BU/BS pro 16 letýho

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Dog » ned 08. dub, 2012 21:29

YueFei píše:učej se tisíc věcí ale ani jednu neuměj pořádně

Tohle je jediná konkrétní věc, kterou jsem ve tvém postu našel. Můžeš uvést nějaké další příklady, proč je KM podle tebe "prostě průser"? :) Konkrétní techniky, tréningové postupy, myšlenky, cokoli?
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod krystofjutsu » ned 08. dub, 2012 21:49

YueFei píše:Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to .

Tak to je jasný, že v ringu, kde máš útoky na citlivý místa chráněný a zakázaný, je box a muay thai lepší. Ale na ulici můžeš být bojovník jakej chceš, ale ,,špinavým technikám'' prostě podlehneš. Ale nedivím se tvému názoru, když jen tlumočíš slova tvýho trenéra a sám si krav magu nezkoušel a nemáš s ní zkušenosti.
krystofjutsu
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod YueFei » ned 08. dub, 2012 22:13

krystofjutsu píše:
YueFei píše:Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to .

Tak to je jasný, že v ringu, kde máš útoky na citlivý místa chráněný a zakázaný, je box a muay thai lepší. Ale na ulici můžeš být bojovník jakej chceš, ale ,,špinavým technikám'' prostě podlehneš. Ale nedivím se tvému názoru, když jen tlumočíš slova tvýho trenéra a sám si krav magu nezkoušel a nemáš s ní zkušenosti.

Nikoho netlumočim sám jsem chodil asi měsíc na zkoušku a sorry,ale nevěřim tomu spíš je to víc byznys než něco s čim obstojíš.Nemusí to být v ringu i kdyby se střetli na ulici tak bych byl na ty jejich "špinavy" techniky zvědavej... :lol: óm
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Dog » ned 08. dub, 2012 22:18

Tak buď konkrétnější :)
Dog
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod NOKT » ned 08. dub, 2012 22:35

krystofjutsu píše:

Jediný citlivý místo co takhle trefíš jsou koule a k tomu mi stačí hrát fotbal abych to trefol:D Jinak je na nějaký otloukání docela málo času, když se s někým pereš. Fakt si zkus ten box nebo MMA. Když tě někdo natlačí na zeď a dobře chytne, tak kolikrát nemáš ani prostor hejbnout rukou a podstatně to mění plán celé hry :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » pon 09. dub, 2012 9:16

NOKT píše:
krystofjutsu píše:

Jediný citlivý místo co takhle trefíš jsou koule a k tomu mi stačí hrát fotbal abych to trefol:D Jinak je na nějaký otloukání docela málo času, když se s někým pereš. Fakt si zkus ten box nebo MMA. Když tě někdo natlačí na zeď a dobře chytne, tak kolikrát nemáš ani prostor hejbnout rukou a podstatně to mění plán celé hry :)

No co se týče těch citlivých míst, tak o tom by se dalo silně polemizovat, co třeba takovej solar plexus. Zásahy na toto místo jsou velice účinné, kdy toto místo se často zasahuje nohama a KO jsou vidět i v K1. Když se zásah podaří, tak když to není rovnou KO, tak minimálně nejseš schopen dále efektivně bojovat. Viděl jsem to použít i v praxi na ulici, takže se tady bavím o realitě. Dále jsem byl osobně přítomen toho, když v jednom nejmenovaném sebeobranném systému došlo při zkouškách k zásahu hranou ruky (šuto) krční tepny, stokilovej chlap šel k zemi jak hruška a muselo se oživovat. A přitom to nebyl žádný těžkopádný úder, ale naopak lehký švihový úder. Dále jsem byl účástníkem akce, kdy stokilovej chlap sejmul kluka cca 85 kg kopem ve výskoku, kdy tohoto zasáhl do hrudníku, kdy maník sice lehl, ale i po tomto kopu, posléze při pacifikaci dokázal klást aktivní odpor. Přičemž, když si to dnes v mysli opětovně přehrávám, protože ten let toho kluka tím vzduchem, člověk nemůže postě zapomenout :lol:, tak jsem si už tehdy říkal ten musí mít dost, ale omyl !!! V bojových uměních prostě záleží kam zasáhneš, dá se říci, že vědět kam zasáhnout je i jejich podstatou nebo jednou z podstat. Takže i úder, který je proveden velkou silou, když je zasazen na nevhodné místo nemusí být nutně účinný a naopak lehký švihový úder, který je zasazen tam kam má může být velice účinný. S tím ostatním souhlas.
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod freekarol » pon 09. dub, 2012 9:19

YueFei píše:Na Kraw Magu se uplně vybodni ty jsou uplně mimo realitu už jen to jak pořád propagujou jak je to reálná sebeobrana atd mluví většinou samo za sebe...(pes kterej štěká nekouše)Můj bývalý trenér boxu chodil učit na nějaké kurzy Kraw Magy ty lidi boxovat a říkal,že jsou uplně mimo ale že když mu zaplatěj tak proč ne.Všechny ty Kraw Magy Musada atd to je prostě průser učej se tisíc věcí ale ani jednu neuměj pořádně.Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to každej z nich cvičil aktivně stejnou
dobu.Už trenér Boxu Bobuski kterej trénuje hlavně Policii mi říkal,že by měli cvičit všichni Policajti a ostatní ozbrojené složky spíš Boxing apod a bylo by to stokrát lepší...

Hloupě generalizuješ a nebo jen provokuješ. :wink: Běž za Standou Gazdíkem a řekni mu, že to, co učí(FISFO), je bulshit. A nebo to řekni plešatému chlápkovi na tomhle videu:
http://bit.ly/HAddY8
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod NOKT » pon 09. dub, 2012 9:38

will píše:
NOKT píše:
krystofjutsu píše:

No co se týče těch citlivých míst, tak o tom by se dalo silně polemizovat, co třeba takovej solar plexus. Zásahy na toto místo jsou velice účinné, kdy toto místo se často zasahuje nohama a KO jsou vidět i v K1. Když se zásah podaří, tak když to není rovnou KO, tak minimálně nejseš schopen dále efektivně bojovat. Viděl jsem to použít i v praxi na ulici, takže se tady bavím o realitě. Dále jsem byl osobně přítomen toho, když v jednom nejmenovaném sebeobranném systému došlo při zkouškách k zásahu hranou ruky (šuto) krční tepny, stokilovej chlap šel k zemi jak hruška a muselo se oživovat. A přitom to nebyl žádný těžkopádný úder, ale naopak lehký švihový úder. Dále jsem byl účástníkem akce, kdy stokilovej chlap sejmul kluka cca 85 kg kopem ve výskoku, kdy tohoto zasáhl do hrudníku, kdy maník sice lehl, ale i po tomto kopu, posléze při pacifikaci dokázal klást aktivní odpor. Přičemž, když si to dnes v mysli opětovně přehrávám, protože ten let toho kluka tím vzduchem, člověk nemůže postě zapomenout :lol:, tak jsem si už tehdy říkal ten musí mít dost, ale omyl !!! V bojových uměních prostě záleží kam zasáhneš, dá se říci, že vědět kam zasáhnout je i jejich podstatou nebo jednou z podstat. Takže i úder, který je proveden velkou silou, když je zasazen na nevhodné místo nemusí být nutně účinný a naopak lehký švihový úder, který je zasazen tam kam má může být velice účinný. S tím ostatním souhlas.

2will: soráč na K-1 (BTW nebyl to náhodou liver/body shot, to se trefuje dobře), MMA a dokonce ani na zápasy BJJ, který cvičím se nedívám. Nebaví mě to :D
Hele každá dobrá prda může bolet. Sám jsem se nechal naprat od kluka co dělá Systemu a bolelo to. Nicméně pořád záleží na to jestli se trefíš v tom střetu. Nevím kde kluci žijete, ale když se perou lidi tady na jihu, tak to opravdu krátká vzdálenost kam se aj krátkej úder cpe blbě.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod martinYT » pon 09. dub, 2012 10:11

Dětska nějak sleduju tuto diskuzi a nedá mi abych alespoň krátkou glosou nereagoval. Bavíte se tu o "špinavých" technikách a spousta BU a systému sebeobrany se na toto odkazuje, a mluví se o tom, jak BS jsou v nevýhodě oproti BU, kvůli tomuto, ale můžete mi říct kolik z vás si opravdu složilo chlapa, tím, že mu zlomilo vaz, vypíchl oči, apod. určitě někdo takový byl, ale těchto lidí je minimum. Oproti lidem praktikujícím BS, kteří se sice nesoustředí na špinavé techniky, ale mají výhodu právě tu, že si svoje techniky opravdu zkouší v zápasech naplno. Nicméně je dobré to umět kombinovat, vzít si to dobré z BS i BS či systémů zabívající se realnou sebeobranou.

PS: Toto je jenom můj pohled, jestli má někdo jiný tak je to jeho problém... :D
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod freekarol » pon 09. dub, 2012 13:20

martinYT píše:Dětska nějak sleduju tuto diskuzi a nedá mi abych alespoň krátkou glosou nereagoval. Bavíte se tu o "špinavých" technikách a spousta BU a systému sebeobrany se na toto odkazuje, a mluví se o tom, jak BS jsou v nevýhodě oproti BU, kvůli tomuto, ale můžete mi říct kolik z vás si opravdu složilo chlapa, tím, že mu zlomilo vaz, vypíchl oči, apod. určitě někdo takový byl, ale těchto lidí je minimum. Oproti lidem praktikujícím BS, kteří se sice nesoustředí na špinavé techniky, ale mají výhodu právě tu, že si svoje techniky opravdu zkouší v zápasech naplno. Nicméně je dobré to umět kombinovat, vzít si to dobré z BS i BS či systémů zabívající se realnou sebeobranou.

PS: Toto je jenom můj pohled, jestli má někdo jiný tak je to jeho problém... :D

Srovnávat BS a sebeobranu je jako srovnávat jablka a hrušky. Tot můj skromný názor. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod martinYT » pon 09. dub, 2012 14:20

pro Freekarol

Nevím jestli sis to pořádně přečetl. Já jsem BS a sebeobranu nesrovnával, jenom jsem dal otázku komu líp budou fungovat věci, tomu, kdo si je nkdy reálně nevyzkouší a nebo tomu, kdo ano. Jinak já sám cvičím sebeobranu, ale rozhodně BS nezavrhuji ba právně naopak lidi, kteří příjdou z BS na sebeobranu jsou většinou daleko lepší bojovníci než ti ostatní.
martinYT
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod Pec » pon 09. dub, 2012 14:45

NOKT píše:Hele každá dobrá prda může bolet. Sám jsem se nechal naprat od kluka co dělá Systemu a bolelo to.

Hele, tos čekal, že úder od Systémáka nebude bolet? :D

NOKT píše:Nicméně pořád záleží na to jestli se trefíš v tom střetu. Nevím kde kluci žijete, ale když se perou lidi tady na jihu, tak to opravdu krátká vzdálenost kam se aj krátkej úder cpe blbě.

Největší rozdíl mezi Systemou a boxem na který jsem narazil byl rozdíl vzdálenosti. V boxu (aspoň teď na začátku) to je dlouhá vzdálenost, na systemě (skoo bez výjimky) střední a krátká.
Box je výborný základ (na pohyb, kondičku, otužení,..) ale není od věci si jej doplnit, aspoň o pády a obrany proti graplerským technikám IMHO.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod NOKT » pon 09. dub, 2012 14:58

Pec píše:
NOKT píše:Hele každá dobrá prda může bolet. Sám jsem se nechal naprat od kluka co dělá Systemu a bolelo to.

Hele, tos čekal, že úder od Systémáka nebude bolet? :D

NOKT píše:Nicméně pořád záleží na to jestli se trefíš v tom střetu. Nevím kde kluci žijete, ale když se perou lidi tady na jihu, tak to opravdu krátká vzdálenost kam se aj krátkej úder cpe blbě.

Největší rozdíl mezi Systemou a boxem na který jsem narazil byl rozdíl vzdálenosti. V boxu (aspoň teď na začátku) to je dlouhá vzdálenost, na systemě (skoo bez výjimky) střední a krátká.
Box je výborný základ (na pohyb, kondičku, otužení,..) ale není od věci si jej doplnit, aspoň o pády a obrany proti graplerským technikám IMHO.

Ne nijak zvlášť jako od thaiboxera, když jsem tou dobou ještě boxoval.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod freekarol » pon 09. dub, 2012 15:02

martinYT píše:pro Freekarol

Nevím jestli sis to pořádně přečetl. Já jsem BS a sebeobranu nesrovnával, jenom jsem dal otázku komu líp budou fungovat věci, tomu, kdo si je nkdy reálně nevyzkouší a nebo tomu, kdo ano. Jinak já sám cvičím sebeobranu, ale rozhodně BS nezavrhuji ba právně naopak lidi, kteří příjdou z BS na sebeobranu jsou většinou daleko lepší bojovníci než ti ostatní.

To bylo spíše obecně. Protože BU vs BS je tu nekončící téma. A protože cíle těchto aktivit jsou jiné, tak se nedají tak úplně srovnávat. Thajboxer či MMA zápasník se sotva bude oblbovat, že trénuje, jak přežít boj o život. Což je další výhoda BS lidí, nejen že jedou full kontakt sparring, ale taky si uvědomují, na co mají a na co ne. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod zipule » pon 09. dub, 2012 16:59

Já nevím co tady furt řešíte, každej solidní klub sebeobrany už dávno pochopil že sportovní sparing stand-up i zem je pro ně obrovské plus, dokonce nezbytnost. Tím máte možnost si vyzkoušet aspoň sportovní boj...Jak chcete obstát v reálném, když neobstojíte ani v tom sportovním. Ten sport vám dá atributy, které jsou pro sebeobranu nezbytné, to už tady padlo milionkrát.
Ideální podle mě je trénovat podle vzorce: sebeobrana ala L. Morrison (apod.) + sportovně stand-up + sportovně zem.

Doporučuju si pročíst starší témata, mě to dost pomohlo utříbit si myšlenky.
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod zipule » pon 09. dub, 2012 17:03

A podle možností co psal Joan je Box to nejlepší co v okolí má, protože mu dá aspoň slušnej stand-up. Na těch ostatních stylech nebude mít pravděpodobně ani to...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod freekarol » pon 09. dub, 2012 19:10

zipule píše:Já nevím co tady furt řešíte, každej solidní klub sebeobrany už dávno pochopil že sportovní sparing stand-up i zem je pro ně obrovské plus, dokonce nezbytnost. Tím máte možnost si vyzkoušet aspoň sportovní boj...Jak chcete obstát v reálném, když neobstojíte ani v tom sportovním. Ten sport vám dá atributy, které jsou pro sebeobranu nezbytné, to už tady padlo milionkrát.
Ideální podle mě je trénovat podle vzorce: sebeobrana ala L. Morrison (apod.) + sportovně stand-up + sportovně zem.

Ideálně by mělo být, že ten, kdo cvičí sebeobranu, by měl navštěvoval BS klub proto, že ho to baví a ne proto, že chce svou sebeobranu udělat funkčnější. Někde ti soudruzi, učící sebeobranu, dělají chybu...
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod NAIA » pon 09. dub, 2012 20:17

to freekarol: Cau, co prosimte delas ty a pripadne co a u koho jsi cvicil ze stylu, ktere maji jako hlavni cil sebeobranu?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod zipule » úte 10. dub, 2012 9:44

freekarol píše:
zipule píše:Já nevím co tady furt řešíte, každej solidní klub sebeobrany už dávno pochopil že sportovní sparing stand-up i zem je pro ně obrovské plus, dokonce nezbytnost. Tím máte možnost si vyzkoušet aspoň sportovní boj...Jak chcete obstát v reálném, když neobstojíte ani v tom sportovním. Ten sport vám dá atributy, které jsou pro sebeobranu nezbytné, to už tady padlo milionkrát.

Ideálně by mělo být, že ten, kdo cvičí sebeobranu, by měl navštěvoval BS klub proto, že ho to baví a ne proto, že chce svou sebeobranu udělat funkčnější. Někde ti soudruzi, učící sebeobranu, dělají chybu...

Já to nemyslel tak, že musí člověk navštěvovat x oddílů, ale tak, že ten sportovní boj by měl být dílčí částí výuky sebeobrany...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér

Příspěvekod luen » úte 10. dub, 2012 10:19

freekarol píše:

Coz se ale vubec nevylucuje, protoze nekoho na veci muze bavit prave ta funkcnost, ne? Mimochodem znam par rezniku, ktere zadne bu ani bs nebavi a nezajimaji je, takze u nich je to jak?
Jinak pokud nechcete, aby se vase diskuze nestacela ke kravinam nediskutujte s blbounama, kteri tady na serveru maji snad 40nicku a jsou to proflaknuti trollove :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
luen
mistr diskutér
mistr diskutér

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně