Rychlost úderu

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Příspěvekod RUNAR » pon 03. říj, 2011 11:13

Tak to napíšu srozumitelně:
Prostě, se tam musí vytvořit napnelismus, protože když se ruka nenapnelí tak napnelismus nevygeneruje potřebnou cukatůru (tsukatůru).
Jednoduše řečeno, ruka- li se nenapnelila pak cukatůra nebude poháněna napneleným napnelismem, ruka–li se nenapnelila tak cukatůra není myslitelná.
Nejdřív musí přijít napnelismus aby mohla nastat cukatůra a jedno bez druhého je kravinimum.

Hlavně to názvosloví, neplést si pojmy. Takže termitologie je důlažitá. Naši předci říkali zastarale „plížení“, my říkáme „pližba“, nebo říkali „lezení“ a my říkáme „lezba“.
A kombinování plížení a lezení je? No přeci: pližba s lezbou.

Takže termitologie, pánové, neplést si slova.

Nadar.

p.s: jsem zvědavej kdo mi napíše že názvosloví není termitologie ale terminologie.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » pon 03. říj, 2011 12:27

Tak ještě jednou, třeba věty:

Popravit, ne propustit.

Popravit ne, propustit.

Tyto věty vypadají zdánlivě stejně, ale význam mají úplně jiný, v tomto případě fatální.

Takže, kdo to nepochopil, propínání paže v lokti při úderu je chujovina a hrozí poškození zdraví. Komu to ještě nestačí, tak polopasticky, paže musí zůstat při úderu nepatrně pokrčená. Zdůrazňuji slovo nepatrně.
Naopak napínání paže, pro někoho kontrakce paže za účelem axcelerace do překážky (spíše za ní) je žádoucí. Jinak kontrakce a relaxace je základ tvoření síly v karate-do, zde je rozdíl mezi bojovým uměním a sportem. BU se nespoléha na velikost nebo hmotnost (vnější pojetí, síla svalů, atd.). Nejde mi o to hrát si na chytrýho, jde mi pouze o člověka :wink:
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 03. říj, 2011 12:56

4ranař - no na Teba to nebolo smerované vôbec... 8)

No a k willovmu generovaniu sily - je vidno, že o BS vieš hovno... a z toho je následne evidentné, že aj o sile... a aj o dopínaní paže, ktorá môže byť úplne v pohode vystretá, bez rezervy... chlapče zlatý, Tebe slovo kvalita zjavne nehovorí vôbec, ale vôbec nič... :roll: no ale to už vieme roky, takže buď Ti odpustené... 8) takže šup späť do knižiek a medzi ľudí s praxou sa motaj len ako čitateľ a tázateľ, nie prispievateľ... :evil:
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod RUNAR » pon 03. říj, 2011 13:17

Ukrop: ale jo, já to vůbec nevztahoval na sebe, mě napadla ta stará hra Voskovce a Wericha a to jak tam mluvili o napnelismu, to se sem docela hodilo.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 03. říj, 2011 13:28

Tak potom fajn...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod graver » pon 03. říj, 2011 13:33

A prosímjich, při empi-uči musí být ručička taky propnutá nebo ji můžu aspoň trochu pokrčit? :wink:

Jinak tu znalost cizích slov nezlehčujte - Franz Josef si takhle jednou spletl kanalizaci s mobilizací a jak to dopadlo.
A jedna guma nám na vojenské katedře před náročným cvičením říkala "to vám soudruzi gratuluju, že poznáte hranice svých orgasmů". My blbci se ještě těšili...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
graver
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 03. říj, 2011 13:43

graver píše:A prosímjich, při empi-uči musí být ručička taky propnutá nebo ji můžu aspoň trochu pokrčit? :wink:
Budeš sa možno diviť, ale nemusíš ju pokrčiť... 8) ja som pred 3 týždňami lakťom kamoša nechtiac otvoril a ani som to necítil a bol to pôvodne direkt z prednej... :oops: KO úder to teda žiadny nebol samozrejme, ale to lakeť byť nemusí, že... 8) Pri lakti je dôležitejšia vzdialenosť ako to, ako moc je ruka pokrčená... :wink:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » pon 03. říj, 2011 14:05

ukrope

Možná, že hovno jo, ale i to hovno je relativní, i když se zajímám více o BU nežli o BS, BS rozhodně nezavrhuji. A co se týče těch knížek, na takové základy je nepotřebuji, ale když to tady čtu, tak chvála bohu za ně, takže ukrope šup do knihkupectví a kup si knížku o karate, tam se dočteš jak to má být správně, když ti to nebude stačit, tak si udělej trenéra, oni ti to i v tý 3. vysvětlí. Nic ve zlým. :D
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod choze » pon 03. říj, 2011 14:36

dve fotky k teme :) laket a uder

Obrázek

Obrázek[/url]
Jozef Obuch
Hinode kobudo dojo Slovakia
www.kobudo.sk
choze
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » pon 03. říj, 2011 14:43

4choze - 8) :wink: aj keď teda na YT je kopa videí, kde to búchajú s pokrčenými rukami, ale to mám taký pocit, že je to krátky úder, tak neviem... ale tieto 2 fotky potešia... :wink: aj keď sa s pucmazom nekamarátime... :twisted: ale to už nie je problém kvalifikácie, na rozdiel od willa... :roll:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod hellas » pon 03. říj, 2011 20:57

"TIMING IS EVERYTHING" - RICKSON GRACIE

a tentýž pán gdysi o Sakurabovi s despektem neco ve smyslu:

"Néni to žádné extra fajtr, prostě enom ČEKÁ na vhodnó příležitost."

hale jak vidno, s tym tajmingem mňél recht 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér

.

Příspěvekod luen » pon 03. říj, 2011 21:47

Wille bud v pohode, ale u nas na wing cheun se take diletantsky propinaji ruce ... stari mistri az po omladinu, maji lokty v poradku - tedy aspon ti, co to maji v poradku i v hlave a cvici bez potreby se strasit :wink:

Konecne ..., je to ted modni. nedelejte drepy - nicite si kolena, nedelejte kliky - nicite si lokty, nekyvejte hlavou - nicite si krcni pater ...

Nejvice s tim vydupali "pyzamisti"! Cvici jen pomalu a tim padem muzou behem jednoho uderu zmenit 16x tok qi, 12x smer uderu, 8x silu, 5x dech, 3x zamer, 2x prepolarizuji yin na yang a naopak a 1x si vymeni pampersky ... Ale v praxi se meni jen ty pleny :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod marcelo » úte 04. říj, 2011 7:18

hellas píše:"TIMING IS EVERYTHING" - RICKSON GRACIE

a tentýž pán gdysi o Sakurabovi s despektem neco ve smyslu:

"Néni to žádné extra fajtr, prostě enom ČEKÁ na vhodnó příležitost."

hale jak vidno, s tym tajmingem mňél recht 8)

Samozrejme ze mal pravdu, to so Sakurabom to ukazuje jasne ;)

Saku mal nadherny timing ako v postojovom tak aj zemarskom zapase :)
Perfektny hybrid mezi Catch wrestling a NoGi BJJ ;)
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Dalt » úte 04. říj, 2011 9:32

will: psal jsem to uz na zacatku - ruka se musi propnout jinak to neni uder - to ze se muzes zranit je sice pravda, ale to je dany spis nahodou/nehodou kdy (jak ty pises) nejses koncentrovanej - tj chcu trefit soupere, uz je to treti kolo, su fyzicky na dne a tak to tam z poslednich sil strelim - jenze souper uhne a ja si ustrelim vlastni loket a zranim se...cim to je? tim ze uz neovladam svy telo (unava, situace kterou jsem necekal), ale rozhodne ne tim ze bych prilis propinal ruce pri uderech (zakladni poucka boxu - propinat a vytacet - kazdej centimetr kterym muzes prodlouzit uder je dobrej) :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 04. říj, 2011 9:37

Dalt píše:propinat a vytacet - kazdej centimetr kterym muzes prodlouzit uder je dobrej) :)
Obrázek
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » úte 04. říj, 2011 12:23

Dalt píše:will: psal jsem to uz na zacatku - ruka se musi propnout jinak to neni uder - to ze se muzes zranit je sice pravda, ale to je dany spis nahodou/nehodou kdy (jak ty pises) nejses koncentrovanej - tj chcu trefit soupere, uz je to treti kolo, su fyzicky na dne a tak to tam z poslednich sil strelim - jenze souper uhne a ja si ustrelim vlastni loket a zranim se...cim to je? tim ze uz neovladam svy telo (unava, situace kterou jsem necekal), ale rozhodne ne tim ze bych prilis propinal ruce pri uderech (zakladni poucka boxu - propinat a vytacet - kazdej centimetr kterym muzes prodlouzit uder je dobrej) :)

Já ti rozumím, ale box je box a karate je karate v shotokanu se prostě paže do krajních poloh nepropínají a basta, aď si říká kdo chce co chce. Co se týče boxu, tak co vím, tak základ je boxovat na dlouhou vzdálenost (natažená paže), ale nikde jsem neslyšel, že by se měli paže propínat do krajních poloh. Podle mě každý extrém je špatný.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Gino » úte 04. říj, 2011 13:04

Dalt píše:propinat a vytacet - kazdej centimetr kterym muzes prodlouzit uder je dobrej) :)
Zrovna jsem ti na to chtěl napsat, že to je základní poučka z karate, než přišel zase ten hňup a napsal tohle:
will píše:Já ti rozumím, ale box je box a karate je karate
:lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod luen » úte 04. říj, 2011 14:19

will píše:Já ti rozumím, ale box je box a karate je karate v shotokanu se prostě paže do krajních poloh nepropínají a basta, aď si říká kdo chce co chce. Co se týče boxu, tak co vím, tak základ je boxovat na dlouhou vzdálenost (natažená paže), ale nikde jsem neslyšel, že by se měli paže propínat do krajních poloh. Podle mě každý extrém je špatný.

Sice nejsem dalt, ale vsichni jsme se tady vice mene shodli, jenom ty porad meles o nejakem extremu :lol:
Neni extrem spise to, jak se na vec sam divas, resp. do jakych krajnosti zenes sluvko propinani???
Wille propnuti neni spatny, na to ten kloub je. Jak uz tady padlo, tak spatne na tom je jen to, ze cvicis bu "X" let a nechapes rozdil mezi propnutim a lamanim lokte - to je chlape vazne EXTREM :wink:

Radsi se nikdy neprotahuj po ranu, dojde tam ke krajni flexi a extenzi a mohl by sis ublizit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Jian » úte 04. říj, 2011 18:02

"Konecne ..., je to ted modni. nedelejte drepy - nicite si kolena" - nevim zda je to modni, ale skoro bych rekl, ze neco podobneho mi kdysi psal i PM (pokud si to dobre pamatuju).
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » úte 04. říj, 2011 18:48

Luene nemanipuluj asi nemáš co dělat, že tady plácáš chujoviny, projdi si mé příspěvky zpět a zjistíš, že jsem tady o žádném lámání lokte nepsal. Jestli ty ve svém systému propínáš lokte a jsi a hlavně tvoji svěřenci ok, tak je to jenom dobře. Já se tady bavím o shotokanu, a to jako tvrzením, že jste se víceméně shodli měla jako zasednout nějaká akademická rada nebo co, nenech se vysmát, jak je vidět, většina, zde přispívajících o tomto stylu nemá ani páru nebo hodně skreslené informce. Víš, už mi není náct a moc dobře vím jaké zdravotní následky na něktrerých starších cvičencí různé experimenty kvůli těm pár "centimetrům" zanechali, a na tom se chce poučit, a jen tak mimochodem nemusí se jednat jenom o lokte.Takže zdraví si je třeba chránit a člověk, který dokáže styl předat dál, tak, aby si jeho svěřenci nezničili zdraví je vzácnost.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojovaumeni.cz