FAST Defense seminar v Praze

semináře, workshopy, exhibice, zápasy, TV...

FAST Defense seminar v Praze

Příspěvekod Makoto » úte 20. pro, 2011 8:35

Ahoj,
domluvili jsme FAST defense seminar v Praze z Dikem Chancem. Predbezny termin je 19.05.12, odpoledne na cca 35.5 hodiny. Cenu jeste musime zkalkulovat. Napln seminare bude predstaveni systemu FAST defense, scenare, apod. (take musime jeste dofinalizovat). Budeme mit jejich Predador Armour k dispozici, takze bude moznost si vse vyzkouset se 100% nasazenim.

Berte to prosim jako prvni info, abyste si mohli zorganizovat svuj cas. Postupne dam vedet vice detailu.

V lednu vyjdou clanky predstavujici system, jeho tvurce a par dalsich veci tak, abyste meli predstavu o cem to je a neni.

Stastne a vesele vsem.

Jarda
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod Pec » úte 20. pro, 2011 11:28

35.5 hodiny je slušná časová dotace. Jen jak to do jednoho odpoledne narveš... :wink:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Makoto » úte 20. pro, 2011 11:33

Pec píše:35.5 hodiny je slušná časová dotace. Jen jak to do jednoho odpoledne narveš... :wink:


Oprava: 3.5 hodiny...sorry...uz potrebuju dovolenou :-)

Diky za upozorneni

Jarda
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pon 06. úno, 2012 15:14

Ahoj vsem,
zde jsou slibene detaily k seminari FAST Defense pro dospělé. Behem par dni se objevi upoutavka i na specialni seminar pro deti, ktery budeme poradat take ve spolupraci s FD. Cekame jen na potvrzeni prostor.

Informace o FAST Defense systému je mozne nalezt bud primo na jejich ofiko stránkách (v anglictine), pripadne jsem jiz prelozil nekolik jejich clanku a publikoval na nasich strankach:
- FAST Defense - představení systému
- Snaha o co nejrealnejsi trenink
- ABC FAST Defense tréninku (Fear Adrenaline Stress Training)

Dalsi clanky, ktere budou priblizovat koncept FAST Defense systemu, budou nasledovat.

Dotazy bud zde nebo pres SZ.

Mejte se fajne :-)

Jarda
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » pon 06. úno, 2012 22:33

Ahoj.

Můžu jít na seminář pro děti i já?

Kdyby bylo potřeba, tak si seženu i potvrzení od psycholožky, že jsem ještě dítě. :wink:
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » pon 06. úno, 2012 22:42

BizonCZ píše:Ahoj.

Můžu jít na seminář pro děti i já?

Kdyby bylo potřeba, tak si seženu i potvrzení od psycholožky, že jsem ještě dítě. :wink:

Nazdar Stando,
Covece, co by jsi tam delal? :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » úte 07. úno, 2012 8:39

Makoto píše:
BizonCZ píše:Ahoj.

Můžu jít na seminář pro děti i já?

Kdyby bylo potřeba, tak si seženu i potvrzení od psycholožky, že jsem ještě dítě. :wink:

Nazdar Stando,
Covece, co by jsi tam delal? :-)


No, učil se, jak se mám bránit, kdyby mě chtěl táta šikanovat nebo máma unést. 8)

Teď beze srandy. Tohle téma mě prostě zajímá a rád bych se toho zúčastnil třeba jako figurant nebo uklizečka. :)
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » úte 07. úno, 2012 9:24

Zdar,
rozumim. Tenhle seminar je urcen pouze pro deti, nikoliv pro ty, kteri by se chteli venovat vyuce deti, tedy budoucim instruktorum. Figuranti tam budeme my (viz nize) a uklizecka je v cene pronajmu, sorry ;-)

Dobra zprava vsak je, ze znalosti (a dva obleky) po Dikove odjezdu zustanou v Cechach, protoze Dik tu bude celkem cca tyden, kdy s nim budeme cvicit kazdy den od rana do vecera a pokud se zadari, pak by 4 lidi od nas meli ziskat instruktora pro Adult i Kids level.

Minuly tyden jsem mel moznost se s Dikem kratce telefonicky pobavit a vysvetloval mi, ze Kids level je pro deti jiz od 4 let, nicmene doporucuje naplno zacit az od nejakych 5-6 let. Postupy a cile jsou jine, nez v pripade dospelych, proto to uci oddelene. Bill Kipp i Dik Chance na tom delaji uz nejakych 25 let, takze se da ocekavat, ze to maji dobre zpracovane. No uvidime.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » úte 07. úno, 2012 9:30

Diky za info. Chapu a respektuji.
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod DrGlock » úte 07. úno, 2012 10:25

Makoto, a co rodiče dětí? Budou moci sledovat, co tam ty jejich dítka dělají?
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

 

Příspěvekod Makoto » úte 07. úno, 2012 11:01

BizonCZ píše:Diky za info. Chapu a respektuji.

Jakmile ty info budou zde, nemam problem se o ne podelit. Pripravou na vyuku deti se zabyvam jiz vice jak dva roky (musel jsem nacist hafo materialu od zakladnich principu vyuky deti, principu zatizeni, po sikanu, atd.). Pak jsem mel docela caste konzultace s psychologem zabyvajici se sikanou v CR (se kterym jsem si vyjasnoval detaily), a fyzioterapeutkou, ktera mi pomohla postavit kondicni cast pro deti. Posledni pul rok dle toho ucim svou dceru a ted jsem otevrel i oddil u nas v Roztokach.

FAST Defense sleduji uz par let a prislo mi, ze to maji v hlave srovnane. Proto jsem byl rad, ze se dohodla i certifikace na tu detskou cast. Osobne ocekavam, ze mi FD doplni mezery v priprave deti na stresove situace a ukaze, jak se s nimi srovnat...jak ve skole proti spoluzakovi, tak i proti cizimu cloveku na ulici.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 07. úno, 2012 11:07

DrGlock píše:Makoto, a co rodiče dětí? Budou moci sledovat, co tam ty jejich dítka dělají?

Verim, ze ano. Ale dobry dotaz, musim jeste overit, jak to ma Dik namyslene.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod NAIA » úte 07. úno, 2012 13:28

No bude to zajímavé už z toho že FASTi jsou hodně aktivní v USA a tam to musí mít vemi dobře zmáklé ohledně práva co si můžou k dětem dovolit, protože tak jak je tam nastavený právní systém je to vždy skoro jednou nohou v krimu, zvlášť když chceš dělat něco živějšího.

No a jak tobě šlapou děcka v oddíle? - for Makoto
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 07. úno, 2012 14:05

NAIA píše:No bude to zajímavé už z toho že FASTi jsou hodně aktivní v USA a tam to musí mít vemi dobře zmáklé ohledně práva co si můžou k dětem dovolit, protože tak jak je tam nastavený právní systém je to vždy skoro jednou nohou v krimu, zvlášť když chceš dělat něco živějšího.

No a jak tobě šlapou děcka v oddíle? - for Makoto

Presne tak. Proto jsem rad, ze pro takhle specifickou oblast dostanu nalejvarnu prave od nich. V Anglii jsou take dosti znami a tam ty pravidla jsou hodne prisna...jak jsem tam ted casto sluzebne lital na par dni, chtel jsem si zacvicit v mistnim MA klubu, ale musel bych mit vlastni UK pojisteni a hafo dalsich veci, tak jsem se na to vykaslal (muj revers jim nestacil) a cvicim si aspon TacFit v hotelu, abych se drzel v kondici.

A co se tyka tech deti - musim rici, ze jejich trenink je uplne o necem jinem, nez napriklad trenink dospelych. Ted jsem ve fazi, kdy si overuji, ze to, co mam nacteno a castecne jiz vyzkouseno na dceri, funguje na vetsi skupine deti. Vysledkem bude system, ktery bude zahrnovat jak specifickou kondicni pripravu deti ve veku 6+, tak vyuku jujutsu, ale i bezpecnostnich navyku na ulici, ve skole, v supermarketu, prevence proti unosum, atd. Zamerne neuvadim nic specifictejsiho, protoze jsem teprve...rekneme...v pilotni fazi. A pak se uvidi.

Co u tebe noveho? Mrzi me, ze letos nezvladnu toho Morrisona, ale jsem ve skole. Jeste 1.5 roku a koncim konecne se studiem. Pak uz snad konecne bude cas zajet si na seminare, znovu se setkat a treba domluvit nejakou spolupraci.

Mej se zatim fajne a drz se, kudrnaci...
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » úte 07. úno, 2012 14:21

DrGlock píše:Makoto, a co rodiče dětí? Budou moci sledovat, co tam ty jejich dítka dělají?

Ahoj, tak mam update - ano je mozne, ba primo se doporucuje, aby tam rodice zustali se svymi detmi. Pokud mas tedy dite starsi 6ti let, jsi vitan.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » úte 07. úno, 2012 14:49

NAIA píše:No bude to zajímavé už z toho že FASTi jsou hodně aktivní v USA a tam to musí mít vemi dobře zmáklé ohledně práva co si můžou k dětem dovolit, protože tak jak je tam nastavený právní systém je to vždy skoro jednou nohou v krimu, zvlášť když chceš dělat něco živějšího.

No a jak tobě šlapou děcka v oddíle? - for Makoto


jeden muj zak byl kdysi v seattlu v tom brukliho institutu. malem dostal vyhosteni za plnej kontakt pri gosau (takove to volne pretlacovani/lepeni) ... nicmene hned dostal nabidku delat tam instruktora, pokud se necha proskolit ohledne pristupu ke kontaktu, atd ... to byl tusim rok 95-96
tak koukam, ze se to uz zlepsilo a deti uz nejsou posilany do basy za to, ze se jeden druheho dotkne.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod DrGlock » stř 08. úno, 2012 13:37

Makoto píše:
DrGlock píše:Makoto, a co rodiče dětí? Budou moci sledovat, co tam ty jejich dítka dělají?

Ahoj, tak mam update - ano je mozne, ba primo se doporucuje, aby tam rodice zustali se svymi detmi. Pokud mas tedy dite starsi 6ti let, jsi vitan.


Tak to je fajn. Přece jen jeden seminář je skoro k ničemu, pokud se to pak pravidelně neprocvičuje (což platí i pro dospělé), a šestileté dítě těžko pochytí, co a jak se cvičí.

Dík za pozvání, promyslím to a proberu to doma 8)
Jan Bednařík
www.RBSD.cz
DrGlock
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: pát 20. říj, 2006 23:00

Příspěvekod NAIA » stř 08. úno, 2012 13:45

Makoto píše:
Co u tebe noveho? Mrzi me, ze letos nezvladnu toho Morrisona, ale jsem ve skole. Jeste 1.5 roku a koncim konecne se studiem. Pak uz snad konecne bude cas zajet si na seminare, znovu se setkat a treba domluvit nejakou spolupraci.

Mej se zatim fajne a drz se, kudrnaci...


No to tě taky má co mrzet :D bude to parádní akce, vzhledem k tomu kdo tam všechno dojede.

No a nových věcí je spousta, Matěj má nějaké info tak se ho zeptej, neo si počkej za chvíli to dáme ve známost :D

Jinak nechápu toho kudrnáče, my máme CMDP účesy....
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Makoto » pát 24. úno, 2012 10:41

Prelozil jsem dalsi clanek o filozofii vycviku v ramci FAST Defense. Bude se resit i na seminari.
FAST Defense: Před konfliktní faktory
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » pát 30. bře, 2012 15:10

Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Další

Zpět na bude...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron