SHORINJI KEMPO TEPLICE

přátelské sparringy, praktická výměna zkušeností, testování dovedností, setkání, výzvy etc.

Myslíte si, že je to mistr Shorinji Kempo?

Ano
0
Žádná hlasování
Ne
1
10%
V ČR je možné všechno
9
90%
 
Celkem hlasů : 10

SHORINJI KEMPO TEPLICE

Příspěvekod kumori » sob 12. lis, 2011 21:23

http://cs-cz.facebook.com/pages/Kempo-K ... 1811285853

jsem zase sedl na chvilku k netu 8) nechci být "rejpal", ale docela by mně zajímalo, o co ( koho ) jde.Vtipálkům, co mně budou posílat do Teplic vzkazji:"chodzte do dupy :lol: "
Ale vážně, ten článek o Shorinji Kempo bych si rád přečetl celý...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

Příspěvekod KAMINARI » pon 14. lis, 2011 9:20

To je snad nějaká legrace. Nejvíc mně dostalo to video s kumite. Ten článek bych si taky rád přečetl celej. Že by na české BUDO scéně NOVEJ OLDA KROUPA? 8O
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Příspěvekod KAMINARI » pon 14. lis, 2011 10:41

Mám 7 letého syna, který chodí 1 1/2 roku na judo. Díval se na ty jejich techniky na podlaze a pak povídá: Tatínku, to dělají nějak divně. Za tyhle chyby nás pan trenér nechává klikovat. Kolik kliků si asi zaslouží ten jejich Kempo Velmistr.. Je zajimavé že každej kdo má v prd... díru se hned rozhodne založit svůj "originální styl" a dělá ze sebe když né velmistra, tak aspoň mistra. Je to hanba.
KAMINARI
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 348
Registrován: pon 10. pro, 2007 0:00

Re: SHORINJI KEMPO TEPLICE

Příspěvekod Josman » stř 16. lis, 2011 19:34

kumori píše:http://cs-cz.facebook.com/pages/Kempo-Karate-Ryu-sm%C3%AD%C5%A1en%C3%A1-bojov%C3%A1-um%C4%9Bn%C3%AD/121281811285853

jsem zase sedl na chvilku k netu 8) nechci být "rejpal", ale docela by mně zajímalo, o co ( koho ) jde.Vtipálkům, co mně budou posílat do Teplic vzkazji:"chodzte do dupy :lol: "
Ale vážně, ten článek o Shorinji Kempo bych si rád přečetl celý...

To má být jako nějaká Silvestrovská estráda, nebo co? Video-úkazky sebeobranných technik jsou teda fakt otřesné :evil: No offence, ale to nemůže myslet vážně, borec ho chytá oběma rukama za límec a on radí se "bránit" těmi nejnemožnějšími a co možná nejkomplikovanějšími pákami, jejichž provedení zvládne průměrný borec z Aikida/Juda/JJ po půl-roce tréninku daleko lépe ... . Nám vždycky trenér říkal, že pokud si někdo zacpe obě ruce nesmyslem (tím že Vás např. chytne za límec, za krk) je nejjednoduší mu jednou ze čtyř volných končetin pořádně nabombit :D, ale každý to může samotřejmě řešit jinak ... :wink:
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Re: SHORINJI KEMPO TEPLICE

Příspěvekod defendu » stř 16. lis, 2011 22:42

Josman píše:To má být jako nějaká Silvestrovská estráda, nebo co? Video-úkazky sebeobranných technik jsou teda fakt otřesné :evil: No offence, ale to nemůže myslet vážně, borec ho chytá oběma rukama za límec a on radí se "bránit" těmi nejnemožnějšími a co možná nejkomplikovanějšími pákami, jejichž provedení zvládne průměrný borec z Aikida/Juda/JJ po půl-roce tréninku daleko lépe ... . Nám vždycky trenér říkal, že pokud si někdo zacpe obě ruce nesmyslem (tím že Vás např. chytne za límec, za krk) je nejjednoduší mu jednou ze čtyř volných končetin pořádně nabombit :D, ale každý to může samotřejmě řešit jinak ... :wink:


K videím se nehodlám vyjadřovat...je to smutné kino...
Já kdybych si "zacpal obě ruce nesmyslem" jak píšeš, tak bych ti z téhle pozice dal hlavu a pak bych tě pro jistotu, ještě pořádně nabral kolenem až by jsi vyplivl drahé kameny...

Teď vážně...chycení za límec nebo krk neni rozhodně nesmysl..., když víš proč to děláš...
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Dalt » stř 16. lis, 2011 23:12

jak si tam honi ego na tech 16letych klucich :lol: :lol:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Re: SHORINJI KEMPO TEPLICE

Příspěvekod marcelo » čtv 17. lis, 2011 10:13

defendu píše:
Josman píše:To má být jako nějaká Silvestrovská estráda, nebo co? Video-úkazky sebeobranných technik jsou teda fakt otřesné :evil: No offence, ale to nemůže myslet vážně, borec ho chytá oběma rukama za límec a on radí se "bránit" těmi nejnemožnějšími a co možná nejkomplikovanějšími pákami, jejichž provedení zvládne průměrný borec z Aikida/Juda/JJ po půl-roce tréninku daleko lépe ... . Nám vždycky trenér říkal, že pokud si někdo zacpe obě ruce nesmyslem (tím že Vás např. chytne za límec, za krk) je nejjednoduší mu jednou ze čtyř volných končetin pořádně nabombit :D, ale každý to může samotřejmě řešit jinak ... :wink:


K videím se nehodlám vyjadřovat...je to smutné kino...
Já kdybych si "zacpal obě ruce nesmyslem" jak píšeš, tak bych ti z téhle pozice dal hlavu a pak bych tě pro jistotu, ještě pořádně nabral kolenem až by jsi vyplivl drahé kameny...

Teď vážně...chycení za límec nebo krk neni rozhodně nesmysl..., když víš proč to děláš...



..suhlasim Emile,tato kombinacia z klincoveho drzania za fliger-hlava-koleno do podbruska je moja oblubena...skoda ze vacsina ludi si mysli ze tieto drzania za satstvo su spojene bez uderov a preto na to vymyslaju vsakovake dristy ala aikido...kazdy uchop za rukav, limec je spojeny s uderovkou u skuseneho bijca...iba Idiot chyti uchop za satstvo supera alebo svoju obet a nepokracuje v uderovej akcii :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » čtv 17. lis, 2011 10:22

čekal jsem ( čekám ), že se tu pana weherwolf (jeho nick ) nějak vyjádří aspoň k tomu, kde, jak, u koho studoval Shorinji Kempo nebo Kempo či Kempo Karate ( mám pocit, že to jsou vzájemně špetku odlišné disciplíny ).Jinak souhlas se vším co zde bylo napsáno.Ukázal jsem vše co se dá nalézt na webu ve vztahu k panu "mistrovi" kamarádovi ( 3.Dan Shotokan a 2.Dan Judo ) a ten to okomentoval stylem "sportovní šotokan 80-tých let s omáčkou špatně dabovaných výukových kazet" .Jistě každý má na věc jiný názor, mně jen trklo užití názvu Shorinji Kempo a Kempo Karate.

Je vidět, že žaludky a ego některých zvládnou vše.Jen by neměli zneužívat názvů stylů, když veřejně prezentují něco, co přímo se Shorinji Kempo zcela určitě nemá nic společného a to nejsem expert na SK.Když jsem to našel na youtube, říkal jsem si, skvělé, tak se nám to tu v CZ rozrůstá, nadšení vystřídalo zděšení...

Když "musadisti z práglu" používali pro svoje trylky název HWARANGDO, asi je někdo klepl přes prstíky a pro své marketingové reje zvolili pravý název své pseudokorejské slátaniny, nechutně ochucené a stylově zabalené předhodili "odborníkům" v AČR, kteří omámení historkami o výcviku musado u bundespolizei, bundesgrenzschutz a hlavně bundeswehr zařadili tento soubor cviků do osnovy výcviku v AČR.Výsledek?jak jsem již dříve uvedl, realita je taková, že ( co mám kontakty )si ve většině případů instruktoři cvičí pod názvem Musado MCS v hodinách STP to, čemu se věnují ve svém volném čase.Předepsané techniky procvičují vždy jen, když mají jít na prodloužení licence.

Takže jaká je zde spojitost?Jednoduchá - "někdo" si něco vymyslel, začal věřit, že je to dobré nejen pro něj, ale i nejlepší pro všechny ostatní, kteří:
- jej budou velebit a uctívat jako svého "guru boje"
- veškeré info, které jim předá, budou šířit jako to jedinné možné bojové umění, vždyť jejich guru je tak sympatický a tolik toho zažil
- a HLAVNĚ, budou mu za to PLATIT 8)

No jo, to jsme na našem malém dvorku, stačí trochu zagůglit a u našich západních sousedů najdeme tolik německých Kroupů a Konečných, kterými se zde někteří tak intenzivně inspirují.

Tak jsem se zde vyslintal, vyčerpal, vyblekotal a jdu se psem ven, pochválen buď inverze, smog, poletavý prach v ocelovém srdci republiky.Snad to oba přežijeme...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: SHORINJI KEMPO TEPLICE

Příspěvekod Josman » pát 18. lis, 2011 19:35

defendu píše:
Josman píše:To má být jako nějaká Silvestrovská estráda, nebo co? Video-úkazky sebeobranných technik jsou teda fakt otřesné :evil: No offence, ale to nemůže myslet vážně, borec ho chytá oběma rukama za límec a on radí se "bránit" těmi nejnemožnějšími a co možná nejkomplikovanějšími pákami, jejichž provedení zvládne průměrný borec z Aikida/Juda/JJ po půl-roce tréninku daleko lépe ... . Nám vždycky trenér říkal, že pokud si někdo zacpe obě ruce nesmyslem (tím že Vás např. chytne za límec, za krk) je nejjednoduší mu jednou ze čtyř volných končetin pořádně nabombit :D, ale každý to může samotřejmě řešit jinak ... :wink:


K videím se nehodlám vyjadřovat...je to smutné kino...
Já kdybych si "zacpal obě ruce nesmyslem" jak píšeš, tak bych ti z téhle pozice dal hlavu a pak bych tě pro jistotu, ještě pořádně nabral kolenem až by jsi vyplivl drahé kameny...

Teď vážně...chycení za límec nebo krk neni rozhodně nesmysl..., když víš proč to děláš...

Tak jasně, jestli se bavíme o efektivním úchopu a boji v klinči, tak si rozumíme to není nesmysl :wink: . Za nesmysl v tomto duchu považuji staticky někoho chytit za límec, nebo za krk a čekat, co se stane :D
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod levakbob » pát 18. lis, 2011 19:51

Když ukazuješ techniku, postupuješ v krocích. Nic víc na tom videu není. Podobné páky jedeme i v PTK a stejně sekvenčně při jejich nácviku. Nácvik v rychlosti už je jiný, tam k chycení ani nedojde, to ale na tom videu není, video je o nácviku...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

 

Příspěvekod Josman » pát 18. lis, 2011 22:08

levakbob píše:Když ukazuješ techniku, postupuješ v krocích. Nic víc na tom videu není. Podobné páky jedeme i v PTK a stejně sekvenčně při jejich nácviku. Nácvik v rychlosti už je jiný, tam k chycení ani nedojde, to ale na tom videu není, video je o nácviku...

To víš že jo :D, až na to, že ten borec jede tak nějak "sekvenčně" i sparring ... jestli se to tak dá nazvat teda.
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín


Zpět na přátelé a nepřátelé

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků