Box. hruška VS. Punchball

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Box. hruška VS. Punchball

Příspěvekod Gingamundo » ned 06. lis, 2011 11:59

Zdravím,

vím, že jste tady zkušení boxeři, tak mi v tom můžete poradit, začínám s boxem a nevím co si koupit jestli je lepší box. hruška nebo punchball. Máte někdo zkušenosti s punchballem nebo box. hruškou? :?:
Gingamundo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 18. zář, 2011 23:00

 

Příspěvekod Gingamundo » pon 07. lis, 2011 15:33

:?: :?: :?:
Gingamundo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 18. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 07. lis, 2011 16:54

pokud to chces pouzivat jako box na aparat tak hruska, punchball je spis takovy udelatko na hodne omezenej zpusob vyuziti...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Gingamundo » stř 09. lis, 2011 11:57

Dalt píše:pokud to chces pouzivat jako box na aparat tak hruska, punchball je spis takovy udelatko na hodne omezenej zpusob vyuziti...


Co tím myslíš Dalte, tím chceš říct, že lepší je box. hruška? než punchball... Já si myslím, že punchball má zpětnou vazbu, trénuje perfektně periferní vidění mojí sebereflexi, dle mého názoru je lepší punchball na sebereflexi než box. hruška, která má omezený způsob využití, protože se ke mě nevrací jako punchball. :)
Gingamundo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 18. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Dalt » stř 09. lis, 2011 17:17

Na punchballu trenujes prednostne presnost uderu - tj kdyz do nej blbe bouchnes, tak se ti nevrati rovne a ty ho pak netrefis, nebo s nim taky muzes trenovat ty uhyby (jakoze se vraci proti tobe jaks psal), ale pokud chces boxovat (kombinace, vzdalenost rychly serie) tak je lepsi hruska - nelita ti jak splasena (na punchball hak nebo zvedak fakt neudelas) kazdopadne se muzu plist (ja jsem nikdy moc punchball nepouzival - jen parkrat, to kamos (extraliga) na nem trenuje - ale jen to co jsem psal vys) Pokud ses navic zacatecnik tak uz vubec punchball neber - zato hrusku vrele doporucuju (nacvicis na ni skvele vzdalenost...)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: Box. hruška VS. Punchball

Příspěvekod TongPo » stř 09. lis, 2011 19:48

Gingamundo píše:Zdravím,

vím, že jste tady zkušení boxeři, tak mi v tom můžete poradit, začínám s boxem a nevím co si koupit jestli je lepší box. hruška nebo punchball. Máte někdo zkušenosti s punchballem nebo box. hruškou? :?:

A jak s tím boxem začínáš?

a) sám doma

b) v boxérským klubu / oddíle

Pokud platí "a", tak se vykašli na nějakej punchball nebo hrušku a přejdi na variantu "b". Začátečník dle mýho skromnýho názoru potřebuje hlavně trenéra a pro box standardnější aparáty, jako jsou lapy a box. pytle :idea: Doma se naučíš úplný hov*o, i kdybys měl pozlacenej punchball s hruškou dohromady. Jinak já už pár boxéren prošel a tyhle věci jsem zatím v praxi nikde používat neviděl. Ale třeba to v některých klubech fakt úspěšně používaj, například u klasickýho amatérskýho boxu, ohledně kterýho jsem zažil pouze jeden oddíl a moc se tam nezdržel, páč skoro nikdo se mnou nechtěl spárovat, protože jsem prej boxoval moc netechnicky (rozumněj moc tvrdě). No jo no, když já si myslím, že k boxu patří snaha toho druhýho knocknout a né se jen lehce opleskávat a sbírat bodíčky... :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Dalt » čtv 10. lis, 2011 0:09

TongPo: je pravdou ze kdyz je clovek velikej a opravdu silnej tak ve vetsine box klubu si to dava na pohodu (zvlast kdyz uz neco treba delal) - nicmene tenhle nazor na box je dle me spatnej uz jen proto, ze jsi (asi) neboxoval s top boxerama (amaterskyma) co svihaj ligu - tam uz je ve svy vahovce jen silou a tvrdyma granatama neprebijes (to leda tak na oblasti nebo mozna i v 1. lize), to uz chce i onu techniku...ale myslim ze tohle vis sam :?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod luen » čtv 10. lis, 2011 14:11

Hlavne bych se vykaslal na reagovani dalsiho ladinkova nicku :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Gingamundo » čtv 10. lis, 2011 16:14

Hele, luline nebo jak ti říkaj, tím potvrzuješ, že jsi opravdu padlej na kebulu :wink:
Gingamundo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned 18. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Pec » čtv 10. lis, 2011 17:07

Gingamundo píše:Hele, luline nebo jak ti říkaj, tím potvrzuješ, že jsi opravdu padlej na kebulu :wink:


DNFTT
---------------------------------------------------------------------------
Do not feed the trolls.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

 


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků