Mé putování pražskými školami

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Gino » čtv 19. led, 2012 14:34

graver... vidím v jeho práci i několik vět o technice, metodice a podobných věcí. Pokud by to byl souhrn dojmů, tak prosím, ale hodnotit něčí techniku, či metodiku? Z pozice koho?
Jinak i já se přidávám se zvědavostí, co si nakonec vybral.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

 

Příspěvekod will » čtv 19. led, 2012 14:42

Gino píše:will... a proč? Chceš si snad od něho přečíst další report, abys věděl, kam se sám přihlásit? Je snad Asanoth nějaký odborník, nebo ke všemu respektovaný odborník, že bys od něj rád četl reporty i na další styly BU? Co ti takový report může dát, kromě představy, jak to kde působí na vzorek nezkušeného a slabého jedince? Jako dizertační práce a návod pro hipíky třeba dobrý, ale užitá hodnota pro ostatní laiky minimální (a pro nás nulová).


Teď jsi uhodil na hlavičku, ano chci si přečíst další report, protože z toho co jsem si přečetl z příspěvků ostatních je zřejmé, že to co píše je pravda, a o tu přece jde v první řadě nebo né ??? No a uhodil jsi na hlavičku taky tím jak si napsal slova vzorek neskušeného a slabého jedince, nad tím je třeba se zamyslet (viz. vyřazení na 2-3 týdny z tréninku), já si myslím, že trochu vidím Asanothovi do duše, ale třeba se mýlím nidko není dokonalý 8) .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 19. led, 2012 14:50

will píše:vzorek neskušeného a slabého jedince, nad tím je třeba se zamyslet (viz. vyřazení na 2-3 týdny z tréninku), já si myslím, že trochu vidím Asanothovi do duše, ale třeba se mýlím nidko není dokonalý 8) .

Samozřejmě, že píše pravdu, co jiného by psal a lží by si k ničemu nepomohl. O pravdě a lásce, nebo lži, to tu ale snad není. Mě se nelíbí to stavění se do pozice hodnotitele nějaké techniky, nebo metodiky, to je celé. Tohle by pak mohl udělat každý a chtěl bych vidět, který report by měl získat štempl "skutečnosti" - report od 60kg šachisty bez zkušeností, nebo 90kg boxera s 10 letou praxí. Prostě stavět se do pozice jakéhosi hodnotitele by beztak nemohl ani jeden z nich. Může nás jen zajímat, jak to který vidí a já už napsal, že by mě více zajímalo, jak by to viděl třeba ukropčány, tedy druhá varianta (když už psal, že by to udělat nemohl).

Co se té slabosti týče. Nikdy jsem se netajil názorem, že BU/BS nejsou pro každého... i když se mi to spousta lidí snažila napovídat. A tomu, že zrovna ty, wille, vidíš do Asanothovi duše, tomu se také nedivím :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod graver » čtv 19. led, 2012 15:07

Ale jo, i pokud jde o ty techniky, tak je to jen subjektivní názor - jde jen o to, že když někoho znáte (nevím, kdo a jak znáte Asanotha), tak umíte vyhodnotit, jak moc jsou jeho názory objektivní a blízké realitě. Ostatně co je to v tomto případě realita a objektivita? Že je někde nějaká divná nálada? No, možná je, ale těm, kteří tam chodí (n.b.) delší dobu, to asi vyhovuje. Že jsou někde moc tvrdí/měccí? To může být subjektivní i objektivní zároveň, protože každý to máme nastavený jinak, někde je nějakej průměr atd. A realita ve smyslu reálnosti (Asanoth hledá sebeobranu, ne?)... To nezáleží jen na tom klubu a na tom, co a jak tam dělají, ale taky na vás.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gino » čtv 19. led, 2012 15:09

Ámen :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod will » čtv 19. led, 2012 15:13

Gino píše:
will píše:vzorek neskušeného a slabého jedince, nad tím je třeba se zamyslet (viz. vyřazení na 2-3 týdny z tréninku), já si myslím, že trochu vidím Asanothovi do duše, ale třeba se mýlím nidko není dokonalý 8) .

Samozřejmě, že píše pravdu, co jiného by psal a lží by si k ničemu nepomohl. O pravdě a lásce, nebo lži, to tu ale snad není. Mě se nelíbí to stavění se do pozice hodnotitele nějaké techniky, nebo metodiky, to je celé. Tohle by pak mohl udělat každý a chtěl bych vidět, který report by měl získat štempl "skutečnosti" - report od 60kg šachisty bez zkušeností, nebo 90kg boxera s 10 letou praxí. Prostě stavět se do pozice jakéhosi hodnotitele by beztak nemohl ani jeden z nich. Může nás jen zajímat, jak to který vidí a já už napsal, že by mě více zajímalo, jak by to viděl třeba ukropčány, tedy druhá varianta (když už psal, že by to udělat nemohl).

Co se té slabosti týče. Nikdy jsem se netajil názorem, že BU/BS nejsou pro každého... i když se mi to spousta lidí snažila napovídat. A tomu, že zrovna ty, wille, vidíš do Asanothovi duše, tomu se také nedivím :wink:


Gino zachovej klid, já bych netvrdil, že se jedná o nějaké hodnocení kvality toho, kterého oddílu, já v tom vidím pouze jeho subjektivní pohled na věc, tzv. sdělení svého názoru, který jak vidím se stále i tady na fóru někdy nevyplácí, budiž já se kvůli tomu pověsit nepůjdu. Jinak tvůj názor, že BU/BS není pro každého je zase jenom tvůj názor, který já ti neberu, ale mohu s ním nesouhlasit, jakože s ním nesouhlasím. Protože tvůj názor nebo můj není dogma, je třeba se zamyslet nad tvrzením Funakošiho, že cvičení karate má být takové, aby ho mohl cvičit každý !!!! tzn. slabý - silný, mladý - starý, muž - žena - dítě, atd..
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod graver » čtv 19. led, 2012 15:25

Některé vlastní názory se nevyplácí proto, že se k nim občas někdo nevyjádří dle představ názorujícího :lol: . Ale v tom je ta mentální seniorita - vyslechnout si cizí názor a když si z něj nechceš/neumíš nic vzít, tak se řídit svým :wink:
A že není BU/BS pro každého? No, není. Je samozřejmě otázka, proč a jak (nikoliv co) cvičíš, ale Funakoshi měl asi na mysli ty, kteří v rámci svých možností opravdu cvičit chtějí. Ostatně on chtěl dostat karate ven z ohrady a mezi lidi, takže nic jiného říkat nemohl, jakkoliv si mohl myslet cokoliv :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod will » čtv 19. led, 2012 15:42

graver píše:Některé vlastní názory se nevyplácí proto, že se k nim občas někdo nevyjádří dle představ názorujícího :lol: . Ale v tom je ta mentální seniorita - vyslechnout si cizí názor a když si z něj nechceš/neumíš nic vzít, tak se řídit svým :wink:
A že není BU/BS pro každého? No, není. Je samozřejmě otázka, proč a jak (nikoliv co) cvičíš, ale Funakoshi měl asi na mysli ty, kteří v rámci svých možností opravdu cvičit chtějí. Ostatně on chtěl dostat karate ven z ohrady a mezi lidi, takže nic jiného říkat nemohl, jakkoliv si mohl myslet cokoliv :wink:


Já to vidím z jiného pohledu, zde v 99 procentech se na karate hledí pouze z vnějšího pohledu tzn. síla těla, ale zaplať pánbůh pouze na tom karate nestojí. Teď máš silu jsi mladý můžeš spárovat, přerážet, otloukat, atd., ale stáří tě dostihne stratíš sílu, co potom, už nemáš na to, abys cvičil s mladými, takže co budeš dělat máš smůlu už nejsi karatista nemáš na to, abys cvičil bu/bs. Nemohu s tebou souhlasit je to fakt nesmysl. Jinak, kdo je ten, kdo v rámci možností cvičit chce ? Nezlob se, ale vidím v tom pouze nic nevypovídající tvrzení.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod cohen » čtv 19. led, 2012 15:42

mne na to, aby som si dokazal vybrat, staci pozriet si videa zo stretnuti b.u., napr. take vol. 4/B od ucropa je krasnou ukazkou schopnosti predstavitelov jednotlivych skol.

http://www.youtube.com/watch?v=79Lys-OhtDI
http://www.youtube.com/watch?v=LnURUTtUB6c
http://www.youtube.com/watch?v=SOmnz2JgHcI
http://www.youtube.com/watch?v=-GV0o4mg ... re=related

Asanoth tu moze vypisovat co len chce a nepresvedci ma, ze tajci mi pomoze realne ubranit sa - a moze byt ta skola kompletna od A po Z.
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Gino » čtv 19. led, 2012 15:52

will píše:Teď máš silu jsi mladý můžeš spárovat, přerážet, otloukat, atd., ale stáří tě dostihne stratíš sílu, co potom, už nemáš na to, abys cvičil s mladými, takže co budeš dělat máš smůlu už nejsi karatista nemáš na to, abys cvičil bu/bs.

Pleteš se, ale jen z důvodu neznalosti. Když jsem byl v létě v Japonsku, viděl jsem tam dost starých karateků, kteří měli sílu, rychlost i postřeh jako nikdo z nás mladých, takže tohle, co říkáš, je opět jenom dogma a opět jenom výmluva.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Dalt » čtv 19. led, 2012 16:10

cohen: ted se musim taicistu trochu zastat - myslim, ze i na setkani jich par vcelku dobrych bylo (nebo to nebyl tai ci? :? ) - porovnavat to na tehlech videich je trochu nefer, pac jaka je sance ze se "na ulici" budes prat s tak naslaplym borcem, jakym je treba Ukrop?! 8)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod will » čtv 19. led, 2012 16:29

Gino píše:
will píše:Teď máš silu jsi mladý můžeš spárovat, přerážet, otloukat, atd., ale stáří tě dostihne stratíš sílu, co potom, už nemáš na to, abys cvičil s mladými, takže co budeš dělat máš smůlu už nejsi karatista nemáš na to, abys cvičil bu/bs.

Pleteš se, ale jen z důvodu neznalosti. Když jsem byl v létě v Japonsku, viděl jsem tam dost starých karateků, kteří měli sílu, rychlost i postřeh jako nikdo z nás mladých, takže tohle, co říkáš, je opět jenom dogma a opět jenom výmluva.


To tvrdíš ty a ze svého pohledu mladého člověka, jestliže chceš porovnávat třeba 30 letýho chalapa v plné síle se 60 ti letým, tak to je fakt mazec, síla prostě ubývá a kolem 60 dost rapidně, takže žádná výmluva, ale holá pravda :wink: Jinak o sílu nemusíš příjt jenom z důvodu stáří, ale stačí, když tě postihne nějaká nemoc, sílu prostě stratíš a už budeš ve věku, kdy ji těžko po uzdravení nabydeš zpátky, ale pořád to není důvod přestat cvičit.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod wordsworth » čtv 19. led, 2012 16:40

Cvičím s pár lidma, co nejsou nejmladší a úměrně svým schopnostem boxují. A někteří z nich velice dobře. Takže se opět někdo vymlouvá, proč na tréninku nespárovat,
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod graver » čtv 19. led, 2012 17:39

ukropcany píše:BU môže trénovať každý, boj však nie

Lidi, kteří dokážou několika slovy vyjádřit to, na co já potřebuju x-stránkový elaborát mě serou :evil:
Ale tak nějak jsem to myslel - každý si můžeme plácat to svoje bubu, ale ne každý je opravdu bojovník. Nu což, já jsem aspoň hustej fighter sám se sebou :wink:
Když jsem posledně viděl Luena, tak mi řekl něco o tom, jak by si měl každý uvědomit své místo v potravním řetězci. Kdo to dokáže, je na dobré cestě :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod roza » čtv 19. led, 2012 18:25

Mne se to víceméně vůbec netýká,ale když jsem ráno Asanothův elaborát četl,celkem mne potěšil.
Jednak že si někdo dal práci s tak dlouhým příspěvkem,který má hlavu i patu a ok styl i gramatiku a druhak že to všechno oblez.
Taky jsem ocenil,že v úvodu deklaroval co hledá (ponechme stranou,že se z mého pohledu tragicky mýlí) a z jaké pozice to celé nahlíží a soudí.
Po dlouhé době mého odloučení od pražské scény BU/BS mne i zajímalo,jak mohou jednotlivé kluby vnímat lidi s jeho zkušenostma (opět ponechme stranou jestli začátečníci,věční hledači nebo kýho výra).

Nikoho podle mne neurazil,notabene se nestavěl do pozice soudce ale předem řekl,že to vnímá posvém.

U mne dobrý.

Jen celkem nechápu co Gina tak vytáčí?Takhle to vypadá jako nějakej šlapanec na kuří oko,ale a't čtu jak čtu,nemůžu nic takovýho najít.....

Notabene rohlík levnější nebude.....

Roza
BAK
roza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 723
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Komárov u Hořovic

Příspěvekod graver » pát 20. led, 2012 7:50

Mě jenom zajímalo, o co přesně mu jde - jestli chce hledat nebo bojovat.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod maxo » pát 20. led, 2012 8:59

Dalt píše:cohen: ted se musim taicistu trochu zastat - myslim, ze i na setkani jich par vcelku dobrych bylo (nebo to nebyl tai ci? :? ) - porovnavat to na tehlech videich je trochu nefer, pac jaka je sance ze se "na ulici" budes prat s tak naslaplym borcem, jakym je treba Ukrop?! 8)


hahaha tak to si dal. Na ulici ked sa stretnes s bitkarom tak to bude 100x horsie ako nejaky chlapec dobrak v strednom veku co robi thaisky box na amaterskej/rekreacnej urovni. A taky a vacsinou na ulici ani nemlatia.
Aj ked ako som videl to bohato staci na to aby bol nasobne lepsi ako sracky z thai-chi, aikida ci co to tam bolo. Ukrop nic proti, ale sam musis vediet ze ty nie si namakany thai boxer zo slovenska. Na to tu mame inych chlapcov. Co som kukol to video tak co su na nom mozu byt radi, ze nesparovali s thaiboxerom co sa neserie.
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Gino » pát 20. led, 2012 11:04

Rozo, však mi taky na kuří oko nikdo nešlápl.
Dokonce ani v jedné zmiňované škole už dlouho necvičím.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod maxo » pát 20. led, 2012 11:30

Na Slovensku som totiž búchal v podstate s každým, kto za niečo stojí a nepamätám sa, že by si zo mňa niekto spravil rekreačný trhací kalendár, skôr opačne...


uff tazka arogancia a nafukanost od teba. No, teraz neviem ci sa vobec s tebou bavit ked toto napises ;(

Tu na tomto fore ta maju za velkeho borca, tak sa ti asi zatemnilo z toho alebo co. Inak neviem pochopit ako si mohol napisat taku hlupost.

Lebo inak tvoje prispevky k BU su celkom stravitelne. Tak fakt neviem.

Takze s kazdym kto za nieco stoji, hej ?

Alebo si si vyberal, aby si ty za nieco stal ? Alebo netusili, ze ked ta budu setrit pri sparingu, tak potom budes niekde na net pisat taketo sracky ?
Trosku hanba nie ?

Asi nemas prehlad, alebo si fakt zlaty chlapec, ktoreho kazdy zapasnik setril pri sparingu ved ideme kamaratsky - len potom netusil, ze co si ty budes namyslat.

Ved napis ako si si robil trhaci kalendar s Kostanka, Molnara, Talarovica,
Ilju Škondriča, Attilu Végha, ved ti ani netusis ake zvieratka behaju po sk, alebo ciste z TB skus Uhlika, Balaza, Jansa, Dragica, Bena, alebo skoc do Galanty a posparuj. Ale nezabudni pred tym ako to pojdes skusit im povedz, ze ked na teba budu kamaratsky tak napises na net, ze za vela nestoja. Lebo o tom to je !!!! Vies ludia nemaju dovod niekoho mlatit a davat dole pri sparingu - ked samozrejme netusia.

to sem asi potom nebudes pisat take sprostosti, ze sparoval som z kazdym co za nieco stoji a nepamatam si pretoze si naozaj nebudes pamatat.

Zaujimave, ze na teba ked som sa pytal tak nikto netusi.
A uvedom si, ze cim lepsi borec tym je sparing z jeho strany pod vacsou kontrolou. Takze ak fakt nikto nemal dovod ti nieco dokazovat, tak si dostal par frciek do nosa a teraz sem pises sprostosti.

:evil:
Naposledy upravil maxo dne pát 20. led, 2012 11:57, celkově upraveno 2
maxo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 145
Registrován: ned 30. pro, 2007 0:00

Příspěvekod NOKT » pát 20. led, 2012 11:31

2roza: Gino akorát hájí svůj klub :wink: Nicméně vypadá to dost zvláštně pro mě :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků