Wing Chun videa

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod defendu » ned 05. úno, 2012 10:52

hellas píše:Jak máte ty baby v rodokmeňu, nezbavíte se jich, nesváďéte to na starýho Leunga :lol:


Přeeesně, je to jenom zastíračka, aby se někdo zbavil nálepky, že se pere jako holka :lol: :lol:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

 

Příspěvekod NOKT » ned 05. úno, 2012 11:23

Josman píše:http://www.youtube.com/watch?v=D9L5vr3HKdE
Joe Rogan says that Wing Chun Kung Fu is ineffective and a waste of time!


Toho chlapa s černým pásem v Taekwondo bych neposlouchal :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod luen » ned 05. úno, 2012 13:33

hellas píše:Jak máte ty baby v rodokmeňu, nezbavíte se jich, nesváďéte to na starýho Leunga :lol:


To je vazne marketingovej blud, kterej tak trochu omylem vzniknul na Yip Manuv popud. Obednal si reklamu od jednoho novinare a ten tu legendu postavil tak, aby prislo maximum lidi. Ze za tim vsim stoji chudak slaba zenuska, ktera dik revolucnimu napadu, hrave sestreli znameho rvace. To je ten moment, kterej dava sanci vsem chcipakum, kteri nechteji fyzicky makat a jeste se takovemu pocinani posmesne sklebi.
Jestli mi rozumis ...
Vytvari to dojem, ze si dik napadu chi sao, retezakum a ubohe praci nohou poradis se vsim. Ja vim, ze mnozi uz to takhle nastesti nevnimaji, ale originalni ve smyslu puvodni myslenky wt jsou proste takove. Z temer tricitky principu, vytahnou 4 a divi se, ze to musi umele roubovat.
Zdendo si neumis predstavit jakej byl za nas postoj na veci jako je qigung ... najednou to bylo "IN", tak KRK ten program proste koupil.
A v tomto duchu bych mohl pokracovat celej den jen ze svejch osobnich zkusenosti.

Wing cheun rozhodne nestvorila zenska, mozna u toho asi ani zadna nebyla, mozna jako manzelka nebo dcera nekoho, kdo provozoval gungfu. V mnoha wing cheun rodinach se traduje linie dal za Ng Mui ...

Zrovna jedna zajimava linie wing cheun, ze ktere by mel vychazet Yip Manuv wing cheun ... celou vec s Yim Wing Cheun povazuji za zasterku pred tim, ze na rudych dzunkach nesmela hrat zenska a ty zenske role hrali kastrati. Za me je tohle ta nej... verze wing cheun, protoze nikomu nenahrava do karet, aby z toho vysel ten nekdo nejlepe :wink:

Byt odkazanej na ruzne evropske organizace, co se wing cheunu tyka je proste hloupost, protoze u kazde jsem zazil jak "upravuji" vse potrebne k tomu, aby to jako smerovalo k nim a vse to u nich i koncilo. Treba jako debilni programy leung Tinga, ze wing cheun z5 do Ciny. Pak na jihu dostal zakaz za podvody na starejch lidech a je od nej od smejda pokoj.

defendu píše:
hellas píše:Jak máte ty baby v rodokmeňu, nezbavíte se jich, nesváďéte to na starýho Leunga :lol:


Přeeesně, je to jenom zastíračka, aby se někdo zbavil nálepky, že se pere jako holka :lol: :lol:


Volove dostanete na hubu :lol: Jinac neni pro chlapa vetsi potupy, nez kdyz dostane vyfackovano jako zenska :twisted: jeste bude srandy pytel 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » ned 05. úno, 2012 16:53

Mě je to fuk, legenda je to hezká, a jak to bylo už nigdo nezjistí. Enom mě to nedalo, šak máš vobě ty koc v historii taky ;-)
BTW aji za mě se na chi kung hledělo sténě. Pak dojel s Olim Bracht a meslim, že celó hodinu sme to museli všeci cvičit. Bylo to nepovinný a zajímalo=šlo tam, pár lidí. tož se Oli namíchl, že v De se za to tvrdě platí a my to máme zadara (a cvičit to nechcem, nevděčníci :-) a už se mazalo :-) Gdepak je asi Brachtovi včil konec? :-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod defendu » ned 05. úno, 2012 18:19

Je jedno jestli to je pravda nebo ne, protože vám to stejně už nikdy nikdo neodpáře...ta informace tak prosákla a je stále opakována, že to k wch už prostě patří...Navíc si myslím, že neni nijak na škodu...

Proč je EWTO a jejich odnože většině lidí z BU trnem v oku? Schválně, zkuste odpovědět...

A vyprošuju si to vyhrožování...jsem od přírody plachý člověk :)
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod martinYT » ned 05. úno, 2012 18:28

Tož nechte toho, třeba byla alespoň hezká baba. :oops:

No ale stejně kolik klubů a škol BU láká a spíše dříve lákalo svoje ovečky na to, že nemusí moc makat, protože BU je lék na jejich nemohoucnost, protože přece BU je prostředek jak slabý vyhraje nad silnějším?? :roll:

Naštěstí dneska už je to spíše naopak, i když najdou se i takový....

pro Luena: no vidíš tak to si možná i spolu zacvičíme, nejenom popovídáme..... :evil: 8)
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod NAIA » ned 05. úno, 2012 19:20

Hele Luene, nechces si konecne priznat ze cvicis styl kterej ma zaklad u zenske? Evidentne te stoji strasny usili presvedcit sebe i nas ze tomu tak neni... priznej si to, ulevi se ti...

Jinak asi ani ten rozhovor tebe a MartinaYT slyset nechci, vzhledem k tomu ze delate co delate a oba to dost zerete tak to stejne (vzhledem k vzniku vaseho stylu) skonci u posledni kolekce Blanky Matragi a barvach na jaro 2012 :wink:
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pm » ned 05. úno, 2012 19:30

vypravenky datovane nekolik set let nazpet jsou mozna zajimaci, ale jinak preci uplne jedno, dulezity je WCH dnes, ted a tady, toho a toho konkretniho pana (...nebo slecny :-D )
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod hellas » ned 05. úno, 2012 20:12

...ženy :D
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Bitas » ned 05. úno, 2012 21:40

Pánové, ale ty legendy jsou přeci tak krásné a zajímavé. A vůbec co máte proti ženám? Znám jednu, co cvičí Wing Chun a nikoho dalšího jsem takhle už cvičit nikdy neviděl. Chápu, že se to někomu příčí, ale třeba u zrodu opravdu stála žena... Jinak souhlas s PM důležitá je současná forma a hlavně u koho....
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod pm » pon 06. úno, 2012 9:04

Bitas, souhlas, kazdopadne to co se bezne doctes je jen jedna neustale a dokola omilana a ucelove napsana vypravenka cca. z 50. let; v rade linii WCH je to uplne jinak - mluvi se o Jisin Simsi, "Taan Sau" Ng, dzunkach, Triadach atd. atd.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod luen » úte 07. úno, 2012 12:30

pm píše:Bitas, souhlas, kazdopadne to co se bezne doctes je jen jedna neustale a dokola omilana a ucelove napsana vypravenka cca. z 50. let; v rade linii WCH je to uplne jinak - mluvi se o Jisin Simsi, "Taan Sau" Ng, dzunkach, Triadach atd. atd.


njn, ale ono je mnohem romantictejsi pro takove figtery jako je/byl xaltotun ta "jejich" verze o slabejch chcipacich, kteri dik "chytremu" systemu kazdeho porazi :lol:

NAIA píše:Hele Luene, nechces si konecne priznat ze cvicis styl kterej ma zaklad u zenske? Evidentne te stoji strasny usili presvedcit sebe i nas ze tomu tak neni... priznej si to, ulevi se ti...

Jinak asi ani ten rozhovor tebe a MartinaYT slyset nechci, vzhledem k tomu ze delate co delate a oba to dost zerete tak to stejne (vzhledem k vzniku vaseho stylu) skonci u posledni kolekce Blanky Matragi a barvach na jaro 2012 :wink:


sem si ulevil uz davno ... nekdy v 93 roce, nebo kdy se odeslo od ewto ... to uz odnesl cas. rozhovor si myslim bude v pohode, protoze co se tyka historie a vyvoje wing cheun, bude to rychla smrst vyvraceni medialnich bludu.

defendu píše:Je jedno jestli to je pravda nebo ne, protože vám to stejně už nikdy nikdo neodpáře...ta informace tak prosákla a je stále opakována, že to k wch už prostě patří...Navíc si myslím, že neni nijak na škodu...

Proč je EWTO a jejich odnože většině lidí z BU trnem v oku? Schválně, zkuste odpovědět...

A vyprošuju si to vyhrožování...jsem od přírody plachý člověk :)


no ja ji tuhle povidacku na rozdil od tebe za zavadnou povazuji prave proto, ze to pak vypada, jak to vypada (viz. ma poznamka ke xaltotunovi a pod.).
vlastne nevim kam tim dotazem miris, ale ja treba nikdy (vazne snad nikdy) neudelal dobrou (ve smyslu pozitivni) zkusenost s nikym, kdo kdy odesel od ewto ... vzdycky na konci cekalo smelo a nebo nejakej zarez, podraz. to je primarne to, co mi vadi.
ze si nekdo mysli, ze ho zachrani bong sau a retezaky, je mi vlastne uplne putna a pro ostatni obcany jen dobre. kez by byl kazdej utocnik takhle "vybavenej" a takovej "bouchac" ... by se nemuselo nic cvicit. - to jsem trochu prehnal, ale rozumime si.

tak to ti budu spise verit, ze se ti kf libi nez to, ze jsi plachej :lol:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod martinYT » úte 07. úno, 2012 14:19

Jenom aby jsme si rozuměli, já vůbec nemám nic proti tvým příspěvkům ohledně VT, ohledně legend o vzniku stylů, a to jakýchkoli si nedělám žádné iluze. Takže v tom si myslím není problém. Podotýkám, že žádný z mých příspěvků tebe jako bojovníka, popř. jako reprezentanta tvého stylu, nikdy nepomlouval. To ani nemůžu, osobně, určitě takové zkušenosti vzhledem k době a četnosti, mého a tvého, učení nemám. Nicméně klidně ti v hospodě rád řeknu co mě vadí, je to lepši z oka do oka než tady na fóru.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 120
Registrován: pát 10. úno, 2006 0:00
Bydliště: Pňovice

Příspěvekod luen » úte 07. úno, 2012 14:36

martinYT píše:Nicméně klidně ti v hospodě rád řeknu co mě vadí, je to lepši z oka do oka než tady na fóru.


Beru to tak od zacatku :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod defendu » úte 07. úno, 2012 17:43

Dík za odpověď...můj názor na bývalé praktiky EWTO jsou všeobecně známy a dohledatelný na tomhle fóru...a ohledně mojí otázky - tu necháme k pívu :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

PM

Příspěvekod Bitas » pát 10. úno, 2012 12:58

Bitas, souhlas, kazdopadne to co se bezne doctes je jen jedna neustale a dokola omilana a ucelove napsana vypravenka cca. z 50. let; v rade linii WCH je to uplne jinak - mluvi se o Jisin Simsi, "Taan Sau" Ng, dzunkach, Triadach atd. atd.

V tom s tebou nezbývá než souhlasit, navíc legendy mohou projít značnou korekturou v průběhu těch staletí... Chtěl jsem spíš naznačit, že bych to nepovažoval až za tak zásadní věc, pořád je to jen legenda a ty k BU prostě neodmyslitelně patří. Ovšem je to přesně tak, jak jsi napsal: současná forma je důležitá ( forma, která má samozřejmě co dát - má nápad a systém, tedy ne všechny současné formy...:- ) Jen mám pocit, že se více a více současných forem prolíná, půjčuje si myšlenky a nápady od jiných stylů, navíc každý učitel si něco přidá, pozmění, půjčí...atd. Přiznám se že nevím, jestli je to dobře nebo špatně.... Vývoj nezastavíš, na druhou stranu tradice je tradice. K čemu se přikláníš? Teď jsem to tady asi rozvířil co?
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod pm » pát 10. úno, 2012 14:14

moje oblibene tema :-) jestli ctes anglicky, tka mrkni sem, zrovna jsem o tom nedavno psal:

http://naamkyun.com/2012/01/this-is-not-wing-chun/

a cesky jeden zmojich zaku:

www.hungkyun.com/2012/bojova-umeni-vcera-a-dnes/
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Bitas » pát 10. úno, 2012 20:16

pm píše:moje oblibene tema :-) jestli ctes anglicky, tka mrkni sem, zrovna jsem o tom nedavno psal:

http://naamkyun.com/2012/01/this-is-not-wing-chun/

a cesky jeden zmojich zaku:

www.hungkyun.com/2012/bojova-umeni-vcera-a-dnes/


Díky za pěkné čtení. V tradičních stylech se cvičí např. tradičními zbraněmi, které dříve byli běžnou součástí boje a dnes je skoro nevyužiješ. Myslím si, že tradiční styly si prostě ponechávají tradiční atributy, mění se pouze účel jejich využití. Jde vlastně zase o myšlenku, před 400 lety se učil žák u mistra dlohou tyč, protože věděl, že mu může významně pomoci v boji proti nepříteli, dnes se žák učí dlohou tyč především proto, že je ve stylu tradicí a získává z toho cvičení např. dobrou koordinaci, vybušnost a sílu. Tím nechci říct, že cvičit tradiční zbraně dnes je špatné, naopak, jakýmkoliv cvičením se zbraní můžeš jen získat, pokud je dobře vedené...... Co myslíš?
Bitas
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 24. led, 2012 0:00

Příspěvekod irzounek » úte 21. úno, 2012 10:45

Zdar a silu,

pametnici nasich vyprav do Ciny nebo nadsenci do wingchun si muzou zde :
https://www.facebook.com/pages/Ivan-Rzouneks-WingChunKuen-Research/198764700159932

nebo zde :
http://naamkyun.com/

cist kratke komenty starsich videi ruznych linii wingchun a postupne videt i nove sestrihane pametnicke zaznamy nasich dobrodruznych vyprav po skolach (wingchun)kungfu v jizni Cine od 1994 - ...

Necekejte zadne zabijacke, nonplusultra nejlepsi street ultimate videa a fightery - kdo chce videt neco na takovy zpusob, neklikat...

cest,ir
Ivan Rzounek

Ivan Rzounek's WingChunKuen Research
www.wing-chun.cz
Facebook - https://www.facebook.com/ivanrzounekwingchun
irzounek
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 427
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Legerova 34, Pha 2, 120 00, ČR

Příspěvekod mnich » stř 22. úno, 2012 1:14

defendu píše:
hellas píše:Jak máte ty baby v rodokmeňu, nezbavíte se jich, nesváďéte to na starýho Leunga :lol:


Přeeesně, je to jenom zastíračka, aby se někdo zbavil nálepky, že se pere jako holka :lol: :lol:
///////Bratr Luen má v tomto směru pravdu.příběh o slečně Yim Wing Chun a Rváči Wongovy vznikl někdy v padesátých letech když si Yp Man otvíral(jak jeho následovníci tvrdí),první veřejnou školu Wing Chun Kuen.Celé je to fabulace novináře Lei Mana,který touto vyprávěnkou chtěl nalákat do školy Yp Mana nové žáky.Co se týče těch holek?Tak ve své minulosti je má téměř každý styl kung fu.Ať je to Hung Kuen(Fong Wing Chun,Ng Mui)Bílí Jeřáb(Fang I Mey)nebo Jižní Kudlanka(sestry Chu).Pro název Wing Chun existuje hned několik verzí které vysvětlují jeho původ.Ale já se přikláním k té nejbanálnější.Prostě pro to že to cvičily členové operní společnosti"Rudých Květů"(Hung Fa Wui Goon).Což byl v Číně symbol jara.Jinak je třeba dodat že Wing Chun,Hung Gar nebo Choy Lee Fut jsou poměrně moderní pojmy.Dříve se tomu tak neříkalo.Všechno to byl prostě Nam Kuen nebo Siu Lam.I když my to jeden můj letitý kamarád vyčetl. Tak jsem do své knihy tuto legendu nezařadil.Jinak vládní úředníci chodili v minulosti vybírat daně na"Rudé Džunky jenom když na ně mířily muškety vojáků zelených korouhví.Proto že herci uměli boxovat a nechtěli platit daně,tak že to rozhodně nabyli holky.I když v čínské opeře hrají ženské role muži.S pozdravem Eda.
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků