KRAV MAGA LI v Brně

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod RUNAR » ned 26. říj, 2008 10:02

Tohle začal Jurášek :) Dyť se nikdo nehádá , naprosto v poklidu jsem napsal reakci na nesmysl, to se snad smí.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod Jendis » ned 26. říj, 2008 10:23

RUNAR píše:Tohle začal Jurášek :) Dyť se nikdo nehádá , naprosto v poklidu jsem napsal reakci na nesmysl, to se snad smí.


Jo...proto zatím jen varuju....protože takhle ty flejmy začínaj.....jestli se to rozjede......zaseknu vám to.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod NOKT » ned 26. říj, 2008 10:26

pro RUNAR: Kamarád mého bratra dělá taky instruktora Goju Ryu, ale v jiném oddíle. Brácha se ho ptal co je lepší. Jestli ta škola co dělám já nebo ta jeho jediný co řekl bylo "Každá liška hladí svůj ocas". Tím bych chtěl říct, že to nemá cenu někoho přesvědčovat o tom, že to co děláš má hlavu a patu když jeho styl je vlastně lepší a rozbíjí lebky na potkání :D . Teď jsem třeba četl na jednom serveru jak si kluk vychvaluje karate, ale že karate bez kata by bylo lepší, že cvičit kata je vlastně nanic. No tak proč ne žejo :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 26. říj, 2008 10:47

NOKT:
To je jasný, každej ať si klíďo vychvaluje svůj styl.
Ale je takový úsměvný když tu lidi píšou OBECNÝ naprosto logicky děravý úvahy o Karate když nemají ani pouhou představu o tom co je Karate.

Taky můžu napsat že nejlepší styl na světě je hodně posilovny plus americkej fotbal protože Sapp sejmul Hoosta :D

Ale jsem tu OT , je to téma KM, takže pokud tu někdo nebude dělat závěry o Karate tak nemám co přínosnýho říct :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod jur4 » ned 26. říj, 2008 10:52

tak viděl sem např kamoša kerej dělal školu ochrany osob (už odmaturoval) a majetku tam se karate učí a čekal bych že se tam učí trochu víc na ulic a když si stoupl do svyho bojovyho postavení a začal vysvětlovat jak by ten kterej uder vykryl tak to bylo s prominutím směšný. a když sem snim byl v boxárně tak ani pořádnej uder dat ani neuměl no. Jinak si myslim že dělat jeden styl tédle době už nevyhovuje (kromě pravě třeba ty KM která však není klasický bu).Ale jako jinak si myslím že si vzajemnej respekt zaslouží všichni kdo něco trenují pač na to taky nemá každej.
Jo a karatáci ........................... nic ve zlim :twisted:
jur4
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. srp, 2008 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 26. říj, 2008 10:58

Jur:
Pohoda nemám proti tobě vůbec nic :) , teď jsi to popsal parádně, že máš kámoše co někde trénuje a dělá to všelijak, proti tomu nebude nikdo nic namítat že se to NĚKDE učí takhle ÚSMĚVNĚ. :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Seminář Raffi Liven v Brně

Příspěvekod carlos77 » stř 31. bře, 2010 7:11

Zdravím. Tento víkend se prý konal v Brně seminář s Raffi Livenem na Univerzitě obrany. Podle info na netu to bylo jen pro uzavřenou skupinu lidí - měl někdo z fóra možnost zúčastnit se? Poreferujte jaké to bylo?
carlos77
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26. bře, 2010 0:00
Bydliště: Sedlčany

Příspěvekod graver » sob 12. kvě, 2012 11:06

...tak úplně Brno to není, ale lepší sekce mě nenapadla.
Seminář KML s Raffi Livenem ve Slavkově: http://www.veslavkove.cz/pozvanky/26-a-27-5-slavkov-seminar-krav-maga.aspx
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Seminář Raffi Liven v Brně

Příspěvekod kumori » sob 12. kvě, 2012 20:22

[quote="carlos77"]Zdravím. Tento víkend se prý konal v Brně seminář s Raffi Livenem na Univerzitě obrany. Podle info na netu to bylo jen pro uzavřenou skupinu lidí - měl někdo z fóra možnost zúčastnit se? Poreferujte jaké to bylo?[/quote]

původně jsem tohle nechtěl komentovat, ale musím.Jsem názoru, že systema a KM ( jedno jaké organizace) jsou módními záležitostmi poslední dekády. Dostala se mi do rukou německá kniha, kde jsou ilustrace boje beze zbraně velmi podobné tomu, co dnes lze shlédnout jako "nově vyvinuté techniky a postupy".Ta kniha je z 19.století a uvedené ilustrace jsou ze 16. století.Co z toho plyne?Padáme na prdel, jak to v té Systemě funguje, jak jsou techniky KM účinné a strohé, přitom máme ve své historii ( západní a střední Evropy ) zdroje, ze kterých lze čerpat, jen to není tak hezky zabalené a marketingově proprané.
K osobě pana Livena - osobně jsem jej nikdy neviděl a nehodlám to změnit.Reference o něm nejsou takové, aby mně donutily zajet si k němu zacvičit.Po shlédnutí jeho instruktážího videa, kde prezentuje "svou" KM LI jsem si musel nalít trochu tvrdého, aby se mi opět rozproudila krev v žilách...Nedovedu si představit co mohl na UNOB učit nebo spíš už jsou na tom na akademické půdě tak špatně, že si musí zvát lidi typu pana Livena?Pokud ano, kdo to platil?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Seminář Raffi Liven v Brně

Příspěvekod NOKT » sob 12. kvě, 2012 20:58

kumori píše:
carlos77 píše:Zdravím. Tento víkend se prý konal v Brně seminář s Raffi Livenem na Univerzitě obrany. Podle info na netu to bylo jen pro uzavřenou skupinu lidí - měl někdo z fóra možnost zúčastnit se? Poreferujte jaké to bylo?


původně jsem tohle nechtěl komentovat, ale musím.Jsem názoru, že systema a KM ( jedno jaké organizace) jsou módními záležitostmi poslední dekády. Dostala se mi do rukou německá kniha, kde jsou ilustrace boje beze zbraně velmi podobné tomu, co dnes lze shlédnout jako "nově vyvinuté techniky a postupy".Ta kniha je z 19.století a uvedené ilustrace jsou ze 16. století.Co z toho plyne?Padáme na prdel, jak to v té Systemě funguje, jak jsou techniky KM účinné a strohé, přitom máme ve své historii ( západní a střední Evropy ) zdroje, ze kterých lze čerpat, jen to není tak hezky zabalené a marketingově proprané.
K osobě pana Livena - osobně jsem jej nikdy neviděl a nehodlám to změnit.Reference o něm nejsou takové, aby mně donutili zajet si k němu zacvičit.Po shlédnutí jeho instruktážího videa, kde prezentuje "svou" KM LI jsem si musel nalít trochu tvrdého, aby se mi opět rozproudila krev v žilách...Nedovedu si představit co mohl na UNOB učit nebo spíš už jsou na tom na akademické půdě tak špatně, že si musí zvát lidi typu pana Livena?Pokud ano, kdo to platil?


Šak nikam nejezdi, poplácej svého trenéra, že odvádí dobrou práci a bude to v cajku :D
Nevím proč se vzrušuješ, závidíš, že je o něj zájem? Jako ne, že bych ho obhajoval, ale ono to nestojí zato.
Proč se třeba ty tvůj oddíl neprodá, tak aby ho učili na UNOBu. To je námět k zamyšlení :wink:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod graver » ned 13. kvě, 2012 7:22

kumori: asi viz NOKT. Ta informace je pro ty, kteří by z jakýchkoliv důvodů zájem měli. Ty to můžeš vyřešit jednoduše - buď mu přijít face to face ukázat, jak to dělá blbě (třeba by si pak toho panáka dal s tebou) nebo to prostě ignorovat.
Že je to móda a byznys ti nikdo nevyvrací, ale to není problém konkrétního BU. Byznys už někdo udělal téměř z každého BU, které znám.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » ned 13. kvě, 2012 9:02

kumori: ještě k těm technikám. Ty tedy říkáš, že jsi v nějaké knize z ...náctého století našel techniky, které ti přijdou stejné/podobné, jako ty, co se v "moderních" BU učí coby "nově vyvinuté"? No, to je možné - většima lidí má shodný počet údů, které k boji lze využít a spousta technik tedy asi bude principielně podobná (jakkoliv mohly vzniknout nezávisle v čase i místě). A co má být? Kde se učí ty tvoje středověké německé techniky? Kde se je učíš ty - z té knížky? Já už dnes hledím jen na to, jestli je to jednoduchý, použitelný a zvládnutelný i pro mě. Nemám na víc - musím si vybírat. Na posledním tréninku jsme si ukazovali nějaké techniky z Musada - mistr si je tuším přinesl z nějakého semináře s R. Galským, takže jak je vidět, na nic si nehraje a nemá problém to karate občas něčím okořenit (totéž u nás platí např. i o JJ). Co na tom, jestli je to ze sumerských desek, středověkých knih nebo ze včerejšího semináře.

edit: tím jsem chtěl říct, že je mi fuk, odkud technika pochází a kde/jak je prezentována - hlavně když mi dává smysl. Ti medieval fighteři z té knížky už nám toho asi moc nepředvedou, takže je asi naopak prospěšné, když ty "jejich" (?) techniky někdo (třeba s velkou pompou a za prachy) reinkarnuje, ne?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Seminář Raffi Liven v Brně

Příspěvekod kumori » ned 13. kvě, 2012 14:41

[quote="NOKT"][quote="kumori"][quote="carlos77"]Zdravím. Tento víkend se prý konal v Brně seminář s Raffi Livenem na Univerzitě obrany. Podle info na netu to bylo jen pro uzavřenou skupinu lidí - měl někdo z fóra možnost zúčastnit se? Poreferujte jaké to bylo?[/quote]

původně jsem tohle nechtěl komentovat, ale musím.Jsem názoru, že systema a KM ( jedno jaké organizace) jsou módními záležitostmi poslední dekády. Dostala se mi do rukou německá kniha, kde jsou ilustrace boje beze zbraně velmi podobné tomu, co dnes lze shlédnout jako "nově vyvinuté techniky a postupy".Ta kniha je z 19.století a uvedené ilustrace jsou ze 16. století.Co z toho plyne?Padáme na prdel, jak to v té Systemě funguje, jak jsou techniky KM účinné a strohé, přitom máme ve své historii ( západní a střední Evropy ) zdroje, ze kterých lze čerpat, jen to není tak hezky zabalené a marketingově proprané.
K osobě pana Livena - osobně jsem jej nikdy neviděl a nehodlám to změnit.Reference o něm nejsou takové, aby mně donutili zajet si k němu zacvičit.Po shlédnutí jeho instruktážího videa, kde prezentuje "svou" KM LI jsem si musel nalít trochu tvrdého, aby se mi opět rozproudila krev v žilách...Nedovedu si představit co mohl na UNOB učit nebo spíš už jsou na tom na akademické půdě tak špatně, že si musí zvát lidi typu pana Livena?Pokud ano, kdo to platil?[/quote]

Šak nikam nejezdi, poplácej svého trenéra, že odvádí dobrou práci a bude to v cajku :D
Nevím proč se vzrušuješ, závidíš, že je o něj zájem? Jako ne, že bych ho obhajoval, ale ono to nestojí zato.
Proč se třeba ty tvůj oddíl neprodá, tak aby ho učili na UNOBu. To je námět k zamyšlení :wink:[/quote

no, typicky provinční názor...
Zájem o Raffi Livena?Snad možná v nějakém cirkusu.Zajímavé je, jak se o něm mluví v komunitě lidí, kteří vzešli z linie pana Yanilova - žáka zakladatele KM.
Na tomto webu se mimo jiné osobě pana Livena věnoval rozsáhlý prostor v jiném vláknu.
Já žádný oddíl nemám, nemám žádné dany nebo kočkodany, jen pár pytlovek, bambule a chránič svého dentistou ošetřeného chrupu.Nějaké kimona, dany, certifikáty, budošou a podobné "masturbační fetiše" nevlastním a nemám o ně zájem.
Co se týká UNOB, škoda slov, zcela jistě to tam nefunguje líp než v AČR, ba naopak...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » ned 13. kvě, 2012 14:59

[quote="graver"]kumori: ještě k těm technikám. Ty tedy říkáš, že jsi v nějaké knize z ...náctého století našel techniky, které ti přijdou stejné/podobné, jako ty, co se v "moderních" BU učí coby "nově vyvinuté"? No, to je možné - většima lidí má shodný počet údů, které k boji lze využít a spousta technik tedy asi bude principielně podobná (jakkoliv mohly vzniknout nezávisle v čase i místě). A co má být? Kde se učí ty tvoje středověké německé techniky? Kde se je učíš ty - z té knížky? Já už dnes hledím jen na to, jestli je to jednoduchý, použitelný a zvládnutelný i pro mě. Nemám na víc - musím si vybírat. Na posledním tréninku jsme si ukazovali nějaké techniky z Musada - mistr si je tuším přinesl z nějakého semináře s R. Galským, takže jak je vidět, na nic si nehraje a nemá problém to karate občas něčím okořenit (totéž u nás platí např. i o JJ). Co na tom, jestli je to ze sumerských desek, středověkých knih nebo ze včerejšího semináře.

edit: tím jsem chtěl říct, že je mi fuk, odkud technika pochází a kde/jak je prezentována - hlavně když mi dává smysl. Ti medieval fighteři z té knížky už nám toho asi moc nepředvedou, takže je asi naopak prospěšné, když ty "jejich" (?) techniky někdo (třeba s velkou pompou a za prachy) reinkarnuje, ne?[/quote]

zajímavé, jak ve vašem oddíle implementujete techniky z musado i z JJ 8) a o které JJ se konkrétně jedná?O to z Olomouce?No to pak jo... :lol:
Realita a fikce boje jsou dvě markantně odlišné disciplíny a je mezi nimi obrovská rozdíl.Já boxuju, vzhledem ke svému pokročilému věku už nejdu mezi provazy s 25-ti letými buldozery, ale kontaktu se nevyhýbám.Zádné kata, jiyu kumite nebo jiné hlazení či parodie na kontakt ( možná že u vás se taky věnujete full contactu...), ale cílený fight.Tak je to i v reálu, buď to kecáš nebo jdeš do toho.Bez adekvátní průpravy to je ovšem jednosměrná jízdenka na JIRP úrazové nemocnice...
Můj příspěvek je o tom, že v JBU a jejich derivátech se orientujete k různým fetišům - pásky, kimonka s nášivečkami, certifikáty, budopasy, fotečky na webech a přitom se zdá, že se vytratil ten "duch vzpěněné krve", který provází každý boj...
Kniha je zajímavá i tím, že si někdo v 19.století uvědomil, že navzdory velkému časovému a samozřejmě evolučnímu vývoji mají tyhle techniky stále co říct.Ve zmiňované době byla Evropa stále v nějaké válce a na ulicích měst, či hvozdech lesů také nebylo bezpečno, tudíž to co se tehdy vyučovalo, nebylo určeno k rozvoji ducha a pro nějaké STV, ale pro ochranu života a v tom je to, co dělá tyhle techniky i dnes nesmrtelnými.Ovšem k jejímu pochopení je potřeba se možná trochu povznést nad moudra budhistických šamanů v gi ověnčených aureolou neporazitelnosti.Nevím, nějak nemám ve své obrovské toleranční schopnosti prostor pro akceptaci východní kultury...
K výuce německého způsobu boje - v Olomouci je oddíl, který se věnuje RINGEN, není to od vás ze Štatlu k nim daleko...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod graver » ned 13. kvě, 2012 15:18

kumori: nepsal jsem nic o implementaci, ale o zkoušení a ukazování. Jsme oddíl karate, nikoliv JJ, musado, whatever. Jo, a to JJ je asi to olomoucké, pokud tím myslíš LP.
Nevím, jestli se "my v JBU" orientujeme na fetiše - určitě do toho vidíš tak dokonale, aby sis takovou paušalizaci mohl dovolit. Já můžu mluvit jen za sebe: mě jsou všeliké pásky, kimona, budopasy a jiné symboly vcelku lhostejné - má motivace je někde jinde.
Ad "duch vzpěněné krve" - člověče, nemluv jak Kara ben Nemsí effendi. Každý děláme, co umíme a na své úrovni, ale "ducha" v tom u nás nemám problém najít.
Ad tvá tolerance k východním kulturám: pokud si to představuješ tak, že jsme nějaká parta fetišistů, kteří spolu mluví japonsky, obřezávají si oční víčka a žerou polívku hůlkama, tak no offense, ale máš poněkud jednodušší vnímání světa.
"moudra budhistických šamanů v gi ověnčených aureolou neporazitelnosti" - člověče, tobě se muselo v minulosti stát něco hrozného - snad že tě zprznil karatista v krajkovém kimonu, když ti předtím ovázal obi přes oči.
Tím, že budeš z ostatních dělat pitomce a fetišisty, sám lepší nebudeš.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod kumori » ned 13. kvě, 2012 16:11

[quote="graver"]kumori: nepsal jsem nic o implementaci, ale o zkoušení a ukazování. Jsme oddíl karate, nikoliv JJ, musado, whatever. Jo, a to JJ je asi to olomoucké, pokud tím myslíš LP.
Nevím, jestli se "my v JBU" orientujeme na fetiše - určitě do toho vidíš tak dokonale, aby sis takovou paušalizaci mohl dovolit. Já můžu mluvit jen za sebe: mě jsou všeliké pásky, kimona, budopasy a jiné symboly vcelku lhostejné - má motivace je někde jinde.
Ad "duch vzpěněné krve" - člověče, nemluv jak Kara ben Nemsí effendi. Každý děláme, co umíme a na své úrovni, ale "ducha" v tom u nás nemám problém najít.
Ad tvá tolerance k východním kulturám: pokud si to představuješ tak, že jsme nějaká parta fetišistů, kteří spolu mluví japonsky, obřezávají si oční víčka a žerou polívku hůlkama, tak no offense, ale máš poněkud jednodušší vnímání světa.
"moudra budhistických šamanů v gi ověnčených aureolou neporazitelnosti" - člověče, tobě se muselo v minulosti stát něco hrozného - snad že tě zprznil karatista v krajkovém kimonu, když ti předtím ovázal obi přes oči.
Tím, že budeš z ostatních dělat pitomce a fetišisty, sám lepší nebudeš.[/quote]

Promiň, jsem heterosexuál a zastávám názor, že některé otvory na lidském těle mají zůstat navždy jednosměrnými.Pokud Tvá poslední část příspěvku měla být nějaká výzva či nabídka, musím ji negovat, ale někdo se na to třeba chytne, nevěš hlavu...
Dlouhá léta jsem se věnoval Jujutsu ( ne Ju-jitsu nebo Jiu-jitsu ), cvičil jsem v keikogi a hakama, snažil jsem se chápat podstatu technik a filozofickou podstatu boje jako takového.Taky jsem se fotil s různými Soke a Shike, Menkyo kaiden etc., nosil si domů certifikáty, prostě typický BUDO fetišista - GAIJIN.A co z toho?I přes ty roky cvičení, seminářů, potu a bolesti zad a kloubů jsem po prvním tréninku boxu nechápal.Ten "cucák :P " ( myšleno v dobrém ) bojoval
takovým způsobem, že já jeho údery tím co jsem se naučil nestíhal vykrývat.Proč?Aplikace kobudo, shinbudo a gaijinbudo, ty roky výcviku prostě nestačily na nejstarší, osvědčený a staletími vypilovaný způsob boje - BOX.
Ale nebudeme si tu poměřovat kdo dočůrá dál a výš...ne?
Podstatou je pan Liven.Nevěděl jsem kdo to je, nikdy jsem ho neviděl, neslyšel o něm.Až tady, tak jsem se poptal u lidí co se motají u KM a určitě je to relevantní info, když jsou z branže.Na tomto základě mám jasno, svůj čas panu Livenovi nehodlám věnovat.
Jinak osobně nic proti Brnu, děláte slušné nepasterizované pivo, holky jsou tam celkem hezké, dá se u vás dýchat, akorát to co vyrostlo na nám. Svobody je trochu chucpe 8)
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: Seminář Raffi Liven v Brně

Příspěvekod NOKT » ned 13. kvě, 2012 16:30

kumori: vidíš to, to jsi šťastný člověk jak se zdá :)

Ale já si stejně myslím, že tě sere jeho popularita :D A je to tak. Musí se nechat, že se prodal. Pochybuju, že by sem jezdil jezdil za dobrý slovo :D a to je fakt. Dyť aji ten Peter Weckauf co jezdí do Brna za celkem fajn prachy (ne moc fajn pro můj studentský pohled :) ). Je sice fajn, že si doma pod nosem lidi šmrdlaj něco co by třeba aj fungovalo nebo bavilo jiný, ale když to neprodaj, tak ve výsledku, lidi co se umí prodat vždycky prolezou nejlíp :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod graver » ned 13. kvě, 2012 16:58

kumori: osobní zkušenost respektuju, kecy typu "nic nevím, ale poptal jsem se" ignoruju. Jak jsem řekl: nevšiml jsem si, že by tě někdo nutil, abys Livenovi věnoval svůj čas (jakkoliv to momentálně děláš :wink: ).
btw: neznám historii, ale není Liven Lichtenfeldův žák a pověřenec?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NOKT » ned 13. kvě, 2012 17:08

graver píše:kumori: osobní zkušenost respektuju, kecy typu "nic nevím, ale poptal jsem se" ignoruju. Jak jsem řekl: nevšiml jsem si, že by tě někdo nutil, abys Livenovi věnoval svůj čas (jakkoliv to momentálně děláš :wink: ).
btw: neznám historii, ale není Liven Lichtenfeldův žák a pověřenec?


Jo a nejo. Když jsem ještě cvičil tu "Krav Maga LI" tak se s tímhle roztrhl pytel. Liven má údajně dopisy od Imiho, že jako jo. Yanilovova strana má zase dopisy, že ne, že je podvodník a lhář. Pak se v tom tyjo vyznej :D

Ty dopisy jsou k vidění na Livenových stránkách a pak na slovenských stránkách KM.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod graver » ned 13. kvě, 2012 17:38

No, takže klasika :wink:
Jestli jsi to cvičil, můžeš mi jako laikovi nějak vysvětlit, v čem jsou ty rozdíly? Proč KMx je echt a KMy fake shit? Dělají totéž jinak? Někdo to víc přizpůsobuje byznysu? Někde něco jako Robocopem snadno, rychle a bez potu?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků