Posílení imunity

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Příspěvekod Dalt » úte 22. lis, 2011 15:03

Pec: jo tomu u nas rikaj krušpánkovej čaj - voda+slivovice+med - peknej hnus :D

DaveStone: pravda je, ze temer jakykoliv ockovani ti rozes... imunitu (se mnou treba docela zamavalo ockovani na zlout. B - zdravotnik :) ), ale nenechat se ockovat zrovna na tetanus je absolutni! nerozum... :?
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

 

Příspěvekod zipule » úte 22. lis, 2011 18:13

Dík za rady a zkušenosti chlapi, musel jsem si na to vzít sešit, abych to všecko nezapomněl. Zajímavý, že většina jsou to vážně známý věci, na který jsem spíš tak nějak zapomněl, než že bych je neznal...Začal jsem hned experimentovat, syrovej samotnej zázvor je teda ještě větší žrádlo než stroužek česneku, už jsem ho jednou zkoušel, ale byl takovej poschlej a nic moc, teď mám dobrej a ten stojí za to :)

Shodou okolností mě už taky asi 3/4 roku doktorka nahání na tetanovku a já přemýšlím, jestli tam jít, nebo ne. Jsem po zkušenostech už k doktorům skeptickej a spíš než jejich metody mi už kolikrát pomohly metody, o kterých tvrděj, že jsou blbost a nefungujou.

Byl jsem asi dvakrát na očkování proti chřipce, jednou ok a podruhé jsem šel tak nějak z donucení a jen mi to píchla, tak jsem se málem složil...nevim čím to, odběr krve mi třeba nevadí, tak se do takových věcí moc nehrnu pokud vážně nemusím...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod levakbob » úte 22. lis, 2011 21:18

Tak zrovna u tetanovky bych neváhal, naopak u chřipky bych se na to vykašlal...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Toman » úte 22. lis, 2011 21:52

Jian píše:DrGlock: a pohybujes se i nekde, kde se topi drevem? :wink: Ja tu zkusenost mam a nejak rozumne regulovat se to proste neda (hlavne kdyz jde o vetsi dum).


Jde to výborně. Já topím dřevem cca 200 m2.Natápím 2500 l akumulační nádrž a ekvitermní regulace od komexthermu si pak automaticky z nádrže bere tolik co potřebuje.... ale máš pravdu kotle na dřevo mají obecně špatnou regulaci, mně jede furt na plný pecky, ale do nádrže.a pak ho vypnu :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod fakt » stř 23. lis, 2011 9:23

Toman píše:
Jian píše:DrGlock: a pohybujes se i nekde, kde se topi drevem? :wink: Ja tu zkusenost mam a nejak rozumne regulovat se to proste neda (hlavne kdyz jde o vetsi dum).


Jde to výborně. Já topím dřevem cca 200 m2.Natápím 2500 l akumulační nádrž a ekvitermní regulace od komexthermu si pak automaticky z nádrže bere tolik co potřebuje.... ale máš pravdu kotle na dřevo mají obecně špatnou regulaci, mně jede furt na plný pecky, ale do nádrže.a pak ho vypnu :wink:

Zajímavý!
Mě se podělal atmosférickej Therm. Děti měli doma toho otužování dost, tak jsem zainvestoval do kondenzačního Vaillantu. Když je doma 12 stupňů (a děti rum nepijou), musíš imunitu podpořit nějakou technologií.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Gino » stř 23. lis, 2011 10:55

Já mám tedy doma 21, protože jsem v paneláku kde mám 2 stěny obýváku z druhé strany ofukované větrem a špatná okna (topení na plný pecky). Po přečtení vašich příspěvků už se tak zle necítím, protože mít doma kolem 18st, tak už by ke mě žádná slečna asi nepřišla. Co je moc, to je příliš :)

PS: v ložnici to možná mám, protože tam netopím vůbec.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Pec » stř 23. lis, 2011 12:15

Dalt píše:Pec: jo tomu u nas rikaj krušpánkovej čaj - voda+slivovice+med - peknej hnus :D


Krušpánkovej čaj! :idea: :D :D

Gino: Před lety jsem jako jeden z prvních v baráku vyměnil okna (v první fáza jen jednoduchá bez balkónové stěny ), na spotřebě tepla se to těžce projevilo.
Teď po zateplení máme i teď radiátory zavřený a "topíme" jen stupačkama. Teplota nejde v kuchyni pod 22 st. Rohový byt, z delší strany chodba, jen na poslední straně sousedi.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod will » stř 23. lis, 2011 17:03

Tak to já topím krbovými kamny do výměníku, kdy v místnostech, kam teplo z kamen dosáhne mám 25-27 st., tzv. trenková teplota :D a už bych za nic jinýho neměnil, ale je pravda, že někteří topí na 18 st., zrovna jeden můj kolega mi vyprávěl jak takhle topí, a že když mu sepne kotel a zvedne se teplota na 21 st., tak musí otvírat okna a větrat 8O :lol: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Michnov » čtv 24. lis, 2011 8:37

will: nemůžeš napsat m3 a kw kamen a kw do výměníku? dík
Michnov
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00

Příspěvekod will » čtv 24. lis, 2011 9:39

Michnov píše:will: nemůžeš napsat m3 a kw kamen a kw do výměníku? dík


Kamna mají nominální výkon do vzduchu 5 kw a 7 kw do vody, jsou v místnosti, která má 140 m3, kdy tato navazuje na chodbu se schodištěm, která má 43 m3, zde nejsou dveře takže teplo utíká do chodby a nahoru po schodišti do části podkroví. Zbytek jedu buď na radiátory nebo podlahovku, jak mám náladu. Z minulé zimy mám zkušenost, že jsem kamny utáhl 120 m2 podlahovku a ještě 4 radiátory, to jsem neměl zatepleno, teď po zateplení podlahovku ani nepouštím, protože i v místnostech, kde mám radiátory mám na jeden zátop cca 24 st., kdy při týhle teplotě už je teplo i u nohou. Plyn vůbec nepouštím a to ani, když jsem neměl zatepleno a v baráku pořád 27 st. :D . Dřevo mám zatím možnost vytahat z lesa prakticky zadarmo, kdy tahám růčos v rámci tréninku bu, v kulatině, žádný štípání pěkně kuláček do pracek a jedéém, štípu jen ty těžký cca nad 50 kg, to jsou potom bicáky kam se hrabe posilovna :D. Všem topičům zdar, nás ČEZ nedostane :D.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 24. lis, 2011 11:48

Jo jo dříví na zimu je nejlepší workout. Odkud si že máš takový přístup k dříví?
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod will » pát 25. lis, 2011 23:53

Toman píše:Jo jo dříví na zimu je nejlepší workout. Odkud si že máš takový přístup k dříví?


Pocházím z vesnice a z Práglu hódně daleko, ale ze dřevem je to už tady taky špatný, zatím ještě mám nějaký kontkty, ale do budoucna dřevo nebude resp. bude, ale za těžký love, tak jsem si nějaký dubový klády nerozštípal, abych si měl až dřevo nebude s čím hrát, přenášení těch klád má pro svaly velice pozitivní vliv :D .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod fakt » sob 26. lis, 2011 13:24

will píše:
Toman píše:Jo jo dříví na zimu je nejlepší workout. Odkud si že máš takový přístup k dříví?


Pocházím z vesnice a z Práglu hódně daleko, ale ze dřevem je to už tady taky špatný, zatím ještě mám nějaký kontkty, ale do budoucna dřevo nebude resp. bude, ale za těžký love, tak jsem si nějaký dubový klády nerozštípal, abych si měl až dřevo nebude s čím hrát, přenášení těch klád má pro svaly velice pozitivní vliv :D .

Kolega z práce nevěděl co s pozemkem. A protože taky topí, vysázel tam topoly. Až dřevo nebude, bude se smát.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Toman » ned 27. lis, 2011 12:48

.... pokud mu to nerozkradou.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod DaveStone » pon 05. pro, 2011 14:24

Mám ještě dotaz k otužování. Jelikož jsem dřív taky býval často nemocný a to takovým způsobem, že se mi nemoc často vracela, začal jsem uvažovat o otužování.

Zajímalo by mě:
- jak se správně otužovat? Prosím hoďte třeba link na nějakou knihu nebo přímo link na nějaký návod s tímto tématem.

- pomůže otužování taky v prevenci respiračních nemocí (kdy člověk chytí bacila od kolegy v práci, který přechází nemoc...) nebo se jím dosáhne jenom posunutí prahu zimy? (jako pokud bych mohl v zimě nosit o svetr míň, aby mi bylo stejné teplo jak předtím, ale když na mě někdo zakašle a já omarodím, pak to nemá pro mě cenu - lapidárně řečeno).

- pomůže otužování taky při nemocech zad z prochlazení? Dvakrát mě děsně bolela záda a až později jsem zjistil, že to bylo právě z prochlazení. Přitom ale pocitově mi zase tak velká zima nebyla. Dala se vydržet.

- nedojde otužováním k tomu, že mi pak zase v létě bude nesnesitelné horko? Nerad bych dospěl do stavu, že v zimě budu moct chodit bez bundy a v létě nebudu moct venku sportovat, protože bych vypustil duši. Už teď se v létě potím jak futra od chlíva.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Jian » pon 05. pro, 2011 20:17

DaveStone: k te prevenci respirarnich onemocneni... treba v pripade chripky je to tak, ze do otuzeneho tela se viru hure pronika (kdyz se zrovna nachazis v chladnem prostredi), cili obecne se da rict, ze riziko se snizuje - jinak ale vrele doporucuji neplest si "nachlazeni" a "chripku".
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pon 05. pro, 2011 21:34

DaveStone píše:Mám ještě dotaz k otužování. Jelikož jsem dřív taky býval často nemocný a to takovým způsobem, že se mi nemoc často vracela, začal jsem uvažovat o otužování.

Zajímalo by mě:
- jak se správně otužovat? Prosím hoďte třeba link na nějakou knihu nebo přímo link na nějaký návod s tímto tématem.

- pomůže otužování taky v prevenci respiračních nemocí (kdy člověk chytí bacila od kolegy v práci, který přechází nemoc...) nebo se jím dosáhne jenom posunutí prahu zimy? (jako pokud bych mohl v zimě nosit o svetr míň, aby mi bylo stejné teplo jak předtím, ale když na mě někdo zakašle a já omarodím, pak to nemá pro mě cenu - lapidárně řečeno).

- pomůže otužování taky při nemocech zad z prochlazení? Dvakrát mě děsně bolela záda a až později jsem zjistil, že to bylo právě z prochlazení. Přitom ale pocitově mi zase tak velká zima nebyla. Dala se vydržet.

- nedojde otužováním k tomu, že mi pak zase v létě bude nesnesitelné horko? Nerad bych dospěl do stavu, že v zimě budu moct chodit bez bundy a v létě nebudu moct venku sportovat, protože bych vypustil duši. Už teď se v létě potím jak futra od chlíva.


Otuzovani ma mnoho pozitivnich ucinku na cloveka, kuprikladu:

otuzovani proti zime, horku, vlhku (v obou predchozich pripadech), proti unave ...
Celkove tim posilis svuj organismus (imunitni system), tvoje telo se nauci lepe pracovat v extremnich podminkach. Vyrazne vychychylky od "standardniho/normalniho" stavu, nebudou tolik zatezovat tvuj organismus a budes tedy odolnejsi vuci vnejsim vlivum.

Zacni vzdy od koncu koncetin (ruce a nohy). Napr. od zapesti ke koneckum prstu a od kotniku az ke koneckum prstu. Zkus si teplotu stejne jako studenou - vzdy oba smery v ramci jedne otuzovaci kury. Teplou vodu, ktera nepali/nestipe a treba snih a nebo zase studenou vodu, ktera nestudi/nestipe a pak stridej treba po 10sec., po 12-ti opakovani ...

Da se to ruzne cyklovat (interval, pocet opakovani, teploty, cast tela...). Postupne prejit na cele konecetiny, trup a na konec celej ponor i s hlavou.
Vetsinou vsichni odmitaji tuto metodu provadet samostatne s hlavou ..., cili hlavu jen celkove s celym telem a i s tim maji nektere metody otuzovani problem.

Dva lavory se snehem, dalsi dva s teplou vodou, dva das pod stul na nohy, dva na stul na ruce a za 2 mesice uvidis :wink:

Vyborny na imunitu je proplachovani fyzakem (slana voda), krku, nosu, oci ...

A do tretice, treni rucnikem kuze celeho povrchu tela ... az kuze zrudne - roztahnou se pory, kuze zacne dychat, nahrne se do ni hodne krve ... Cimz se po ranu vytahne krev z vnitrku tela a nastartuje se krevni obeh. Tento efekt vztahuje joga i tcm k tzv. prenatalni sile a asi vice nez s ledvinama, to bude mit spolecneho vice s nadledvinkama - ale to je pouze moje vsuvka. Hojne se tato metoda doplnuje poklepavanim organu, ... a mnoho dalsiho.

Je to ve zkratce, myslim, ze na netu neco urco najdes :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod fakt » úte 06. pro, 2011 12:10

luen píše:Celkove tim posilis svuj organismus (imunitni system), tvoje telo se nauci lepe pracovat v extremnich podminkach. Vyrazne vychychylky od "standardniho/normalniho" stavu, nebudou tolik zatezovat tvuj organismus a budes tedy odolnejsi vuci vnejsim vlivum.


!!!

Tohle ber jako jádro pudla. Můžeš si vyhledat spoustu informací, nastudovat fyziologii, biochemii a byofyziku - ale hlavní je praktikování. Fyzicky pracující člověk má výhodu. Ostatní to musí dohánět sofistikovaností.[/b]
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 07. pro, 2011 9:38

Mám taky jeden recept, ale je to jen pro chlapy. Teď je na to ideální počasí. Večer, když si děti čtou nebo čučí na počítač, se teple obleču, sednu na balkon a nacpu fajfku. No a pak se tam tak hoďku otužuju.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod cohen » pon 02. led, 2012 12:30

Ma niekto skusenost s uzivanim kombinacie hlivy ustricovej a echinacei?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků