Choi Dao

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Choi Dao

Příspěvekod surobakianinpo » ned 16. říj, 2011 4:38

Zháňam informácie o tomto čínskom štýle, jediná zmienka o ňom je v knihe Roberta Urgelu Dějiny kung-fu, neviem či Choi Dao je jediný názov, prípadne ak sa píše inou výslovnosťou, hľadal som všade možne na internete ale zdá sa že nikto tento štýl nepozná, žiadne info, nič. Preto skúšam rozhodiť siete tu na fóre - ak niekto vie kde sa dozviem niečo viac o tomto ezoterickom štýle kung-fu, budem veľmi vďačný za pomoc. Ď
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00

 

Příspěvekod pm » ned 16. říj, 2011 9:11

knizka Dejiny kung-fu od Roberta Urgely je absolutni SRACKA, s prominutim :evil:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod surobakianinpo » pon 17. říj, 2011 7:22

neviem, sto ľudí sto chutí, mne sa tá kniha páčila, celkom informatívna, historické súvislosti sedia a nezaoberá sa nejak extrémne dejinami číny ako iné knihy - sústredí sa iba na kungfu samotné. pokiaľ viem tak p. Urgela je vcelku kapacita nielen na bojové umenia, ale nepoznám ho, môžem sa myliť.
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00

Příspěvekod pm » pon 17. říj, 2011 7:29

"sto lidi, sto chuti"? zadny argument- kniha je snuska nesmyslu, historicke souvislosti aboslutne nesedi, informace o jednotlivych stylech jsou vycucane z prstu.

na tema cinska bojova umeni jsem psal diplomovou praci, prekladam z cinstiny, do Hongkongu a Ciny jezdim tucet let, takze sorry, takze k tomuhle mam trosku co rici - proto opakuji: "knizka Dejiny kung-fu od Roberta Urgely je absolutni SRACKA, s prominutim"
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod surobakianinpo » úte 18. říj, 2011 19:26

daj príklad, nech sa niečo aj ja naučím. bez urážky, vážne to myslím - myslel som že tá kniha je celkom dobrá tak chcem vedieť čo nesedí nech niesom za nevzdelanca
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00

Příspěvekod surobakianinpo » úte 18. říj, 2011 19:35

ale teda ako osoby fundovanej sa pýtam - počul si niekedy niečo o tej "ceste nesmrteľnosti", alebo nemusím hľadať, lebo žiadny štýl choi nikdy neexistoval? stretol si s takým dačím?
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Jian » úte 18. říj, 2011 20:19

surobakianinpo: cetl jsem jednou jednu bakalarku.... jsem ti to dohledal:

http://is.muni.cz/th/102251/fsps_b/BAKA ... -79STR.txt

a v te se o tom stylu tez pise, nicmene autor tusim cituje prave Urgela, takze se asik nic moc noveho nedozvis. Nicmene, mohlo by ti to pripadat zajimave. Do jake miry ty informace odpovidaji skutecnosti si ale vubec netroufam posuzovat...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Asanoth » úte 18. říj, 2011 20:42

no nevim, je to fakt bojový umění? :D :D
http://www.youtube.com/results?search_q ... opensearch

k tý bakalářce, nebral bych to moc relevantně, když hned nad tímhle stylem má chin na a hned nad ním chi kung... každopádně podle popisu mi to sedí na nějakou obdobu ninjutsu(původního historického), ale tak kdo ví. Každopádně, pokud to tak je, tak se to těžko tazatel někde naučí...

Ale co je nejdůležitější, Choi Dao zní velmi, ale velmi vietnamsky :D
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod surobakianinpo » stř 19. říj, 2011 0:41

no však to, všetko čo google nájde sú iba vietnamské stránky...
ale info zháňam práve kvoli tej historickej náväznosti na ninjutsu, snažím sa totiž dať dokopy nejaké ucelené informácie o čínskom taoistickom pôvode ninjutsu - a nakoľko sa to líši od toho čo sa dnes ako ninjutsu prezentuje
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00

Příspěvekod pm » stř 19. říj, 2011 8:29

ja jsem si ji nekoupil, blaznis, jen jsem ji prolistoval, otrasl se a rychle z knihkupectvi pryc.

jiz vyse uvedena ukazka je k smichu :-D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod luen » stř 19. říj, 2011 12:13

Ja to tedy bez okolku a bez zbytecne spolecenske korektnosti uvedu na pravou miru:

Robert Urgela je blazen, kterej nikdy poradne necvicil a ve svejch knihach si vymysli. Jednou jsem za nim chtel dorazit (tenkrat jeste se Svetou P.), ale bydlel nekde u Dukelskyho prusmyku ... Kdo by rusil medvedy, vlky a srnky :lol: :wink:

Ja vzdycky ucuraval z Urgelovych vynatku o wing cheun atd ... Je to jeliman, kterej napise cokoli, jen aby se jeho kniha prodala. Tenkrate to psal jeste se zajmem si udelat reklamu a na zaklade toho si otevrit skolu.
No ... ucil tenkrat i wt (ac ho nikdy necvicil) a wing cheun panak v zavarovacim hrnci, misto rukou zahradni hadice ..., byl to stejne blbej napad, jako vsechny jeho knihy a skutky v bu/bs.

Pratele, projdete si jeho knihy, ktere vydaval v 90-tych letech, to je material pro chocholouska, jak vysitej :twisted:
Na tenhle server Urgela nepatri, je ve stejne kategorii jako hladik, kroupa, polak, atd ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod surobakianinpo » čtv 20. říj, 2011 9:16

ale v knihe trénink v bojových uměních mal zopár dobrých nápadov na cvičenia - asi neboli jeho :D

inak Pavel pm Macek - tá bakalárka by ma dosť zaujímala, rád by som si ju prečítal. Nehodíš to sem pls?
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00

Příspěvekod pm » čtv 20. říj, 2011 9:36

nehodim :-) chystam prepracovane a hooodne rozsirene k vydani jako knihu

jinak mrkni na http://www.lghk.org/newsletter/ - tam je informaci az az :-) nejen o Hung Kyun, ale cinskych bojovych umenich a bojovych umenich obecne
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod hellas » čtv 20. říj, 2011 13:21

Pablo nedělé Zagorku a hoď to sem :wink: :lol:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod pm » čtv 20. říj, 2011 14:54

:-D

dyk sem sem prave jednu hodil :-)

dobre, nez se pochlubi Ata sam, hodim se i druhou ;-)

http://www.lghk.org/2011/hrdinove-gungf ... i-stranky/

je tam i kapitola ke stazeni
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod surobakianinpo » čtv 20. říj, 2011 22:05

vaša škola sa mi páči, išiel by som k vám cvičiť. ale v blízkej dobe sa asi sťahovať nebudem, takže smola. poznáš slovenský hung kuen? akú majú úroveň, ako cvičia - doporučil by si mi túto školu?
surobakianinpo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 30. dub, 2008 23:00


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron