Dzodo), nekde treba do 5. danu (Naginata napr.). No nekde se ty vyssi stupne davaji treba za nejaky zasluhy nebo vyzkum nebo tak neco (uz ne za uroven cviceni/fajteni), jinde delaji normalne ostry zkousky dedove kolem 60 na 7. nebo 8. dany (Napr. Kendo). Taky je ruzny cim treba musi clovek projit nez se dostane na ten prvni dan (nejaky kju stupne predtim, kterych muze byt ruzne a muzou byt taky ruzne povinny).

To vsechno dost ovlivni jakyho skillera muzete cekat od nekoho s prvnim danem. (ted samozrejme abstrahuju od toho co psal Jendis, coz je samozrejme zasadni). Nekde to muze byt uz slusny maser s tou ukoncenou zakladni skolou a jinde je to proste oficialni stupen pro zacatecnika.
Naposledy upravil Picard dne ned 14. srp, 2011 18:20, celkově upraveno 1
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Picard » ned 14. srp, 2011 18:17

*double post*
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » ned 14. srp, 2011 18:22

Jako jedinej to napsal rozumně Jendis.
KAMINARI akorát potvrzuje jak nesmyslně ujíždí na shodanu.... KAMINARI - jestli u vás ve škole není cvičenec schopnej udělat shodan (pri intenzite cca 3x týdně, jak píšeš) ani za 5, ani za 6, ale ani za 9 let, tak jste buď všichni strašní mrzáci, nebo vás ti nad vámi pěkně a zbytečně voblbujou. Nevím, co víc bys k tomu chtěl slyšet.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod graver » ned 14. srp, 2011 18:30

Gino píše:jestli u vás ve škole není cvičenec schopnej udělat shodan (pri intenzite cca 3x týdně, jak píšeš) ani za 5, ani za 6, ale ani za 9 let, tak jste buď všichni strašní mrzáci

Nebo je kaminari taková mrcha, že jim to nedá a nedá, dokud něco nepředvedou, aby se pak za ně nemusel stydět :lol: :lol:
btw: co to znamená udělat shodan? Nejsme teda zase zpátky u těch rozdílnejch podmínek a nároků?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod patrik » ned 14. srp, 2011 19:07

defendu píše:(...)žádné přiteplené dohady(...)


Jsem tady nějaký hledal a nenašel, tak snad jedině

http://www.youtube.com/watch?v=fVXY3mXhs1U

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Picard » ned 14. srp, 2011 19:08

patrik píše:
defendu píše:(...)žádné přiteplené dohady(...)


Jsem tady nějaký hledal a nenašel, tak snad jedině

http://www.youtube.com/watch?v=fVXY3mXhs1U

Patrik
:-D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod defendu » ned 14. srp, 2011 21:01

patrik píše:
defendu píše:(...)žádné přiteplené dohady(...)


Jsem tady nějaký hledal a nenašel, tak snad jedině

http://www.youtube.com/watch?v=fVXY3mXhs1U

Patrik


No vidíš, já je nehledal a našel...to tvoje videjko je ovšem špica :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

`

Příspěvekod player » ned 14. srp, 2011 22:30

Nebudu resit smysl paskovani, ale muj nazor je ten, ze vyssi technicky stupen by mel byt udelen na zaklade schopnosti adepta. Je podle me tedy nesmysl bazirovat na nejakych predem stanovenych terminech, vzdyt jsme kazdy jiny.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 15. srp, 2011 8:13

defendu píše:Připravte se pánové,už je to tady:
Přesně...zlatý x-box,tam buď dostaneš a nebo ne,žádné přiteplené dohady o nejlepší škole apod....

Emile, pletes dve veci dohromady. Tady se rozebira BOJOVE UMENI se vsim, co k tomu patri a ne pouze jeho ucinnost. Jsou tu lidi, kterym nestaci jen umet dat granat nebo dobrej kick...hledaji a ocekavaji od studia aj trochu neco vice....Paskovani je motivacni zalezitost, nema (bohuzel) nic spolecneho s tim, jestli to ten manik zvladne pouzit aj na ulici. Jsou tu skoly, ktere se o to pokousi, ale a) je jich malo, b) jsou vetsinou kritizovani temi drsnackymi "street fightery", ze k tomu, aby se naucili dat granat, nepotrebuji znat historii stylu. To ale oni VEDI....ale proste ocekavaji vice, nez jen tupe mlaceni, ktere normalniho cloveka za chvili omrzi.....

Podiva-li se clovek do davne historie, pak ti "street fighteri" se soucasne vzdelavali aj v jinych disciplinach, ktere s bojem nesouvisely. Najdi si hwarangdo, stredoveke rytire, samuraje, atd. A nikdo asi nezpochybnuje, ze by byli pritepleni, ze?

Je neuveritelne, jak lidi v bojovkach litaji z jedneho extremu do druheho. Nejdrive to bylo spise spiritualni "sebeobrana" (napriklad v podobe vyuky A.Konecneho, J.Polaka, atd.), kdy se za sebeobranu vykladalo neco, co byla neskutecna sracka, pak se to obratilo o 180 stupnu a ted jede super cool brutal street fight bez te slozky, ktere delaji bojovky umenim. A nejak neni mozne najit rovnovahu mezi duchovnim i fyzickym vzdelanim....Treba to chce jen cas...

Ale jinak souhlas, chce-li se (pouze) naucit branit (coz je OT v tomto vlaknu), at jde na x-box nebo cvicit nejaky street fight system. Na trhu jich je sest pulek...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » pon 15. srp, 2011 9:43

ukropcany píše:Aj som napísal príspevok, aj som si ho rovno zmazal, pretože chlapci, to čo tu riešite je pre mňa veľkým sklamaním. Keď ide o schopnosti a odovzdávanie vedomosti, tak čušíte ako vši pod chrastou a keď ide o pásiky v dvoch vláknach súčasne, tak ste zrazu aktivita sama... hnus velebnosti...


Asi jsem dnes zabržděnej ( možná nejen dnes ), ale teď jsem Tvůj příspěvek, Ucrope, trochu nepobral :?

Na co/koho konkrétně narážíš ???
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Dalt » pon 15. srp, 2011 9:55

Jendis:vykladam si to tak, ze ukrop kritizuje to, ze jak jde o teorii a akademicky kecy, tak je tu najednou plno diskutujicich s vytribenyma elaboratama....(zatimco v diskuzich o funkcnosti atp pisi stale stejni lide) :wink:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků