chci začít

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Příspěvekod Pec » pát 03. úno, 2012 16:46

Jendis píše:V Brně jsou kluci, co cvičí HG pod Pájou Mackem. To by se Ti mohlo líbit :wink:

http://www.lghk.org/


Brněnskou pobočku Pavla Macka jsem navštívil, má jednu nevýhodu - Pavel Macek tam není.
Minulý rok jsem dával obzvlášť dobrý pozor na kalendář na lghk.org , abych jeho návštěvu v Brně neprošvihl.
Možná jich bylo víc, ale já zaznamenal jen jednu v dubnu (?), od té doby nic. (Stihl jsem ji a Pavel mi poradil a pomohlo to.)

Počítám, že kluci z Brna jezdí pravidelně a pilně do Prahy a jsou čím dál tím lepší, ale ...
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Jian » pát 03. úno, 2012 16:49

Pec: to jsme dva co davaji dobry pozor, takze bylo jich vic (i kdyz ne o moc :) ). Presne ti to ted ale nereknu, to bych musel delsi dobu lovit v pameti...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod Pec » pát 03. úno, 2012 17:13

Jian píše:Pec: to jsme dva co davaji dobry pozor, takze bylo jich vic (i kdyz ne o moc :) ). Presne ti to ted ale nereknu, to bych musel delsi dobu lovit v pameti...


Tak schválně ... Mám zato, že jedna návštěva mohla být před tou dubnovou, ale pak už nic - jestli se totiž nepletu, hihi :wink:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jendis » pát 03. úno, 2012 17:54

Pajuš není klonovanej......co vím, dojíždí pravidelně do všech poboček, anebo kluci ze škol jezdí za ním. Rozhodně se tam ale vyplatí cvičit......

Mimochodem, když chcete info/cvičit přímo od PM, stačí sednout na autobus a zajet za ním, ne ?! :wink: Tak daleko to zase není, stačí se předem po tlf domluvit.....dělaj to tak všichni. :idea: :wink:
Kdybyste měli jezdit po evropě/světě, neřeknu ani popel, ale takhle...... :roll:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jian » pát 03. úno, 2012 18:05

Pec: tak "strelil" bych 3x...
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod jjooll » pát 03. úno, 2012 18:37

Umím se rozhodovat sama, jenom jsem chtěla radu.
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

Příspěvekod tanglangmen » pát 03. úno, 2012 18:42

zas až o tom tolik nevím, ale pokud by byl větší zájem tak by Pavel určitě přijel častěji, takže je potřeba cvičit a nečekat , že někdo něco přinese na zlatým podnose..já jsem se taky párkrát sbalil ve 4 ráno, abych stihl za 7 hodin trénink ve Varšavě.. Prahu máte za humny, tak si nestěžujte, Jendis má pravdu, kung fu zdar
tanglangmen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. úno, 2012 0:00

Příspěvekod Shihtzu » pát 03. úno, 2012 21:39

jjooll píše:Umím se rozhodovat sama, jenom jsem chtěla radu.


Zní to trochu zklamaně, trochu uraženě :-)

Podívej se, tvůj přístup je mi blízký, nicméně (z vlastní dávné zkušenosti) musím říci, že nereálný. Zkrátka neexistuje žádný "průvodce", který dokáže poradit, jak dojít hned toho, co je optimální.

Nicméně návod bych měl.
Píšeš, že se ti bojové sporty vždy líbily... To je první opěrný bod: je třeba odpovědět si na otázku "Jaké nejvíc?". Třeba z pohledu filmů :-) Třeba to, co předvádí Seagal je typově úplně jiná věc, než třeba Jakie Chan :-) Zkrátka někdo preferuje "úderové" styly, někdo naopak "pákové". Obecně platí, že pákové se jen velmi obtížně dají trénovat doma bez sparring partnera.
Z pákových bych určitě poradil http://www.otokodate.com/ Tam bych rozhodně doporučil si zajít podívat.
Z úderových je výběr obrovský. Záleží na chuti. Rozhodně bych nezatracoval třeba kickbox - moderní, praktický, sportovní.
Pokud chceš něco tradičnějšího, tak třeba některý ze stylů kung fu či karate. Musím, ale podotknout, že pokud budeš chodit jednou týdně na kung fu nikdy se nikam nepohneš.

Každopádně ale je třeba chodit minimálně 2x týdně, jinak to nemá žádný smysl.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » pát 03. úno, 2012 23:30

Hele je to celkem lehký poradit, ale nejdřív musíš sama vědět, co chceš a sdělit to těm, po kterejch chceš radu. Dost pomůžou dvě základní otázky a to

1) Co hlavně očekáváš od cvičení?
2) Kolik jsi ochotná tomu věnovat času?

Přičemž pokud je odpověd na 2) jednou týdně, tak fakt nemůžeš čekat, že se něco pořádně naučíš, pokud nebudeš doma dřít jak ďas a to už, když tomu věnuješ čas doma, rovnou můžeš přidat trénink s trenérem místo toho.Ono jasně, je to blbý, ale tak to prostě je. Nic, co děláš jednou tejdně nebudeš umět moc dobře. Si představ, že bys volejbal nebo co to cvičíš trénovala jednou týdně a pak že třeba třikrát.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod jjooll » sob 04. úno, 2012 0:00

Uražená nejsem, ani zklamaná :) Prostě musím hledat a něco vybrat. Je toho tolik, že mi to asi nějaký čas zabere.. Teď už můžu jenom doufat, že nejsem úplné dřevo :D
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

Příspěvekod Vitor » sob 04. úno, 2012 14:49

doporučil bych asi kickbox je učinný. trénuje se všude a je méně agresivní jako třeba muya thai. pro dívku ideální :)
Vitor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 04. úno, 2012 0:00

Příspěvekod Genesis » sob 04. úno, 2012 15:31

Ono řikat, že třeba kickbox je mírnější než thaibox mi přijde zavádějící. Spíš záleží dost na člověku, kterej proti vám stojí.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod NOKT » sob 04. úno, 2012 20:10

Jendis píše:Pajuš není klonovanej......co vím, dojíždí pravidelně do všech poboček, anebo kluci ze škol jezdí za ním. Rozhodně se tam ale vyplatí cvičit......

Mimochodem, když chcete info/cvičit přímo od PM, stačí sednout na autobus a zajet za ním, ne ?! :wink: Tak daleko to zase není, stačí se předem po tlf domluvit.....dělaj to tak všichni. :idea: :wink:
Kdybyste měli jezdit po evropě/světě, neřeknu ani popel, ale takhle...... :roll:


Tenhle rok jsem to takhle vzal ještě více k srdci než minulej rok. A popravdě není to tak sranda jak se řekne. "sednu na bus a jedu" já bych k tomu přihodil "sednu na bus a je litr v prdeli" a ten čas tyjo... Docela náročná sranda ikdyž máš u Student Agency účet :wink: Tuplem když nejsi vydělávající jedinec :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » sob 04. úno, 2012 21:29

NOKT píše:
Jendis píše:Pajuš není klonovanej......co vím, dojíždí pravidelně do všech poboček, anebo kluci ze škol jezdí za ním. Rozhodně se tam ale vyplatí cvičit......

Mimochodem, když chcete info/cvičit přímo od PM, stačí sednout na autobus a zajet za ním, ne ?! :wink: Tak daleko to zase není, stačí se předem po tlf domluvit.....dělaj to tak všichni. :idea: :wink:
Kdybyste měli jezdit po evropě/světě, neřeknu ani popel, ale takhle...... :roll:


Tenhle rok jsem to takhle vzal ještě více k srdci než minulej rok. A popravdě není to tak sranda jak se řekne. "sednu na bus a jedu" já bych k tomu přihodil "sednu na bus a je litr v prdeli" a ten čas tyjo... Docela náročná sranda ikdyž máš u Student Agency účet :wink: Tuplem když nejsi vydělávající jedinec :)


jit s frajerkou do kina te vyjde pomalu na ty same penize. a uz vubec nemluvim o tom, co za to dostanes.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod NOKT » ned 05. úno, 2012 1:06

2luen: jo, právě proto do kina nechodím :D Bohudík moje přítelkyně není zlatokopka a moje největší výdaje jsou stále a jen za Brazilské Jiu Jitsu a podobné disciplíny :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Bitas » ned 05. úno, 2012 22:01

Ahoj, také se přidávám s radou: mohu doporučit pouze to, co jsem sám cvičil: tedy Judo - není vhodné pro moderní sebeobranné účely, Karate - zde velmi záleží na stylu ( sportovní, tradiční ) - ale jinak myslím, že by se ti mohlo líbit, Wing Chun ( kung fu )- doporučuji, velmi praktický styl použitelný v reálné sebeobraně!! - ale musíš tomu věnovat čas a cvičit často i doma. Kickboxing ( sportovní disciplína, boxerské údery, kopy z karate nebo jiných BU ) - při zvládnutí určité úrovně využitelné i v sebeobraně, jinak snadné na pochopení ale fyzicky náročné tréninky( boxovací pytle intervaly, sparring, cross fit trénink atp. ) - také mohu doporučit, pochopil jsem, že nechceš agresivní styl, tady lze soutěžit mimo fullcontactu i v semi a ligh contactu, což je přijatelné právě pro spoustu žen. Tak nevím, jestli jsem to v tom neudělal trochu zmatek. Kdyžtak se ptej. Přeji hodně štěstí při hledání.
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod graver » pon 06. úno, 2012 8:46

Bitas píše:Judo - není vhodné pro moderní sebeobranné účely

Já bych to tak nezatracoval :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod jjooll » pon 06. úno, 2012 19:29

Pro mě by byl asi problém při tréninku s někým bojovat. Nejde o to, že by mě to nebavilo nebo bych měla strach, ale asi před půl rokem mě pokousal pes na ruce a docela hluboko, tak bych do té ruky nechtěla dostat, protože mě to bolí i tak... Tak teda nevím, jestli do něčeho jít nebo ne... každopádně na nějakou hodinu se jít podívat můžu. Díky za rady :)
jjooll
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 02. úno, 2012 0:00

Příspěvekod ilukass » pon 06. úno, 2012 19:33

Ahoj, nejde mi ti poslat SZ tak to píšu sem. Měl bych pro tebe pár informací. Kdyžtak mi napiš na ilukass@seznam.cz.
ilukass
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 11. říj, 2010 23:00

Příspěvekod will » pon 06. úno, 2012 21:13

jjooll píše:Pro mě by byl asi problém při tréninku s někým bojovat. Nejde o to, že by mě to nebavilo nebo bych měla strach, ale asi před půl rokem mě pokousal pes na ruce a docela hluboko, tak bych do té ruky nechtěla dostat, protože mě to bolí i tak... Tak teda nevím, jestli do něčeho jít nebo ne... každopádně na nějakou hodinu se jít podívat můžu. Díky za rady :)


Když čtu tohle, tak ti doporučuji karate klasickej shotokan, nikdo po tobě nebude chtít nějakej tvrdej kontakt a kdykoliv můžeš přejít třeba na kick, atd. Určitě do toho jdi.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojovaumeni.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron