Elegantny štýl boja

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Re: .

Příspěvekod Nietzsche » ned 25. zář, 2011 15:51

kumori píše:
Nietzsche píše:
zipule píše:No chtěl bych tě vidět nasazovat páku tomu frajerovi s lowkickem, co poslal k zemi toho tvýho boxera...


Ultimátní zápasy, Vale Tudo, je plné pák a low kicků :wink:


no jo, ale v kleci/ringu jsou markantně odlišné podmínky než na ulici...


jinak to že někoho sestřelíš na zem a tam ho zpacifikuješ pákou je dcl běžná věc :-) a myslím že je to lepší řešení než do něj nastoupit ještě na zemi a řezat ho dokud si to nerozmyslí nebo se bude moct ještě pohnout :wink:
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

 

Re: .

Příspěvekod Kubus » ned 25. zář, 2011 16:39

Nietzsche píše:
kumori píše:
Nietzsche píše:
zipule píše:No chtěl bych tě vidět nasazovat páku tomu frajerovi s lowkickem, co poslal k zemi toho tvýho boxera...


Ultimátní zápasy, Vale Tudo, je plné pák a low kicků :wink:


no jo, ale v kleci/ringu jsou markantně odlišné podmínky než na ulici...


jinak to že někoho sestřelíš na zem a tam ho zpacifikuješ pákou je dcl běžná věc :-) a myslím že je to lepší řešení než do něj nastoupit ještě na zemi a řezat ho dokud si to nerozmyslí nebo se bude moct ještě pohnout :wink:



A taky je běžná věc, že ti ,,slíbí" že bude hodnej, pak ho pustíš a vzápětí dostaneš půllitrem po hlavě. Spíš bych to viděl, bud se neprat a jít pryč, nebo se prát až do konce.
Jakub Simon

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kubus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10. zář, 2010 23:00

Re: .

Příspěvekod Nietzsche » ned 25. zář, 2011 19:29

Kubus píše:
Nietzsche píše:
kumori píše:
Nietzsche píše:
zipule píše:No chtěl bych tě vidět nasazovat páku tomu frajerovi s lowkickem, co poslal k zemi toho tvýho boxera...


Ultimátní zápasy, Vale Tudo, je plné pák a low kicků :wink:


no jo, ale v kleci/ringu jsou markantně odlišné podmínky než na ulici...


jinak to že někoho sestřelíš na zem a tam ho zpacifikuješ pákou je dcl běžná věc :-) a myslím že je to lepší řešení než do něj nastoupit ještě na zemi a řezat ho dokud si to nerozmyslí nebo se bude moct ještě pohnout :wink:


máš pravdu i to se může stát samozřejmě prioritou je se neprat a vyhnout se konfliktu, jenže nvm kolik z vás má zkušenosti s bitkou na ulicí ale už se mockrat stalo že blbeček co vás vyprovokuje vy mu dáte na kasu ještě vás zažaluje a jdete na policii a pokud někdo jako já kvůli své práci potřebuje mít absolutně čistý trestní rejstřík tak si to nemůže dovolit a boj zakončený pákou je právně v pořádku což se o mlácení do hlavy nedá říct, nehledě na to že právně pokud soupeř leží ho již nesmíte napadnout! jinak dám příklad: "kamarád vyhazoval v jednom klubu v jednom českém městě, přišel problémový člověk a nechěl platit tak ho nepustil, kamaráda napadl, kamarád ho zpacifikoval a v páce vyvedl ven...útok dotyčného se opakoval ještě asi 6! vždy když byl kamarád otočený zády nebo něco řešil u vstupu a nemohl věnovat pozornost kdo na něj ze zadu útočí vždy ho smítrně vyvedl ven! po 7 nebo 8. na něj odněkud přitáhl barovou sotličku kteoru ho chtěl přetáhnout, kamarád to vykryl holení sebral mu staličku dal mu PRVNÍ 2 RÁNY PĚSTÍ V CELÉM KONFLIKTU JEDINÉ, za nějaký čas ten grázl měl problém jinde, přišla na něj policie a dohrabala se až ke konfliktu mého kamaráda, kamarád byl předvolán vypověděl a odešel s pokutou za nepřiměřenou sebeobranu..představte si kdyby ho tam zbušil hned...všichni píšete jak seřezat někoho pěstí a páky na hovno ale nedochází vám právní stránka věci která je pak většinou markantní!

A taky je běžná věc, že ti ,,slíbí" že bude hodnej, pak ho pustíš a vzápětí dostaneš půllitrem po hlavě. Spíš bych to viděl, bud se neprat a jít pryč, nebo se prát až do konce.
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Kubus » ned 25. zář, 2011 19:51

no právě to je ono, tvůj kamarád měl štěstí, že ty další útoky viděl! A já jelikož se ničím takovým neživím, tak zastávám názor, že je lepší, řešit něco s policií (popř. u soudu), než to stejný řešit dosmrti zmrzačenej z lůžka v nemocnici (nebo v horším případě už nemít co řešit). Proto bavíme li se o reál sebeobraně, tak pokud se rozhodneš pro boj (nebo spíš, když už nemáš jinou možnost), měl bys ho i dokončit. Samozřejmně tím nemyslím, že by měl někdo někomu skákat po hlavě, když už je ,,5 minut" v bezvědomí, ale pokud naznám, že je útočník pořád schopen boje, beru to tak, jako, že nepominula reálná hrozba vůči mojí osobě.
Jakub Simon

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kubus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10. zář, 2010 23:00

Příspěvekod TongPo » ned 25. zář, 2011 21:59

Nietzsche píše:...tím low kickem jsem chtěl říct že box je pro mě velice jednostraná záležitost a v tom vidím a je! slabina boxu tak to je bylo a bude! o tom se snad hádat se mnou nebudeš :) jinak low kick tě pošle na zem když ho nečekáš a nevytočíš proti němu nohu a itak když to uděláš špatně tak tě na tu prdel pošle!...

Víš, já přece jen něco odbouchal v boxu, kickboxu i thaiboxu, takže tvoje naivní přesvědčení o tom, že tě každej lowkick, kterej nečekáš "pošle na prdel", na mě působí poněkud úsměvně...
Prozradím ti malý tajemství, ale fakt to nikomu neříkej! 8O Ve většině mých sparringů s kickboxerama / thaiboxerama, který skončily K.O.čkem soupeře, jsem ani jednou nekopnul... A to jsem při tom nakoupil i dost lowkicků, na který jsem nestihnul správně zareagovat. Ale asi to bude tím, že jsem dosud netušil, že si po nich mám sednout na prdel... :lol: :roll: Zkus se zeptat třeba diskutéra ukropcany, kolik v posledním jeho zápase dostal lowkicků a jestli si z nich sednul na prdel :idea:

Jinak pořád nechápu smysl těch tvých pák... :roll: Když po tobě někdo jde, tak ho snad musíš nějak zakončit, jak psal např. Kubus - zajistit, aby hrozba již netrvala. A to si v případě nasazení a pak následnýho uvolnění páky ve stylu "já už budu hodnej" fakt nedokážu představit. Smysl pák vidím tak akorát v tom někoho v podstatě neškodnýho dostat pod kontrolu a pak jej např. vyhodit, nebo mu nasadit pouta atd... Jinak v mládí jsem přes 8 let dělal judo, takže páčení i škrcení mi dodnes nedělá problémy. A že máš "profesionální" zkušenosti ti věřím, ovšem každej si pod pojmem profesionál představí něco jinýho, že? :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Nietzsche » pon 26. zář, 2011 15:35

kubus: jo máš pravdu vyhnout se co to jde atd..souhlasím, boj ale můžeš ukončit mnoha způsoby nemusí to být umlácením oni si to rozmyslí když vidí že je přejdeš a zpacifikuješ, když je bolí loket nebo zápěstí že často řvou že je to zlomené apod. sračky že jim to lámu a kdesi co si tak i třeba jeho kamarád přijde a nech ho u bude v klidu a že to tak bývá...

TongPo: do sebeobrany nemůžeš plést zápasy :) jsou to dvě odlišné věci! na ulici na tebe často nastoupí soupeř který je netrénovaný atd..nebo je pod vlivem apod. a když sem se pral s nějakým hokejistou tak ten šel opravdu hned po low kicku na prdel a to asi 3 krat a byl střízlivý takže se to nedá ani přisoudit alkoholu, jinak asi se budeš divit ale spoustu věcí končí tim že ho přiškrtíš a on dá pokoj, asi se ti to zdá neuvěřitelné ale ano je to tak, nvm kdo jsi a jaké máš zkušenosti, ale já mluvím ze svých zkušeností a své praxe, a ano profesionální zkušenosti pod tím se dá představit ledasco...já nemám potřebu tě přesvědčovat o své kvalifikaci a schopnostech, nejsi můj zaměstnavatel neplatíš mě...takže mysli si co chceš ale realita ringu a sebeobrany je jinde...jinak uričtě souhlasím s ukropcany musíš vědět že máš před sebou boxera a pokud sis všiml úvodní příspěvek low-kick byl na boxera! ne kick boxera ani thaiboxera...protože boxeři maj nohy měkké a neomlácené :wink: takže prosím nehledej spor tam kde není :)
pro ukropcany: tak ono co já mam zkušenost tak nejvíc agresivní jsou ti pitomci kteří se napijou a jsou to klasičtí hospodští rváči co nemají žádnou techniku jen tupě tlučou okolo sebe a koukají když jim někam přilítne nějaká noha nebo je někdo hodí přes záda...
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Příspěvekod KAMINARI » pon 26. zář, 2011 18:23

Když se to umí, tak každý styl je dokonale elegantní. Tak jako všechny květy jsou dokonalé. Jak řekl M. Ujeshiba o Aikidu / Platí pro jakoukoli činost/ Aikido je Velmi jedoduché, ale je těžké se té jednoduchosti naučit. :idea:
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Kubus » pon 26. zář, 2011 21:01

double
Naposledy upravil Kubus dne pon 26. zář, 2011 21:30, celkově upraveno 1
Jakub Simon

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kubus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10. zář, 2010 23:00

Příspěvekod Kubus » pon 26. zář, 2011 21:09

V tomhle máš pravdu, ale to o čem mluvíš nepovažuju za boj, ale spíš takový kočkování, borec v hospodě chce zamachrovat před holkou, udělá ramena, dostane dělo, řízne si ostudu a to je celý. V tomhle případě nemusíš zakončovat nějak razantnějc, ale jek říkám, je to spíš kočkování, než boj.

Jako boj považuju třeba to, co se ted děje na šluknovsku. Např.: Seš v hospodě, vlítne tam několik hnědočechů a začne se kolem sebe ohánět všim možným, máš možnost bud se nechat dobrovolně dobít, nebo něco dělat a nechat se dobít mín, možnosti útěku většinou nebývají. A abych řek pravdu, přijde mi celkem komický se tam s někým páčit a čekat že jeho kamarádi mě poprosí, abych ho pustil, že ho to bolí.

to o čem píšeš ty je právě to, kde se můžeš rozhodnout, že odejdeš.

Ad. hospodští rváči. Pokud myslíš pár šašků v hospodě, co se jednou opijou, pak trochu vyvádí a nakonec dostanou přez packy tak se s tebou dá souhlasit. Já vidím pod pojmem hospodskej rváč 90+ kg nařachanýho (tím myslím ne silně vypadajícího, nebo cvičenýho z posilovny, ale od každodení, celodenní práce opravdu funkčně silnýho) vesnickýho týpka, kterej se někdy od 12ti let pravidelně porve při každý příležitosti a na každý zábavě. A věř, že takovejhle týpek ti roseká kdejakýho boxera, thay boxera, kunkfistu, karatistu, .... Tihle lidi vlastně cvičí při každý příležitosti, při každý rvačce a sou zviklí na rány víc, než spoustu lidí cvičících bu.

Pak skus takovýho člověka napáčit, toho i když přetáhneš židlí, tak spíš akorád víc nasereš.
Jakub Simon

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kubus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10. zář, 2010 23:00

Příspěvekod Nietzsche » pon 26. zář, 2011 22:33

jasně páku nemůžeš použít vždy, a jak říkáš když machruje ty mu řízneš dělo a on tě zažaluje a že by to nebylo poprvé co by se to stalo tak neni jednoduší si to ušetřit? jinak samozřejmě netvrdím že páky jsou středobod vesmíru a jsou to dokonalé a nic přes ně nejede...jen tvrdím že je zbytečné někoho mlátit KDYŽ TO JDE! zakončit pákou, ne že vždy nebuďme extremisti, jinak samozřejmě kde je napsáno že když jsou na tebe dva že mu tu ruku musíš jen držet, tak když ji mam v páce tak mu ji rovnou urvu a věnuju se kamarádoj kterej ani nemusí jít už do tebe když vidí že kamarádoj z ruky kouká 10 cm kosti...to je přeci jedna z hlavních zásad boje proti skupině..první útoky co nejrazantnější a nejošklivější aby to ostatní odradilo...pokud jsou dva a jednomu přerveš ruku tak je to v pořádku a stojí tě to míň sil než ho tlouct;) a právě i na ty hospodské otloukánky ta páka funguje dokonale protože mají stuhlé vazy atd. takže páka razantně funguje už v ranné podobě ale opakuji ne vždy se ta páka dá použít to co já se celou dobu snažím vysvětlit je to že páka pokud se dá nasadit tak je nejlepší řešení, pro hnidopycha prosím všimněte si slova pokud se dá nasadit (neplést se slovy vždy se dá nasadit) a když páčíš takovýho hospodskýho rváče a vydíš že by pořád šel do tahu tak ji utáhneš a věř že včas si to rozmyslí všichni, ty páky už pár století poměrně úspěšně existují a fungujou, a pokud by byli nepoužitelné jak se mi tu snažíte tvrdit někteří proč by se učili ve všech bojových složkách, proč by na nich stála veškerá profesionální sebeobrana a proč by se učili ve všech smíšených bojových umění a systémech a proč by se ve všech různých formách našli prakticky v každém bojovém umění a sportech?
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Příspěvekod TongPo » úte 27. zář, 2011 10:59

Nietzsche píše:...do sebeobrany nemůžeš plést zápasy :) jsou to dvě odlišné věci! na ulici na tebe často nastoupí soupeř který je netrénovaný atd...

Neboj, s BS mám dlouholetý zkušenosti a "sebeobranou" se v praxi živím. Takže rozdíly vnímám. Ale z vlastní zkušenosti vím, že v tý praxi patří až na výjimky praktikanti BS k těm nejfunkčnějším bojovníkům, na rozdíl od různých techniků z nesportovních "zabijáckých brutalstreetkilling" stylů nebo tzv. tradičních BU. Jinak sice dokážu podle toho jak ten člověk vypadá a jak se pohybuje něco odhadnout, ale rozhodně nepoznám na 100%, jestli je trénovanej, netrénovanej, nebo dokonce přesný určení BS/BU, kterýmu se věnuje. Proto to neřeším, mohl bych si zbytečně naběhnout. Jestli ty na první pohled poznáš, že to je hokejista, boxer, zedník - to seš teda borec... 8O

Nietzsche píše:...když sem se pral s nějakým hokejistou tak ten šel opravdu hned po low kicku na prdel a to asi 3 krat a byl střízlivý takže se to nedá ani přisoudit alkoholu...

Opravdu rychlý a efektivní vyřešení konfliktu... :lol: :roll: Lowkick - "sednutí na prdel" - návrat do "hry" a to celý 3x... :lol: Já si nemůžu dovolit srát se s jedním problémistou takhle dlouho, ty evidentně jo, tak budiž ti přáno... Možná jednou narazíš i na člověka, kterýmu budeš moct kopat na nohy jeden lowkick za druhým, řezat mu do nich ocelovým teleskopem a ono nic... Oni i takový lidi běhaj po světě (včetně ČR) a to ani nemají praxi v BS/BU, víš? :wink:

Nietzsche píše:...budeš divit ale spoustu věcí končí tim že ho přiškrtíš a on dá pokoj, asi se ti to zdá neuvěřitelné ale ano je to tak...

Nebudu se divit, v praxi šktrtím často. Ale jak už jsem psal - můžu si to dovolit jenom když mi nehrozí útok odjinud nebo mi někdo kreje záda, což je v sebeobraně jednotlivce spíš výjimka.

Nietzsche píše:...musíš vědět že máš před sebou boxera a pokud sis všiml úvodní příspěvek low-kick byl na boxera! ne kick boxera ani thaiboxera...protože boxeři maj nohy měkké a neomlácené...

A kdy tohle víš? Oni to boxeři nosí napsaný někde na sobě? :lol: A viděl jsi někdy boxera prát se "na ulici"? Asi ne, protože si evidentně představuješ, že zaujme střeh a začne okolo tebe takticky tancovat jako při zápase v ringu, viď? Omyl, bude to rychlej nástup na krátko a tvrdý kombo, takže ten lowkick stačíš max. jeden (po kterým si ti rozhodně na prdel sedat nebude), či spíš jen pokus o něj...

Jinak tvoje "pákový" boje jsou zřejmě situace, který normální chlap od lopaty vyřeší jednou fackou nebo chycením za flígr a kopačkou do prdele. Tvoje příspěvky na mě působí jako od typickýho praktikanta ju-jutsu, fungujícího ve stylu izolovanej úder / kop a pak ten grappling...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Kubus » úte 27. zář, 2011 11:48

to. Nietzsche

Noo, v tom o čem mluvíš by se dalo říct, že máš i pravdu, ale jak sem říkal, tohle nepovažuju za sebeobranu. Když do mě někdo bude na diskotéce strkat, tak du prostě pryč, nepotřebuju nikomu dokazovat, jak ho umím zpacifikovat.

Naopak když du někde po ulici a někdo mě napadne, tak ho zneškodním jak nejlíp umím (pokud samozřejmně není jiná možnost, jak se střetu vyhnout). Na páky tam prostě to místo není.

Páky samozřejmně fungujou, ale ne vždy a všem. 70 kg týpek bude hodně těžko páčit 100 kg rváče, navíc taky, proč ho páčit, když kopáč do kulí vyřeší víc. Stejně tak než někomu nasadím páku, za stejnou dobu mu nasázím min. 3 děla + koleno.

Právní stránku samozřejmně neřeším, pač jak sem říkal, když můžu jdu pryč, pokud to nejde, tak jde většinou o moje (nebo někoho blízkýho) zdraví a to je pro mě přednější, než následné řešení policií, soudy, atd.

Páky jsou určitě nezbytná součást bu, ale spíš bych to viděl u toho profesního, jak tu někdo psal, když potřebuješ někoho vyvédst, nebo mu nasadit želízka, ale pro mě jako člověka jsou na osobní obranu mnohem funkčnější a jednoduší věci.

Představ si někoho neznalího bu, když ho máš naučit se bránit, co ho budeš učit?? Nějakou relativně složitou páku, nebo mnohem jednodušší úder, či kop??

Ad. lowkick, myslím, že lowkick se hodí akorád do ringu, nebo alspon na mě to tak působí. Málokdy se stane, že lowkick někoho položí. Když seš pod adrenalinem, tak tohle prostě nevnímáš, to přijde až po konfliktu a to že si někomu rozkopal nohu, že nebude tejden chodit ti je celkem k ničemu, když tě stejně sestřelí, pač v tu dobu tu bolest nevnímá.

Pro sportovní boj je to něco jinýho, ten trvá relativně dlouho a během pauzy se ta bolest sakra rozleží, ale na ulici kde jde o pár vteřin ani nevíš, že si nějakej lowkick chytil.

Ad. lowkick proti boxerům. To samí, pokud jde o sportovní boj, kdy jedeš proti boxerovi, tak se ho nemůžeš snažit uboxovat, když je to jeho ,,specialita" a tvoje ne, tam sou lowkicky fajn, ale jde zase jen o sport.

Na ulici boxera nepoznáš, jak psal TongPo a už vůbec tam není prostor pro lowkick.
Jakub Simon

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kubus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10. zář, 2010 23:00

Příspěvekod Nietzsche » úte 27. zář, 2011 12:02

TongPo píše:
Nietzsche píše:...do sebeobrany nemůžeš plést zápasy :) jsou to dvě odlišné věci! na ulici na tebe často nastoupí soupeř který je netrénovaný atd...

Neboj, s BS mám dlouholetý zkušenosti a "sebeobranou" se v praxi živím. Takže rozdíly vnímám. Ale z vlastní zkušenosti vím, že v tý praxi patří až na výjimky praktikanti BS k těm nejfunkčnějším bojovníkům, na rozdíl od různých techniků z nesportovních "zabijáckých brutalstreetkilling" stylů nebo tzv. tradičních BU. Jinak sice dokážu podle toho jak ten člověk vypadá a jak se pohybuje něco odhadnout, ale rozhodně nepoznám na 100%, jestli je trénovanej, netrénovanej, nebo dokonce přesný určení BS/BU, kterýmu se věnuje. Proto to neřeším, mohl bych si zbytečně naběhnout. Jestli ty na první pohled poznáš, že to je hokejista, boxer, zedník - to seš teda borec... 8O


Děkuju jsem já vím;), ve své touze po tom ze mě udělat hlupáka tě nenapadlo že jsem toho kluka znal tak vím čemu se věnoval atd.;)
jinak s tím co jsi napsal souhlasím

Nietzsche píše:...když sem se pral s nějakým hokejistou tak ten šel opravdu hned po low kicku na prdel a to asi 3 krat a byl střízlivý takže se to nedá ani přisoudit alkoholu...

Opravdu rychlý a efektivní vyřešení konfliktu... :lol: :roll: Lowkick - "sednutí na prdel" - návrat do "hry" a to celý 3x... :lol: Já si nemůžu dovolit srát se s jedním problémistou takhle dlouho, ty evidentně jo, tak budiž ti přáno... Možná jednou narazíš i na člověka, kterýmu budeš moct kopat na nohy jeden lowkick za druhým, řezat mu do nich ocelovým teleskopem a ono nic... Oni i takový lidi běhaj po světě (včetně ČR) a to ani nemají praxi v BS/BU, víš? :wink:

ono šlo o osobní vyřizování účtu takže s časem jsem byl v pohodě;) jinak ano souhlasím není čas se s někým srát tak dlouho protože čim víc se s hovnem mažeš tim víc smrdí, o tom řezání do nohou teleskopem, jop máš pravdu ale tim spíš na ně fungují páky a pokud se živíš nějakým druhem bodyguardingu nebo něčím podobným tak to určitě víš

Nietzsche píše:...budeš divit ale spoustu věcí končí tim že ho přiškrtíš a on dá pokoj, asi se ti to zdá neuvěřitelné ale ano je to tak...

Nebudu se divit, v praxi šktrtím často. Ale jak už jsem psal - můžu si to dovolit jenom když mi nehrozí útok odjinud nebo mi někdo kreje záda, což je v sebeobraně jednotlivce spíš výjimka.

i tady s tím souhlasím co píšeš, škrtit apod. se nedá vždy to jsem nikdy netvrdil nikdy žádný boj není stejný a bojovník se musí vybrnaou technikou přizpůsobit k tomu není co dodat

Nietzsche píše:...musíš vědět že máš před sebou boxera a pokud sis všiml úvodní příspěvek low-kick byl na boxera! ne kick boxera ani thaiboxera...protože boxeři maj nohy měkké a neomlácené...

A kdy tohle víš? Oni to boxeři nosí napsaný někde na sobě? :lol: A viděl jsi někdy boxera prát se "na ulici"? Asi ne, protože si evidentně představuješ, že zaujme střeh a začne okolo tebe takticky tancovat jako při zápase v ringu, viď? Omyl, bude to rychlej nástup na krátko a tvrdý kombo, takže ten lowkick stačíš max. jeden (po kterým si ti rozhodně na prdel sedat nebude), či spíš jen pokus o něj...

Jinak tvoje "pákový" boje jsou zřejmě situace, který normální chlap od lopaty vyřeší jednou fackou nebo chycením za flígr a kopačkou do prdele. Tvoje příspěvky na mě působí jako od typickýho praktikanta ju-jutsu, fungujícího ve stylu izolovanej úder / kop a pak ten grappling...
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

a ejhle ono to tak není víš a s tím boxerem to je obrazný příklad, začíná mě unavovat jak pořád zkoušíš ze mě udělat hlupáka a chytáš mě za slovo protože mě to opravdu nebaví to celé s tím low kickem reagovalo na větu že někdo psal že boxera nemůžeš trefit tak už alespoŇ přestaň vytrhávat věci z kontextu protože kdybych se chtěl hádat s malým dítětem tak si pujdu sednout do školky a ne sem k tomuto foru...
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Nietzsche » úte 27. zář, 2011 12:14

2 kubus: jen pár dodatků, i 60-ti kilovej upáčí 150 kg;) v tom je ta krása a funkčnost té páky že stírá hmotností rozdíl, je to jen o technice, ty páky mají určitou náročnou techniku a proto jsou tak těžké ale čim líp je zvládneš tim lépe ti pomohou, vidíš já když někoho učil sebeobranu tak první co jsem ho učil je jak se dostat z držení jako jsou kravaty ruce za zády držení pod krkem strkání apod. když ti někdo vyhrožuje nožem atd...atd...učil jsem je jak se zabalit na zemi aby došli nejmenšímu zranění apod. ale to jen vsuvka.

jinak s tím low kickem, já ho poižívám např. pro přiblížení k soupeři kdy po low kicku noho přilepím na jeho nohu aby se mi nemohlo stát že mě bude chtít odkopnout a když jsem na těle tak funguje nějaká další návaznost podle situace, to je to proč já ho používám a vcelku rád. jinak jak říkáš nakopnutí do koulí...aby jsi mohl nasadit párku musíš soupeře vychýlit nebo navolnit ať už kopem do koulí nebo že mu jednu vrazíš a v ten moment navolnění jak jsem psal ta páka funguje bez rozdílu váhy a síly, jinak já musím řešit i právní stránku věci protože lidi jsou svině, zákony jsou pro grázly a abych ještě nějakému blbcoj co mě napadl a chtěl okrást pak platil nemocenskou se mi opravdu ale opravdu nechce.
jinak já netvrdím že poznám kdo co dělá od pohledu a jak jsem zmiňoval, celé to vzniklo nějakým nesmyslným dokázováním blbosti, někdo tam psal že boxera nejde trefit, já na to odepsal že jde a že stačí jednoduchej low kick...TongPo se toho chytl jak malé dítě hasičského auta a pořád něco zkouší, což jsem do teď zcela nepochopil proč...kdybych napsal že babička má 3 hrušky a dědoušek jen dvě tak to je jak kdyby psal že je děda má určitě stejně jako babička :D
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Příspěvekod levakbob » úte 27. zář, 2011 13:40

Nietsche tohle musíš pochopit, na tomhle foru je zvykem dělat debila z každého, kdo má svůj vlastní názor podpořený vlastní zkušeností, který se neslučuje s názory několika místních...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. zář, 2011 13:50

Ale to přece není pravda..... :wink:

Jenže jeden má takovou a druhej makovou zkušenost. Jsou lidi, co se tu potkávají ( a to nejen na setkáních ), prostě se znají a vědí o sobě, třeba co kdo dělá a tak. Potom je těžké se nepousmát, když víš, v jaké "lize" se ten člověk pohybuje a vidíš, že ho vehementně o něčem přesvědčuje někdo, kdo v té "lize" evidentně není.

A komu se potom dá za pravdu, co myslíš ??? Informace má hodnotu zdroje :!: :idea:
Tím nijak nesnižuju hodnotu informací lidí, které neznám.....je tam ale to ALE .....
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kubus » úte 27. zář, 2011 14:30

To Nietzsche:

S náma jeden +- 130 kg týpek cvičí a opravdu si nedokážu představit, že bych ho se svíma 80 kg páčil, i když při treninku relativně nechá, tak prostě cítím, že by to nešlo. Ale pokud máš jiný zkušenosti Ok, já jen zatím nikoho, kdo by tohle zvládal nepotkal.

Ad. váha: když jen lehce obočím, tak při sportovních zápasech sou váhový kategorie taky proto aby zápas byl fér, aby protistrany byli zhruba vyrovnaný, pač v reálu je váhovej rozdíl prostě nefér. Větší váha, či větší výška má vždycky výhodu.

ad. začátečník: Sice z učením moc zkušeností nemám, sám učím a mám se hodně co učit, ale přijde mi, že obrana je k ničemu, když mu to člověk neumí vrátit. Donekonečna se prostě bránit nelze. Stejně tak, pokud je konflikt nevyhnutelnej, je lepší ,,zaútočit" několika dělama, než řešit, jak se z čeho dostat. To potom zase akumuluje další a další a složitějčí a složitější co udělt když .... a co udělat když .... Třeba je to jen můj názor ale tyhle věci nemám moc rád, v jednoduchosti je síla.
Jakub Simon

Student Practical Hung Kyun - Pavla Macka sifu
Kubus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 10. zář, 2010 23:00

Příspěvekod luen » úte 27. zář, 2011 15:50

Nietzsche píše:četl jsem tu že boxera je sakramentsky těžké...blbost :D :D :D
pro boxeri: přiznejte si sami, pokud na vás nastoupí frajer a neni blbej, pošle low-kick na stehno že si sednete na prdel a je po srandě a není to ani tak těžké :) ..


kluku, zajdi do prvni boxerny ve meste, kde bydlis (nebo pobliz) ... rekni jim tam tohle a garantuju ti, ze te vynesou nohama napred :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod majorjing » úte 27. zář, 2011 15:59

for nietzche and kubus....:
ja som hweight, a vela kamaratov sedemdesiat osemdesiat kilovych mi mali problem nasadit paku a hlavne ma v nej udrzat, pri tych vahovych rozdieloch ide naozaj o dokonale prevedenie techniky...ked je technika dokonala tak sa tazsie s toho vymotava....
ale kazda situacia je unikatna aj super je, paky treba vediat proste dokonale(ako vsetko :(...) nie len mu nejako tlacit na klb...aj ked to niekedy na trenale v springu staci tak ked je clovek plny adrenalinu, zurivy a mrcasi sa tak je to ine...
for tongpo: cim sa kurva zivis? ked mi to povies budes ma musiet zabit?
stoji ti to zatoo....? 8O
there are no winners, no losers, just survivors...
majorjing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 95
Registrován: pát 18. bře, 2011 0:00
Bydliště: bahrain, manama, bitches...:)

Příspěvekod Jendis » úte 27. zář, 2011 16:27

Kuba je v pohodě.....znám ho osobně, je to velkej talent a dříč ( akorát to mládí a divočina.....viď, Kubíku, co jsem Ti říkal :) ... kde bys mohl bejt, kdyby...... máš super učitele, vedení, podporu v partnerce...co víc si přát ?! ).Znám i toho 130 +- ......o kterém mluví.
Kubík je , jak říká Ucrop, hajzlový pavůk.......vysokej, šlachovitej....a nebojí se.

Ohledně Tong von Po...... najdi si jeho příspěvky tady a třeba Ti to dojde. Taky jsem ho viděl ( příčí se mi, po jednom setkání, napsat, že ho znám ).....ale můj pocit z něj je jen dobrej. Sympoš !!!!
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron