Pro malé dítě - karate nebo judo?

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod marcelo » stř 15. zář, 2010 21:25

Pec píše:
marcelo píše:Jednoznacne by som dal decko skor na Zapas ako na Judo..

"Přípravka" (děti 5 - 8 let ) na judo a zápas se nějak liší?



..to neviem,hovorim len o tom co z tych deti bude..ale dam krk ze zapasnici budu mat "gymnastiku" aj pohybovu uroven uplne niekde inde,aj kondicku..videl som to osobne :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Re: Pro malé dítě - karate nebo judo?

Příspěvekod Pec » sob 18. zář, 2010 20:19

[quote="tomula"][/quote]
Dej vědět jak jsi se rozhodl a po nějaké době zkušenosti. Reference se mi budou hodit :)
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod tomula » ned 19. zář, 2010 20:30

Takže absolvoval jsem se synem celkem 3 tréninky ve 2 oddílech v karate a jeden v judu a jednoznačně jsem se rozhodnul (se synem jsme se shodli) pro judo. Konkrétně pro SK TORI Judo Brno, které ve Lukáš Hořt - bývalý úspěšný reprezentant. A to i přesto, že je to pro rodinu nejméně časově výhodné. Sám jsem hrál vrcholově dlouho lední hokej a mám dobrou představu o organizaci tréninku, komunikaci, motivaci...Nechci nikoho veřejně pomlouvat - takže nebudu jmenovat oddíly - jen obecně - jeden oddíl karate, i přes jeho jméno, naprostá tragédie, druhý méně známý docela dobrý, ale ... karatistické oddíly se nespecializují na děti, ale široce pro začátečníky bez rozdílu věku - trénink na malé dítě příliš dlouhý (1,5 hod.) a příliš náročný jak fyzicky, tak na udržení koncentrace a pozornosti - jen běhání, kliky, dřepy...společně 5leté děti i 30letí chlapi začátečníci a ze samotného karate, kromě pozdravu, vůbec nic. U juda - malá skupinka cca 10 dětí podobného věku, trénink hodinku, žádný odrazující dril, postupné nabírání fyzičky systematickými hrami (na vlka a kůzlátka, rybáře, ve dvojicích snaha druhého plácnout po zádech - tj. nácvik boje, být soupeři stále čelem...), pravidelně střídaný učením se technik - pádů a chvatů. Během první hodiny juda se "naučili" bezpečný pád vzad, 2 způsoby, jak se dostat z kravaty, první fázi chvatu o-goshi - nácvik "naložení na záda" zatím bez přehozu. Jen pro dokreslení - bavil jsem se na tom tréninku juda s tatínkem jiného chlapečka a ten říkal, že léta dělal karate a právě pro tuto zkušenost přihlásil syna do juda. Toť moje zkušenost.
tomula
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03. zář, 2010 23:00

Příspěvekod marcelo » ned 19. zář, 2010 20:42

..super..vyzera to byt slusny oddiel..tak nech sa synatorovi dari :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Pec » ned 19. zář, 2010 21:27

[quote="tomula"][/quote] Díky! Za rok pro mne budou aktuální ty děti 3 - 6 let..
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod luen » ned 19. zář, 2010 21:59

Dobrej vyber, pro deti je podstatne, aby na treninklu rozvijeli celej pohybovej aparat a byl tam ten kinder pristup :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. zář, 2011 17:53

Znovu omluva za oživení starého témata -

Můj starší syn začal teď v září chodit na Judo.....chtěl sice na zápas, ale ten , alespoň u nás, v Jihlavě, trošku upadá - cvičí tam všichni po kupě, staří, mladí, děti .
Jihlavský Judo klub ( bývalý Munos) má poměrně dobré jméno ( začínali a cvičili tam kluci jako Monster, Hamršmíd, Krpálek ), s paní trenérkou ( pí.Smutná) jsem hovořil, super přístup a názory.... a jsou tam děcka mezi sebou...což si myslím, že je lepší.

Kluk se právě( no, před dvouma hoďkama ) vrátil z tréninku a jen si to chválí. Chlubil se, že se "naučil" padat zase jiným způsobem ( znáte to, párkrát si to vyzkoušel a už si myslí, že to umí :lol: )......

Jsem rád, že jej to chytlo. Je mu 8, chci, aby dělal něco individuálně, kde se nemá za koho schovat a zároveň, aby se naučil nebát se , poprat.....Jsem fakt nadšenej. Doufám, že ho to bude držet !

Nejvíc mne dostala jeho odpověď na dotaz na jeho první trénink , byl jsem v práci, takže jsem jej nemohl doprovodit, musel sám :

" tak jak, Jendo, jaký byl trénink ???"
" super, tati, .....málem jsem se poblil ......."

:lol: :lol: :lol: :twisted:

EDIT -
mimochodem, trénink maj taky 1,5 hodiny, ale v pohodě.....ono záleží hodně moc na metodice. Bonus je to, že tam i zpět může chodit sám, cejtí se velkej, že nemá za zadkem mne, nebo mámu.....zatím samá pozitiva.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Toman » úte 27. zář, 2011 21:51

omyl :)
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 21 návštevníků