Elegantny štýl boja

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod scout » pon 24. led, 2011 18:14

4 pesara...pekne receno... :wink: ..
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod luen » pon 24. led, 2011 23:17

marcelo píše:
luen píše:A nebo chod porad pekne upravenej a az te nekdo bude rubat, tak budes vypadat elegantneji nez nejakej drban :wink:

Podivej, tomu to take slusi, ze?:

http://www.liveleak.com/view?i=d52_1294260710
http://www.kookej.cz/videa/muz-spadl-pr ... utomobilu/



...to prve video s tym autom je humus a to druhe ukazuje nadherne Honzo,co sa tym snilkom snazime povedat..uderovka na ulici je agresivne rychla a tvrda, pre-emptivna..predchadza jej skoro vzdy nejake "picungove interview" ako na tom videu..

..my pride usmevne riesit take zakeracke "petardy" do hlavy-este k tomu s tyckou ,ktore pridu odnikial nejakymi pakovackami,odvadzackami,intelektualnou-vseholaskovou debatou a hlavne aby to elegantne vyzeralo atd :roll: :roll: :roll:


JJ :wink: ale nam dvema, to nastesti slusi i kdyz jsme hruby :lol: :wink: :wink: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cudles » úte 25. led, 2011 8:50

Tohle téma mi něco připomíná :roll: Chápu že lidi co se ani trochu neorientujou můžou bejt zblblý filmama/videama, ale takovej dotaz na mě spíš působí dojmem člověka co neví co je sparring, nebo aspon jednou nezazil situaci, kdy do vas nekdo bez jedinyho slova zacne sypat, a chce vas sejmout. Pak by totiz nejakou eleganci neresil...no offence.
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Pali » úte 25. led, 2011 10:01

Ja to tak nevidím. To že sparring, nie to ešte ulica je o účinnosti je jasné. To všetko však nevylučuje eleganciu ako ideál, hoci často nedosiahnuteľný. Práve kvôli tomuto ideálu - čeliť zákernej agresivite elegantnými pohybmi a s kľudom angličana mnohí začínajú s BU/BS, a práve tento ideál spôsobuje že stále cvičia.
Ja by som tiež odporúčal aspoň zo začiatku box. Je to elegantný šport a ideál tu nie je v ostrom protiklade k realite boja . :wink:
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod wordsworth » úte 25. led, 2011 11:28

Jo,elegantně se tohle snaží řešit bujinkan a aikido a další ojebávači co se vyhýbají náročným tréninkům. Sportovní přístup potřebuješ abys získal sílu,timing,vytrvalost a spoustu dalších věcí.
Boha jeho, už jen vyřešit situaci bez průseru, zdravotních následků, soudů je těžké. Že si tam někdo přidá další požadavek eleganci je aj na mě už moc.
A mě jako ženské by se líbilo, kdyby sráč k úhoně došel.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod DaveStone » úte 25. led, 2011 11:58

Chtěl jsem napsat při čtení tohoto vlákna to samé co Wordsworth. Dle mě je elegantní bojové umění bujinkan, aikido, ju-jitsu a pak takové specialitky jako hakkoryu apod. Elegance je jedna věc a funkčnost v praxi ve stresu a na každého nebo aspoň na většinu lidí je věc druhá. Vypadá to sice super zpacifikovat útočníka nějakou super technickou finesou, ale za jak dlouho se to může člověk naučit, aby mu to skutečně fungovalo? Až bude mít 5., 8. nebo 10. dan? A jak často na ulici útočník funguje tak, že vás chytí za ruku nebo za límec a stojí a čeká? To jsou ty modelové situace, které jsem měl možnost cvičit ve výše uvedených BU a ve kterých se dá použít elegantní technika. Ale když mě někdo chytí jednou rukou a druhou hned drb do ksichtu, pochybuju, že bych stihl nějakou tu elegantní techniku dřív než bych ji koupil.

Přirovnání s tím trekem do hor bylo myslím dost výstižné.

Hlavně je třeba si uvědomit, že důležitější než styl samotný je skutečnost, kdo a jak to učí. Prostě úroveň tréninků. A jestli třeba trenér nemá školu jen jako tahák na peníze a je mu jedno co koho naučí.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod tomike08 » úte 25. led, 2011 12:08

Myslím, že tohle vlákno významně potvrzuje, že tenhle diskuzní server má smysl :wink:
tomike08
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 11. kvě, 2010 23:00

Příspěvekod cudles » úte 25. led, 2011 12:24

Já si pořád neumim představit jak to někdo může chtít řešit elegantně. Když už musí ke konfliktu dojít, ať už mi dal ten člověk dostatečnej důvod na něho zaútočit, nebo on chce sejmout mě, v obou případech mě to nase*e, a poslední co budu řešit je, jestli u toho udělam tři piruety a dvě holubičky. To co budu mít v hlavě je, ho sejmout/zbavit se ho..Uakžte mi někoho kdo bude v těchhle situacích natolik frajer, že u toho bude řešit jestli u toho nevypadal jak kombajn, nebo jestli by dostal 10 bodů z deseti v taneční soutěži..
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod pm » úte 25. led, 2011 12:49

ucel sveti prostredky. v Cine se rika hen hao kan - bu hao yong, tj. "to co je hezky na podivani je k nicemu co do pouziti"
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » úte 25. led, 2011 16:13

wordsworth píše:Jo,elegantně se tohle snaží řešit bujinkan a aikido a další ojebávači co se vyhýbají náročným tréninkům. Sportovní přístup potřebuješ abys získal sílu,timing,vytrvalost a spoustu dalších věcí.
Boha jeho, už jen vyřešit situaci bez průseru, zdravotních následků, soudů je těžké. Že si tam někdo přidá další požadavek eleganci je aj na mě už moc.
A mě jako ženské by se líbilo, kdyby sráč k úhoně došel.


:lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cudles » úte 25. led, 2011 17:34

pm píše:ucel sveti prostredky. v Cine se rika hen hao kan - bu hao yong, tj. "to co je hezky na podivani je k nicemu co do pouziti"

Snad to neplatí i u ženskejch :lol:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod RUNAR » čtv 27. led, 2011 11:09

Jejdá, to je zase topik.

Jasný že každej doporučí to s čím má dobrý zkušenosti.To u mě znamená kde jsem dostal nejlepší a nejrychlejší nakládačku, hahahaha.
U mě je to jasný z mých zkušeností je nejtvrdší a technicko takticky nejnamakanější Karate, ŽÁDNEJ můj dosavadní sparring mě ani NÁZNAKEM nepřesvědčil o opaku.

Ovšemže je to rozsahově malá zkušenost, ze spustou bouchačů z jiných stylů jsem nikdá nespároval takže beru že někdo udělal úplně jinou zkušenost s jiným stylem z Brazílie,Filipín, Číny, Evropy atd atd......
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » čtv 27. led, 2011 16:20

Ja tedy vlastne zadnej styl nedoporucil a necham to tak. Jedine co doporucuji je to, aby lidi premejsleli nez se na neco zeptaji a rozum i tem, co pak odpovidaji :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Asanoth » sob 24. zář, 2011 14:56

Nevím jak s tím kolenem, to bude všude kříž, ale co Judo? První věc, který mi po přečtění vyplynula na mysli. Namachrovanýho frajera v hospodě s tim uzemníš, blbce v metru taky...
Nebo Taiji u Pavla Codla(nebo v jiné sebeobranné škole, jestli někde taková je), ale tam to bude trochu na dýl a na ty kolena je to asi taky makačka.
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Nietzsche » sob 24. zář, 2011 23:26

četl jsem tu že boxera je sakramentsky těžké...blbost :D :D :D
pro boxeri: přiznejte si sami, pokud na vás nastoupí frajer a neni blbej, pošle low-kick na stehno že si sednete na prdel a je po srandě a není to ani tak těžké :) .. omlouvám se za tak osobní útok ale přišlo mi to jako až moc velké protěžování boxu ikdyž chápu že každý si chválí to co nějaký čas dělá protože mu to vyhovuje, tak to neberte zase až tak zle...spíš jako rýpnutí jen :) jinak tomu klučinovy bych doporučil Ju-Jutsu, aiki-jutsu...jsou tam kopy, údery, páky a v podstatě to působí i elegantně :) ... ikdyž až se popereš a půjde ti o krk tak se na eleganci stejně vykašleš stejně jako časem kdy se něco naučíš a díky páce se dá velmi snadno vyhnout zbytečným ranám do břicha a kamkoliv protože ranou do břicha jsem ještě nikdy žádnou šarvátku ukončit neviděl spíš naopak, kdežto soupeř ležící nebo stojící v páce nebo ve škrcení většinou najde rozumu a jednání nevypadá ani agresivně před případnou přítelkyní apod :) a z vlastní zkušenosti vím že lidé paradoxně dostávají rozum právě když jim dochází kyslík... :D
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Příspěvekod zipule » ned 25. zář, 2011 8:30

No chtěl bych tě vidět nasazovat páku tomu frajerovi s lowkickem, co poslal k zemi toho tvýho boxera...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Nietzsche » ned 25. zář, 2011 9:18

zipule píše:No chtěl bych tě vidět nasazovat páku tomu frajerovi s lowkickem, co poslal k zemi toho tvýho boxera...


Ultimátní zápasy, Vale Tudo, je plné pák a low kicků :wink:
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

.

Příspěvekod kumori » ned 25. zář, 2011 10:48

Nietzsche píše:
zipule píše:No chtěl bych tě vidět nasazovat páku tomu frajerovi s lowkickem, co poslal k zemi toho tvýho boxera...


Ultimátní zápasy, Vale Tudo, je plné pák a low kicků :wink:


no jo, ale v kleci/ringu jsou markantně odlišné podmínky než na ulici...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » ned 25. zář, 2011 11:43

Nietzsche píše:četl jsem tu že boxera je sakramentsky těžké...blbost :D :D :D
pro boxeri: přiznejte si sami, pokud na vás nastoupí frajer a neni blbej, pošle low-kick na stehno že si sednete na prdel a je po srandě a není to ani tak těžké :) ...

Milý hochu, už se to řešilo i v jiných vláknech - pokud jde o sportovní zápas v ringu, kde nastoupí proti kvalitnímu thaiboxerovi na lowkicky, kolínka atd. totálně takticky i technicky nepřipravenej boxer (jako třeba v tomhle případě), dopadne to s ním špatně... Ale opravdovej tvrdej fyzickej střet např. při napadení někde na ulici není žádný taktický oťukávání, ale několika vteřinovej výbuch agrese na krátkou vzdálenost, kde dobrý ruce dělaj tak 90% úspěšnosti. :idea: A žes dostal nějakej lowkick, to zaregistruješ (pokud tam není veliká hmotnostní převaha nebo nejseš sračička) až když je po všem. Jinak ano, škrcení je velice funkční záležitost, ale něco takovýho si můžeš dovolit jenom v případě, že máš 100% jistotu, že tam už další agresor není, případně ti někdo spolehlivej kreje záda. Až budeš někoho v praktický sebeobranný situaci škrtit někde na zemi (nebo dokonce "elegantně" páčit a čekat až ti slíbí, že už bude hodnej nebo co :roll: ), možná si pak na hadičkách v nemocnici uvědomíš, že po taktický stránce bylo něco špatně, protože ani nevíš, kdo že tě to zezadu naplno kopnul do hlavy... :?

Ale klidně nám tu napiš ještě nějakou další pohádku, třeba o pákách z aiki-jutsu nasazovaných na boxera a tak... :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Nietzsche » ned 25. zář, 2011 15:49

máš pravdu že v boji proti skupině útočníku páky nejsou košer to souhlasím :) tou pákou apod. jsem měl namysli např. potyčku v baru kdy je to jeden na jednoho a spousty ale spousty křováků tě jednou rukou chytnou pod krkem a druhou ti ji chtějí vyšít... máš pravdu že na ulici je to o chvilce agrese o tom žádná :!: ale tím low kickem jsem chtěl říct že box je pro mě velice jednostraná záležitost a v tom vidím a je! slabina boxu tak to je bylo a bude! o tom se snad hádat se mnou nebudeš :) jinak low kick tě pošle na zem když ho nečekáš a nevytočíš proti němu nohu a itak když to uděláš špatně tak tě na tu prdel pošle! a já osobně si při velmi rád kopem na tělo soupeře dělám místo a čas abych měl šanci se srovnat a zaregistrovat co by se mi mohlo přihodit (pokud by ses ptal co mam za zkušenosti, tak věř že profesionální zkušenosti už mám :) ) jinak pokud na tebe nastoupí víc než dva borci a ty nemáš kam utéct tak strategie je jednoduchá...vybrat si jednoho a toho vzít sebou :) jinak pokud myslíš že jsem takový naiva že bych zkoušel a dokonce i věřil že se dá páka nasadit na ruku při úderu tak to opravdu ne :wink:
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 5 návštevníků