BU/BS pro 16 letýho

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 18:47

Bohužel na tomhle fóru nejsou podmínky k tomu, aby si mohl nějaké informace získat. Takže se běž do každého klubu podívat na lekci, po případě si před hodinou nebo po hodině promluv s učitelem. Nic lepšího ani udělat nejde.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

 

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 18:54

aikido je blbost :D[/quote]

nejsou dobrá a špatná bojová umění, ale dobří a špatní bojovníci..
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 18:58

krystofjutsu píše:Bohužel na tomhle fóru nejsou podmínky k tomu, aby si mohl nějaké informace získat. Takže se běž do každého klubu podívat na lekci, po případě si před hodinou nebo po hodině promluv s učitelem. Nic lepšího ani udělat nejde.


Nechceš mi dát kontakt na tebe? Stačí mail.. rád bych si s tebou o tom promluvil.. co bys doporučil mě přímo a kde a tak.. protože to cos mi napsal tak to přesně hledám.. nicméně se musím probudit ze sna a uvažovat reálně.. protože se něco učit 10 let a pak to jakž takž umět neni to pravé ořechové.. potřebuju se to naučit co nejdřív.. nebo aspoň to nějak ovládat, abych se dokázal ubranit lépe než bez znalostí..
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 19:04

Buď email prsalakr@seznam.cz
nebo skype: failacz
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod Genesis » sob 07. dub, 2012 19:04

Joanl: Hele chlape, evidentně si posránek a srab a víš o tom, to je dobrý, že si to přiznáš. A asi sám tušíš, že je potřeba to překonat. Napadá tě lepší způsob, jak se zocelit a zvládnout to, než se naučit dostávat ale i dávat rány?

A k tomu noži, beze zbraně se mu neubárníš s ničim, podívej se na youtube na nějakej útok nožem. Lidi, co tě chtěj nožem zabít pojedou jako šicí stroj a ty ani nemrkneš a budeš mít břicho jako cedník, proti tomu prostě obrana neexistuje.

A já chápu, že chceš věřit těm sračkám, co tu krystof nebo kdo píše, ale upřímně, myslíš si, že to tak může fungovat? Fakt tomu věříš?

A jinak já jsem nějaou dobu boxoval a chvíli dělal i thaibox a při svym jedinym konfliktu jsem oboje použil, vyřešeno během asi tří vteřin.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 19:11

Genesis píše:Joanl: Hele chlape, evidentně si posránek a srab a víš o tom, to je dobrý, že si to přiznáš. A asi sám tušíš, že je potřeba to překonat. Napadá tě lepší způsob, jak se zocelit a zvládnout to, než se naučit dostávat ale i dávat rány?

A k tomu noži, beze zbraně se mu neubárníš s ničim, podívej se na youtube na nějakej útok nožem. Lidi, co tě chtěj nožem zabít pojedou jako šicí stroj a ty ani nemrkneš a budeš mít břicho jako cedník, proti tomu prostě obrana neexistuje.

A já chápu, že chceš věřit těm sračkám, co tu krystof nebo kdo píše, ale upřímně, myslíš si, že to tak může fungovat? Fakt tomu věříš?

A jinak já jsem nějaou dobu boxoval a chvíli dělal i thaibox a při svym jedinym konfliktu jsem oboje použil, vyřešeno během asi tří vteřin.


Problém je v tom, že je srab-jak ostře píšeš. S boxem jako takovým zkušenosti nemám, ale nevěřím, že by ho dokázal psychicky připravit na boj na ulici. To je všechno a vidím v tom i jeho hlavní problém.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 19:11

Genesis píše:Joanl: Hele chlape, evidentně si posránek a srab a víš o tom, to je dobrý, že si to přiznáš. A asi sám tušíš, že je potřeba to překonat. Napadá tě lepší způsob, jak se zocelit a zvládnout to, než se naučit dostávat ale i dávat rány?

A k tomu noži, beze zbraně se mu neubárníš s ničim, podívej se na youtube na nějakej útok nožem. Lidi, co tě chtěj nožem zabít pojedou jako šicí stroj a ty ani nemrkneš a budeš mít břicho jako cedník, proti tomu prostě obrana neexistuje.

A já chápu, že chceš věřit těm sračkám, co tu krystof nebo kdo píše, ale upřímně, myslíš si, že to tak může fungovat? Fakt tomu věříš?

A jinak já jsem nějaou dobu boxoval a chvíli dělal i thaibox a při svym jedinym konfliktu jsem oboje použil, vyřešeno během asi tří vteřin.


Jo.. posránek a srab opravdu jsem.. nechci vyvolávat konflikty, ani nechci dostat přes hubu. Jenže já bych nerad byl mlácenej někde, kde se učim nebýt zmlácenej :D No nevim jestli to může fungovat.. nikdy jsem nikoho takovyho neviděl se prát... A jak dopadl dotyčnej s kterým ses dostal do konfliktu?
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Genesis » sob 07. dub, 2012 19:16

JoanL píše:
Genesis píše:Joanl: Hele chlape, evidentně si posránek a srab a víš o tom, to je dobrý, že si to přiznáš. A asi sám tušíš, že je potřeba to překonat. Napadá tě lepší způsob, jak se zocelit a zvládnout to, než se naučit dostávat ale i dávat rány?

A k tomu noži, beze zbraně se mu neubárníš s ničim, podívej se na youtube na nějakej útok nožem. Lidi, co tě chtěj nožem zabít pojedou jako šicí stroj a ty ani nemrkneš a budeš mít břicho jako cedník, proti tomu prostě obrana neexistuje.

A já chápu, že chceš věřit těm sračkám, co tu krystof nebo kdo píše, ale upřímně, myslíš si, že to tak může fungovat? Fakt tomu věříš?

A jinak já jsem nějaou dobu boxoval a chvíli dělal i thaibox a při svym jedinym konfliktu jsem oboje použil, vyřešeno během asi tří vteřin.


Jo.. posránek a srab opravdu jsem.. nechci vyvolávat konflikty, ani nechci dostat přes hubu. Jenže já bych nerad byl mlácenej někde, kde se učim nebýt zmlácenej :D No nevim jestli to může fungovat.. nikdy jsem nikoho takovyho neviděl se prát... A jak dopadl dotyčnej s kterým ses dostal do konfliktu?


Ležel na zemi a nevěděl která bije.

A k tomu nebejt mlácenej, hele bez bolesti to nikdy nejde, jinak se nikdy nezocelíš. Je to jednoduchý. NO PAIN NO GAIN.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod JoanL » sob 07. dub, 2012 19:22

Genesis píše:
JoanL píše:
Genesis píše:Joanl: Hele chlape, evidentně si posránek a srab a víš o tom, to je dobrý, že si to přiznáš. A asi sám tušíš, že je potřeba to překonat. Napadá tě lepší způsob, jak se zocelit a zvládnout to, než se naučit dostávat ale i dávat rány?

A k tomu noži, beze zbraně se mu neubárníš s ničim, podívej se na youtube na nějakej útok nožem. Lidi, co tě chtěj nožem zabít pojedou jako šicí stroj a ty ani nemrkneš a budeš mít břicho jako cedník, proti tomu prostě obrana neexistuje.

A já chápu, že chceš věřit těm sračkám, co tu krystof nebo kdo píše, ale upřímně, myslíš si, že to tak může fungovat? Fakt tomu věříš?

A jinak já jsem nějaou dobu boxoval a chvíli dělal i thaibox a při svym jedinym konfliktu jsem oboje použil, vyřešeno během asi tří vteřin.


Jo.. posránek a srab opravdu jsem.. nechci vyvolávat konflikty, ani nechci dostat přes hubu. Jenže já bych nerad byl mlácenej někde, kde se učim nebýt zmlácenej :D No nevim jestli to může fungovat.. nikdy jsem nikoho takovyho neviděl se prát... A jak dopadl dotyčnej s kterým ses dostal do konfliktu?


Ležel na zemi a nevěděl která bije.

A k tomu nebejt mlácenej, hele bez bolesti to nikdy nejde, jinak se nikdy nezocelíš. Je to jednoduchý. NO PAIN NO GAIN.


Asi to je pravda no .. ale nadšenej z toho nejsem.. že příjdu na box.. a někdo mi dá ránu a půjdu k zemi.. to mě fakt hodně děsí, protože rány nesnáším a když bych se tam rozbrečel, tak bych tam asi nevkročil :?
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Genesis » sob 07. dub, 2012 19:29

Tak se smiř, že nikdy nebudeš borec, co je schopnej se postavit konfliktu, nauč se rychle běhat a pokud uvidíš, že někdo potřebuje pomoc, zavolej policii a pak křič, že už jdou. To jsou tvoje alternativy. Každej na to prostě není.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 20:03

ukropcany píše:
krystofjutsu píše:....S boxem jako takovým zkušenosti nemám, ale nevěřím, že by ho dokázal psychicky připravit na boj na ulici. To je všechno a vidím v tom i jeho hlavní problém.
Však toto je to... ja som už zopár (dnes už našťastie bývalých) aikiďákov rozbil, WTčkárov tiež, kravmagistov tiež (ok, nebolo to na ulici)... prestaň čítať knižky a vráť sa k nim nie skôr ako o desať rokov...


Problém nebyl v jejich stylu, problém byl v nich.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod hellas » sob 07. dub, 2012 20:38

6886 jářko to je přimo magický čislo ;-)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod freekarol » sob 07. dub, 2012 21:05

krystofjutsu píše:
ukropcany píše:
krystofjutsu píše:....S boxem jako takovým zkušenosti nemám, ale nevěřím, že by ho dokázal psychicky připravit na boj na ulici. To je všechno a vidím v tom i jeho hlavní problém.
Však toto je to... ja som už zopár (dnes už našťastie bývalých) aikiďákov rozbil, WTčkárov tiež, kravmagistov tiež (ok, nebolo to na ulici)... prestaň čítať knižky a vráť sa k nim nie skôr ako o desať rokov...


Problém nebyl v jejich stylu, problém byl v nich.


Dejme tomu, že máš pravdu, ale když v ČR není nikdo, kdo by tyto styly opravdu uměl, tak je zbytečné tam chodit, že?
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 22:30

Je pravda, že je tady kvalitních učitelů hodně pomálu, proto jsem psal hned na začátku, že mluvím o bojovém umění aikido, a né o tanci aikido, který se v čechách učí.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod NOKT » sob 07. dub, 2012 22:38

krystofjutsu píše:Je pravda, že je tady kvalitních učitelů hodně pomálu, proto jsem psal hned na začátku, že mluvím o bojovém umění aikido, a né o tanci aikido, který se v čechách učí.


A ty cvičíš to bojové aikido viď :wink:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod krystofjutsu » sob 07. dub, 2012 22:51

NOKT píše:
krystofjutsu píše:Je pravda, že je tady kvalitních učitelů hodně pomálu, proto jsem psal hned na začátku, že mluvím o bojovém umění aikido, a né o tanci aikido, který se v čechách učí.


A ty cvičíš to bojové aikido viď :wink:


Ne, necvičím. Byl jsem se podívat na jedné lekci, když to u nás v městě začínalo a víckrát jsem nepřišel.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod NOKT » sob 07. dub, 2012 22:57

krystofjutsu píše:
NOKT píše:
krystofjutsu píše:Je pravda, že je tady kvalitních učitelů hodně pomálu, proto jsem psal hned na začátku, že mluvím o bojovém umění aikido, a né o tanci aikido, který se v čechách učí.


A ty cvičíš to bojové aikido viď :wink:


Ne, necvičím. Byl jsem se podívat na jedné lekci, když to u nás v městě začínalo a víckrát jsem nepřišel.


A udělals dobře :wink:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 9:21

ukropcany píše:A nepríde Ti sprosté chlapca posielať na bojové aikido a pritom o žiadnom nevieš?

Čti s porozuměním. Napsal jsem mu, aby se šel na ty hodiny nejdřív podívat. Pokud uvidí pravé aikido, je to 100% lepší na sebeobranu než box. Ale v každém případě je z jeho možností nejlepší wing chun. Vy jste se tu pak už začali bavit o zlepšení kondice, zocelení a bla bla bla. K tomu je box samozřejmě lepší než čínská bojová umění. Ale nevím, jestli jste si přečetli PROČ chce vlastně něco začít cvičit.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: pát 06. dub, 2012 23:00

Příspěvekod freekarol » ned 08. dub, 2012 9:46

krystofjutsu píše:
ukropcany píše:A nepríde Ti sprosté chlapca posielať na bojové aikido a pritom o žiadnom nevieš?

Čti s porozuměním. Napsal jsem mu, aby se šel na ty hodiny nejdřív podívat. Pokud uvidí pravé aikido, je to 100% lepší na sebeobranu než box. Ale v každém případě je z jeho možností nejlepší wing chun. Vy jste se tu pak už začali bavit o zlepšení kondice, zocelení a bla bla bla. K tomu je box samozřejmě lepší než čínská bojová umění. Ale nevím, jestli jste si přečetli PROČ chce vlastně něco začít cvičit.


Pokud chce člověk něco na sebeobranu, měl by si všimat, proti jakým útokům se člověk bude bránit: proti útočníkovi, který se hejbe, jako by měl obrnu či takovému, který dá baleťácký úder a pak se zastaví a čeká, až ho obránce zpacifikuje? Pokud tréningový partner se ze všech sil snaží toho druhého "sejmout", pak si obránce může být do určité míry jist, že přežije boj o život. Ono asi není náhoda, že vznikl termín Reality Based Self Defense, či Reality Based Martial Arts, že?
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod wordsworth » ned 08. dub, 2012 9:54

K tomu boxu a sebeobraně. Mám za sebou období pákových nesmyslů a pak jsem začla s MT a posléze boxem.
Podotýkám, že jsem byla tichá, flegmatická a bála jsem se aj hlasitě mluvit. V boxerně jsem se naučila fungovat normálně, nebát se. Povedlo se mi při různých průšvizích pár krásných zásahů při střetu s blbci a hádejte, kolik pocházelo z aikida:-)
Povedlo se mi aj čisté KO jednou ranou. To k té využitelnosti boxu v sebeobraně.
Borec, co píše je srab a kecalista. Jeho problém není fýza, ale má v mozkovně průvan. Polehčující okolnost je jeho věk. Má ještě čas, aby se začal chovat jako chlap. Ale čím dřív, tím líp.
Dneska si šici potřebujou pokecat o tom, kam cvičit a motivovat a poplácávat a chybí jim zdravá drzost. Fuj, už mlčim
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků