Bojové umění na fyzičku a hubnutí

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Bojové umění na fyzičku a hubnutí

Příspěvekod ptth » ned 04. zář, 2011 16:21

Ahoj, potřebuji nutně něco udělat se svým tělem, shodit hodně kg, nabrat svaly atd. Nechci chodit do posilovny.
Přemýšlel jsem, že by nějaké bojové umění nebo spíše sport mohl zabrat.
Zkoušel jsem wing chun, to je jako krásný bojový umění, ale na fyzičku to slavný nebude.
Napadá mě, podle toho co mám v dosahu, tak kickbox 2x týdně nebo MMA 2x týdně 2 hodiny. Thai Box nemám na dosah.
Doporučíte mi nějaké bojové umění pro formování postavy? Třeba i takové, které mě nějak donutí makat i mimo tréninky atd. Plus aby to bylo i trochu použitelný....díky moc, Petr
ptth
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 04. lis, 2008 0:00

 

Re: Bojové umění na fyzičku a hubnutí

Příspěvekod luen » ned 04. zář, 2011 16:37

ptth píše:Ahoj, potřebuji nutně něco udělat se svým tělem, shodit hodně kg, nabrat svaly atd. Nechci chodit do posilovny.
Přemýšlel jsem, že by nějaké bojové umění nebo spíše sport mohl zabrat.
Zkoušel jsem wing chun, to je jako krásný bojový umění, ale na fyzičku to slavný nebude.
Napadá mě, podle toho co mám v dosahu, tak kickbox 2x týdně nebo MMA 2x týdně 2 hodiny. Thai Box nemám na dosah.
Doporučíte mi nějaké bojové umění pro formování postavy? Třeba i takové, které mě nějak donutí makat i mimo tréninky atd. Plus aby to bylo i trochu použitelný....díky moc, Petr


Ahoj,

pokud mas spatnou zkusenost s wing cheun, tak to zkus jinde. Vsude to neni o honeni rukou a zaklinani se principama. Obecne si myslim, ze z toho co jsi napsal je nej mma :wink: Jen nevim, jestli bude nekdo mit cas resit tvou nadvahu - ale nevim jak na tom ve skutecnosti jsi.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » ned 04. zář, 2011 20:10

Ono se dá honit jináč, než rukó? 8O
Ta Rulanda je fakt vyborná 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Re: Bojové umění na fyzičku a hubnutí

Příspěvekod TongPo » ned 04. zář, 2011 21:26

ptth píše:Ahoj, potřebuji nutně něco udělat se svým tělem, shodit hodně kg, nabrat svaly atd. Nechci chodit do posilovny.
Přemýšlel jsem, že by nějaké bojové umění nebo spíše sport mohl zabrat.
Zkoušel jsem wing chun, to je jako krásný bojový umění, ale na fyzičku to slavný nebude.
Napadá mě, podle toho co mám v dosahu, tak kickbox 2x týdně nebo MMA 2x týdně 2 hodiny. Thai Box nemám na dosah.
Doporučíte mi nějaké bojové umění pro formování postavy? Třeba i takové, které mě nějak donutí makat i mimo tréninky atd. Plus aby to bylo i trochu použitelný....díky moc, Petr

Všechny bojový sporty (box, kickbox, thaibox, MMA, judo, zápas...) jsou hooodně zaměřený na fyzičku a použitelný k sebeobraně rozhodně jsou. Tak se dojdi podívat na trénink jak kickboxu tak i toho MMA a co se ti víc zalíbí, do toho jdi. :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » ned 04. zář, 2011 22:03

Hele s tim formovanim postavy bych to jinak valne nevidel, na to ti zadny BU (jen samo o sobe) fungovat nebude.
Sportovci jsou vysekani, protoze honi kondicku behanim a prave tou posilovnou, kam nechces chodit :wink:
Takze se muzes prihlasit kam chces, ale posilovna a behani (popr. nejaka alternativa jako intervaly) te stejne nemine.
IMHO
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod ptth » pon 05. zář, 2011 7:15

Ahoj,
děkuji za odpovědi. Posilovnu jako alternativu bych bral, běhání také, ale rozhodně ne jako hlavní záležitost. Navíc bych měl tendenci z posilovny být spíš nafouklej, než bejt přirozenej.
Wing chun se mi líbí, zůstanu u něho, ale 2x týdně to proložím něčím víc na fyzičku. Třeba ten kickbox nebo MMA mě donutěj i běhat, když odpadnu po minutě...
ptth
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 04. lis, 2008 0:00

Příspěvekod majorjing » pon 05. zář, 2011 13:12

ono sucastou vetsiny bu su tie cviky na silu a kondicku...na vetsine treningou sa neriesia len techniky a sparring...zalezi od klubu aky je pomer casu venovany silovym a kondicnym veciam a potom technikam ...ale najrychlejsie vysledky tiez imho su z toho kickboxu a mma.druha vec ze ked to budes robit dva krat tyzdene, necakaj zas tie vysledky tak rychlo...
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod nick1234 » pon 05. zář, 2011 14:06

ptth píše:Třeba ten kickbox nebo MMA mě donutěj i běhat, když odpadnu po minutě...

Donutit sa mozes iba sam, kazdy mame vsak inu motivaciu :wink:
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod krasty » pon 05. zář, 2011 15:33

Zdravim, je zajímavé že WeTeckem nehubnes. Byl jsem u p. Rzounka a měl jsem co dělat bych po 2h odlezl domu a to nemá náročné tréninky. Ted k věci měl jsem 107kg za 4měsíce jsem sundal 22kg. Bojovým uměním to ale nebylo. Věk 33let 182cm.Nadváhu mám v genech. Mě pomohla návštěva odborníka a změna životního stylu a životosprávy. Pravidelne jídlo pití a cvičení. 18cm v pase díky cvikumna břicho. Bohužel s tím vsim sebohužel odbourava i svalová hmota. Motivace a nechat si poradit hlavně se nevzdavat je dobra volba.
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod nick1234 » pon 05. zář, 2011 15:40

ukropcany píše:
nick1234 píše:Donutit sa mozes iba sam, kazdy mame vsak inu motivaciu :wink:
Hehe... dobrá nakladačka z titulu slabej kondície Ti tú motiváciu vie pekne upraviť... :twisted: :twisted: :twisted:

Presne o tom hovorim :)
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

 

Příspěvekod graver » pon 05. zář, 2011 16:22

krasty píše:18cm v pase

To jsi dost nemocnej, ne? :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod levakbob » pon 05. zář, 2011 16:47

Cvičením břicha se pneumatika kolem inkriminované části těla rozhodně neodstraňuje... a to už jsem si myslel, že tenhle mýtus je vykořeněnej...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 05. zář, 2011 16:52

Tak tak, tuky se začínaj spalovat až po glykogenu a ten se břišákama jen tak nespálí, takže nejlepší na hubnutí tuků je dlouhodobá aktivita, nejdřív se spálí cukry a pak jdou na řadu tuky, takže celodenní chůzí se spálí mnohem víc tuku na břichu než půlhodinou břišáků.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod krasty » pon 05. zář, 2011 17:13

Tohle me bavi. Nikomu nic nevnucuju. Bylo to dost tezky to schodit. Zadarmo opravdu nic neni. K tomu brichu. Cvicenim bricha a partyji kolem bricha si samozrejme hlavne zpevnujes brisni svaly i zadove a to aby nebylo vypokle bricho a nemel si tendenci mit zvetsenou brisni dutinu. Prestali me bolet i zada. Samozrejme ze to vse neni jen tim je to i o tom jak jis, co jis, jak casto a v jakych davkach. Pitny rezim to same zezacatku jsem musel pit az 6l dene tekutin na procisteni ma to dvoji efekt caste chozeni na zachod a clovek nema vubec hlad :D. Samozrejme s enemuze pit takhle porad u me to bylo 4 tydny. Osobne nemohu behat tak ze kolo, brusle a to 4x tydne, brisni svaly 7x tydne po 20min. Je tezke si zvyknout na takovy rezim ale je to jak v BJ bez pravidelneho treninku a sebezapreni toho moc nedokazes. Pro cloveka je to v nekterych vecech dost velka zmena. U me tedy byla. Jak ale rikam nejlepsi je zajit za odbornikem a ten poradi a rekne co a jak a hlavne cim to je ze treba nejde hubnout. Zkousel jsme ruzne diety a bylo mi to k hovnu jen to bylo nahoru dolu a clovek byl jen nasranej. To je jak z BJ z knizky a z kazety se toho clovek moc nenauci :D.
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 05. zář, 2011 18:36

krasty píše:Zdravim, je zajímavé že WeTeckem nehubnes. Byl jsem u p. Rzounka a měl jsem co dělat bych po 2h odlezl domu a to nemá náročné tréninky. Ted k věci měl jsem 107kg za 4měsíce jsem sundal 22kg. Bojovým uměním to ale nebylo. Věk 33let 182cm.Nadváhu mám v genech. Mě pomohla návštěva odborníka a změna životního stylu a životosprávy. Pravidelne jídlo pití a cvičení. 18cm v pase díky cvikumna břicho. Bohužel s tím vsim sebohužel odbourava i svalová hmota. Motivace a nechat si poradit hlavně se nevzdavat je dobra volba.


Jasne, ale jak jsem ja za ta leta (pocatek 90-tych let) poznal lidi na ruznych seminarich - hlavne po Evropě, tak slusna fyza, byl vjimecnej stav. Konecne i dnes to tak je.
Jinak vim, ze se v nasich skolach, jede kardio, posiluje ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod krasty » pon 05. zář, 2011 19:37

luen píše:
krasty píše:Zdravim, je zajímavé že WeTeckem nehubnes. Byl jsem u p. Rzounka a měl jsem co dělat bych po 2h odlezl domu a to nemá náročné tréninky. Ted k věci měl jsem 107kg za 4měsíce jsem sundal 22kg. Bojovým uměním to ale nebylo. Věk 33let 182cm.Nadváhu mám v genech. Mě pomohla návštěva odborníka a změna životního stylu a životosprávy. Pravidelne jídlo pití a cvičení. 18cm v pase díky cvikumna břicho. Bohužel s tím vsim sebohužel odbourava i svalová hmota. Motivace a nechat si poradit hlavně se nevzdavat je dobra volba.


Jasne, ale jak jsem ja za ta leta (pocatek 90-tych let) poznal lidi na ruznych seminarich - hlavne po Evropě, tak slusna fyza, byl vjimecnej stav. Konecne i dnes to tak je.
Jinak vim, ze se v nasich skolach, jede kardio, posiluje ...


S tim mam osobne ted problem. Fyzicka je proste 0va. Byl mi ale doporucen tenhle zpusob nejdrive zhubnout a pak zvysovat svoji fyzickou kondici a vytrvalost. Jedine co mi v tomhle vadi je zavyslost na tepove frekvenci a postupne navysovani zateze. Clovek by nejradeji chtel vsechno hned :( . Jde to pomalu a clovek musi mit trpelivost a udelat si navyky. Nejvic se mi libi argument ze na to clovek nema cas. Juju taky jsem si to rikal a ehjle ono se ho najde.
Osobne jsem zvazoval zacit chodit k tobe Luene ale 1x tydne pro zacatecniky je hrozne malo :( .
krasty
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: sob 11. srp, 2007 23:00

Příspěvekod ptth » stř 07. zář, 2011 8:35

WTčkem možná hubnu, jen mi to tak nepřijde. Dělám ho 3 roky a už jsem si asi na režim tréninků navykl (kdybych necvičil, váha mi roste třeba rychleji). Zpocený jsem po tréninky vždy hodně.
Otázka co pít. Když piju vodu, tak si připadám naprosto vyčerpaný, když piju něco s cukrem, je to o poznání lepší.

Každopádně jsem byl včera na MMA. Začínali jsme u kickboxu + docela času se věnovalo posilku a dneska jsem úplně mrtvej...takže snad to efekt mít bude
ptth
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 04. lis, 2008 0:00

Příspěvekod pm » stř 07. zář, 2011 9:42

my 2 cents - doporucuji:

- silovy trenink, cviky zahrnujici co nejvice svalovych skupin (zbavis se tuk - ziskas svaly - zdvihnes klidovy metabolismus), min. 2x, idealne 3x, max. 4x tydne

- anaerobni trenink, treba ala Tabata

- uprava jidlenicku - lednicku lze precvicit jen tezko (plati u vetisny populace, a predevsim po triceti). uprava jidelnicku rozhodne neznamena dieta (ta je v naproste vetsine pripadu kontraproduktivni) ale pravidelna s predevsim kvalitni strava, dostatek proteinu a kvalitnich tuku

- regenerace

-------------------------

vysledky jiz behem prvniho mesice - zrovna pred 14 dny mi psal jeden muj zak, ktery ma podobne problemy:

tak tomu nebudes verit... Asi je to z velke casti jen voda (i kdyz hodne piju atd.), jinak to neni snad mozne... ale od minuleho pondelniho rana jsem zhubnul presne 4.5 kg a shodil 7 cm pres bricho a 4 cm pres zadek...


vyzivovou poradkyni mu delal zena - cvicebni rezim ja

moje zena ma se svymi sverenkynemi - http://www.funkcnitrenink.cz - co rezim dodrzuji, stejne vysledky (z jedne z referenci):


... Funkční trénink navštěvuji od února 2011, za tu dobu jsem zhubla 10kg.
Protože: - cvičím pravidelně (někdy se přemůžu i doma), a necpu se tolik. Protože když už nechám v tělocvičně tolik sil a potu, přijde mi škoda, si to jídlem, které mnohokrát k životu ani nepotřebuji, zkazit.
...


netreba si honit vlastni triko, zapracuj na vyse uvedenych bodech a vysledek natototata
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » stř 07. zář, 2011 15:55

krasty píše:Osobne jsem zvazoval zacit chodit k tobe Luene ale 1x tydne pro zacatecniky je hrozne malo :( .


Nene, trenal mame 2x tydne pro zacatecniky a k tomu 2x tydne pro pokrocile, cili 4x tydne, moznost soukrome a skupinove vyuky, seminare ...

viz: http://www.wingcheun.org/node/93

Jen pres prazdniny jsme cvicili na dvou mistech, ale co se tyka davkovani treninku, tak prakticky beze zmen :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků