Elegantny štýl boja

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Nietzsche » úte 27. zář, 2011 18:29

kubus a majorjing: máte pravdu když je soupeř těžší je páka těžší ale funguje, vtip je v tom že u pák se nedostatek techniky doplňuje silou a když je třeba borec o tolik silnější tak páka s mou váhou a technikou je prakticky neproveditelná ale to neznamená že mu nejde nasadit a nebo že nefunguje to jen znamená že sem pořád levej a musím víc trénovat abych příště ji mohl použít páky jako takové jsou běch na dlouhou a těžkou trať ale když se zvládnou o to elegantnější mi přijdou a mírumilovnější protože bojovník by pořád neměl zapomínat na konfuciánský základ boje a filozofii!

2 kubus podruhé: s tím učením úderu, já když nováčky učím stylem jedné dvou lekcí tak je to spíš o tom jim ukázat možnosti jak se z toho vyprostit a okamžitě utéct o sebeobraně žen nemluvě, člověk který nemá natrénováno by se rozhodně neměl pouštět do útoku vbc a vše omezit na nezbytně nutné kroky které mu umožní útěk, ono machorvat před kamarády že ho přepadl lupič a on ho seřezal je jistě hezký ale na druhou stranu když lupič seřeže jeho, okrade nebo zabije (popř. ji) tak je to zbytečné riziko

2 luen: člověče neuvěříš...já už i dokonce i s boxerama spároval...to je ale překvapení že? :roll:
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

 

Příspěvekod defendu » úte 27. zář, 2011 18:33

Nietzsche, myslím ten skutečný, trpěl celý život brutálníma migrénama a depkama...byl to prostě fyzický chcípák a tak se aspoň zaštítil "drsnou" filozofií...což nezměnilo nic na tom, že to byl pořád jen chcípák s velkým sebevědomím, který neměl podpořený žádným skutkem...vždycky si našel někoho kdo ho vydržoval, jen aby "drsňák" nemusel jakkoliv pracovat...nakonec umřel jako duševně chorý mamrd...
To jen, aby bylo zřejmé koho si nový přispěvovatel vzal za vzor (předpokládám, když si říká jeho příjmením)

Tenhle náš Nietzsche tu trochu zasmrádne svýma přihlouplýma názorama, ale v pohodě...ono to za chvilku vyvětrá :wink:
60 kilovej upáčí 150 kilovýho...hmmm...., ale nejdřív mu musí rozkopat vejce, prošlápnout koleno, přerazit rypák a sanici, vydloubnout oko...prostě ho "trošku" navolní.... :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod luen » úte 27. zář, 2011 19:28

Nietzsche píše:kubus a majorjing: máte pravdu když je soupeř těžší je páka těžší ale funguje, vtip je v tom že u pák se nedostatek techniky doplňuje silou a když je třeba borec o tolik silnější tak páka s mou váhou a technikou je prakticky neproveditelná ale to neznamená že mu nejde nasadit a nebo že nefunguje to jen znamená že sem pořád levej a musím víc trénovat abych příště ji mohl použít páky jako takové jsou běch na dlouhou a těžkou trať ale když se zvládnou o to elegantnější mi přijdou a mírumilovnější protože bojovník by pořád neměl zapomínat na konfuciánský základ boje a filozofii!

2 kubus podruhé: s tím učením úderu, já když nováčky učím stylem jedné dvou lekcí tak je to spíš o tom jim ukázat možnosti jak se z toho vyprostit a okamžitě utéct o sebeobraně žen nemluvě, člověk který nemá natrénováno by se rozhodně neměl pouštět do útoku vbc a vše omezit na nezbytně nutné kroky které mu umožní útěk, ono machorvat před kamarády že ho přepadl lupič a on ho seřezal je jistě hezký ale na druhou stranu když lupič seřeže jeho, okrade nebo zabije (popř. ji) tak je to zbytečné riziko

2 luen: člověče neuvěříš...já už i dokonce i s boxerama spároval...to je ale překvapení že? :roll:


No ... prijdes mi jak Vladik, litl... mistni troll a pakarnik.
Bez ohledu na to, kde a s kym jsi sparoval o ulici meles ho.na.
Ze sis na boxu vybral vetsiho chcipaka, nez jsi ty a dal jsi mu par lowkicku ... neznamena, ze je kazdej boxer vorezavatko.
U nas trenujeme predevsim tu "ulici"Muzes prijit nasadit paku a dat lowkick :wink:

Jen tak mimochodem, co je na pakach elegantniho ... ? Uz ti zustal v pazourech frajer, kterymu jsi votocil loket naopak? Je to hrozne paradni, kdyz misto monokla po direktu udelas z frajera dozivotniho mrzaka, kterej si bude celej zivot zvykat rozepinat poklopec druhou rukou ... Urcite je to mirumilovnejsi, kdyz praskaji vazy, klouby ... nez brutalni monokl, vyrazenej dech ... :lol: trochu jelimanskej nazor, ze paky jsou pro "pacifisty" a pesti pro "teroristy" :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod zipule » stř 28. zář, 2011 16:48

luen píše: :lol: trochu jelimanskej nazor, ze paky jsou pro "pacifisty" a pesti pro "teroristy" :wink:

:lol: :lol: hodně dobře řečeno
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Nietzsche » stř 28. zář, 2011 20:34

luen píše:
Nietzsche píše:kubus a majorjing: máte pravdu když je soupeř těžší je páka těžší ale funguje, vtip je v tom že u pák se nedostatek techniky doplňuje silou a když je třeba borec o tolik silnější tak páka s mou váhou a technikou je prakticky neproveditelná ale to neznamená že mu nejde nasadit a nebo že nefunguje to jen znamená že sem pořád levej a musím víc trénovat abych příště ji mohl použít páky jako takové jsou běch na dlouhou a těžkou trať ale když se zvládnou o to elegantnější mi přijdou a mírumilovnější protože bojovník by pořád neměl zapomínat na konfuciánský základ boje a filozofii!

2 kubus podruhé: s tím učením úderu, já když nováčky učím stylem jedné dvou lekcí tak je to spíš o tom jim ukázat možnosti jak se z toho vyprostit a okamžitě utéct o sebeobraně žen nemluvě, člověk který nemá natrénováno by se rozhodně neměl pouštět do útoku vbc a vše omezit na nezbytně nutné kroky které mu umožní útěk, ono machorvat před kamarády že ho přepadl lupič a on ho seřezal je jistě hezký ale na druhou stranu když lupič seřeže jeho, okrade nebo zabije (popř. ji) tak je to zbytečné riziko

2 luen: člověče neuvěříš...já už i dokonce i s boxerama spároval...to je ale překvapení že? :roll:


No ... prijdes mi jak Vladik, litl... mistni troll a pakarnik.
Bez ohledu na to, kde a s kym jsi sparoval o ulici meles ho.na.
Ze sis na boxu vybral vetsiho chcipaka, nez jsi ty a dal jsi mu par lowkicku ... neznamena, ze je kazdej boxer vorezavatko.
U nas trenujeme predevsim tu "ulici"Muzes prijit nasadit paku a dat lowkick :wink:

Jen tak mimochodem, co je na pakach elegantniho ... ? Uz ti zustal v pazourech frajer, kterymu jsi votocil loket naopak? Je to hrozne paradni, kdyz misto monokla po direktu udelas z frajera dozivotniho mrzaka, kterej si bude celej zivot zvykat rozepinat poklopec druhou rukou ... Urcite je to mirumilovnejsi, kdyz praskaji vazy, klouby ... nez brutalni monokl, vyrazenej dech ... :lol: trochu jelimanskej nazor, ze paky jsou pro "pacifisty" a pesti pro "teroristy" :wink:


víš..co ti na to poslední říct...jsi jako malé dítě...a rád přeháníš že? tím posledním příspěvkem jsi mě tak přesvědčil o své tuposti že už ani nemam náladu ti cokoliv vysvětlovat protože jsi jak zaseknutá gramofonová deska...mluvit o prolomených loktech u páky je asi jako o skákání na hlavu na chodníku takže...mysli si co chceš ale pro mě ses posledním příspěvkem mentálně vybarvil jako malé dítě...a je mi jedno jaké je tvoje fyz. stáří...a dál se již s tebou o ničem nehodlám bavit to si půjdu popovídat s někým kde ten rozhovor bude konstruktivnější...třeba se zdí...
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » stř 28. zář, 2011 21:09

Jen přijď, nikdo tě neukousne :wink:
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod raduz » čtv 29. zář, 2011 7:54

ten k Luenovi nepojde, nebude predsa bit "male dite" :twisted: :roll:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod raduz » čtv 29. zář, 2011 7:58

inac: paky v ringu alebo na zinenke ano, mam ich rad hlavne na "zemi".
Ale na ulici, vonku (poripade niektori v praci) - nie.Zbytocne a rizikove :idea:
Tam hraju prim ruky (uderovka) , lakte kolena, klinc a strhy....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod graver » čtv 29. zář, 2011 9:48

Nietzsche píše:mluvit o prolomených loktech u páky je asi jako o skákání na hlavu na chodníku

Pokud tohle má být o kontrole účinnosti, tak už se ozve i stará lemra jako já :roll:
Chlapi, já vám věřím, že máte páky nadrilovaný tak, že je nasadíte z voleje do úderu i rozjeté lokomotivě, ale jestli chcete někoho přesvědčovat, že tu páku ještě přitom umíte kontrolovat tak, abyste té lokomotivě nic neudělali, tak už se cuká bránice i mně. Kdyby všechno, tak přinejmenším víte kulový, jakou má borec flexibilitu - jednomu to nic nedělá a druhýmu totéž rve klouby.
My páky cvičíme pravidelně jako vyproštění z úchopu a občas i následnou techniku po krytu. Já je moc nemusím, protože vím, že už je nikdy nenadriluju tak, aby mi rozumně fungovaly a i kdyby, tak proč...
Jo, jestli jste dobří, tak nějakýmu ožralýmu strejdovi v hospodě, kterj to nemyslí zle, abyste hned nebombili - to je tak můj level "sebeobrany".
Ale jemný techniky to opravdu nejsou.
Já osobně jsem naposledy ten klasickej hospodskej úchop prostě utrhl :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Nietzsche » čtv 29. zář, 2011 11:14

ukropcany píše:4Nietzsche - obávam sa, že si veľmi zle informovaný optimista... aj veľké mončo spod oka zmizne za 2 týždne, ale keď som kolegovi (pred 15 rokmi) nakřápol lakeť pri mierumilovnej páke, tak 2 mesiace mal ruku v čudu... a že keby to bolo na ulici, tak by som mu ju roztrhal... :evil: Na pákach nie je nič mierumilovné...


jasné tak ono ta páka je o nějakém citu v ruce atd...ale např. já si dovolit při zásahu dát pěstí tak dostanu takovej flastr a tak mě vytřou v novinách že nebudu moc vyjít ani ven... a ty páky fungují..-chytneš ho hodíš snim na zem znehybníš ho a on se uklidní...a jak tu někdo psal níže a vejš....já nvm kde jste vzali to že bych já snad kdy mohl chtít používat páku hned na úder... :lol: ... i před pákou následují navolňovací techniky aby ta páka fungovala a nebylo to jen silové přetahování ale technicky provedené...jinak když se páčíte silově a jednomu najednou dojde síla tak je jasný že mu tak akorát něco urvete...když si ho navolníte a děláte páku na uvolněný kloub nebo vaz tak je tam to riziko daleko nižší :!:
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron