BU/BS pro 16 letýho

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Pec » pon 09. dub, 2012 14:45

NOKT píše:Hele každá dobrá prda může bolet. Sám jsem se nechal naprat od kluka co dělá Systemu a bolelo to.

Hele, tos čekal, že úder od Systémáka nebude bolet? :D

NOKT píše:Nicméně pořád záleží na to jestli se trefíš v tom střetu. Nevím kde kluci žijete, ale když se perou lidi tady na jihu, tak to opravdu krátká vzdálenost kam se aj krátkej úder cpe blbě.

Největší rozdíl mezi Systemou a boxem na který jsem narazil byl rozdíl vzdálenosti. V boxu (aspoň teď na začátku) to je dlouhá vzdálenost, na systemě (skoo bez výjimky) střední a krátká.
Box je výborný základ (na pohyb, kondičku, otužení,..) ale není od věci si jej doplnit, aspoň o pády a obrany proti graplerským technikám IMHO.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod NOKT » pon 09. dub, 2012 14:58

Pec píše:
NOKT píše:Hele každá dobrá prda může bolet. Sám jsem se nechal naprat od kluka co dělá Systemu a bolelo to.

Hele, tos čekal, že úder od Systémáka nebude bolet? :D

NOKT píše:Nicméně pořád záleží na to jestli se trefíš v tom střetu. Nevím kde kluci žijete, ale když se perou lidi tady na jihu, tak to opravdu krátká vzdálenost kam se aj krátkej úder cpe blbě.

Největší rozdíl mezi Systemou a boxem na který jsem narazil byl rozdíl vzdálenosti. V boxu (aspoň teď na začátku) to je dlouhá vzdálenost, na systemě (skoo bez výjimky) střední a krátká.
Box je výborný základ (na pohyb, kondičku, otužení,..) ale není od věci si jej doplnit, aspoň o pády a obrany proti graplerským technikám IMHO.


Ne nijak zvlášť jako od thaiboxera, když jsem tou dobou ještě boxoval.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod freekarol » pon 09. dub, 2012 15:02

martinYT píše:pro Freekarol

Nevím jestli sis to pořádně přečetl. Já jsem BS a sebeobranu nesrovnával, jenom jsem dal otázku komu líp budou fungovat věci, tomu, kdo si je nkdy reálně nevyzkouší a nebo tomu, kdo ano. Jinak já sám cvičím sebeobranu, ale rozhodně BS nezavrhuji ba právně naopak lidi, kteří příjdou z BS na sebeobranu jsou většinou daleko lepší bojovníci než ti ostatní.


To bylo spíše obecně. Protože BU vs BS je tu nekončící téma. A protože cíle těchto aktivit jsou jiné, tak se nedají tak úplně srovnávat. Thajboxer či MMA zápasník se sotva bude oblbovat, že trénuje, jak přežít boj o život. Což je další výhoda BS lidí, nejen že jedou full kontakt sparring, ale taky si uvědomují, na co mají a na co ne. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod zipule » pon 09. dub, 2012 16:59

Já nevím co tady furt řešíte, každej solidní klub sebeobrany už dávno pochopil že sportovní sparing stand-up i zem je pro ně obrovské plus, dokonce nezbytnost. Tím máte možnost si vyzkoušet aspoň sportovní boj...Jak chcete obstát v reálném, když neobstojíte ani v tom sportovním. Ten sport vám dá atributy, které jsou pro sebeobranu nezbytné, to už tady padlo milionkrát.
Ideální podle mě je trénovat podle vzorce: sebeobrana ala L. Morrison (apod.) + sportovně stand-up + sportovně zem.

Doporučuju si pročíst starší témata, mě to dost pomohlo utříbit si myšlenky.
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod zipule » pon 09. dub, 2012 17:03

A podle možností co psal Joan je Box to nejlepší co v okolí má, protože mu dá aspoň slušnej stand-up. Na těch ostatních stylech nebude mít pravděpodobně ani to...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod freekarol » pon 09. dub, 2012 19:10

zipule píše:Já nevím co tady furt řešíte, každej solidní klub sebeobrany už dávno pochopil že sportovní sparing stand-up i zem je pro ně obrovské plus, dokonce nezbytnost. Tím máte možnost si vyzkoušet aspoň sportovní boj...Jak chcete obstát v reálném, když neobstojíte ani v tom sportovním. Ten sport vám dá atributy, které jsou pro sebeobranu nezbytné, to už tady padlo milionkrát.
Ideální podle mě je trénovat podle vzorce: sebeobrana ala L. Morrison (apod.) + sportovně stand-up + sportovně zem.

Doporučuju si pročíst starší témata, mě to dost pomohlo utříbit si myšlenky.


Ideálně by mělo být, že ten, kdo cvičí sebeobranu, by měl navštěvoval BS klub proto, že ho to baví a ne proto, že chce svou sebeobranu udělat funkčnější. Někde ti soudruzi, učící sebeobranu, dělají chybu...
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod NAIA » pon 09. dub, 2012 20:17

to freekarol: Cau, co prosimte delas ty a pripadne co a u koho jsi cvicil ze stylu, ktere maji jako hlavni cil sebeobranu?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

Příspěvekod zipule » úte 10. dub, 2012 9:44

freekarol píše:
zipule píše:Já nevím co tady furt řešíte, každej solidní klub sebeobrany už dávno pochopil že sportovní sparing stand-up i zem je pro ně obrovské plus, dokonce nezbytnost. Tím máte možnost si vyzkoušet aspoň sportovní boj...Jak chcete obstát v reálném, když neobstojíte ani v tom sportovním. Ten sport vám dá atributy, které jsou pro sebeobranu nezbytné, to už tady padlo milionkrát.
Ideální podle mě je trénovat podle vzorce: sebeobrana ala L. Morrison (apod.) + sportovně stand-up + sportovně zem.

Doporučuju si pročíst starší témata, mě to dost pomohlo utříbit si myšlenky.


Ideálně by mělo být, že ten, kdo cvičí sebeobranu, by měl navštěvoval BS klub proto, že ho to baví a ne proto, že chce svou sebeobranu udělat funkčnější. Někde ti soudruzi, učící sebeobranu, dělají chybu...


Já to nemyslel tak, že musí člověk navštěvovat x oddílů, ale tak, že ten sportovní boj by měl být dílčí částí výuky sebeobrany...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod luen » úte 10. dub, 2012 10:19

freekarol píše:
zipule píše:Já nevím co tady furt řešíte, každej solidní klub sebeobrany už dávno pochopil že sportovní sparing stand-up i zem je pro ně obrovské plus, dokonce nezbytnost. Tím máte možnost si vyzkoušet aspoň sportovní boj...Jak chcete obstát v reálném, když neobstojíte ani v tom sportovním. Ten sport vám dá atributy, které jsou pro sebeobranu nezbytné, to už tady padlo milionkrát.
Ideální podle mě je trénovat podle vzorce: sebeobrana ala L. Morrison (apod.) + sportovně stand-up + sportovně zem.

Doporučuju si pročíst starší témata, mě to dost pomohlo utříbit si myšlenky.


Ideálně by mělo být, že ten, kdo cvičí sebeobranu, by měl navštěvoval BS klub proto, že ho to baví a ne proto, že chce svou sebeobranu udělat funkčnější. Někde ti soudruzi, učící sebeobranu, dělají chybu...


Coz se ale vubec nevylucuje, protoze nekoho na veci muze bavit prave ta funkcnost, ne? Mimochodem znam par rezniku, ktere zadne bu ani bs nebavi a nezajimaji je, takze u nich je to jak?
Jinak pokud nechcete, aby se vase diskuze nestacela ke kravinam nediskutujte s blbounama, kteri tady na serveru maji snad 40nicku a jsou to proflaknuti trollove :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod YueFei » úte 10. dub, 2012 23:00

freekarol píše:
YueFei píše:Na Kraw Magu se uplně vybodni ty jsou uplně mimo realitu už jen to jak pořád propagujou jak je to reálná sebeobrana atd mluví většinou samo za sebe...(pes kterej štěká nekouše)Můj bývalý trenér boxu chodil učit na nějaké kurzy Kraw Magy ty lidi boxovat a říkal,že jsou uplně mimo ale že když mu zaplatěj tak proč ne.Všechny ty Kraw Magy Musada atd to je prostě průser učej se tisíc věcí ale ani jednu neuměj pořádně.Postavte nějaký týpky co cvičej aktivně tyhle systémy proti lidem kteří cvičí aktivně Box či Muay Thai do ringu a uvidí se....mělo by se to poměřovat tak aby to každej z nich cvičil aktivně stejnou
dobu.Už trenér Boxu Bobuski kterej trénuje hlavně Policii mi říkal,že by měli cvičit všichni Policajti a ostatní ozbrojené složky spíš Boxing apod a bylo by to stokrát lepší...


Hloupě generalizuješ a nebo jen provokuješ. :wink: Běž za Standou Gazdíkem a řekni mu, že to, co učí(FISFO), je bulshit. A nebo to řekni plešatému chlápkovi na tomhle videu:
http://bit.ly/HAddY8


Tak tak :lol: provokuju abych zjistil co z koho vyleze je to lepší než si hrát na všeznalého Gurua kterej zvládá uplně vše... :lol: 8)
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod JoanL » čtv 03. kvě, 2012 18:13

No tak jsem tu zase...

Byl jsem na tom boxu.. místnost snad menší jak můj pokoj(trošku přehanim) polovina složení cvičích byli z jisté menšiny.. Neochotnej trenér.. pytle snad z písku.. prostě katastrofa.. nečekal jsem stadion a zlatý pytle, ale tohle bylo na mě příliš..

Tak jsem odešel a přemýšlel co dál.. krav magu dělat nemůžu, protože nenabíraj a napadlo mě ten wing chun.. tak jsem tam šel.. přijemnej učitel.. dobrej přístup, sice mě děsily řeči, že neni na to nutná fyzička.. že to může dělat kdokoliv.. že se nejedná o akrobacii atp.. Zahlídl jsem tam panáka, pytle.. prý doplnil wing chun o pár technik.. kopů atp.. Tak jsem tam šel příští týden se podívat na hodinu jako divák, moc mě to nenadchlo.. čekal jsem údery atp.. jen jsem zatim viděl jakési kroucení rukou a pády k zemi.. Nikdo si tam na nic nehraje.. že by byl sifu bůh atp. Ale přijde mi to spíše jen takový bezduchý cvičení s pochybnym výsledkem.. jak řikam, byl jsem tam jednou a od ty doby mam pochybnosti.. je jasny, že tam půjdu ještě několikrat na hodinu a budu makat, ale jelikož jsem v prdeli na kolena a jsem rád, že stojim tak mám pochybnosti o tý škole


Jedná se o školu http://www.sebeobrana-beroun.cz/ Wing Lam.. učí to nějaký pan jménem Prošek... A moje otázka zní, jestli někdo tu školu zná.. nebo by mi mohl případně říct jestli to neni jen ztráta času.. Samozřejmě nechci abyste použivali své věštecké koule :D Nicméně každá rada se mi hodí, děkuji mockrát :)
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod zipule » čtv 03. kvě, 2012 18:32

JoanL píše:No tak jsem tu zase...

Byl jsem na tom boxu.. místnost snad menší jak můj pokoj(trošku přehanim) polovina složení cvičích byli z jisté menšiny.. Neochotnej trenér.. pytle snad z písku.. prostě katastrofa.. nečekal jsem stadion a zlatý pytle, ale tohle bylo na mě příliš..

Tak jsem odešel a přemýšlel co dál.. krav magu dělat nemůžu, protože nenabíraj a napadlo mě ten wing chun.. tak jsem tam šel.. přijemnej učitel.. dobrej přístup, sice mě děsily řeči, že neni na to nutná fyzička.. že to může dělat kdokoliv.. že se nejedná o akrobacii atp.. Zahlídl jsem tam panáka, pytle.. prý doplnil wing chun o pár technik.. kopů atp.. Tak jsem tam šel příští týden se podívat na hodinu jako divák, moc mě to nenadchlo.. čekal jsem údery atp.. jen jsem zatim viděl jakési kroucení rukou a pády k zemi.. Nikdo si tam na nic nehraje.. že by byl sifu bůh atp. Ale přijde mi to spíše jen takový bezduchý cvičení s pochybnym výsledkem.. jak řikam, byl jsem tam jednou a od ty doby mam pochybnosti.. je jasny, že tam půjdu ještě několikrat na hodinu a budu makat, ale jelikož jsem v prdeli na kolena a jsem rád, že stojim tak mám pochybnosti o tý škole


Jedná se o školu http://www.sebeobrana-beroun.cz/ Wing Lam.. učí to nějaký pan jménem Prošek... A moje otázka zní, jestli někdo tu školu zná.. nebo by mi mohl případně říct jestli to neni jen ztráta času.. Samozřejmě nechci abyste použivali své věštecké koule :D Nicméně každá rada se mi hodí, děkuji mockrát :)


Zapomeň na to, že tady se naučíš efektivně bránit, nebo rvát...nemám osobní zkušenost, ale podle toho, jak sami sebe prezentují je to klasický případ...
toto:
http://www.sebeobrana-beroun.cz/fotogal ... brana.html
a toto:
http://www.sebeobrana-beroun.cz/sebeobr ... porty.html
by nesplodil žádnej instruktor, kterej ví, co učí...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod JoanL » čtv 03. kvě, 2012 18:48

To mě moc nepotěšilo, ale přišlo mi to taky.. učitel vystupuje ale jako člověk co tomu hodně rozumí.. Wing chun prý dělá 40 let.. Takže to co se tam naučim mi nijak nepomůže se efektivně bránit proti útočníkovi? Jako já vím, že záleží na člověku, ne na stylu.. ale i ten styl má vliv a především učitel. Je tam cca 5-6 lidí. Co tam aktivně chodí cvičit. Což mě taky moc nepotěšilo, ale hazim to na to, že je to malý město. Začínam si myslet, že nejlépe skončim u youtube a kopanim do pytle :D
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Genesis » čtv 03. kvě, 2012 19:38

JoanL píše:No tak jsem tu zase...

Byl jsem na tom boxu.. místnost snad menší jak můj pokoj(trošku přehanim) polovina složení cvičích byli z jisté menšiny.. Neochotnej trenér.. pytle snad z písku.. prostě katastrofa.. nečekal jsem stadion a zlatý pytle, ale tohle bylo na mě příliš..



To nějak víc popiš. Ono trénéři boxu a tak jsou občas celkem přímý lidi, který na slabý povahy nepůsobí dobře. A jinak sparring s cikánama může bejt hodně dobrá škola.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod JoanL » čtv 03. kvě, 2012 19:43

Genesis píše:
JoanL píše:No tak jsem tu zase...

Byl jsem na tom boxu.. místnost snad menší jak můj pokoj(trošku přehanim) polovina složení cvičích byli z jisté menšiny.. Neochotnej trenér.. pytle snad z písku.. prostě katastrofa.. nečekal jsem stadion a zlatý pytle, ale tohle bylo na mě příliš..



To nějak víc popiš. Ono trénéři boxu a tak jsou občas celkem přímý lidi, který na slabý povahy nepůsobí dobře. A jinak sparring s cikánama může bejt hodně dobrá škola.


Ono šlo hlavně o prostředí... o tom, že se tam nedalo dýchat nemluvě.. Trenér nebyl moc ochotnej, že bych se něco dozvěděl to ne.. lezlo to z něj jak z chlupatý deky.. Co jsem se podíval, malá místnost.. 2 pytle.. cikani a kvalita prostě bídná.. To bylo spíše pro nějaký co si nutně potřebuji zaboxovat do pytle, byť to tak nevypadalo.. ale upřímně mezi cikanama být nepotřebuju.. :D Bylo mi jasný, že mě tam nebudou nosit na rukou a nepodaji zlatý rukavice :D
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod JoanL » čtv 03. kvě, 2012 20:01

ukropcany píše:
zipule píše:http://www.sebeobrana-beroun.cz/sebeobrana_vs_bojove_sporty.html
Ty brďo, ten dáva dobrý matroš, taká zhulenina... 8O


4joan - box je šport tvrdých chlapov, snáď si nečakal, že Ti padnú okolo krku a povedia "na tebe sme čekali" :D


No.. takže naznačuješ, že to je mrhání časem?

Tak jasný.. ale nechal bys do sebe mlatit cikany v místnosti menší jak tvůj pokoj a mlatil do pytlů s pískem s arogantním učitelem ?:D Já tedy ne no.. :D Začínam celkem i zvažovat to dojíždění jinam.. ale komu by se chtělo jet 20km v buse no.. jak tak vidim, tak skončim s nepořizenou :D
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod Jur-fu » čtv 03. kvě, 2012 20:14

Tých cigánov budeš predsa mlátiť ty :twisted:

PS: Všetko lepšie než ten " Wing chun "
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod marcelinho » čtv 03. kvě, 2012 20:16

JoanL píše:
ukropcany píše:
zipule píše:http://www.sebeobrana-beroun.cz/sebeobrana_vs_bojove_sporty.html
Ty brďo, ten dáva dobrý matroš, taká zhulenina... 8O


4joan - box je šport tvrdých chlapov, snáď si nečakal, že Ti padnú okolo krku a povedia "na tebe sme čekali" :D


No.. takže naznačuješ, že to je mrhání časem?

Tak jasný.. ale nechal bys do sebe mlatit cikany v místnosti menší jak tvůj pokoj a mlatil do pytlů s pískem s arogantním učitelem ?:D Já tedy ne no.. :D Začínam celkem i zvažovat to dojíždění jinam.. ale komu by se chtělo jet 20km v buse no.. jak tak vidim, tak skončim s nepořizenou :D



..zacni cvicit nejaky x-box a mixni to s postojovym zapasom,ked chces viac do ulice tak Judo,kvoli praci s uchopom za oblecenie..Thaibox a judo je velmi neprijemna kombinacia..ked si zafixujes biomechanicke navyky spravne kopnut,udriet,hodit,strhavat a narusat rovnovahu,obranu proti zapasnickym zovretiam tak za par rokov si daj nejaku Kravmagu,ktora je vlastne vycuc urcitych postupov,technik,kombinacii atd..

..coz je ale velka pravda na vacsine Kravmaga sa nikdy nenaucis udriet tak silno a rychlo ako boxer,kopnut ako thaiboxer,hodit judoka-wrestler atd..

..proste oni nemaju cas a priestor vybudovat tieto atributy na sebaobrane..


..ono napr. thaiboxeri maju slabsie boxerske udery oproti boxerom,pretoze tym ze maju vacsi rozptyl technik ,tak nemaju odbuchanych tolko "normo-hodin" cisto len rukami a je to sakra vidiet..
..a mysliet si ze na KM budes mat udery porovnatelne s boxermi je cista utopia..nie je to fyzicky mozne..proste realita nepusti..preto mnoho ludi s KM,combatives stylov chodi este pomimo si zabuchat s boxermi,thaiboxermi,chodia sa potahat na grappling s graplermi-bjj-judokami atd..

..ono bojovy sportovci maju uplne iny level sily,kondicie oprti beznym ludom a ked dokazes casom prezit s tymi ludmi,tak s beznym agresivnym tipkom v krcme si vytries rit..ani sa nezadychas..

..tomu sa hovori specializacia a rozvoj urciteho izolovaneho fightingoveho skill-u :wink:

P.S. je ale velka pravda,ze na sporte ta vacsinou nenaucia pracovat s "ambush" utokmi...zakernymi petardami pocas "interview".. a tieto veci su velmi kriticke v prvych 10-15 sekundach na ulici..prezit to,stabilizovat situaciu,prejst do protiutoku,,nezosypat sa z toho pressu a adrenalinu atd

..nech sa ti dari v hladani priatelu :wink:
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Příspěvekod JoanL » čtv 03. kvě, 2012 20:24

Jur-fu - Jo kdyby to tak bylo, tak bych na ten box chodil i každý den :D :twisted:

Eh.. no ale já nic takovýho neřekl, já musim vycházet z toho co tu mam.. Nějaký karate smysl nemá.. aikido už vůbec.. jediný co tu je přijatelnýho je box, wing chun, KM. Nikdo mi zde neřekl jestli má smysl dojíždět do Prahy se něco učit.. nevím ani kam, to je ten problém a cestovat po Praze neni zrovna fajn. Judo použiva chmaty.. pady na zem.. nic pro mě, potřebuju udeřit.. a judem bych se neubranil.

Zaujal mě Muay Thai, ale stim mam smulu, to tu neni :D Jako jediný, ovšem chorý řešení vidim bezduchý mlácení do pytle, protože tohle asi nikam nepovede :D Na wing chunu mi to přijde trošku přitažený za vlasy.. tak proti někomu kdo se nebrani možná, ale jinak? :roll:
JoanL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 30. bře, 2012 23:00

Příspěvekod zipule » čtv 03. kvě, 2012 22:10

JoanL píše:Jur-fu - Jo kdyby to tak bylo, tak bych na ten box chodil i každý den :D :twisted:

Eh.. no ale já nic takovýho neřekl, já musim vycházet z toho co tu mam.. Nějaký karate smysl nemá.. aikido už vůbec.. jediný co tu je přijatelnýho je box, wing chun, KM. Nikdo mi zde neřekl jestli má smysl dojíždět do Prahy se něco učit.. nevím ani kam, to je ten problém a cestovat po Praze neni zrovna fajn. Judo použiva chmaty.. pady na zem.. nic pro mě, potřebuju udeřit.. a judem bych se neubranil.

Zaujal mě Muay Thai, ale stim mam smulu, to tu neni :D Jako jediný, ovšem chorý řešení vidim bezduchý mlácení do pytle, protože tohle asi nikam nepovede :D Na wing chunu mi to přijde trošku přitažený za vlasy.. tak proti někomu kdo se nebrani možná, ale jinak? :roll:


Za kvalitou se určitě vyplatí dojíždet, ale je na tobě zvážit jestli na to budeš mít čas, prachy, morál...

Přestaň furt řešit ten nebo onen styl, žádnej jsi nedělal a pořádně nevíš která bije a plácáš tu akorát nesmysly. Všichni máme dvě ruce a nohy tak toho v tom boji zas tak moc nevymyslíš.

takhle vypadá bitka:
http://www.novinky.cz/koktejl/242789-do ... ranky.html

a takhle nevypadá bitka:
http://www.youtube.com/watch?v=h__CdPeJoXo
http://www.youtube.com/watch?v=-K6WZhWp7pg

tady si přečti něco o tréninku sebeobrany:
http://www.rbsd.cz/sebeobrana/ (s dovolením :))

a pak si zajdi na tréninky co u vás máš a uvidíš, který z nich splňuje aspoň některá kriteria

a nečekej prosím tě nikde červený koberce, ty se chceš učit, ty se musíš snažit...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

PředchozíDalší

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků