Tunelové vidění

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Tunelové vidění

Příspěvekod chong » pát 26. srp, 2011 16:37

Zdar potřeboval bych se zeptat na jednu věc.Cvičím Vovinam už celkem rok a něco ale když mě přepadli vůbec sem to nepoužil jako bych ohluchnul a vyděl jsem jen dopředu to co jsem se naučil tak jsem v tu chvíli zapoměl. Nemohl jsem skoro dýchat a jen jsem bouchal pěstí hlava nehlava je na tohle nějaké cvičení?Které by mě toho zbavilo?
chong
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 15. srp, 2011 23:00

 

Příspěvekod PyrotechniX » úte 13. zář, 2011 22:35

To by mě taky zajímalo ... stává se mi to skoro furt ... miomchodem, vyhrál jsi?
Mě na to jedině zabírá dvě deci čtyřicetiprocentního před výkonem :D
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Makoto » čtv 15. zář, 2011 7:55

Odpovim jen kratce - tunelove videni je projev stresu. Aby jsi snizil projevy stresu, musis trenovat tak, jak se pak budes prat na ulici. K tomu slouzi sparring, scenare a nakonec modelovky.

To, co popisujes, ukazuje, ze vas trenink neni trenink sebeobrany (bez urazky, jen konstatuji fakta). Umis techniky, pravdepodobne i dalsi takticke casti jako timing, apod., ale nedokazes to predvest ve stresu, coz je dalsi level, kam je potreba trenink posunout.

U nas na webu se o tom dost psalo, mas-li zajem, prosim projdi si clanky venujici se teto oblasti. Jinak je tu dost lidi, kteri ti daji zasvecene rady, jak trenovat. Existuji drily, scenare a dalsi postupy, ktere jedeme u nas na treninku, ale rozepisovat je zde by bylo na dlouho, stejne tak jako jejich nasledne vysvetlovani. Jsi-li z Prahy, doraz k nam na trenink, muzeme pokecat osobne. Nejsi-li z Prahy, urcite se tu najdou dalsi, kteri sebeobranu nacvicuji a radi ti poradi.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Nietzsche » úte 20. zář, 2011 21:39

jak psal Makoto, je to projev stresu, tedy je to jen o hlavě, často ani modelovky apod. moc nepomáhájí pokud se trenérovy nepovede opravdu dostat svěřence pod tlak, takovéto vytuhnutí je celkem časté a jak psal ve své knížce Roger Rogue (bojovníkova mantra) jeden ze způsobů jak proti tomu bojovat je myslet na to co by jsi dělal kdyby tě někdo napadl a občas si takový scénář projet, časem se ti z toho stane taková mimovolní mantra která ti pak pomůže lépe reagovat ale to je až trošku složitý postup, pro začátek by jsi určitě měl zvolit při tréninku modelovky nebo aspoň jezdit na nějaké závody :-)

Hezký den
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Toman » úte 20. zář, 2011 22:04

V příští bitce už to bude zase o něco lepší ... věř mi :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod siegfried » stř 21. zář, 2011 14:03

Nietzsche: nemohl bys prosím ten postup víc popsat? Jedná se o čistě mentální trénink? díky
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Tunelové vidění

Příspěvekod luen » stř 21. zář, 2011 17:26

chong píše:Zdar potřeboval bych se zeptat na jednu věc.Cvičím Vovinam už celkem rok a něco ale když mě přepadli vůbec sem to nepoužil jako bych ohluchnul a vyděl jsem jen dopředu to co jsem se naučil tak jsem v tu chvíli zapoměl. Nemohl jsem skoro dýchat a jen jsem bouchal pěstí hlava nehlava je na tohle nějaké cvičení?Které by mě toho zbavilo?


nenech se tim nijak stresovat ... umerne s tim, jak rostes jako fighter, tak se "zvolnujou" tyhle stresove reakce :wink:

Jinak ja doporucuji trenink v tomto komplexu:

http://www.tunelblanka.cz/

... a zvyknes si i na jine tunelove speciality ... :lol:

Toto tema se zde nekolikrat resilo. Je to o mnozstvi praktickych zkusenosti v zavislosti na jakztakz kladnem vysledku, spravne analyze, o tom mit mnohe a velmi tvrde natrenovano ...
Nekomu pomuze sparing, nekomu modelovky, nekdo ma problem hloubeji a musi to resit alternativne ... predchazet temto stavum, tim, ze vcas upustim paru a nebo vyresenim nejake udalosti, ktera se stala v utlem detstvi ... zalezi na pricinach ... a mnoho dalsiho.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00


Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 4 návštevníků