Nábor nováčků - je tohle běžná praxe???

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod zbek » stř 07. zář, 2011 15:46

Tak to už uplně chápu ten letáček :D . To bych se vůbec nechytal v jeho sebeobraně :oops: A tak vlastně ušetřil cestu většině cvičenců. Na spartakiadu dobrý
Zbek
zbek
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 04. čer, 2010 23:00

 

Příspěvekod graver » stř 07. zář, 2011 16:43

Jo, to slovo sebeobrana je klíčové. Mistr Kroupa nepochybně učí fyzické i psychické zdatnosti, ale tvrdí, že učí sebeobranu (pokud se nemýlím). Takže já osobně bych tu sebeobranu rád viděl, když už jsme u toho, jak prostě něco prodává a jasně deklaruje podmínky. Sám o sebeobraně vím velký kulový, ale vykopnutí zbraně přemetem vzad je moc i na takovýho losera, jako já. Takže ještě jednou dotaz do pléna: měli jste někdo co do činění s jeho cvičenci?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 07. zář, 2011 18:06

Gino: Oukej, v pohodě 8)
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod zipule » stř 07. zář, 2011 18:08

graver píše:Jo, to slovo sebeobrana je klíčové. Mistr Kroupa nepochybně učí fyzické i psychické zdatnosti, ale tvrdí, že učí sebeobranu (pokud se nemýlím). Takže já osobně bych tu sebeobranu rád viděl, když už jsme u toho, jak prostě něco prodává a jasně deklaruje podmínky. Sám o sebeobraně vím velký kulový, ale vykopnutí zbraně přemetem vzad je moc i na takovýho losera, jako já. Takže ještě jednou dotaz do pléna: měli jste někdo co do činění s jeho cvičenci?

Třeba útočník při pohledu na obránce pukne smíchy a útok je zažehnán ;) taky metoda
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod DrGlock » stř 07. zář, 2011 23:17

graver píše:Jo, to slovo sebeobrana je klíčové. Mistr Kroupa nepochybně učí fyzické i psychické zdatnosti, ale tvrdí, že učí sebeobranu (pokud se nemýlím). Takže já osobně bych tu sebeobranu rád viděl, když už jsme u toho, jak prostě něco prodává a jasně deklaruje podmínky. Sám o sebeobraně vím velký kulový, ale vykopnutí zbraně přemetem vzad je moc i na takovýho losera, jako já. Takže ještě jednou dotaz do pléna: měli jste někdo co do činění s jeho cvičenci?


Znám osobně toho borce na fotkách, i toho druhého, se kterým natočili to propagační video. Nevím co bys chtěl slyšet, jsou to normální pohodoví kluci, kteří mimo jiné cvičili a závodili ve fullkontaktních bojových sportech, takže žádný ořezávátka.

Ostatně na tom propagačním videu je vidět, že trénink u Kroupy možná není příliš přínosný co se týče reálně využitelných bojových schopností, ale jako všeobecná fyzická průprava slouží parádně. Mrkněte na ty fotky, jaký tam mají kluci parádní vyžití, od chození po střepech, přeskakování aut, ježdění na koni, proskakování hořící obruče, atd. Upřímně, kdo z vás nechtěl být v mládí Ninja a nedal by cokoliv, aby do takového oddílu mohl taky chodit? :wink:

A co se týče BU/BS, je zajímavé, že Kroupa stále dokáže zvednout tlak tolika lidem. Kroupa možná je extrém, ale člověk u něj přesně ví, do čeho jde. Mnohem větší průšvih jsou všechny ty školy a oddíly, které mají podobnou úroveň, ale tváří se seriózně.
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod graver » čtv 08. zář, 2011 7:22

DrGlock píše:Znám osobně toho borce na fotkách, i toho druhého, se kterým natočili to propagační video. Nevím co bys chtěl slyšet, jsou to normální pohodoví kluci, kteří mimo jiné cvičili a závodili ve fullkontaktních bojových sportech, takže žádný ořezávátka.

Jo, třeba tohle jsem chtěl slyšet. Pokud mají za sebou fullkontakt, tak určitě ví sami nejlíp, proč teď dělají tohle...
DrGlock píše:Ostatně na tom propagačním videu je vidět, že trénink u Kroupy možná není příliš přínosný co se týče reálně využitelných bojových schopností, ale jako všeobecná fyzická průprava slouží parádně. Mrkněte na ty fotky, jaký tam mají kluci parádní vyžití, od chození po střepech, přeskakování aut, ježdění na koni, proskakování hořící obruče, atd. Upřímně, kdo z vás nechtěl být v mládí Ninja a nedal by cokoliv, aby do takového oddílu mohl taky chodit?

To jsem říkal taky - o tom, že to není žádná parta dejchačů, kteří považují pot za atribut, nedůstojný pravého fightera, asi nikdo nepochybuje.
DrGlock píše:A co se týče BU/BS, je zajímavé, že Kroupa stále dokáže zvednout tlak tolika lidem. Kroupa možná je extrém, ale člověk u něj přesně ví, do čeho jde. Mnohem větší průšvih jsou všechny ty školy a oddíly, které mají podobnou úroveň, ale tváří se seriózně.

I to jsem už psal. Jinak s tím tlakem máš asi nějaké další zkušenosti - tady o tom diskutuje jen pár lidí a to spíš jako o fenoménu - nevšiml jsem si, že by to někomu něco zvedalo :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPo » čtv 08. zář, 2011 11:35

DrGlock píše:...jsou to normální pohodoví kluci, kteří mimo jiné cvičili a závodili ve fullkontaktních bojových sportech, takže žádný ořezávátka...

Třeba cvičí u Kroupy proto, že tam se svou minulostí patří k TOP "bojovníkům" a konečně je nikdo nebije, jako v BS... :lol: :twisted: Každopádně gymnasti / akrobati jsou docela dobří. :D Jinak taky znám některý lidi např. z aikida a jiných pseudo BU, no a taky jsou to fajn pohodoví lidi... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod DaveStone » čtv 08. zář, 2011 12:49

TongPo píše:
zipule píše:
zbek píše:Asi sem mimo :cry: Ale mě ten jeho letáček připadá norma lni nabizi službu a chce rozumný materiál . V čem je problém ?

asi protože neznáš kontext...
viz. http://www.boj.wz.cz/info2.html

Tak jsem se díky tomuhle odkazu zase po dlouhý době mrknul na Kroupovo stránky... :lol: Je to borec :!: :twisted: Například tahle jeho technika obrany proti krátký střelný zbrani je v oblasti BU shitů naprosto nepřekonatelnej favorit... :lol: :lol: :lol: Každopádně někteří z jeho svěřenců asi budou celkem slušní akrobati, s reálným bojem to má ovšem minimum společnýho... :idea:


Ta technika vykopnutí pistole přemetem vzad je fakt super. Vzpomněl jsem si na filmy s Lorenem Avedonem a myslím, že snad jedině on by to dokázal takto použít v reálu (potom samozřejmě ještě Bruce Lee a Chuck Norris).
Jinak ke Kroupovi mám cestu zavřenou díky třem očním vadám. Zajímalo by mě jak vypadají jeho tréninky. To se ale nedovím.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod toddb » čtv 08. zář, 2011 13:12

Mě by jen zajímalo, co se stane, když vás přijmou jako plnohodnotného člena třeba v těch 25ti letech a po pár letech už na to přestanete stačit nebo se vám třeba zhorší zrak popřípadě přijde jiný zdravotní omezení, tak jak se to potom řeší. Já tipuju, že vás bez milosti vyloučí.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod DrGlock » čtv 08. zář, 2011 13:49

TongPo píše:
DrGlock píše:...jsou to normální pohodoví kluci, kteří mimo jiné cvičili a závodili ve fullkontaktních bojových sportech, takže žádný ořezávátka...

Třeba cvičí u Kroupy proto, že tam se svou minulostí patří k TOP "bojovníkům" a konečně je nikdo nebije, jako v BS... :lol: :twisted: Každopádně gymnasti / akrobati jsou docela dobří. :D Jinak taky znám některý lidi např. z aikida a jiných pseudo BU, no a taky jsou to fajn pohodoví lidi... :wink:


Asi jsem se nevyjádřil úplně přesně. U Kroupy cvičili před spoustou let a už tam dávno necvičí...
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod TongPo » čtv 08. zář, 2011 20:12

DrGlock píše:Asi jsem se nevyjádřil úplně přesně. U Kroupy cvičili před spoustou let a už tam dávno necvičí...

No to teda nevyjádřil... :lol: Takhle to dává úplně jinej smysl - a taky logičtější :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků