chci začít

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

chci začít

Příspěvekod jjooll » čtv 02. úno, 2012 21:36

Chtěla bych s něčím začít, ale nevím, co by pro mě bylo nejlepší. Chci se naučit něco na obranu i útok, nic extra... líbí se mi i některé sestavy... časově jsem docela vytížená - škola, práce, volejbal atd., takže potřebuji najít něco, co by pro mě mohlo mít smysl. Doufám, že mi někdo poradí :)
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

 

Příspěvekod tekara » čtv 02. úno, 2012 22:43

Začni. :lol:
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Re: chci začít

Příspěvekod luen » pát 03. úno, 2012 8:35

jjooll píše: Chtěla bych s něčím začít, ale nevím, co by pro mě bylo nejlepší. Chci se naučit něco na obranu i útok, nic extra... líbí se mi i některé sestavy... časově jsem docela vytížená - škola, práce, volejbal atd., takže potřebuji najít něco, co by pro mě mohlo mít smysl. Doufám, že mi někdo poradí :)


ahoj, problem je v tom, ze jsi zadala malo vstupnich informaci ... Jina situiace je totiz v Lokti nad Ohri a jina v Praze. Casove vytizena je take nic nerikajici udaj, takze mas cas 2x, 1x tydne ... atd.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod jjooll » pát 03. úno, 2012 11:54

Bydlím v Brně, časově ještě přesně nevím, jak to bude, protože ještě nemám rozvrh. Spíš bych měla čas 1krát týdně, ale i dvakrát by se možná dalo. Já hlavně nevím, co mám hledat, je tolik druhů všeho a já se v tom absolutně nevyznám...
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

Příspěvekod Thee » pát 03. úno, 2012 12:32

A co Tě z těch všech druhů láká nejvíce? Obranu i útok se naučíš v hodně uměních ale už musíš vynechat věci, které jsou čistě na obranu.
V Brně je spousta klubů ale tak co třeba zkusit http://www.muaythaibrno.cz/. Možná by se ti to mohlo líbit.
Thee
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 03. úno, 2012 0:00
Bydliště: Třebíč

Příspěvekod jjooll » pát 03. úno, 2012 12:40

Thajský box asi ne, přijde mi dost agresivní. Líbí se mi víc kung fu nebo něco takového, ale na to by člověk ze sebe musel udělat snad mašinu a trénovat od rána do večera.
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

Příspěvekod coffee_monk » pát 03. úno, 2012 12:58

Hodim sem takové moudro.
Jde o pravidelnost a ne cvičit od rána do večera.
Lehko se to řekne, hůře provádí :wink:
coffee_monk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob 02. říj, 2010 23:00

Příspěvekod jjooll » pát 03. úno, 2012 13:33

Já jsem to myslela jako nadsázku... co jsem někde četla, tak se tomu člověk musí věnovat fakt hodně let..
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 03. úno, 2012 13:44

Mlátit lidi, ať už ve hře nebo natvrdo, je vždycky trochu agresivní. Jinak to snad ani nejde. Mě osobně to na tom právě baví, neznám nic lepšího, co alespoň na chvíli zažene nudu. Navíc je to poměrně praktické.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod toddb » pát 03. úno, 2012 14:07

jjooll píše:Thajský box asi ne, přijde mi dost agresivní. Líbí se mi víc kung fu nebo něco takového, ale na to by člověk ze sebe musel udělat snad mašinu a trénovat od rána do večera.


Chceš se naučit bránit, ale zároveň nechceš nic agresivního. To si přece absolutně protiřečí. Věř mi, že jestli tě někdo někdy napadne (doufám, že ne!), tak si rozhodně žádný servítky brát nebude. Jestli to myslíš vážně, tak 1 týdně nestačí, je potřeba tvrdě a často makat a ani tak nečekej žádný zázraky. Pakliže nemůžeš cvičení věnovat tolik času, kolik vyžaduje, tak doporučuju pepřový sprej a rychlý nohy a hlavně předvídavost za každý situace. Nemám nic proti cvičení sestav atd., ale je potřeba nepodlehnout falešný iluzi, že ze mě po roce cvičení bude mistr. Neber si to osobně, pouze přátelská rada. Přeju hodně zdaru při případném výběru BU/BS.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

 

Příspěvekod jjooll » pát 03. úno, 2012 14:33

Primárně mi nejde o obranu, prostě se mi bojové sporty vždycky líbily a ráda bych se něco naučila. Bohužel mi skoro nikdo neporadil, co si vybrat. Nechci se doma sama něco učit a naučit se to špatně, proto chci profíka, pak bych mohla trénovat i doma. Nečekám, že ze mě bude mistr, to rozhodně ne.
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

Příspěvekod toddb » pát 03. úno, 2012 14:50

jjooll píše:Primárně mi nejde o obranu, prostě se mi bojové sporty vždycky líbily a ráda bych se něco naučila. Bohužel mi skoro nikdo neporadil, co si vybrat. Nechci se doma sama něco učit a naučit se to špatně, proto chci profíka, pak bych mohla trénovat i doma. Nečekám, že ze mě bude mistr, to rozhodně ne.


Aha, pochopil jsem z tvého prvního příspěvku, že aspekt sebeobrany je pro tebe nejdůležitější. Bojových sportů je celá řada, za sebe doporučuju kickbox. Pro mě je to dobrá relaxace a snad mi dal i pár praktických dovedností.
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod tanglangmen » pát 03. úno, 2012 14:57

Není nic jednoduššího než si obejít pár škol a vyzkoušet si trénink. Na trénink 1 x týdně můžeš chodit kamkoliv a v podstatě nic moc se nenaučíš, ale třeba se ti to bude líbit. Nic proti tomu, ale asi bych se pak raději věnoval třeba víc tomu volejbalu :). Pokud budeš mít zájem o kung fu, z brněnských škol ti mohu doporučit např. pobočku Hung Kyun Brno na Václavské 6., instruktorem je pohodovej kluk Libor.

PK
tanglangmen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. úno, 2012 0:00

Příspěvekod jjooll » pát 03. úno, 2012 15:05

A kolikrát týdně bych měla trénovat někde, aby to teda mělo cenu, když bych pak trénovala doma, co jsem se naučila? Po školách jsem se dívala, ale je hodně možností a obejít všechny školy a typy kurzů, to ani není možné. Já jsem ráda za každou radu a připomínku. Nechci začít s něčím bez rozmyslu a pak se na to vykašlat.
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

Příspěvekod hellas » pát 03. úno, 2012 15:13

Každé deň :-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod jjooll » pát 03. úno, 2012 15:16

kdybych měla někam chodit trénovat každý den, tak se nedoplatím.
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

Příspěvekod tanglangmen » pát 03. úno, 2012 15:26

Minimálně 2 x týdně pod vedením učitele, ideál 3 x (víckrát se ani neodvažuji říct, protože na to má čas málokdo), doma jak co a spíš časem, než se něco naučíš a jestli se vůbec přinutíš :), strašně záleží taky na předpokladech..takže jak už tady asi někdo řekl, je nutno začít cvičit a pak uvidíš.. jinak hellas to řekl jednoduše a správně :)
tanglangmen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. úno, 2012 0:00

Příspěvekod hellas » pát 03. úno, 2012 15:28

8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » pát 03. úno, 2012 15:53

V Brně jsou kluci, co cvičí HG pod Pájou Mackem. To by se Ti mohlo líbit :wink:

http://www.lghk.org/
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Thee » pát 03. úno, 2012 16:30

Nejde říci "řekněte mi co cvičit". Každý máme svojí cestu, každého z nás baví něco jiného a každý si musíme najít to své. Proč si na googlu nevyhledáš co se vše v Brně učí a poté si to nesjedeš na youtube a co se ti zalíbí nejvíc tam zajdeš? Já osobně začínal na military verzi combat samba, poté jsem zkoušel aikido a už nějakou dobu jsem u Muay Thai a MMA, které mi sedí asi nejvíce. Musíš si sama říci co chceš dělat a né prosit ostatní aby ti řekli co máš dělat. To je jako kdyby ti někdo obědnal v restauraci jídlo, které ti nechutná ale přesto ho sníš.
Thee
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 03. úno, 2012 0:00
Bydliště: Třebíč

Další

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků