Může mi Aikido pomoc?

krev, pot, slzy a adrenalin - na ulici neplatí fair play!

Příspěvekod will » stř 14. bře, 2012 19:13

No a jak s to řešil, když tě na tu lebku házel, koukám, že sto přežil ve zdraví. Já jsem se setkal zase s tím, že jsme jeli kolečko cca 6 lidí, kdy každej házel každýho, kdy jeden mě házel, tak divně, že jsem padal na celý záda a nemohl jsem to nijak ukorigovat a taky to bylo dost nepříjemný. Dá se s BJJ čelit judu.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod NOKT » stř 14. bře, 2012 22:56

will píše:No a jak s to řešil, když tě na tu lebku házel, koukám, že sto přežil ve zdraví. Já jsem se setkal zase s tím, že jsme jeli kolečko cca 6 lidí, kdy každej házel každýho, kdy jeden mě házel, tak divně, že jsem padal na celý záda a nemohl jsem to nijak ukorigovat a taky to bylo dost nepříjemný. Dá se s BJJ čelit judu.


No díky docela fajné pádové průpravě, kterou mám díky Aikido a Judo, tak jsem se zkrátka sbalil do klubka a pomohl jsem si jednou rukou. Udělal jsem něco jako stojku na jedné ruce, ale spíš jsem se zní "odrazil" abych změnil úhel dopadu. NEDOPORUČUJU to dělat. Viděl jsem spoustu videí kde si tím borec zlomil ruku. Taky asi díky těm videím jsem to udělal, zkrátka když se padá, tak tam dá člověk packy, což není nejlepší v mnoha případech.

BJJ vs. Judo je kapitola sama o sobě. Doporučuju přečíst tohle aby člověk dostal přehled ve větším měřítku http://keith-owen.blogspot.com/2012/03/ ... s-tnt.html.
Budu čerpat z vlastní zkušenosti a následující komentář bude zcela můj osobní postoj.
A) Nedělal jsem Judo abych se rval s Judistama a dokázal jsem si jakej jsem master. Dělal jsem Judo a doufám, že ještě budu abych se zlepšil v hodech a měl aspoň nějakou průpravu na zemi. Jednak moje hody, strhy atd. jsou v katastrofálním stavu a sdílím myšlenku, že je lepší být ten nahoře když jste na zemi. A taky proto, že studuju a žiju v oblasti kde můžu bohužel hrdě říct, že se tomu co dělám skoro nikdo nevěnuje a potřeboval jsem aspoň nějak trénovat.

B) Konfrontace BJJ a Juda je dost problematická. V teoretické rovině jde, ale v praktické skřípe. Člověk co dělá Jitsu by měl znát aspoň ty základní hody a strhy, ale třeba když dojedu na seminář k mému trenérovi, tak se jede hlavně zem. Není divu. Kolikrát je plnej gym a není místo. Popravdě ani když jsem dělal MMA (2 měsíce :D ), tak se těm hodům nevěnovala velká pozornost a jel se buď stand up nebo zem.
Na Judu jsem cvičil s klukem co je o skoro 8 let mladší jak já, cvičí nejdýl z klubu, oranžový pás, jezdí na republiku atd. Já mu pomáhal s přípravou, protože jsem byl "ten největší" :D Naučil jsem se spoustu užitečných věcí, základní hody, strhy, protitechniky, dokonce pár fint na zemi a on se naučil pár fint na zemi ode mě. Nicméně všechny moje zápasy s jakýmkoliv Judistou vypadali následovně - on mě hodil nebo jsem to blokoval a protitechnikou jsem ho dostal na zem já (nikdy jsem judistu ještě nehodil, jsem na to vážně lama). Na zemi se mě snažil dostat na lopatky a znehybnit držením. Já šel zase na techniky a na držení jsem prděl. Ve výsledku jsme oba věděli co můžeme čekat. Velice podobně to vypadalo, když jsem navštívil konkurenční oddíl ve stejném městě, jen s tím rozdílem, že tam trénoval i kluk ze Samba a mohl jsem se porvat s černým pásem, který mě velice šetřil.
Zkušenost je taková, že když nemáš páru do čeho jdeš, tak tě ledacos překvapí a člověk se musí pohybovat v konkrétním prostředí, cvičit daným způsobem atd. aby si zvykl. Jednou to překvapení bylo tak velké, že jsem své trenérce uškrtil jejího black belta, co nečekal, že s ním můžu držet tempo. Hodně lidí nečekalo, že mám takovou průpravu na zemi, ale hodně lidí si na mě lehlo a já ležel a nemohl se hnout, což mi poskytlo další náměty k zamyšlení a tréninku (proto mám dneska techniky na těžký a lehký lidi :D )

C) Stále je co učit, člověk se nesmí nechat uchlácholit :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod will » čtv 15. bře, 2012 19:49

Dík za info.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Shihtzu » čtv 15. bře, 2012 22:18

pe25tr píše:
Shihtzu píše:Aikido je vykleštěné Daitó-ryu (které je naopak velmi tvrdé a hodně dobře aplikovatelné na ulici)...


Takže říkáš, Daitó-ryu je "velmi tvrdé" a "hodně dobře aplikovatelné na ulici".

Třeba tohle http://www.youtube.com/watch?v=hvPEU9mAX5Y jsi měl na mysli?


S veškerou úctou, co takhle nejdřív věnovat pár minut googlu a trochu se prokousat tím, co Daitó-ryu vlastně je, než hned psát blbosti?

Okamoto není původní autentické Daitó-ryu. Je to k nepoznání překopaná modifikace.

Radši si zajdi někdy podívat na trénink, ať víš o čem mluvíš.

A strejda google by ti býval i vysvětlil, že Daitó-ryu je praktické samurajské bojové umění. Vytvořené pro přežití a obranu proti tělu i zbraním.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod zipule » čtv 15. bře, 2012 22:40

Shihtzu píše:
A strejda google by ti býval i vysvětlil, že Daitó-ryu je praktické samurajské bojové umění. Vytvořené pro přežití a obranu proti tělu i zbraním.


Ano vytvořené pro přežití samuraje v náctém století. Jenže co fungovalo tehdy za tehdejších podmínek už dnes tak dobře nefunguje...

Válčení a boj se vyvíjí a mění stejně jako jakákoli jiná oblast lidské činnosti.
Dneska už se v armádě taky nedřepí měsíce naproti sobě v zákopech a neběží se na nepřitele s bajonetem...musí se jít s dobou..
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

.

Příspěvekod kumori » pát 16. bře, 2012 18:14

kluci zkusme polemizovat na téma judista vs. zápasník volného stylu 8)
kdo by asi měl větší šanci?

jinak judo je dobrá pohybová průprava, je fajn, když malé děcka se chodí motat na tatami, jednak se tam vyskákají z energie, ale především se otlučou a něco se naučí.Je to jistě lepší než se potloukat po Dubině ( sídliště v OV - "hodně dobrá" adresa :P ).Po dobré pohybové přípravě ( kterou ale získají myslím i v ABU ) pak na něco pro život - KM nebo již zmiňované ABU.

myslím, že pokud někdo chce zápasit, ať zkusí volný styl.Tam to jde i bez kimona...

ale k tématu Aikido.Vždy se směju, když vidím nějaký náborový plakátek do klubu Aikido :lol: :lol: :lol: a to při čtení, že Aikido je sebeobranné bojové umění...kolega Ukrop to tu MNOHOKRÁT zmińoval, proti útokům na ulici nebo boxerovi nemá a nebude mít nikdy aikodoka šanci, protože bitkař nebo boxer ho zasype takovou kadencí granátů, že jedinný, kdo by byl schopen tomuto druhu útoků reagovat je O Sensei a ten je už více než 40 let u Stvořitele...zajděte si do nějakého klubu ČAA ( ti mají "patent" ta to pravé Aikido v CZ :lol: 8) ) a nechte si ukázat nějaké sebeobranné techniky.Diametrálně je odlišná situace u Yoseikan Aikido ( styl Mochizuki Minoru - žák Kano Sensei a posléze i Ueshiba Sensei, studoval i Karatedo ), tento styl obsahuje vybrané techniky předválečného Judo a Aikido.Syn Mochizuki Sensei 10.Dan IMAF, Hiroo styl svého otce přetransformoval do Yseikan Budo, konglomerátu Yoseikan Aikodo, Judo, Karatedo a Kenjutsu.Dokonce se zde i spáruje v boxerských bambulích.Tady bych se nebál chodit na streetfight...

Takže moje rada - vyhněte se Aikikai širokým obloukem...
Naposledy upravil kumori dne pát 16. bře, 2012 19:07, celkově upraveno 1
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: .

Příspěvekod NOKT » pát 16. bře, 2012 18:58

kumori píše:kluci zkusme polemizovat na téma judista vs. zápasník volného stylu 8)
kdo by asi měl větší šanci?

jinak judo je dobrá pohybová průprava, je fajn, když malé děcka se chodí motat na tatami, jednak se tam vyskákají z energie, ale především se otlučou a něco se naučí.Je to jistě lepší než se potloukat po Dubině ( sídliště v OV - "hodně dobrá" adresa :P ).Po dobré pohybové přípravě ( kterou ale získají myslím i v ABU ) pak na něco pro život - KM nebo již zmiňované ABU.

myslím, že pokud někdo chce zápasit, ať zkusí volný styl.Tam to jde i bez kimona...

ale k tématu Aikido.Vždy se směju, když vidím nějaký náborový plakátek do klubu Aikido :lol: :lol: :lol: a to při čtení, že Aikido je sebeobranné bojové umění...kolega Ukrop to tu MNOHOKRÁT zmińoval, proti útokům na ulici nebo boxerovi nemá a nebude mít nikdy aikodoka šanci, protože bitkař nebo boxer ho zasype takovou kadencí granátů, že jedinný, kdo by byl schopen tomuto druhu útoků reagovat je O Sensei a ten je už více než 40 let u Stvořitele...zajděte si do nějakého klubu ČAA ( ti mají "patent" ta to pravé Aikido v CZ :lol: 8) ) a nechte si ukázat nějaké sebeobranné techniky.Diametrálně je odlišná situace u Yoseikan Aikido ( styl Mochizuki Minoru - žák Kano Sensei a posléze i Ueshiba Sensei, studoval i Karatedo ), tento styl obsahuje vybrané techniky předválečného Judo a Aikido.Syn Mochizuki Sensei 10.Dan IMAF, Hiroo styl svého otce přetransformoval do Yseikan Budo, konglomerátu Yoseikan Aikodo, Judo, Karatedo a Kenjutsu.Dokonce se zde i spáruje v boxerskách bambulích.Tady bych se nebál chodit na streetfight...

Takže moje rada - vyhněte se Aikikai širokým obloukem...


volnostylař, jasná páka, že se ptáš ? :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » pát 16. bře, 2012 19:15

kdysi jsem si položil otázku co je lepší jestli judo nebo zápas, no zašel jsem se zeptat k volnostylařům a po pár ukázkách mi bylo jasno...po technice, kterou nazývali "záhlavák" jsem to úplně vzdal...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod NOKT » sob 17. bře, 2012 10:19

kumori píše:kdysi jsem si položil otázku co je lepší jestli judo nebo zápas, no zašel jsem se zeptat k volnostylařům a po pár ukázkách mi bylo jasno...po technice, kterou nazývali "záhlavák" jsem to úplně vzdal...


Tak to se máš, já v místě kde studuju zápas nemám. Nejblíž to mám do Brna, ale na to není ani čas ani peníze :) Takže Judo jasná volba, navíc s tím kimonem je víc srandy :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jamamba » ned 18. bře, 2012 1:46

Myslim, ze je to dost o otevrenosti ucitele, znam klub, kde kluci jedou Aikodo, thai, MMA, proste chodi trenovat i dalsi veci k jinjm lidem, otevirat si obzory, kombinovat veci dohromady. Vim, ze bude vic nepouzitelnejch aikido klubu nez boxing gymu, ale i tak se muzou najit boxing gymy, kde te nic moc nenauci je to o pristupu, nezaslepenosti, trenerovi a studentovi.
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod graver » pát 21. zář, 2012 5:38

Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod hellas » pát 21. zář, 2012 8:34

ukropcany píše:Na to ťažko niečo povedať... :twisted: 8)


pověs ty rukavice na hřebik a upaluj zpátky ke Števovi :lol: :lol: :lol: :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod pm » pát 21. zář, 2012 9:04

boxer-olympionik dostal na prdel od aikidisty :lol:

odzbrojil ho (!) a mával tam s ním jak s hadrovou panenkou (!)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod TongPo » pát 21. zář, 2012 9:31

graver píše:http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/prepadeni-jako-z-filmu-benzinka-se-zmenila-v-boxersky-ring.html
Zřejmě slušnej oddíl :wink:

Ježišmarjá, tohle se nemělo stát... :lol: :lol: :lol: Když si uvědomim, kolik aikidoků, kterým teď kvůli tomu nezdravě naroste sebevědomí, budu muset zmlátit, aby si uvědomili svojí opravdovou pozici v potravinovým řetězci, už teď jsem z tý představy díky svýmu pokročilýmu věku unavenej... :lol: :twisted: Jinak zajímavej duel - bejvalej boxer šermující místo pěstí paralyzérem versus plešatej pořez s vizáží pouličního rváče, údajně aikidoka... :D

Mimochodem - nevím proč, ale jako první se mi ohledně tohoto tématu vybavila poslední řeč velitele NVA z filmu Údolí stínů: "To je neštěstí, budou to považovat za své vítězství a pošlou sem další lidi... A dopadne to stejně, až na ty, kteří se toho konce nedožijí..." :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod graver » pát 21. zář, 2012 9:50

Já jsem z toho mizernýho záznamu ani moc nepoznal, co kdo komu dělá. Ale tak třeba ten boxer byl hodně bejvalej :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Sennin » pát 21. zář, 2012 10:17

Taky ten pumpař, co dělá Aikidó, není žádnej střízlík, ale pořádnej kus chlapa :wink: a chránil 5 melounů, že...
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dalt » pát 21. zář, 2012 13:47

no nebyval to spatnej boxer tehda - v amaterech na olympiade (myslim) boxoval treba s Tuou...(kazdopadne na tom videu nevidim zadny boxovani tak nevim) :)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Boreas » pát 21. zář, 2012 23:35

pm píše:boxer-olympionik dostal na prdel od aikidisty :lol:

odzbrojil ho (!) a mával tam s ním jak s hadrovou panenkou (!)


na tuhle zprávu jsme čekali :lol:

Každej sensei povinně vylepit na nástěnku! :lol:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod NOKT » sob 22. zář, 2012 14:55

Té reportáži chybí už jen Steven Seagal jak vysvětluje, že s pumpařem maká na jeho technikách :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » sob 22. zář, 2012 18:41

[quote="graver"]http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/prepadeni-jako-z-filmu-benzinka-se-zmenila-v-boxersky-ring.html
Zřejmě slušnej oddíl :wink:[/quote]

mno, ten "aikidoka" má cca 190 cm a 120 kg, takže asi nepotřeboval aplikovat omote nebo ura...:-)myslím, že teď se vylidní gymy a různá aikidojo budou naopak praskat ve švech, ale jen do té doby, než nějaký uvědomělý aikidoka skončí po diskuzi s boxerem/Xboxerem či Thaiboxerem na JIP...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na sebeobrana, streetfighting a reálný boj...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků

cron