Bojové umění v Praze

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Bojové umění v Praze

Příspěvekod bucz » sob 24. zář, 2011 14:46

Ahoj
rád bych začal cvičit nějaké bojové umění(!) zaměřené na sebeobranu. Co bych byl rád, aby daný styl rovnoceně obsahoval a škola cvičila:

-kopy a údery
-páky, přehozy a hody(ideálně i hody z pák) a s tím spojenou dobrou pádovou techniku
-boj na zemi
-volný sparring v dohledné době(dohledná doba NEJSOU tři čtyři roky POCTIVÉHO cvičení), obsahující alespoň na vyšší úrovni všechny tři body výše. Jeden z mých hlavních problémů je, že neumím přijmout a dát ránu, proto mi o ten sparring hodně jde.
(-dechová cvičení)
-zbraně nejsou nutné, ale pokud, tak nejen formy, ale i praktické využití
-cena do 1000/měsíc

Chci něco, čemu se budu moc věnovat dlouhou dobu, klidně i celý život.
Mám přes 180 cm a slabých 70 kilo, jestli to něčemu pomůže.
Je mi uplně jedno, jestli to bude z Číny, Filipín, Japonska, Egypta, Ruska, nebo Norska, dobře vím, že vzhledem ke svým požadavkům si tohle nemůžu vybírat.
Díky všem, co si najdou čas odpovědět a snad i doporučí kvalitní školu daného stylu.
bucz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. zář, 2011 23:00

 

Příspěvekod bucz » úte 27. zář, 2011 16:07

To jsem nadefinoval něco neexistujícího? :D
bucz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 27. zář, 2011 16:38

Neboj, nenadefinoval......já bych Tě v Práglu nasměroval na -

Martina Cibulku - boj nožem + sebeobrana + všechno okolo, na kluky z Pekiti ( www.dipenshi.cz ) , pana Mádla ( ať si kdo chce, co chce říká, Pepík umí a ví - http://www.meditace.com/ ) a, protože jsi poptával karate, tak k Jendovi Čechovi .... www.bujutsukan.cz . Nezapoměl bych ani na školu Pavla Macka - http://www.lghk.org/
Myslím ( i když jsem určitě spoustu škol a lidí opominul - omluva ) , že tady se něco naučíš.

Pokud chceš opravdu sebeobranu se vším všudy - jen a pouze sebeobranu , rbsd.....potom budeš muset do Olmiku do www.rbsd.cz k Naiovi, nebo do Plzně k Defenduovi. Nebo ke klukům www.jujutsu.cz ( ale , v tomto případě, aniž bych chtěl shazovat, jsou Naia a Defendu někde jinde.....trošinku vejš ). ČR není tak velká, abys nemohl dojíždět na cvičení, nebo alespoň seminárně.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Pec » úte 27. zář, 2011 16:52

Jo. Podívej se tady po fórech, co si místní myslí o sebeobraně a pákách...
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Sennin » stř 28. zář, 2011 8:03

bucz píše:To jsem nadefinoval něco neexistujícího? :D

Od září trénujeme v dojo u Honzy Čecha v Holešovicích, má ho super vybavený, jen na boj na zemi nejsou dosud tatami nebo žíněnky. Páky moc nee, klinče, hody a strhy ano, hodně kolena a lokty, hodně údery, kopy - vše zaměřené na rychlost, účinnost. Každý trénink na konec půl hodiny sparring - řízený i volný. Dechová cvičení nee, více posilování, výdrž, kondice. Zbraně ano - nůž, tyč (Escrima) a brzy teleskop.
Tréninky úterky a čtvrtky od 19:00 do 21:00.
Více na našem webu.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod bucz » pon 10. říj, 2011 15:30

Díky všem.
Ještě nějaké návrhy? Ideálně na takové školy, jejichž představitelé/učitelé nenavštěvují vůbec nebo ne moc frekventovaně toto forum, protože o jejich školách se člověk může dozvědět z jiných vláken.
bucz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. zář, 2011 23:00

Příspěvekod hellas » pon 10. říj, 2011 17:40

Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod bucz » pon 10. říj, 2011 18:27

To je bojový umění? :D
bucz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. zář, 2011 23:00

Příspěvekod NOKT » pon 10. říj, 2011 18:33

bucz píše:To je bojový umění? :D


To je hlavně klub, co sdružuje několik stýlů pod jednou střechou za jedny prachy :wink:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod hellas » pon 10. říj, 2011 20:44

NOKT píše:
bucz píše:To je bojový umění? :D


To je hlavně klub, co sdružuje několik stýlů pod jednou střechou za jedny prachy :wink:


8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod Makoto » pon 10. říj, 2011 21:47

Jendis píše:Nebo ke klukům www.jujutsu.cz ( ale , v tomto případě, aniž bych chtěl shazovat, jsou Naia a Defendu někde jinde.....trošinku vejš )

To je na diskusi, ale hadat se nebudu...tim se tu stejne nic ne(vy)resi. Doporucuji zajit do zminovanych klubu a udelat si obrazek sam. Prvni krok mas za sebou - vis jake kluby tu jsou. Ted udelat ten druhy a obejit si je. Hodne stesti.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » úte 11. říj, 2011 9:12

Makoto píše:To je na diskusi....


Není, alespoň ne pro mne. Já to nepsal kvůli dohadům, psal jsem to proto, abych doporučil kluby, které, já osobně, považuji za dobré. Zájemce nechť si je obejde a vybere si sám, co mu sedne.
Jestli považuju kluky za lepší, než je váš klub, nech stranou....o tom to být nemělo :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod bucz » úte 11. říj, 2011 17:28

Díky všem, co projevili snahu pomoci!

Zkusím to ještě upřesnit:
LGHK - ok
Bujutsukan - ok
Mádl - asi ok, ale pro mě nedostupný
Pentagym apod. - bojový sport
DiPenShi,RBSD, JKD, možná i Bujutsu Dojo - styly reálné sebeobrany. Zde bych rád užil citaci z JKD webu:
www.jeetkunedo.cz píše:Pokud chcete cvičit bojové umění tradiční formou, obsáhnout jeden styl jako celek... ...raději navštivte jiné školy, které toto umožňují.

Tahle věta docela vystihuje co hledám. Proto jsem dal ten vykřičník za slovo "umění" :) . Chápu, že potom ze mě nebude ultra účinej killer, ani nebudu mít sportovní úspěchy, ale myslím, že s tím, co jsem napsal v prvním příspěvku, to rozhodně použitelný bude. Chci hlavně něco, co mě bude bavit, a to bude bojové umění, nikoliv sport či "reálná sebeobrana". Ale pozor, skutečně "bojové" umění, ne "tanečky v oblečkách" :D
Jsem asi otravnej, co?:D

edit: a skutečně, pokud víte i o nějaké škole, která nenavštěvuje tohle forum a je kvalitní(bu), za to budu vděčen nejvíc.
bucz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 11. říj, 2011 18:32

Tož potom :" HLEDEJ, ŠMUDLO " :wink: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Bože.....Ty musíš bejt materiál...teď lituju, že jsem sem vůbec něco psal.....ty wolle......z takovejch, jako jsi Ty, by se jeden posral......tfujtajcl.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod marcelo » úte 11. říj, 2011 19:20

Bucz- hladas nieco co neexistuje..na bojovy fullkontakt sport si makkys , funkcna sebaobrana je fuj pre teba,ale hladas Bojove umenie kde sa nenadries velmi,trosku jemne si tuknes mbudes chciet byt samozrejme killer a chces to vsetko riadne ojebat.. :roll: :roll: :roll: :evil:

Sa cudujem chlapcom ze ti pisali..ja som od zaciatku vedel ze velka mindza z teba :?

..ono sice Pucmaza osobne nepoznam ani styl jeho vyuky,ale co som pocul tak tam by ti psenka taky nekvetla a makat u neho musis detto..myslim ze hlavne jeho otuzovanie by ta bavilo asi tak jeden trening a potom adios..Karate v jeho funkcnej podobe je tiez drina..

Ja osobne ti odporucam si zabusit na xboxe360 alebo playstatione Mortal Kombat,dat si k tomu chipsy a kolu a nechat to cele plavat..pretoze ty budes taky "material" ze chudak trener :oops: :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Asanoth » úte 11. říj, 2011 20:06

sorry, špatné vlákno :D
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » úte 11. říj, 2011 21:12

Jendis píše:
Makoto píše:To je na diskusi....

Není, alespoň ne pro mne. Já to nepsal kvůli dohadům, psal jsem to proto, abych doporučil kluby, které, já osobně, považuji za dobré. Zájemce nechť si je obejde a vybere si sám, co mu sedne.
Jestli považuju kluky za lepší, než je váš klub, nech stranou....o tom to být nemělo :wink:

Muzu se zeptat na zaklade jakych kriterii? Kolikrat jsi byl na nejakem nasem seminari? Kolikrat jsi se mnou, Matejem....ci kymkoliv z oddilu cvicil? Kolikrat jsi me videl osobne? Znas nas system? A takhle bych mohl pokracovat dal...Jestli posuzujes jen dle toho, co jsem tu napsal ja, pak by jsi spravne mel rici, ze ne klub, ale Makoto je ten a ten. Jendis, Jendis...docela jsi me zklamal...Ale mas pravdu, o tom toto vlakno neni...sem muze psat kdo chce, co chce, proto to neresme a dal pisme o vecech, ktere nezname...ostatne to neni poprve...a nebude ani naposled. Hezky vecer.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod bucz » úte 11. říj, 2011 22:16

marcelo: Dobrá, asi jsem se špatně vyjádřil. Nenapsal jsem myslím, že chci něco, kde se nemaká, to moc nevím, odkud přišlo. Jde mi o to, že chci, aby v tom byla i nějaká myšlenka, a to mi v BS i v "sebeobranách" schází. Třeba styl pm nebo pucmaze se mi líbí, a nezdá se mi, že by nemakali, jen mě zajímá, jestli to v Praze ještě někdo jiný dělá podobným stylem. A to někdo, kdo aktivně nepřispívá na tohle forum, protože o těch, co přispívají, tu toho lze spoustu najít.

A navíc, i kdybych chtěl dělat to, co jsi popsal, jakože nechci, tak na tom nevidím nic špatného, ale proč se na někoho takového nekoukat skrze prsty, že...
bucz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát 23. zář, 2011 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 11. říj, 2011 22:28

bucz píše:marcelo: Dobrá, asi jsem se špatně vyjádřil. Nenapsal jsem myslím, že chci něco, kde se nemaká, to moc nevím, odkud přišlo. Jde mi o to, že chci, aby v tom byla i nějaká myšlenka, a to mi v BS i v "sebeobranách" schází. Třeba styl pm nebo pucmaze se mi líbí, a nezdá se mi, že by nemakali, jen mě zajímá, jestli to v Praze ještě někdo jiný dělá podobným stylem. A to někdo, kdo aktivně nepřispívá na tohle forum, protože o těch, co přispívají, tu toho lze spoustu najít.

A navíc, i kdybych chtěl dělat to, co jsi popsal, jakože nechci, tak na tom nevidím nic špatného, ale proč se na někoho takového nekoukat skrze prsty, že...



..myslienka v BU je jeden velky hipicky mega shit...ziadne duchovno,ziadna filozofia za teba konflikt v tmavej ulicke alebo krcme medzi hovadami nevybojuje..

..vsetky tie kecy o liniach,majstroch,skazky a bajky su nepodstatne pozlatko na tvojej "ceste"..

..co je podstatne..kop nohou bude vzdy kopom nohou,uder rukou bude vzdy uderom rukou a je jedno ci je to z europy,japanu,ciny,mongolska atd..co je dolezite ako je presny,rychly,silny a nacasovany..aku metodiku rozvoja rychlosti,sily,koordinacie a kondicie dany styl ma obsiahnuty metodicne atd

..dalej je dolezita fundovanost trenera,uroven sparingpartnerov v klube atd..cyklovanie roznych druhov sparingov,pretoze sparing nie je len to ze dame rukavice a ideme si nastrielat na papulu..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » stř 12. říj, 2011 5:16

Makoto píše:Muzu se zeptat na zaklade jakych kriterii? Kolikrat jsi byl na nejakem nasem seminari? Kolikrat jsi se mnou, Matejem....ci kymkoliv z oddilu cvicil? Kolikrat jsi me videl osobne? Znas nas system? A takhle bych mohl pokracovat dal...Jestli posuzujes jen dle toho, co jsem tu napsal ja, pak by jsi spravne mel rici, ze ne klub, ale Makoto je ten a ten. Jendis, Jendis...docela jsi me zklamal...Ale mas pravdu, o tom toto vlakno neni...sem muze psat kdo chce, co chce, proto to neresme a dal pisme o vecech, ktere nezname...ostatne to neni poprve...a nebude ani naposled. Hezky vecer.


To je fakt takovej problém, že mám udělanej nějakej žebříček klubů ??? Je jich jako sraček, doporučil jsem kluky, vás taky....spoustu jsem jich nejmenoval, třeba taky proto, že za to, dle mého, vůbec nestojí...a Ty mi napíšeš tohle ???? Já přece nenapsal a nepíšu, že jste špatní.

Makoto...Tobě fakt už asi hrabe. Já vůbec nejsem žádnej etalon a nikdo se podle mne řídit nemusí. Nenařizuju lidem, kam maj jít. Jde o mé osobní názory , subjektivní dojmy. Moje, jasný ?! :wink:

Naiův klub považuju za vůbec ten nejlepší v republice, co se sebeobrany týká....a co??!

( tak a teď mi napíše ještě Defendu a mně praskne vocas :lol: ).

:roll: :roll: :roll:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků