Krav Maga vs. Ju-Jitsu vs. ostatní styly mnohdy spíš sporty

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod NOKT » stř 24. srp, 2011 9:23

cus, Makoto. S tim jmenem jsi vedle. Neni to Ivo, ale Ivan :-) vim to jiste, cvicil jsem pod jeho instruktory km a karate. ten ninjitsu typek bude asi nekdo jiny :-)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

 

Příspěvekod Makoto » stř 24. srp, 2011 9:25

NOKT píše:cus, Makoto. S tim jmenem jsi vedle. Neni to Ivo, ale Ivan :-) vim to jiste, cvicil jsem pod jeho instruktory km a karate. ten ninjitsu typek bude asi nekdo jiny :-)

OK, nehadam se. Preci jenom to uz je moc let tomu nazad ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NOKT » stř 24. srp, 2011 10:52

2Makoto: Vsak vpohode. Je to dost podobne jmeno :-)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 24. srp, 2011 11:11

4 Makoto
To s Galiskem je známá věc. Nechápu ty lidi, že do toho Kapapu IKA (myslím instruktorský kurz) jdou. Když se mrkneš na youtube, tak tam najdeš jeho intruktory ze světa a žádná sláva. Ale hlavně jde o to, že stále cvičí to samé karate (bo je tam hodně karatistů) a říkají tomu nově, moderněji, řek bych komerčněji :lol:

Co se týče Nardii, tak teď nebudu řešit, že je o pět levelů jinde, než Galisko, ale pořád je to to samé. Vybrané věci z jiných systémů a napasované do jednoho (slušného) celku. Kapap a Krav Maga je to stejné, jako kdybychom my měli český unikátní systém Boj z blízka.

A na závěr. Jedna legenda od průzkumáků mi říkala, jak je naši borci učili boj z blízka, střílet, to samé Angličani atd. a teď nás to učí oni. :roll:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Makoto » stř 24. srp, 2011 11:54

kamiwaza píše:Co se týče Nardii, tak teď nebudu řešit, že je o pět levelů jinde, než Galisko, ale pořád je to to samé. Vybrané věci z jiných systémů a napasované do jednoho (slušného) celku. Kapap a Krav Maga je to stejné, jako kdybychom my měli český unikátní systém Boj z blízka.

Mel jsem moznost s nim cvicit, proto mohu podat info z prvni ruky. Jeho Kapap je hodne podobne jujutsu svymi principy a zpusoby reseni konfliktu. Proto s nim chceme i nadale spolupracovat. Urcite vsak neuvazujeme o tom, ze bychom premalovali logo na Kapap, jujutsu se mi libi takove jake ted mame ;-)
Jak tomu rozumim, tak Kapap vytvoril jeho tata a jsou v tom techniky jednak z jujutsu, tak i z jinych bojovek. Avi pak spolupracoval hodne s bratry Machadovymi a proto jeho pojeti zeme je hodne podobne BJJ. Take jsem slysel, ze armadni/policejni cast je velice dobra (proto si ho chcou kluci pozvat znovu do Cech...a na Moravu ;-). Ale osobne nemohu potvrdit, protoze a) jsem byl pouze na te civilni, b) me tyhle spec zalezitosti zajimaji jen okrajove. Tezko to v civilnim zivote totiz vyuziju.

Co se tyka toho mixu stylu...covece najdi mi jedinej styl, kterej by nebyl mix nejakych jinych skol. Proto tohle neresim. Pokud mu to funguje, pokud to dokaze naucit aj me a me to take funguje, pak to beru bez dalsich otazek. Navic se mi libi jeho pristup - Kapap vyucovany v Izraeli, US nebo FR bude pokazdy trochu jiny diky regionalnim, legalnim a jinym podminkam..., ale stale to bude Kapap pokud zachovaji principy. To je podle me velice rozumny pristup.


kamiwaza píše:A na závěr. Jedna legenda od průzkumáků mi říkala, jak je naši borci učili boj z blízka, střílet, to samé Angličani atd. a teď nás to učí oni. :roll:

Plne s tebou souhlasim. Historie se opakuje. At uz je to CrossFit nebo cokoliv jineho. Kez by lide nejdrive "prosmejcili vlastni barak" nez zacnou slintat nad zahranicnimi "novinkami".
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » stř 24. srp, 2011 11:58

NOKT píše:2Makoto: Vsak vpohode. Je to dost podobne jmeno :-)

Nasel jsem jejich web, ale uz jsem nenasel, kdo vlastne v tej Blave uci.
http://www.ninja.sk/

EDIT: Tak je to Ján Maďar. Omluva panu Spisiakovi.
Naposledy upravil Makoto dne stř 24. srp, 2011 12:22, celkově upraveno 1
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Sennin » stř 24. srp, 2011 12:04

Ony jsou zajímavé i ty informace o Jimu Wagnerovi http://martialartslies.blogspot.com/2009/11/officersergent-jim-wagner.html :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NAIA » stř 24. srp, 2011 15:28

K tomu bych neco mel. Bavil jsem se o tom s Jimem uz drive a mam k tomu informace, ktere asi autor toho blogu nemel. Nicmene si myslim ze na kazdem sprochu pravdy trochu... Podle me to bylo tak ze to Jim budto prehnal s reklamou nebo vcas neumlcel historky co se o nem vedly.

Za me muzu ric ze to co Jim ukazuje ma hlavu a patu. A proto s nim spolupracujeme i nadale. Nejsem s nim v kontaktu proto ze mu to slusi v cernacich ani proto ze absolvoval kurz pro Air Marshals... Jim ma kvality v jistych oblastech a ty se mu musi nechat. Nedavno jsem daval par clanku o tom co cvicime a je to tam hezky vysvetlene....

Nechce se mi to vysvetlovat a uvadet veci na pravou miru, je mi celkem jedno co si lidi mysli. Ale jen takova myslenka... me slo vzdycky o to co clovek umi. Treba Jardou zminovany Moni Aizik (jeho videa jsou pro me nepouzitelna) - koucoval Carlose Newtona (sampion UFC). Takze tu kvality budou...
V anglii maji cloveka - Bob Spour - natocil video SAS fighting secrets. A pote se zjistilo ze u pluku nikdy nebyl - holt blba reklama. Nicmene je v tom taky trochu nevine protoze se to o nem rikalo a on to nevyvratil. Nicmene Lee rika ze jo to opravdu veliky machr na psychologii (NLP - Neuro Liquistic Programing) a ze stoji za to u nej cvicit.

To jen trochu pohledu zevnitr.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 24. srp, 2011 16:42

NAIA píše: Nicmene Lee rika ze jo to opravdu veliky machr na psychologii (NLP - Neuro Liquistic Programing) a ze stoji za to u nej cvicit.



víc info nemáš ????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » stř 24. srp, 2011 17:02

Jendis píše:
NAIA píše: Nicmene Lee rika ze jo to opravdu veliky machr na psychologii (NLP - Neuro Liquistic Programing) a ze stoji za to u nej cvicit.



víc info nemáš ????


Ted ctu knizku od Sue Knight - NLP v praxi. Ale je to hodne o obchodu a praci s lidma. Takze ne do sebeobrany. Ale Lee tohle absolvoval v Anglii takze nekdy v Olomouci urcite. Chtel jsem to zaradit na unor, ale vybral jsem jine tema - vanocni darek pro Defenda :D (to rikal on)
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 24. srp, 2011 17:06

NAIA píše:
Jendis píše:
NAIA píše: Nicmene Lee rika ze jo to opravdu veliky machr na psychologii (NLP - Neuro Liquistic Programing) a ze stoji za to u nej cvicit.



víc info nemáš ????


(to rikal on)


Kdo?? Lee , nebo Defendu :twisted: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » stř 24. srp, 2011 17:12

Jendis píše:
NAIA píše:
Jendis píše:
NAIA píše: Nicmene Lee rika ze jo to opravdu veliky machr na psychologii (NLP - Neuro Liquistic Programing) a ze stoji za to u nej cvicit.



víc info nemáš ????


(to rikal on)


Kdo?? Lee , nebo Defendu :twisted: :lol:


Ze tema, co jsem vybral, bude vanocni darek pro Defenda:) A rikal to Defendu o darku pro nej - pro Defenda :D - kdyby to nebylo jasne klidne to vice rozepisu :D

Mrkni sem: http://www.urbancombatives.com/NLP.htm

tady je info o tom seminari - nejak jsem zapomnel ze to ucil primo Bob Spour a byli tam lidi jako Morrison, Peasland ... takze i pres to SAS Fighting Secrets m B. Spour urcite sve kvality.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

.

Příspěvekod kumori » stř 24. srp, 2011 17:24

http://www.acr.army.cz/informacni-servi ... eli-58845/

dobré, to co vysvětluje instruktor Robert má hlavu a patu, výkon instruktora ze Slovenska je výborný.Myslím, že se kluci hodně naučili.Co mně zaráží je, že instruktoři si know-how načerpali za své prostředky, tak aby mohli posunout střelecké umění příslušníků AČR zase výš.

Jinak doufám, že až budou školit piloti své afghánské protějšky i ve střelbě, vyhnou se sdělení, že je to systém z Izraele...

každopádně souhlas s tvrzením, že by bylo fajn prosmějšit vlastní dvorek, neboť se zde kolikrát skrývá to, co jinde a s vynaložením nemalého úsilí získáváme v daleko horší kvalitě...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » stř 24. srp, 2011 17:28

Makoto píše: Mel jsem moznost s nim cvicit, proto mohu podat info z prvni ruky. Jeho Kapap je hodne podobne jujutsu svymi principy a zpusoby reseni konfliktu. Proto s nim chceme i nadale spolupracovat. Urcite vsak neuvazujeme o tom, ze bychom premalovali logo na Kapap, jujutsu se mi libi takove jake ted mame ;-)
Jak tomu rozumim, tak Kapap vytvoril jeho tata a jsou v tom techniky jednak z jujutsu, tak i z jinych bojovek. Avi pak spolupracoval hodne s bratry Machadovymi a proto jeho pojeti zeme je hodne podobne BJJ.


Některé Aviho věci (soudě z výukovek) jsou velmi dobré, ale mnohdy je to převzato z jiných systémů (BJJ, FMA ...). Nechci to nijak snižovat, tak doufám, že se toho nikdo nechytnete. Jen chci říct, že tak jak to dělá on, to může a dělá mnoho lidí, a rozdíl mezi borci je mnohdy jen v marketingové strategii, schopnosti se prodat ect.
Velice hezky jsi to přirovnal k tomu "prošmejčení" baráku. Češi jsou asi prostě jiní, než Amíci a AmerikoIzraelci :-) Tam se snaží každý vydělat na všem, prodat se a jsou v tom fakt dobří. Zároveň je tam velká rivalita, takže proto na sebe navzájem hází špínu.

Svým původním příspěvkem jsem jsem chtěl naznačit, že někdo cvičí celý život karate, pak se potká s Izraelcem a je zněj KraverLi, aby toho nebylo málo, tak absolvuje pár seminářů na Kapap (IKA) a je z něj expert na IBU a přitom cvičí pořád stejně. To mi připadá komické, ale ti lidi to zkrátka mohou udělat.

Jen jsem nepochopil, koho otce jsi myslel jako zakladatele Kapapu. Moshe je o tom svém přesvědčen. Dokonce jsem si s ním psal a mimo jiné mi tohle zdůraznil, no a Avim se nevyjadřoval úplně KOSHER:wink:

Makoto píše: Co se tyka toho mixu stylu...covece najdi mi jedinej styl, kterej by nebyl mix nejakych jinych skol.


Nemyslím si, že všechno muselo vzniknout mixem, a že všichni kdo cvičí mixují více systémů. Ano ti co chtějí být na "úrovni", vědět s čím kdo na ně vyrukuje, trénovat obranu na skutečný útok např. boxera, tak jednoduše tyto věci musí znát. Osobně "mixuji" 15 let, takže mám no to svůj názor, ale respektuji i ostatní. No a před lety mi sám sifu Hodač na semináři řekl, že kombinování není špatné, ale v AVSE to není zapotřebí, protože mising link :D
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod defendu » stř 24. srp, 2011 17:34

kamiwaza píše:4 Makoto
To s Galiskem je známá věc. Nechápu ty lidi, že do toho Kapapu IKA (myslím instruktorský kurz) jdou. Když se mrkneš na youtube, tak tam najdeš jeho intruktory ze světa a žádná sláva. Ale hlavně jde o to, že stále cvičí to samé karate (bo je tam hodně karatistů) a říkají tomu nově, moderněji, řek bych komerčněji :lol:

Co se týče Nardii, tak teď nebudu řešit, že je o pět levelů jinde, než Galisko, ale pořád je to to samé. Vybrané věci z jiných systémů a napasované do jednoho (slušného) celku. Kapap a Krav Maga je to stejné, jako kdybychom my měli český unikátní systém Boj z blízka.

A na závěr. Jedna legenda od průzkumáků mi říkala, jak je naši borci učili boj z blízka, střílet, to samé Angličani atd. a teď nás to učí oni. :roll:


Žádná sláva? A kdo je tedy u tebe nějaká sláva v oblasti KM?
http://www.youtube.com/watch?v=_D9cyU0FOaw


4 All
Na pomluvy nedejte, zkuste si raději všichni zamést před svým prahem. Četl jsem kdysi rozhovor se Spourem, kde jasně minimálně 5x řekl, že sloužil u pluku a dokonce se zmiňoval o některých akcích...No a? Jeho dvd se mi nelíbilo, to samé co učí on učí kde kdo a jestli zná něco dalšího? Třeba právě NLP (navíc vyučuje i MT), tak proč ne?
Popravdě...myslíte si, že vás naučí opravdu se rvát týpek s čistým rejstříkem, duševně bez poskvrnky, hodňoučkej a charakterní tatík, který by nikdy nepodváděl?
Když vidím Aizika, tak na první pohled vydím, že učí hovadiny. Přesto má školy možná ve 20 státech. No a co? Buďte rádi...až vám v reálné situaci bude chtít nějaký cizinec pákou sebrat nůž a vy ho kuchnete, aspoň budete vědět u koho, že to trénoval. Jen víc takových, ti dobří pak zazáří jako hvězda.
Hnusný a šmejdský věci vás budou učit zase jenom šmejdi, ale vy od nich přece nechcete, aby si hráli s vašima dětma, nebo spravovali vaše peníze. Nebo snad ano?
Pořád tu čpí ta filmová morálka kungfu dědečků z HK filmů. Zapomeňte na to, jsou to jen filmy scénáristů, kteří jsou nejspíš taky šmejdi, když točí filmy s takhle nereálnýma postavama...

Kapap...co to vlastně je...kde se to vzalo? Co je to KM? Kde se vzala? Nikdy jsem to sem nepsal, ale klidně můžu..

Francouzští židi v Palestině vyučovali pod názvem Kapap systém Defense dans la rue....důkaz? Podívejte se na jakékoliv video nebo fotky z jejich začátků...týpci s holema vysoko nad hlavou což je zákl. technika z la canne, boje s holí.
Boj z blízka učili Palestince britové (Galisko je zatím jediný kdo to přiznal), Imiho učili prý jen boj nožem a obuškem :lol: Proto všechny techniky Imricha L. z poválečných dob končili úderem malíkovou hranou, že? Učili ho instruktoři Fairbairna a Sykese...

Ale pssst, kraveři tohle nikdy neuznají.
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Sennin » stř 24. srp, 2011 17:43

defendu píše:Žádná sláva? A kdo je tedy u tebe nějaká sláva v oblasti KM?
http://www.youtube.com/watch?v=_D9cyU0FOaw


Kočkózní je ta Stephanie Dumont z Francie :lol:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod NAIA » stř 24. srp, 2011 19:37

Jsem na podobné vlně jak píše Defendu.

4All: Podle čeho si o těchto lidech děláte obrázek? Videa? Web atd?

Já informace o lidech hodně posuzuju podle zdroje který mi je dá. Proto třeba zmiňovaný Bob Spour je pořád v kategorii zajímavých lidí - doporučil mi ho Lee Morrison. Kdyby ho chválil Franta z Horní Dolní tak ho asi nechám běžet. Potom samořejmě osobní zkušenosti a dále selský rozum při čtení webu, sledování promo videí atd...

Co vy?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 24. srp, 2011 19:49

videa, ohlasy/reference .

A u našinců tak, že jsem za nima zajel. Což mi připomíná, že my se ještě nepotkali :wink: (teda nejen my dva, mám ještě pár dalších restů ).

EDIT - na tohle jsou supr střetka BU-ček :)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » stř 24. srp, 2011 19:51

Jendis píše:videa, ohlasy/reference .

A u našinců tak, že jsem za nima zajel. Což mi připomíná, že my se ještě nepotkali :wink: (teda nejen my dva, mám ještě pár dalších restů ).

EDIT - na tohle jsou supr střetka BU-ček :)


Proto si volame :D
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 25. srp, 2011 8:28

defendu píše:4 All: Na pomluvy nedejte, zkuste si raději všichni zamést před svým prahem.

Mam dotaz - jak rozeznas, co je pomluva a co pravdiva informace? Coz me napada, vzhledem k tomu, ze (jak jsi mi onehda rikal) nejsi prilis silny v anglictine, cetl jsi vubec to, co se o nem psalo? Cetl jsi prispevek Hocka Hochheima? A skutecne si myslis, ze to jsou pomluvy? Uvadi tam jmena, nazvy organizaci (napr. HSS International - http://www.hssinternational.com/, atd), kde lze vse velice jednoduse overit. Staci zvednout telefon a poptat se. To nejsou informace typu "kamarad meho kamarada mi rikal"... Opet mam silny pocit, ze o tematu nemas informace, ale "odborne" se k nemu vyjadrujes...a to neni poprve. Takze si to nejdrive opravdu precti, nebo si nech prelozit tu diskusi a pak se k tomu vyjadruj...Diky.

Co se tyka Jima...uz jsem to rikal aj Martinovi, kdyz jsme spolu telefonovali. Me je to take jedno, protoze to neni muj sefinstruktor ani muj kamarad. Jednu dobu jsem vazne uvazoval, ze si u nej udelam certifikaci prave kvuli tem odbornym znalostem. Ale pak jsem narazil na toto a me osobne to presvedcilo (moc se mi nechce verit tomu, ze to je konkurencni boj...). Proto pokud budu nejake informace cerpat, pak to bude maximalne od Martina. A protoze Martin ma s Jimem ryze obchodni vztah, pak je jedno, ze Jim ty informace ukradl (a o tom jsem presvedcen), pripadne ze ho.no umi (podivejte se na jeho videa, jak cvici), ale ma informace, ktere jsou zajimave. Na druhou stranu si myslim, ze tu je v Cechach dost lidi, ktere takove informace take maji (a jsou regionalne blizsi), staci trochu hledat.

defendu píše:Popravdě...myslíte si, že vás naučí opravdu se rvát týpek s čistým rejstříkem, duševně bez poskvrnky, hodňoučkej a charakterní tatík, který by nikdy nepodváděl?

Tady nejde o to, ze by sedel za rvacky, ale zpochybnuje se jeho odborna zpuslobilost a to je rozdil. Opravdu si nech prelozit ty prispevky, zvlaste od Hocka...a pak se k tomu vyjadri. Neber to prosim zle, ale v tomto pripade (opet) nevis o cem mluvis. Navic si myslis, ze jen lidi se zaznamem neco nauci? Pak 98% lidi, kteri uci bojovky, to neumi a jen ti, kteri zaznam maji, pripadne opletacky se zakonem maji vcelku casto, muzou neco naucit. To myslis vazne? Chapu, ze si chces nenapadne udelat reklamu na svou skolu, ale je zde velka pravdepodobnost, ze i tvi studenti budou mit podobne...zkusenosti... se zakonem, jako mas ty. Pokud je budes ucit to, co umis a zpusoby, jakym zvladas konflikty ty. Kdyz jim to vsak nevadi...

defendu píše: Hnusný a šmejdský věci vás budou učit zase jenom šmejdi, ale vy od nich přece nechcete, aby si hráli s vašima dětma, nebo spravovali vaše peníze. Nebo snad ano?

Jezismarja, zase to straseni, ze pedofil ciha na kazdem rohu....Precti si statistiky a pouzij tuto informaci pro dalsi pouziti. Tohle vyuzij pri lakani novych studentu do oddilu, ale tady to neni relevantni. Paranoia jak vysita...

defendu píše: Pořád tu čpí ta filmová morálka kungfu dědečků z HK filmů. Zapomeňte na to, jsou to jen filmy scénáristů, kteří jsou nejspíš taky šmejdi, když točí filmy s takhle nereálnýma postavama...

Film a realita je UPLNE neco jineho...pokud to nevis, neco je spatne. Pokud to vis, neni potreba to opakovat, protoze je vcelku velka pravdepodobnost, ze nejsi jediny, ktery si to uvedomuje. To je neustale ode zdi ke zdi. Bud te kazdej hned chce znasilnit a zabit, nebo "duse klidna jako horske jezero"....nenapadlo te, ze muze byt jeste neco mezi temito dvema extremy?

defendu píše: Kapap...co to vlastně je...kde se to vzalo? Co je to KM? Kde se vzala? Nikdy jsem to sem nepsal, ale klidně můžu.. Francouzští židi v Palestině vyučovali pod názvem Kapap systém Defense dans la rue....důkaz? Podívejte se na jakékoliv video nebo fotky z jejich začátků...týpci s holema vysoko nad hlavou což je zákl. technika z la canne, boje s holí. Boj z blízka učili Palestince britové (Galisko je zatím jediný kdo to přiznal), Imiho učili prý jen boj nožem a obuškem :lol: Proto všechny techniky Imricha L. z poválečných dob končili úderem malíkovou hranou, že? Učili ho instruktoři Fairbairna a Sykese... Ale pssst, kraveři tohle nikdy neuznají.

A co je na tom spatneho, ze KM/Kapap a ja nevim jakej jeste izraelskej system vznikl na jinych zakladech? Nechapu tvou jizlivou poznamku...
Avi rikal, ze Kapap vytvoril jeho tata. To vsak neznamena, ze to dostal od boha jako deset prikazani, ale neco nekde trenoval...a je logicke, diky tomu, ze v Izraeli byli Britove, ze asi neco vzal od nich. Ale opet se ptam: No a co? Imi L. take nekde psal, ze KM, kterou vytvoril ma v sobe prvky aj jinych skol, takze si myslim, ze kraveri nebudou mit problem to priznat, pokud to tam je. Nedelal bych z nich zase tupouny....

Tak asi tak...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron