Čas potřebný k získání černých pásů

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Gino » pon 15. srp, 2011 10:14

No, jako jsem psal, aby se někteří neposrali z toho shodanu, tak teď musím napsat ukropovi a podobným (tzn. s podobným názorem) - aby jste se neposrali, že se někteří posírají z shodanu.

:lol: Fakt z extrému do extrému.

Kluci věnujte se raději tomu o čem něco víte (tzn. x-box, bitky na ulici, sportovní zápasy, co já vím), protože to jsou věci, který od vás rád vidím a vždycky je rád čtu. Těmahle kravskejma připomínkama ale u mě ztrácíte kredit. Je mi jasný, že vám je to ukradený, ale mě to opravdu mrzí :roll:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod cohen » pon 15. srp, 2011 11:21

gino, lenze ono je to naozaj smiesne - a trapne 8) cierny pas vzdy bol v kazdom BU znamkou dosiahnutia vysokej fyzickej a technickej urovne. kluby, v ktorych to tak nie je, mozem z vysoka osrat. vnima to tak verejnost a ako vidis, vnima to tak aj velka cast BU praktikantov.

pre zaujimavost, kedze som na gympli 4 roky robil goju ryu, tu je CV mojho trenera - takto nejako si to cele predstavujem: http://www.ippon.sk/index.php?option=co ... &Itemid=54

poznamka pod ciarou: davat cierny pas 13 rocnym dievcatkam len za to, ze ich tatko je v BU "niekto" mi pride dooost trapne. ci uz v JJ, karate, comkolvek. bez ohladu na to, ci v buducnosti bude, alebo nebude dalej cvicit.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Jendis » pon 15. srp, 2011 11:34

Helejte....ta holka cvičí poměrně dlouho a sám vím, jak je těžké pracovat s dětma + je nějako motivovat. Ano, "dětský" černý pás nikdy nebude na úrovní černého pásu, jak jej vnímá veřejnost, laici i praktikanti BU.
Ale kdo z vás má zkušenosti s trénováním dětí ???? Kdo ano, pak jistě víte, o čem to je :wink:


Asi bych to tak neprožíval.....to už mne "serou" jiní, kteří se honosí "mistrovskými" stupni.....a to učej, dělaj ze sebe "hogofogo".....ale tahle holčina, ta fakt ne :wink:
Mně osobně je její pásek přes obi úplně volnej, já s povděkem kvituju, že cvičí, maká na sobě i jinak.....v jejích letech děvčátka provozují hlavně tzv. "window shopping" a další kokotiny. Tahle dělá něco pro sebe. A to je to hlavní, co se počítá,pánové !!!!

4 Luen - to nemyslíš, doufám, vážně, to s tím sebráním pásku atd. , že ne ??? Mladejch, co se jen poflakujou, hulej, chlastaj atdatd. tu máme dost. Kdybys to opravdu udělal, holku kopneš někam do pryč.....a to si nezaslouží. Ať je to, jak je to, určitě se nadřela......ona za to nemůže :!:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod cohen » pon 15. srp, 2011 12:36

Jendis píše:...ona za to nemůže :!:
...no ved totok - ona za to nemoze. niekto nastavil pravidla - a ma cierny pas v 13tich rokoch. a nehovor mi, ze sa neda motivovat decko inak, ako ze mu slubis kazdy rok novu farbu opasku :D

v ippone sme tiez mali dvoch 15 - 16 rocnych chalanov, ktori mali cierne pasy - lenze to boli v ich kategoriach slovenska spicka v sportovom kumite. mali vela odsutazene a pochybujem, ze by tie pasy dostali, keby boli lemry.

mimochodom jendo - vies, kolko sportovcov poznam, ktori chlastaju prvu (mozno druhu) ligu? a kolko pribehov o tom, ako sa dostali mladi chalani k chlastu prave "vdaka" sportu? samozrejme netvrdim, ze je to chyba sportu samotneho ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Gino » pon 15. srp, 2011 13:42

Čoveče ukrope, ty se chováš, jako by tenhle server byl tvůj a jako by jsi mohl někomu nakazovat, co tu má psát. Mě se taky nelíbí, že tu hošani kvuli tomu tak pláčou (taky jsem jim napsal svoje). Ale abych se ukájel nad tím, že jim napíšu nějakou pubertální frackovinu, to fakt ne. A proto mě mrzí, když to vidím u lidí, kterých si vážím.

A ano, myslím si, že páskům ani ty, ani Dalt, nerozumíte. Nerozumím jim ani já a proto držím hubu a čtu, co píšou lidé, kteří tomu rozumí a mají k tomu co říci (patrik, picard), pokud mě to zajímá. A pokud mě to nezajímá, tak jenom držím hubu.

Ovšem pokud si potřebuješ občas spravit náladu nějakým fakt zbytečným a dětinským hlodem, tak to budeš dělat samozřejmě dál a vykašleš se na to, jestli to já vidím rád, nebo ne, o tom žádná :) Bude ti dokonce i jedno, že před lidma (před těma samýma), který tomu rozuměj, vypadáš jako idiot. Pak se ale nesmíš divit, že jim je také naprosto jedno, že před tebou (někým, kdo jejich oboru také nerozumí) vypadají jako idioti zase oni.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pon 15. srp, 2011 13:45

cohen píše:
mimochodom jendo - vies, kolko sportovcov poznam, ktori chlastaju prvu (mozno druhu) ligu? a kolko pribehov o tom, ako sa dostali mladi chalani k chlastu prave "vdaka" sportu? samozrejme netvrdim, ze je to chyba sportu samotneho ;)


A víš, že vím.... :wink: Von ten chlast je prima berlička, stačí trošku a člověk se uvolní, zapomene. Co bolí, najednou přestane.....ale je to cesta "do pekel".
Motivace děcek....považuju "dětské dany" za akceptovatené. Jak to bere někdo jinej.....mno, to už je na každém z nás.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » pon 15. srp, 2011 14:04

Tu motivaci bych opravdu nepodceňoval. Dost často to s děckem pohne, třeba ho to přidrží u BU, nakopne ho, je to prostě nějaký milník na té pro děcka občas tak fádní cestě...
Vidím to na děckách z našeho oddílu i na svým vlastním potomkovi - je mi fuk, jestli mi někdo vykládá, že tomu nerozumím a kecám do toho - tak to prostě je a i kdyby to byl jedinej význam, tak to stačí. 1. dan ve 13ti je imho docela exces a asi to pak chce hledat další motivaci. U nás je to ve věku kolem 18ti nějaký 2. a 3. kyu a jeden 1. dan (a ten je imho docela self-motivated a zaslouží si to).
Jinak nemá smysl se kvůli tomu moc hádat - vždyť je to jen téma...

Dotaz pro xboxery - jak je to u vás s motivací děcek třeba v nějakých přípravkách nebo co to máte? Jsou to třeba závody nebo nějaký "interní" hodnocení apod.?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dalt » pon 15. srp, 2011 14:43

Gino: chce to klid a hermankovej caj - doporucuju :D - vsak ja se k paskum vubec nevyjadruju a nic moc vo tom nevim to je pravda no...jen mi prijde celkem vtipny, jak se tady dohadujou lidi, co tomu (asi) rozumej a stejne se nemuzou shodnout - jak forma tak i obsah je vlastne tim co napsal Ukrop - tak to aspon prijde me (a predem se omlouvam, ze prizpivam do vlakna, ktery jde obsahove mimo me - doufam ze mi to nezakazes a nebudes se zlobit :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Dalt » pon 15. srp, 2011 14:50

Graver: tak obecne v boxu moc prcku neni (vyjimky teda jsou to jo) - preci jen je to sport (dle myho nazoru) ne uplne vhodnej pro maly deti. Nejmladsim klukum tak bejva kolem 13 - 15 a tam uz ta motivace je jina. V boxu si myslim, ze cloveka nejvic motivuje (alespon jsem to videl i u tech nejmladsich) ta soutezivost - bejt lepsi nez ostatni, vyhravat zapasy - co te vic motivuje, nez kdyz po ctvrt roce zjistis, ze s klukem kterej te ze zacatku mydlil jak psa, najednou dokazes drzet krok? proste motivaci je to soustavny zlepsovani, ktery si overujes na sparinzich, zapasech atd
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Gino » pon 15. srp, 2011 14:50

Dalte, můžeme si o tom popovídat na dalším srazu BU.cz a ten heřmánkovej čaj si nalít společně. Já mu ovšem nikterak neholduju, takže ho budeš muset dovézt ty.

Jestli je někdo podle tebe hloupý, protože řeší něco, čemu ty sám nerozumíš, tak se na mě nezlob, ale hodí se sem hláška z Foresta: "pro hlupáka každý hloupý". Ještě jednou a naposledy - pokud tu ze sebe začne dělat pitomce kumori, nebo kaminari, tak je mi to skutečně jedno, pokud tu ale ze sebe začnou dělat pitomce lidi, které znám, tak mě to štve. Bez ohledu na to, jestli tobě vaše zdejší komentáře přijdou vtipný, nebo důležitý. Já tohle končím a pokusím se sem už nepřispět - pokud bude někdo trpět nějakou potřebou mi dál psát, budu na SZ.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Dalt » pon 15. srp, 2011 14:54

Gino: v pohode, ale zda se mi ze nectes co pisu - o hlouposti jsem tu nic nepsal a ani bych se takhle nekoho urazet neodvazil (zvlast takhle virtualne :wink: )
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod luen » pon 15. srp, 2011 17:08

Makoto píše:
Podiva-li se clovek do davne historie, pak ti "street fighteri" se soucasne vzdelavali aj v jinych disciplinach, ktere s bojem nesouvisely. Najdi si hwarangdo, stredoveke rytire, samuraje, atd. A nikdo asi nezpochybnuje, ze by byli pritepleni, ze?



Hwarangdo a cela ta taskarice kolem, je uplne ta sama volovina, jako by dnes nekdo rikal, ze dela BU husitu. Neexistuje zadna prokazatelna casova kontinuita a bastafidli.
Mimochodem husiti take nepoterbovali umet cist, aby mohli loupit a rabovat a treba i delat hrdinske ciny. Casto ty povidacky o vzdelancich v BU, neni nic jineho nez zbozne prani tech, co o nich pisi :wink: Nevim jak v Japanu, ale v Cine je to presne tak, jak pisi. Vzhledem ke komplikovanosti jejich jazyku se to preci samo nabizi. Jaka negramotnost byla ve stredoveku u nas a to nemame zdaleka tak slozity jazyk. Take bych si pral, kdyby byl svet plnej vzdelancu a ja mezi nima ten nejblbejsi (kazdej by mi pak mohl radit), ale neni to tak a to tedy nejsem zadnej genius :wink: nicmene dat si dohromady 1+1 neni az tak o vzdelani, ale o rozumu :idea:

Jendis píše:4 Luen - to nemyslíš, doufám, vážně, to s tím sebráním pásku atd. , že ne ??? Mladejch, co se jen poflakujou, hulej, chlastaj atdatd. tu máme dost. Kdybys to opravdu udělal, holku kopneš někam do pryč.....a to si nezaslouží. Ať je to, jak je to, určitě se nadřela......ona za to nemůže :!:


Samo to byl Joke a Prochy je vazne muj kamos, takze jen usmev z toho, co se tady uz po 1000000000000-ty zase resi :wink:

4all: Zajimave ja delal karate i judo X let a nikdy pasek nebyl duvod k machrovani. Prisel na soutez, dostal klepec a hanba pro vsechny, kteri dostali na budku od zlutejch pasku ... Coz bylo nutne zlo na to, abys mohl startovat ... Nejake dany a barvy, to pak byla spise pritezujici okolnost!

Jinak jinde je motivace v soutezich, treba i v kinder lize :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod graver » pon 15. srp, 2011 17:16

Dalt: jo, jasný, ta soutěživá složka je samozřejmě i u nás (závody atp.). Ty pásky beru prostě jako další motivační složku. Proti nízkému věku začátků v (nejen) karate mám své výhrady (a vím proč) - ta věková hranice, kterou zmiňuješ u xboxu, mi přijde tak akorát přiměřená.
4all: fakt se chlapi nehádejte. Nikdo z nikoho nedělá (úmyslně :wink: ) blbce - prostě jen názory. Uvolněte svou chči nebo si dejte panáka, pivko či dobrej stejk :wink: . Věřte zkušenýmu - v tomto druhu meditace mám dvanáctej dan :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » pon 15. srp, 2011 17:22

Jo a jeste jedna vec na pohorsovani. V judo jsem delal pasky vzdy o prazdninach, protoze se nejezdilo na souteze - okurkova sezona ... za ty 2 mesice, jsem si udelal i o 2 kyu vyssi stupen. Bylo to za tezkeho totace. Bylo to podle reguli??? :lol: Ale krajske souteze, ruzne pohary, velke ceny ... jsme rozsekavali. Ja jenom jestli nemam jit vratit ty pasky, co??? :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dalt » pon 15. srp, 2011 17:28

luen: jsem pohoršen... :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod luen » pon 15. srp, 2011 17:37

Dalt píše:luen: jsem pohoršen... :D


OK, jdu vratit i gumu vod trenek :lol: :lol: :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 15. srp, 2011 18:08

luen píše:dostal klepec a hanba pro vsechny, kteri dostali na budku od zlutejch pasku ... Coz bylo nutne zlo na to, abys mohl startovat ... Nejake dany a barvy, to pak byla spise pritezujici okolnost!



žlutejch??? Za mne už bylo minimum zelenej (karate). Ale Ty jsi trošku starší ....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod luen » pon 15. srp, 2011 20:23

Jendis píše:
luen píše:dostal klepec a hanba pro vsechny, kteri dostali na budku od zlutejch pasku ... Coz bylo nutne zlo na to, abys mohl startovat ... Nejake dany a barvy, to pak byla spise pritezujici okolnost!



žlutejch??? Za mne už bylo minimum zelenej (karate). Ale Ty jsi trošku starší ....


U karate od zluteho u juda uz myslim od bileho, ale fakt je to pravek, takze nevim jestli to nemotam, je to 30 let ...

Ale vim, ze jsem koncil jednim fialovym na karate a modrym na judo. U juda to bylo uplne sumak, pac ja byl vic omezenej vekem (nemohl jsem pacit, skrtit) a nacekal jsem se, nez jsem mohl :lol: Nicmene jsem se z pocatku odnaucoval na judo mou techniku z recaku od dedy a taty. To bylo nestesti :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 15. srp, 2011 20:43

Njn...já jsem o pár let mladší ( ale jen o pár) ... za mne už byl minimum zelenej pásek ( 6. kyu ) pro účast na soutěžích.
Vys...vykašlal jsem se na to.......zelený pásky ( i vyšší ) jsem pravidelně dával při vnitro/klubových soutěžích......ale páskovat se mi moc nechtělo. Vždycky mne zajímalo spíš to, jestli umím, než to, jak se , to co dělám, jmenuje a tak....však víš, jak to bylo. Měli jsme v klubu kdejaké stupně, nás trénoval chlapík se 4-tým kyu ( fialovej) a ten těžce nesl, že dostával. Nechtěl mne pustit dál....pak jsem se na ně vysral úplně, doprošovat se o něco ( držet hubu a krok, to tak nějak není můj styl....bylo mu přes 40-cet - prostě debil. Ale tenkrát to tak bylo. Ani do Á-čka mne nevzali....dokud jsem jich pár nezmasil při kumite...pak už jim to bylo bylo blbé , tak mi řekli, že už nemusím chodit ).
Mimochodem, dodneška mne zdravěj :twisted: :lol: :lol:

Jedinej, koho respektuju ( z té doby) je Sobín (p.Svoboda) ( o kterém jsem tu několikráte dával info) ......tenkráte měl 5-té kyu....hodně šikovnej chlapík a dříč. Dnes je někde jinde, odtrhnul se od nich, má vlstní oddíl a jede. A jemu fandím a vůbec.......je to borec !!!!! Jeho karate je eňo ňuňo.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » pon 15. srp, 2011 20:59

Makoto píše:
defendu píše:Připravte se pánové,už je to tady:
Přesně...zlatý x-box,tam buď dostaneš a nebo ne,žádné přiteplené dohady o nejlepší škole apod....

Emile, pletes dve veci dohromady. Tady se rozebira BOJOVE UMENI se vsim, co k tomu patri a ne pouze jeho ucinnost. Jsou tu lidi, kterym nestaci jen umet dat granat nebo dobrej kick...hledaji a ocekavaji od studia aj trochu neco vice....Paskovani je motivacni zalezitost, nema (bohuzel) nic spolecneho s tim, jestli to ten manik zvladne pouzit aj na ulici. Jsou tu skoly, ktere se o to pokousi, ale a) je jich malo, b) jsou vetsinou kritizovani temi drsnackymi "street fightery", ze k tomu, aby se naucili dat granat, nepotrebuji znat historii stylu. To ale oni VEDI....ale proste ocekavaji vice, nez jen tupe mlaceni, ktere normalniho cloveka za chvili omrzi.....

Podiva-li se clovek do davne historie, pak ti "street fighteri" se soucasne vzdelavali aj v jinych disciplinach, ktere s bojem nesouvisely. Najdi si hwarangdo, stredoveke rytire, samuraje, atd. A nikdo asi nezpochybnuje, ze by byli pritepleni, ze?

Je neuveritelne, jak lidi v bojovkach litaji z jedneho extremu do druheho. Nejdrive to bylo spise spiritualni "sebeobrana" (napriklad v podobe vyuky A.Konecneho, J.Polaka, atd.), kdy se za sebeobranu vykladalo neco, co byla neskutecna sracka, pak se to obratilo o 180 stupnu a ted jede super cool brutal street fight bez te slozky, ktere delaji bojovky umenim. A nejak neni mozne najit rovnovahu mezi duchovnim i fyzickym vzdelanim....Treba to chce jen cas...

Ale jinak souhlas, chce-li se (pouze) naucit branit (coz je OT v tomto vlaknu), at jde na x-box nebo cvicit nejaky street fight system. Na trhu jich je sest pulek...


Nazdar Jardo,

ty jsi někde v tom co jsem napsal postřehl, že bych psal o účinnosti BS nebo, že bych z tohohle hlediska něco srovnával? Ty jsi někde četl, že jsem napsal něco o nějakém přitepleném stylu? Ty jsi ode mě někde četl nějaké srovnání streetfightu vs JBU? Tak moc si přeješ, abych psal blbosti, že sis je normálně vysnil. Asi chceš, abych jel na jakési vlně primitivismu, ale to tě musím zklamat...to je jen tvé přání.

Takže pro ty málo podnětně, aby si zase někdo vroucně nepřál, že napíšu něco co jsem nikdy nenapsal:
Zlatý x-box proto, protože se v něm nikdo přitepleně nedohaduje (takhle to bylo napsané a nikdy jinak) o takových blbostech jako se dohadují zdejší diskutéři. Hádat se tu o tom za jak dlouho je košer mít černý pás (kdy je moc brzo a kdy už moc pozdě) a to ještě hystericky, když to někdo vidí jinak, je opravdu diskuze hodná bojovníků, kteří hledají jak píše Jarda i ty "jiné hodnoty"

A proč se k této diskuzi ozývám já, luen nebo ukrop? Protože můžeme a chceme, ale hlavně proto, aby si případní čtenáři těchto stránek uvědomili, že všichni co sem píší, tak přitepleně hysteričtí nejsou...Předpokládám, že to oba zmínění pánové vidí podobně.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron