sebeobrana pro ženy

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod siegfried » čtv 29. zář, 2011 11:40

Sennin: ja bych o ten elaborat stal!
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Sennin » čtv 29. zář, 2011 12:15

siegfried píše:Sennin: ja bych o ten elaborat stal!

Tak se do toho pusť sám, já na to nemám čas ani náladu - proto jsem to napsal ve stručnosti :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » čtv 29. zář, 2011 13:10

Sennin píše:Takže já v této oblasti spíše sázím na prevenci, na prevenci, na prevenci a to vše založené na odstrašujících příkladech.


ok....proti tomu ani popel. Možná bych to takhle dopsal i na stránky vašeho webu.....tak, jak to tam máte napsané, to vyznívá jako poněkud.....zavádějící (?) .....nenapadá mne zrovna vhodnější slovo.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Sennin » sob 01. říj, 2011 19:30

Jendis píše:
Sennin píše:Takže já v této oblasti spíše sázím na prevenci, na prevenci, na prevenci a to vše založené na odstrašujících příkladech.


ok....proti tomu ani popel. Možná bych to takhle dopsal i na stránky vašeho webu.....tak, jak to tam máte napsané, to vyznívá jako poněkud.....zavádějící (?) .....nenapadá mne zrovna vhodnější slovo.


Jendisi, tak si to napiš na SVOJE STRÁNKY :wink: Já na tom nic měnit nebudu, protože je to můj názor na celou problematiku... (a je to můj web)
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » ned 02. říj, 2011 8:06

Jendis - co tobě vadí na formulaci "módní záležitost" apod. Já tenhle názor se Senninem sdílím... dneska se vrhá do ženské sebeobrany každá sebranka s vidinou velmi snadného zisku. Ženský se nechaj zbalamutit na každou ptákovinu :wink:

A vys*r se už na tu příšernou politickou korektnost typu "neber to zle, nic proti tobě, ale....", kterou tu v takové míře předvádíš snad jenom ty.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » ned 02. říj, 2011 10:22

Gino píše:Jendis -
A vys*r se už na tu příšernou politickou korektnost typu "neber to zle, nic proti tobě, ale....", kterou tu v takové míře předvádíš snad jenom ty.


Pokecáme z xichtu do xichtu, jestli se objevíš na setkání Bu.cz beze ( nebo se ) zbraní....po písmenkách to dál, já osobně, nebudu řešit. Přeber si to, jak chceš.

Měnit se, kvůli Tobě, ale nehodlám....lidi, co mne tu znají, vědí.


Jestli se ale chceš dál vykecávat, posluž si.......:wink: 8)
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » ned 02. říj, 2011 11:15

Jendis, urážet se nemusíš, to snad mezi tvé špatné vlastnosti ještě nepatří, nebo už taky? :wink:

Jojo, face to face není většinou o čem kecat, protože realita je často jiná, než tady tohle. Jenom jsem se taky počítal mezi ty, co "tě znají". Poslední dobou mi to ale tak už nepřipadá a budeš se divit, přijde mi právě, že ses změnil.

Použiju taky trochu toho patolízalství... ale nic proti tobě, je to jen můj názor a neznamená to, že jsi špatnej člověk a nechci se hádat! Ani to neznamená, že bych zapoměl na to, že jsi mi kolikrát pomohl/poradil :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » ned 02. říj, 2011 11:46

Já ale, Tome, nejsem uraženej :wink: To vůbec ne, za to mi pár slov na netu nestojí. Proto píšu o face to face ( vidíš a to je právě ono, slova psaná vyznívají jinak, než jsou opravdu myšlená .... proto tak často ty dovětky...a stejně jsou k hovnu, páč si je lidi vyložej - ta slova - nakonec po svém ... jako třeba teď Ty)....já Tě rád uvidím a pokecám. Nic víc, nic míň...když to budeme dál rozebírat tady, vyzní to stejně, nakonec , jinak......proto píšu o tom, že lidi, co mne znají, vědí.
Já nikdy nic nemyslím zle....fujtajblů si užiju dost v práci...naposledy třeba dnes v noci jsem musel pacifikovat ožralý vyfetlo, které na mne útočilo s otevřenou injekční stříkačkou. Zadržel a předal jsem ho PČR. Mám si ale plácat játra i tady.....e-e...to odmítám.

Fakt si myslíš, že mám zapotřebí se tady urážet, nebo hrát si na něco, co nejsem...tady...na netu....mezi kamarádama ??? Proč bych to dělal ???? Co bych tím získal ??? Čeho bych tím dosáhl ???

Ale jak píšu, mysli si, co chceš, máš na to plné právo a jde o Tvůj názor, který já Ti brát a vyvracet nebudu.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » pon 31. říj, 2011 14:26

Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod luen » pon 31. říj, 2011 19:14

Gino píše:Jendis - co tobě vadí na formulaci "módní záležitost" apod. Já tenhle názor se Senninem sdílím... dneska se vrhá do ženské sebeobrany každá sebranka s vidinou velmi snadného zisku. Ženský se nechaj zbalamutit na každou ptákovinu :wink:

A vys*r se už na tu příšernou politickou korektnost typu "neber to zle, nic proti tobě, ale....", kterou tu v takové míře předvádíš snad jenom ty.


Ja myslim, ze v sebeobrane prachy nejsou a videlat se na tom moc neda ... Natoz na zenske sebeobrane (makoto a ostatni jiste potvrdi), to mi prijde jako pritazeny za vlasy.
Take jde asi o to, cemu kdo rika penize, ale o ziscich asi vazne nemuze byt rec :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » úte 01. lis, 2011 8:34

10 možná 15 let zpátky se na sebeobraně vydělávalo a nových škol bylo dost. Efekt pro soudružky byl však nula.
Děvčata mají jinou hlavu a popravdě řečeno násilné konflikty nezvládají. Jsem detailně obeznámen s desítkami případů LP, znásilnění a domácího násilí. Účinnou technikou bylo opravdu jen řvaní a útěk. Jediný případ, který jsem za posledních 20 let studoval, se normálu vymykal. Šlo o domácí násilí a partneři se řádně opilí porvali. Ona měla zlomený nos a on vyražený dva zuby (přičemž ona byla postavou chlap a on skrček). Klobouk dolů, ale šlo opravdu jen o výjimku. Pro děvčata je nápor na nervy o prožitém vypovídat. V průběhu konfliktu to prostě nestíhají.
To je má zkušenost s ženskou sebeobranou.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Thunderon » čtv 03. lis, 2011 8:54

No tak je zase nesmíš podceňovat ale je fakt že když už trénují nějaké bojové umění tak ho musí trénovat déle aby jim to k něčemu bylo. Chlap ten ikdyž trénuje bojvé umění krátkou dobu tak může techniku nahradit hrubou silou(pokud není nějak výrazně slabší). Ale někdy stačí jen koleno nebo kopanec do rozkroku. Viděl jsem nějaký video prostě útočník přišel zezadu žena se eště stihla otočit kopla ho kolenem do koulí a možná mu eště stačila zatlačit na oči, utočník padl k zemi a žena utekla.
Thunderon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 02. lis, 2011 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod fakt » čtv 03. lis, 2011 12:10

Thunderon píše:No tak je zase nesmíš podceňovat ale je fakt že když už trénují nějaké bojové umění tak ho musí trénovat déle aby jim to k něčemu bylo. Chlap ten ikdyž trénuje bojvé umění krátkou dobu tak může techniku nahradit hrubou silou(pokud není nějak výrazně slabší). Ale někdy stačí jen koleno nebo kopanec do rozkroku. Viděl jsem nějaký video prostě útočník přišel zezadu žena se eště stihla otočit kopla ho kolenem do koulí a možná mu eště stačila zatlačit na oči, utočník padl k zemi a žena utekla.


Tvůj názor ti neberu. Má zkušenost však nepocází z videa.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » čtv 03. lis, 2011 13:18

Osobně se ztotožnuji s Faktem. Pro mě osobně je ženská sebeobrana z 99% o prevenci. Pokud dojde k fyzické konfrontaci je to souhra mnoha náhod a charakteru ( temperamentu ) u každé ženské, pokud ten střet vyřeší tak, že uteče nebo není znásilněna. Jinak prostě "Game Over".

Byl jsem u dvou znásilnění jako policista.

1) Šla holka s borcem do baráku. Frajer za nimi. Borec dostal tečku a usnul. Frajer povalil přes aktivní odpor holku na zem a když zjistil, že má menzes, tak jí nechal. Měla štěstí, že to nebyl řezník. Tak že ani to, že jde s ženskou chlap nemusí znamenat výhru.

2) Paní šla do domu. Frajer za ní. Přes aktivní odpor ji zatáhl do sklepa a tam ji znásilnil. Podrobnosti si každý jistě domyslí sám.

Tak že pro mě, pokud jde jen o nějaké obtěžování ok. Ale pokud o "násilný" fyzický střet prostě příroda je taková jaká je.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 03. lis, 2011 13:31

Já mám, co se týká znásilnění/či obtěžování, zkušeností spoustu - ne aktivně ( abyste si nemysleli, volové :) ) , ale potom, z následné pomoci a řešení.

Se Standou to probereme osobně a na něčem mákneme.....zbytek jsem tu již popsal....jisté věci psát a dávat jen tak nechci a nebudu.

Celý svůj "program" stavím hlavně na prevenci, takže na tom se tu shodneme . Ale vůbec není od věci, když baba umí využít okamžiku, vhodné příležitosti a ..... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod fakt » pát 04. lis, 2011 8:57

Jendis píše: Ale vůbec není od věci, když baba umí využít okamžiku, vhodné příležitosti a ..... :wink:

... počůrá se.
Já vím, to už jsi sem dával.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Thunderon » pát 04. lis, 2011 11:48

Tohle vše vyznívá jako že by se že ženy neměli věnovat BU protože to je zbytečný.
Thunderon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 02. lis, 2011 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Jendis » pát 04. lis, 2011 11:51

Buď v klidu....ono je to , ad absurdum, tak, že ani chlapi...když budu chtít, smáznu kohokoliv...chlap/baba, je to šumák. Já ( jako agresor ) si vybírám místo, čas a způsob útoku....a neudělám-li chybu, nemá šanci nikdo ( třeba si stoupnu za roh s bejzbolkou.....jedna rána a hotovson )
Ještěže to tak nefunguje :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Thunderon » pát 04. lis, 2011 12:07

Jo to uznávám jsou situace kdy vám nepomůže nic ale právě že sou situace kdy vám BU/BS pomůže. To je to a samý se střelnou zbraní je jasný že pokud má utočník odstup 2m tak nic nenaděláte. Ale zase mírně opilej agresor co na vás řve před tím než na vás zaútočí ten už se skolit dá.
Radši být 100krát poražen než se jednou vzdát.
http://www.taekwondo.cz/
Thunderon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 02. lis, 2011 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod frajerKokoMihule » pát 04. lis, 2011 14:54

Thunderon píše:Tohle vše vyznívá jako že by se že ženy neměli věnovat BU protože to je zbytečný.


Otazka nestoji mely/nemely. Jde o to, ze by kazdy, kdo chce delat BU kvuli sebeobrane, mel tazat, jaka je pravdepodobnost, ze ten cas a usili, ktere tomu venuje, k necemu bude.
A zadruhy, ze by nemel mit iluze o svych schopnostech, protoze to samo o sobe je nebezpecny.

Takze ve tvem pripade:
Pokud zenska chodi dvakrat tydne na aikido, protoze ji to bavi, tak je to v poradku.

Pokud na to aikido chodi, protoze se chce naucit ubranit, je to ztrata casu.

A konecne, pokud ma pocit, ze by se ubranila, a proto chodi beze strachu na nebezpecna mista, tak je na tom v (hlediska bezpecnosti) souhrnu hur, nez ta, co to aikido necvici.

Chapes?
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 3 návštevníků