Teleskop nebo sprej

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod zipule » ned 28. srp, 2011 19:26

Já mám ESP 18" kalenej z obrany.cz a moc spokojen s tím teda nejsem. Nevím jestli jsem o něj špatně pečoval, nebo ho nesprávně používal, ale:
1.) ohnul se mi (mlátím s ním do pneumatiky a samozřejmě o zem když ho tasím a pak zavírám)
2.) nedrží mi ani z 50% tak dobře otevřenej, jako když byl novej. Horní část se zaklesne celkem kvalitně ale ten spodek do té rukojeti po prvním či druhém úderu povolí a drží otevřenej jen odstředivou silou při úderu
3.)v zavřeném stavu mi taky drží velmi mizerně, nosím ho prakticky všude na klipsu za kalhotama a po 10 minutách chůze mi ta špička vyjede, pravděpodobně proto, že to pérko v té koncovce už skoro nemá vůli
4.)materiál rukojeti se mi strašně obnosil, ta guma je jakoby naleptaná, lepí se na ruce a na obušku se posouvá
To celé asi po roce a půl, co ho mám. Krom toho trénování tasení a úderů jsem ho nikdy na nic nepoužíval, nikdy mi nezmokl, nebo tak něco..nevím. Čekal jsem, že to vydrží víc..
Nemáte s tím někdo zkušenosti?
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

 

Příspěvekod kamiwaza » ned 28. srp, 2011 19:39

Z teleskopů bych doporučoval kalený ESP 21 a k němu přidat kovovou šroubovací koncovku. A to zmíněné DVD lze stáhnout - http://www.ulozto.cz/hledej/?q=teleskop ... ek+v+praxi

Osobně mám zkušenost se semináři PTK a jejich pojetím TO. Jsou jedni z mála, kteří ty údery propouštějí a nabíjí si do dalších úderů. Většinou jsem viděl pouze stahované údery, což mi nepřipadá až tak razantní.

A k pepřáku. Kluci od Dana Stružky testovali jejich účinnost, tak se podívejte na zajímavou recenzi http://comitatus.cz/clanek-43-ostry_tes ... spreje.htm
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod kamiwaza » ned 28. srp, 2011 19:39

double :oops:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 31. srp, 2011 18:45

NAIA píše:Abych to uvedl na pravou míru. Já se neptám jestli něco u sebe nosit. Do toho si mluvit nenechám. Jen se ptám čemu byste dali přednost jestli teleskopu nebo spreji a proč. To je vše. Děkuji za odpovědi.


po dlouhé době a různejch zkušenostech -

teleskop ne, trhá svaly a láme kosti. Tudíž používám krátkého VUMLa, dle mého je to naprosto bezkonkurenční věc ( ano, nevýhodou je to, že se nedá zatáhnout ).
A jinak, pro civil mám též favorita - ASP defender.....takovej hajzl na klíče, daleko to dostříkne, náplň je sice malá, ale pro běžné situace dostačující.
Jen ho u nás sehnat :?

http://www.selfdefenseproducts.com/ASP- ... c-558.html
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NAIA » stř 31. srp, 2011 19:57

jj Defendra mam a parada. Myslim ze se da sehnat u pana Gazdika - Fisfo.
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Pec » stř 31. srp, 2011 20:44

Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » stř 31. srp, 2011 21:06

NAIA píše:Myslim ze se da sehnat u pana Gazdika - Fisfo.


díky za tip !!!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » čtv 01. zář, 2011 6:21

Jendis píše:používám krátkého VUMLa

VUML asi v tomto případě nebude to, co pod tou zkratkou znám já :?:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod bison » čtv 01. zář, 2011 6:46

graver píše:VUML asi v tomto případě nebude to, co pod tou zkratkou znám já :?:


Vulkanizovany Ucitel Marxismu-Leninismu?

Chapal bych to jako klasickej policejni obusek.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Jendis » čtv 01. zář, 2011 9:07

jj, je to tento :

http://www.wojoczek.cz/gumovy-obusek-p-5845.html

nemohu si jej vynachválit, mohu jej dát i do taktické vesty, nijak výrazně neubližuje ( jo, dělá maximálně jelita, je to hlavně "přesvědčovadlo" ).....to, že se nedá stáhnout, mi až tak nevadí, nosím jej hlavně v práci ( místo teleskopu, či tonfy ).
Uvažuju o tom, že si pořídím ještě jeden a budu ho nosit v batohu.

Kryty se s ním dělaj super, na úderovku je taky parádní......opravdu velké pozitivum spatřuju v tom, že s ním vážněji neublížíte ( viz můj příspěvek výše - teleskopy jsou sice fajn, ale , jak píšu, lámou kosti, trhaj svaly.....a já lidem nerad ubližuju víc, než je nutné ).

Mamrda mi stačí zlískat, nepotřebuju jej poslat do špitálu :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod hellas » čtv 01. zář, 2011 15:05

Včera sem ho zrovna vracel do skladu :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod TongPo » čtv 01. zář, 2011 15:31

zipule píše:...Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Odpovím trochu na přeskáčku...

ad 4) Všechno je něco za něco... Dobrej "lepivější" úchop měkčí gumový rukojeti (i např. při mokrých rukou) je logicky vykoupenej nižší mechanickou odolností. Je to stejný jako u pneumatik na motorku - ty měkčí sportovní pneu dobře drží i ve velkých náklonech a jsou mnohem jistější za mokra. Ale rychle ubejvaj. Cestovní pneu vydrží mnohem dýl, ale nikdy si s nima nedovolíš to, co se sportovníma. Ale zpět ke zbraním, při intenzivním nošení stejně rychle podléhají opotřebení i např. měkký gumový / neoprenový střenky rukojetí pistolí, hlavně když při onom nošení dochází k nějakýmu pohybu / tření o oděv, sedačku v autě a podobně... Každopádně nelze vyloučit, žes narazil na nějakej nepovedenej zmetek :wink:

ad 1) No, nekalenej obušek bys asi zničil okamžitě. Lidi si dost často neuvědomujou, že teleskop je laděnej na uživatelsky přijatej poměr odolnost vs. hmotnost. Nevím, jak seš silnej a tak, ale jsem si naprosto jistej, že při intenzivním plnokontaktním tréninku časem opotřebíš / zničíš jakejkoliv obušek. Každopádně nelze vyloučit, žes narazil na nějakej nepovedenej zmetek :D

ad 3) Stává se, že to pérko co drží teleskop v zavřeným stavu je někdy potřeba "doladit" (trochu roztáhnout nebo naopak sevřít). Každopádně nelze vyloučit, žes narazil na nějakej nepovedenej zmetek :lol:

ad 2) To že nedrží otevřenej, může souviset s tím ohnutím... Samozřejmě předpokládám, žes ho třeba "neošetřil" nějakým olejem... Každopádně nelze vyloučit, žes narazil na nějakej nepovedenej zmetek :twisted:

Já osobně teleskop v práci sice občas používám, ale jenom jako nástroj k např. vymlácení okna a podobně. S lidma raději "pracuju" rukama. Pokud jde o trvanlivost teleskopických obušků ohledně tréninku, obrátil bych se na někoho mnohem kompetentnějšího. Zkus napsat e-mail třeba jednomu z těhle kluků, mají s tím dlouholetý zkušenosti :idea:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » čtv 01. zář, 2011 15:44

Jendis píše:jj, je to tento :

http://www.wojoczek.cz/gumovy-obusek-p-5845.html

nemohu si jej vynachválit, mohu jej dát i do taktické vesty, nijak výrazně neubližuje ( jo, dělá maximálně jelita, je to hlavně "přesvědčovadlo" ).....to, že se nedá stáhnout, mi až tak nevadí, nosím jej hlavně v práci ( místo teleskopu, či tonfy ).
Uvažuju o tom, že si pořídím ještě jeden a budu ho nosit v batohu.

Kryty se s ním dělaj super, na úderovku je taky parádní......opravdu velké pozitivum spatřuju v tom, že s ním vážněji neublížíte ( viz můj příspěvek výše - teleskopy jsou sice fajn, ale , jak píšu, lámou kosti, trhaj svaly.....a já lidem nerad ubližuju víc, než je nutné ).

Mamrda mi stačí zlískat, nepotřebuju jej poslat do špitálu :wink:

Tohle sice není originální SNBáckej VUML (jak správně vysvětlil bison Vulkanizovaný Učitel Marxismu - Leninismu :lol: ), ale jen jeho modernější napodobenina z měkkýho plastu. Oproti VUMLu je trochu tvrdší, ale obecně jsou "užitný vlastnosti" skoro stejný. Jeho výhody už jsi zmínil - bolí ale nijak vážně neublíží. Ale má i svý nevýhody - když pominu jeho neskladnost, tak s ním skoro nic nerozbiješ / nevypáčíš a při opravdu tvrdým střetu je skoro k hov*u. :?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 01. zář, 2011 16:42

TongPo píše:Tohle sice není originální SNBáckej VUML (jak správně vysvětlil bison Vulkanizovaný Učitel Marxismu - Leninismu :lol: ), ale jen jeho modernější napodobenina z měkkýho plastu. Oproti VUMLu je trochu tvrdší, ale obecně jsou "užitný vlastnosti" skoro stejný. Jeho výhody už jsi zmínil - bolí ale nijak vážně neublíží. Ale má i svý nevýhody - když pominu jeho neskladnost, tak s ním skoro nic nerozbiješ / nevypáčíš a při opravdu tvrdým střetu je skoro k hov*u. :?



To já vím. Můžeme polemizovat o jeho užitku při tvrdém střetu.....ale já ho prostě považuju za nejlepší. Respektive, pro mne je nejlepší, abych nebyl dogmatickej.
Když jde hodně do tuhého, přehodím si ho a používám ho obráceně, tzn. tluču rukojetí. Pluis mám ještě pár dalších domlouvátek.......používám ho, zatím, pouze v práci.
Do civilu si ho pořizovat nebudu, dostal jsem tip od Naii a proto si koupím ASP Defendera. Tahat s kvérem se mi furt nechce ( jako EDC ), i když doba je, poslední dny, fakt zvláštní.

Uvažuju, že si pořídím malýho Derringera v ráži .38 special ( nebo 9mm ), to by mělo stačit. Denně ssebou ale nosit 4 palcový revolver, to se mi fakt nechce ( v práci mi to stačí ). A pistole nemám rád (to podotýkám, kdyby mne někdo chtěl přesvědčovat, ať si koupím třeba Glocka - mimochodem, ty nemám rád vůbec, neseděj mi v ruce, maj divnej úhel pažby, který mi naprosto nevyhovuje ).
Nosím nůž ( ne onehand ) + mám nacvičeno něco s opaskem + to ASP by mělo úplně stačit. Plus samozřejmě to, že umím rozpoznat, když se něco děje + řešit konfliktní situace.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPo » čtv 01. zář, 2011 23:03

No jo no, volba pistole vs. revolver je věcí vkusu každýho soudruha... :D Já zase nemám rád revolvery, nechápu jak někomu může vyhovovat ta ohnutá hůlka od deštníku, za kterou se ta bachratá věc drží... :roll: :lol:
Jo a laskavě si neber do huby GLOCKa, jó? :!: :x :lol: :wink:

Co se týče derringeru - v rážích co uvádíš, už taky nebude zrovna malej, nýbrž rozměrově a hmotnostně na úrovni kapesních pistolí. I když nemáš pistole rád, osobně bych v případě potřeby nějaký mini zbraně volil spíš něco takovýho. Při prakticky stejný hmotnosti a rozměrech to má 3x větší nábojovou kapacitu. Nevýhodou ale je cca dvojnásobná cena... :?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Dalt » pát 02. zář, 2011 0:20

Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Jendis » pát 02. zář, 2011 5:00

TongPo píše:No jo no, volba pistole vs. revolver je věcí vkusu každýho soudruha... :D Já zase nemám rád revolvery, nechápu jak někomu může vyhovovat ta ohnutá hůlka od deštníku, za kterou se ta bachratá věc drží... :roll: :lol:
Jo a laskavě si neber do huby GLOCKa, jó? :!: :x :lol: :wink:

Co se týče derringeru - v rážích co uvádíš, už taky nebude zrovna malej, nýbrž rozměrově a hmotnostně na úrovni kapesních pistolí. I když nemáš pistole rád, osobně bych v případě potřeby nějaký mini zbraně volil spíš něco takovýho. Při prakticky stejný hmotnosti a rozměrech to má 3x větší nábojovou kapacitu. Nevýhodou ale je cca dvojnásobná cena... :?


jj, je to o vkusu. A Glock...ehm....s podobnou plastovou pistolkou si hrajou moji kluci :wink: :lol: :lol: :twisted: 8)

Kevin je fajn, na svoji velikost velmi dobrá přesnost...a slušně kope. ( Ty ho máš ? )

Ještě jsem uvažoval o lupaře ( plněné indiánským šrotem ), ale to už by bylo opravdu asi moc + její použití bych asi neukecal :lol: :lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPo » pát 02. zář, 2011 9:39

Jendis píše:...Glock...ehm....s podobnou plastovou pistolkou si hrajou moji kluci...

No, alespoň že někdo z vaší rodiny má rozum a dobrej vkus :idea:
Děti holt občas překonají rodiče již v útlejším věku... :twisted:

Jendis píše:...Kevin je fajn, na svoji velikost velmi dobrá přesnost...a slušně kope. ( Ty ho máš ? )...

Kevina nemám, ale kdybych uvažoval o něčem pro opravdu trvalý preventivní nošení, byla by to jasná volba. Střílet jsem z něj střílel, ale že by nějak kopal, to mi opravdu nepřišlo. Úchop je sice skoro limitní, ale pořád spolehlivej a jistej. Našel jsem na netu jedno video, kde z něj někdo celkem rychle střílí a taky pohoda... :wink: Prostě jde o velice kompaktní minipistolku, kterou všude schováš, můžeš nosit celoročně, aniž by tě to výrazněji obtěžovalo a přitom pro účely obranný střelby v dostatečných rážích 9 mm Browning nebo 9 mm Makarov, což je světlá výjimka, protože "kapesní" pistole stejných rozměrů mají obvykle pro sebeobranu naprosto nedostatečnou ráži 6.35 Browning... :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 02. zář, 2011 10:15

TongPo píše:
Jendis píše:...Glock...ehm....s podobnou plastovou pistolkou si hrajou moji kluci...

No, alespoň že někdo z vaší rodiny má rozum a dobrej vkus :idea:
Děti holt občas překonají rodiče již v útlejším věku... :twisted:



njn, nenadělám nic :lol: :lol: :lol:

add Kevin - taky nezapomeň dodat, že jsi oproti mně mnohem robustnější konstituce .... a to mám takřka metrák.

Ne, teď vážně....mně přišlo, že Kevin kope, ale mám poškozené ruce.....klouby....takže zpětné rázy hůře snáším, oproti zdravejm lidem.

Můj favorit pro denní nošení je tenhle - asi před měsícem jsem měl možnost si bouchnout jak z .38 special, tak z .357.......cca 500 ran dohromady .

http://www.mpicz.com/sortiment/klcr---nove-v-prodeji/
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPo » pát 02. zář, 2011 10:59

Jendis píše:...Můj favorit pro denní nošení je tenhle - asi před měsícem jsem měl možnost si bouchnout jak z .38 special, tak z .357.......cca 500 ran dohromady .

http://www.mpicz.com/sortiment/klcr---nove-v-prodeji/

Ale jo, pro "revolveráře" asi nebude tenhle Ruger špatná volba, ale proti Kevinovi má kratší hlaveň, o jeden náboj nižší kapacitu a přitom je delší (o 5 cm), širší, vyšší a těžší... Ale tvoje volba :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron