Sebeobrana - Karate vs Muay Thai

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Sebeobrana - Karate vs Muay Thai

Příspěvekod Joker » ned 25. zář, 2011 18:46

Nevím jestli tu už toto téma nebylo, ale i tak bych chtěl znát vaše názory...
Muay Thai a Karate. Podle mě obojí skvělé sporty, ale který z nich je podle vás lepší pro sebeobranu? Jasně že záleží na dovednostech atd. ale který z těchto dvou sportů je lepší pro boj s jedním, či více soupeři?
-Já dělám karate (shotokan) osm let. Je mi 15, měřím 185 cm a vážím 67 kg. Dělám kumite a mám 2. kyu. Neperu se vůbec a když už, tak karate nepouživám. Proč? -asi proto, že si nevěřím na tolik, abych ho ve rvačce použil... Mám několik mistrovských titulů, ale i tak si neumím představit, že bych při bitce kopal z otočky, dával "geaku" na střed apod. :D
-Tahle otázka tedy směřuje hlavně ke karatistům/thai boxerům; Jste na tom stejně? Věříte si nebo si také nevěříte natolik abyste mohli své "umění" použít, když se něco semele?
Na druhou stranu karate jsou rovné techniky, nízké postoje atd. ale thai box jsou háky, kolínka, lokty... a to se do bitky hodí víc.
...Co si o tom myslíte vy? :)
Joker
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24. zář, 2011 23:00

 

Příspěvekod Nietzsche » ned 25. zář, 2011 19:34

muay thai
Nietzsche
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát 02. zář, 2011 23:00

Příspěvekod Pec » ned 25. zář, 2011 23:50

Pokud při bitce nepoužiješ to co děláš, tak si najdi něco jiného, nebo aspoň změň oddíl.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod wireen » pát 06. dub, 2012 12:39

Taky si myslím, že spíše Muay Thai. Ale karate můžeš využít taky, určitě by ses ho neměl bát použít.
Cvičební podložka, kinesiology tape a můžu provozovat karate kdekoliv! Nikdo mě nezastaví :D
wireen
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. zář, 2011 23:00

Příspěvekod freekarol » pát 06. dub, 2012 13:40

Muay Thai, protože nabízí to, co Karate většinou ne: full kontaktní sparring. Ale ani Muay Thai tě nepřipraví na boj proti více lidem, at už jsou ozbrojeni či mají holé ruce. Ti, co Muay Thai dělají, si to ale uvědomují, nepředstírají, že cvičí sebeobranu...
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod pucmaz » pát 06. dub, 2012 13:58

.
Naposledy upravil pucmaz dne pát 20. úno, 2015 12:45, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Gino » pát 06. dub, 2012 14:05

Pokud se ptáš vyloženě na sport, tak jednoznačně Muay Thai. Pokud bys ale hledal karate, kde se jedou i plnokontaktní sparingy, navštiv v pátek večer tuhle tělocvičnu http://www.bujutsukan.cz/trenink-okinawa-karate/ můžeš si tam i bezpečně vyzkoušet jak sportovní kumite obstojí proti "normálnímu" karate. Nic za to nedáš, oni budou taky rádi a když se ti to bude líbit, přijdeš třeba zas.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod freekarol » pát 06. dub, 2012 14:09

pucmaz píše:Není karate jako karate... :wink:


Proto jsem taky napsal, že většinou ten full kontaktní sparring nenabízí. :D Jenomže ono to není jen o tom sparringu. Tzv. reálná sebeobrana má mnohem širší záběr...
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod Gino » pát 06. dub, 2012 14:16

Joker píše:Věříte si nebo si také nevěříte natolik abyste mohli své "umění" použít, když se něco semele?
Na druhou stranu karate jsou rovné techniky, nízké postoje atd. ale thai box jsou háky, kolínka, lokty... a to se do bitky hodí víc.

Důvěra ve vlastní schopnosti vychází z praxe a z toho, že sis ty schopnosti už mnohokrát ověřil - a jsme u těch sparingů, takže to je hodně právě i o nich, bez nich na důvěru zapomeň.
Drůhá věc jsou ty háky, kolínka a lokty - těch je v karate JAKO MÁKU! Na sportovním shotokanu je ale asi moc nepotkáš, to chápu.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron