Únava

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod fakt » sob 06. lis, 2010 20:46

Když cítim únavu změním Pilsner za Bernard. Na rozjezd jedno černý a pak polikám světlý.
Ale vážně:
Únavu nepřekonávej - regeneruj. Čím budeš starší, tím víc to bude platit. A pokud jeden den vynecháš kvůli nadměrný únavě - týden získáš. Starý český přísloví.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

 

Příspěvekod Gowery » sob 06. lis, 2010 21:20

4luen: jasně, se vším souhlasím. Nemyslel jsem to jako recept, jenom postřeh. Čaje piju proto, že mi chutnají - tohle je vlastně většinou nechtěný vedlejší účinek :wink: [/quote]
Gowery
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 15. zář, 2004 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » pát 04. lis, 2011 0:37

Když už se to tu před nějakou dobou rozběhlo, budu co k čemu a nebudu zakládat nové vlákno (pochvalte mě :twisted: ), ale mám pár otázek.
Dřív jsem šel makat třeba až v 10-12hodin večer a potom šel spát, nechci vědět, jak jsem si do***al zdraví, nicméně pořád mám čas a chuť až tak kolem 8 večer. Ale dneska to bylo divné .... ruce se mi podlamovaly při klicích a fyzicky nešlo se zvednout (udělal jsem jich 12 a spadl jsem) .. ne že bych byl unavený, ale naprosto žádná enerie ve svalech .... asi hodinu předtím jsem sežral nějaké pečivo, tyčinku Corny (nejlepší na energii co znám), vypil dost vody a před tréninkem kávu. Vím že kofein stimuluje spíš CNS do té míry, že pomáhá nanejvýš vytrvalostním běžcům (anaerobní aktivity třeba hodinu a půl trvající), na silový trénink není vhodná ... ale přece jen mi vždycky pomůže ... grýntý mě moc nenakopne, navíc v zeleném a černém čaji není žádný thein, ale úplně stejný kofein (ba jakožto bývalý pyroman, bývalý vše-zkoušící drogový experimentátor a vášnivý mladý chemik si troufám tvrdit, že to není ani žádný jiný izomer, natož sloučenina) a je ho tam méně.
Je pravda že jsem toho dneska celkem nachodil, ale přece jenom ... strava stejná, podmínky stejné, nijak extrémně výrazný kalorický výdej jsem neměl ... tuž co robím špatně? A kromě toho B vitamína a pomalých cukříků mám futrovat co, aby mě to nakoplo? Nerad bych skončil někde u metamfetaminu :wink: :D ... B vitamíny mám tak akorát v šumácích, kterých piju tak 4-5 za den ...
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod siegfried » pát 04. lis, 2011 6:00

PyrotechniX: treba na tebe neco leze
bacha na sumaky, jednou jsem se jima predavkoval a celej opuchlej a opupinkovanej byl eskortovan k lekari :)
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marcelo » pát 04. lis, 2011 8:15

..pokial clovek je v prdeli aj po nasadeni vitaminov a mineralov , ak zvacsi prijem kalorii a stale sa citi vyzmykani,bolo by vhodne sa zamysliet nad vlastnym pitnym rezimom v podobe cistej filtrovanej vody plus bylinne cistiace caje,zamysliet sa nad ocistou obliciek(ledviny) a pecene(jatra) a s tym spojena ocista hrubeho creva..tieto 3 oblasti ma zahumusene drviva vacsina populacie..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Thunderon » pát 04. lis, 2011 11:57

Taky se mi někdy něco podobnýho stalo. Náhlá únava na tréninku. Prostě jel sem na tréninku zase na pokraj sil jako obvykle a cvičil jsem čestně na max. V polovině tréninku najdenou naprostá únava kdy sem měl sílu jenom na to si sednout. Na konec mi pomohla čokoláda. Ale to bylo pravděpodobně způsobené tím že sem byl pár dní po nemoci.
Radši být 100krát poražen než se jednou vzdát.
http://www.taekwondo.cz/
Thunderon
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 02. lis, 2011 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod cohen » pát 04. lis, 2011 12:25

pyro: prehanat s mineralmi a vitaminmi by sa nemalo, 4 - 5 sumakov denne je trosku moc, nie?

thunderon: cvicit par dni po chorobe naplno tak ako si bol zvyknuty pred nou je riadna blbost, ale prisiel si na to aj sam :)

ked ste unaveni, tak treba viac spat a znizit treningove davky - menej je castokrat viac ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod levakbob » pát 04. lis, 2011 12:27

Ono není ani na škodu dát si týden voraz od cvičení, takový celkový refresh / deload.
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Pec » pát 04. lis, 2011 13:24

marcelo píše:..pokial clovek je v prdeli aj po nasadeni vitaminov a mineralov , ak zvacsi prijem kalorii a stale sa citi vyzmykani,bolo by vhodne sa zamysliet nad vlastnym pitnym rezimom v podobe cistej filtrovanej vody plus bylinne cistiace caje,zamysliet sa nad ocistou obliciek(ledviny) a pecene(jatra) a s tym spojena ocista hrubeho creva..tieto 3 oblasti ma zahumusene drviva vacsina populacie..


Jestli to vyzkoušené jak na to, mohl by jsi dát recept? Díky.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod marcelo » pát 04. lis, 2011 21:09

Pec píše:
marcelo píše:..pokial clovek je v prdeli aj po nasadeni vitaminov a mineralov , ak zvacsi prijem kalorii a stale sa citi vyzmykani,bolo by vhodne sa zamysliet nad vlastnym pitnym rezimom v podobe cistej filtrovanej vody plus bylinne cistiace caje,zamysliet sa nad ocistou obliciek(ledviny) a pecene(jatra) a s tym spojena ocista hrubeho creva..tieto 3 oblasti ma zahumusene drviva vacsina populacie..


Jestli to vyzkoušené jak na to, mohl by jsi dát recept? Díky.


..recept dat nemozem,kedze sam so vo faze kedy som z 0,5 az 0,7 litra cistej vody denne skocil na prijem 3l denne..vynechal som absolutne kavu,pijem bylinne caje,vylucujem udeniny,biela muka,cukor atd...

..zatial pozorujem ale urcite vysledky zu samozrejme vidim ale hlavne citim na zaludku atd

..co mozem povedat ze to ma nieco do seba..niektore veci s ktorymi som mal problem co sa tyka travenia sa zlepsili a uvidim co bude dalej..

..co mozem dodat,ze obmedzenie bielej muky,cukry,sladkosti a mliecnych sraciek by prospelo kazdemu..nikomu z nas to neprida ani na vykonnosti,ani peknej postave,zuboch atd

..treba skusit :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod PyrotechniX » pát 04. lis, 2011 22:23

Právě na to jsem se chtěl zeptat ... vím, že spousta cvičících vedou svůj lifestyle ve stylu "zvenku huj, zevnitř fuj", kolikrát vidím namakané břuchy v posilce, týpek vyjde ven a dá si cigáro :wink: taky jsem to tak dělal, ale předtím jsem se osprchoval a kvalitně se najedl 8) (čímž se situace nijak nemění, ale aspoň to nebylo nalačno a vy máte teď co číst :D )

Slyšel jsem o patologovi, který podobného pořízka dostal na stůl. Frajer jako z časopisu pro ženy - vyrýsované všechny svaly, hezoun, vysoký, ale v 30ti umřel (nevím na co, ale dneska je možné že i tomhle věku třeba na infarkt :( )

Takže co se týče vnitřku těla, vím že to většina lidí dost opomíjí, ale jak přesně o něj chceš pečovat? Když vezmu v potaz to, co jsi (Marcelo) řekl - vykašlat se na uzeniny, bílou mouku a cukr ... dobře, uzeniny by se daly pochopit a i zvládnout, ale mouka a cukr? Asi to špatně chápu, kdyžtak mě oprav, alé ... nejsou z mouky i těstoviny? A mléčné srajdy o čem mluvíš, považuju za jeden z nejdůležitějších zdrojů vápníku (ale nerozjíždějme tu prosím diskuzi o mlíku, to se tu řešilo mockrát) a po tréninku se jima láduju ve velkém stylu. A cukry jsou dneska všude ... Takže co bych měl jíst? Dušené brambory a jako přílohu rýži a zapíjet to bylinným čajem :twisted: ? Ňam ňam :wink:
Ne, samozřejmě nechci být nevděčný, vypadáš že víš o čem mluvíš, nicméně řekni mi teda, co jsou podle Tebe potraviny, které ÚPLNĚ vynechat, které omezit, a které jsou O.K. Alespoň pár příkladů, prosím prosím :)

P.S.: Teď si jdu zamakat a pak si po dlouhé době střelím sójové maso, zeleninu a rýži. Je to o.k. ?
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » pát 04. lis, 2011 23:07

Pyrotexnix- no jem relativne normalka,az tak mi nedrbe..jem aj zemiaky ale viacej ryzu,plus celozrnna ryza..losos,biele masko,obcas cervene,vela zeleniny a ovocia.. nezeriem vyj.bane rohliky a chleba z bielej muky a podobne kvazi celozrne odrby farbene karamelom,nesladim cukrom ale medom,nepijem shitove -cocacoly a obdobne sracky ladovane s kyslinou fosforecnou,nepijem vobec mlieko,z mliecnakov konzumujem len jogurty so zamiesanym lanovym semiackom,obcas cottage syr-vapnik mi nechyba,beriem si ho kvanta z fazule a maku atd,nefajcim, obcasne sa zrubem pod obraz bozi :twisted:

..asi tak zatial z mojej strany :wink:

P.S. plus pouzivam urcite bylinne preparaty na detox..na trhu ich je po milu prdel..plus tie caje na ladviny..zatial toto..
Naposledy upravil marcelo dne pát 04. lis, 2011 23:18, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod siegfried » pát 04. lis, 2011 23:17

Pyrotechnix: "Dušené brambory a jako přílohu rýži" to jsou mimochodem dve potraviny velmi bohaty na sacharidy (rejze brutalne, mrkni do tabulek).
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » sob 05. lis, 2011 11:41

Kafe, funguje v radu nekolika malo minut, pokud uz nemas z dlouhodobeho uzivani vytvorenou rezistenci (coz nejspis mas). Na LDN-kach se pred spanim starym lidem, kteri nemohou usnout, picha kofein. Na par minut (max20-25) je nakopne a pak prijde faze utlumu a oni usnou.

Aniz bych se chtel bavit o chemii na povzbuzeni organismu. S kavou je to spise takova lidova povidacka. Treba takovej efedrin ucinkuje 40-60min a kafe rozhodne neni silnejsi stimulant nez efo...

Konecne v mnoha sportech, kde se doping moc neresi se uzivaji tablety, kde je namichanej efedrin s kofeinem.

Cili pokud si myslis, ze frcis na kave, tak jedes na placebo efektu :wink:

Co se tyka unavy a regenerace, je nejdulezitejsi vydatnej spanek a kvalitni odpocinek. Uzivanim vsech sracek na povzbuzeni organismu se deficit spanku/odpocinku jen prohlubuje a vsechno se tim tedy jen zhorsuje ... sice se to oddali, ale o to mohutnejsi potize se pak dostavuji!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Pec » sob 05. lis, 2011 12:40

marcelo píše:..recept dat nemozem,kedze sam so vo faze kedy som z 0,5 az 0,7 litra cistej vody denne skocil na prijem 3l denne..vynechal som absolutne kavu,pijem bylinne caje,vylucujem udeniny,biela muka,cukor atd...

..zatial pozorujem ale urcite vysledky zu samozrejme vidim ale hlavne citim na zaludku atd

..co mozem povedat ze to ma nieco do seba..niektore veci s ktorymi som mal problem co sa tyka travenia sa zlepsili a uvidim co bude dalej..

..co mozem dodat,ze obmedzenie bielej muky,cukry,sladkosti a mliecnych sraciek by prospelo kazdemu..nikomu z nas to neprida ani na vykonnosti,ani peknej postave,zuboch atd

..treba skusit :wink:


Takže spíš jídelníček než čistící kůra...
Mám to tak napůl. Mléko jsem vyřadil, sýry jím (balkánský, eidam, cottage, lučina; plísňové a tavené ne), cukrem nesladím, jinak myslím míň než norma (rozinky jsou dobré, když jsou mlsy).
Chleba se ale asi jen tak nevzdám, i když ho pravidelně prokládám celozrným žiným...
V práci min. litry zeleného čaje, nebo teď třeba lapacho...
Přemýšlímnad ječnými kroupami, gladiátoři prý na ječmenu ujížděli ;-)

Píšeš o bylinných doplňcích na pročištění,máš zkušenost s nějakým konkrétním?
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod marcelo » sob 05. lis, 2011 13:01

Pec píše:
marcelo píše:..recept dat nemozem,kedze sam so vo faze kedy som z 0,5 az 0,7 litra cistej vody denne skocil na prijem 3l denne..vynechal som absolutne kavu,pijem bylinne caje,vylucujem udeniny,biela muka,cukor atd...

..zatial pozorujem ale urcite vysledky zu samozrejme vidim ale hlavne citim na zaludku atd

..co mozem povedat ze to ma nieco do seba..niektore veci s ktorymi som mal problem co sa tyka travenia sa zlepsili a uvidim co bude dalej..

..co mozem dodat,ze obmedzenie bielej muky,cukry,sladkosti a mliecnych sraciek by prospelo kazdemu..nikomu z nas to neprida ani na vykonnosti,ani peknej postave,zuboch atd

..treba skusit :wink:


Takže spíš jídelníček než čistící kůra...
Mám to tak napůl. Mléko jsem vyřadil, sýry jím (balkánský, eidam, cottage, lučina; plísňové a tavené ne), cukrem nesladím, jinak myslím míň než norma (rozinky jsou dobré, když jsou mlsy).
Chleba se ale asi jen tak nevzdám, i když ho pravidelně prokládám celozrným žiným...
V práci min. litry zeleného čaje, nebo teď třeba lapacho...
Přemýšlímnad ječnými kroupami, gladiátoři prý na ječmenu ujížděli ;-)

Píšeš o bylinných doplňcích na pročištění,máš zkušenost s nějakým konkrétním?



..drvene semena v olivovom oleji Ostropestreca marianskeho na regeneraciu a detox pecene, tekuty Zeolit je total detox a chelator jak svina, plus pouzivam na pecen a oblicky taky maceratovy mix bylin od jednej slovenskej firmy.. nic viac
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod PyrotechniX » sob 05. lis, 2011 23:10

luen: To všechno vím, ale mě je 17 a kávu piju něco přes rok. Je pravda, že ze začátku jsem se do školy vybavoval smrťákem z 5-6 lžiček rozpustného (ach moje srdíčko) a k tomu pěkně cígo ... nicméně tolerance na kofein je sice jasná, ale úplnou resitenci tělo získává až za 4 roky .... takže minimálně ještě ty dva tři bude účinkovat :-) A konečně, i kdyby to placebo efekt byl, nemyslíš že to je jedno? Svůj účel to splní :-). Jinak samozřejmě na enpsyru (biotox) je popsána přírodních stimulantů spousta, ale nerad bych zkoušel něco, s čím nemají bojovníci (dobré) zkušenosti ...

marcelo: díky za rady, ale nezlob se, já jsem nezažil československo a tak na rozdíl od vás starších slovensky neumím ... myslíš že bys některé ty názvy a slova mohl psát v češtině? Vím, je to ode mě docela trapné, ale nerad bych aby třeba došlo k nějakému nedorozumění a já si nějaké slovo blbě vyložil. Takže pokud budeš alespoň v rámci mezí umět psát hlavně ty slova, které s češtinou nejsou podobné v češtině, budu Ti moc vděčný :wink:
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Pec » pon 07. lis, 2011 11:45

Přiznám se, že všechno jsem taky nepobral...
..drvene semena - drcená semena
Ostropestreca marianskeho - ostropestřec mariánkský
pečeň - játra
obličky - ledviny
Ale tohle nedávám:
Zeolit je total detox a chelator - šutr zeolit ??
chelator = ??
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod cohen » pon 07. lis, 2011 12:54

hosi, ale tak gugl zname sichni, nahodime chelator a vyhodi nam
http://lekarske.slovniky.cz/pojem/chela ... ni-cinidlo
a zeolit bude asi totok
http://www.centrumzdravehozivota.sk/cla ... isicrocia/
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod luen » pon 07. lis, 2011 13:05

cohen píše:hosi, ale tak gugl zname sichni, nahodime chelator a vyhodi nam
http://lekarske.slovniky.cz/pojem/chela ... ni-cinidlo
a zeolit bude asi totok
http://www.centrumzdravehozivota.sk/cla ... isicrocia/


jeen tak do nich, je to jen o lenosti :wink: ta mladsi generace u nas ma se slovenstinou celkem problem :idea:

jinak co se tyka detoxu, tak rozhodne kura lymfatickeho systemu stoji nad ocistovanim krve a pod... lidi se vetsinou spokoji s tim, ze pijou preslickovou nat na cisteni krve, ale pokud nefunguje spravne lymfatickej system, tak krev "cista" dlouho nebude ...

mimochodem nezapominejme, ze samotne budovani fyzicke kondice napomaha detoxikaci tela. poceni je jeden ze zpusobu, jak se telo zbavuje i toxickych latek, takze makat je treba, cajicek je jen doplnek :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků