Bouchačky a kvéry

všechno ostatní sem

Bouchačky a kvéry

Příspěvekod Toman » úte 15. kvě, 2012 23:01

Tak co kdo cvičí už tady většinou víme 8) , ale zajímalo by mne jaký má kdo železa nebo co se mu líbí, co by chtěl s čím se vám pěkně střílelo atp.

Já mám čízu 83 7,65 Br. příjemná pěkná přesná střelba, ale na nošení v dnešní době nepraktická, pokukuju po nějakým kompaktu v .45 ACP docela se mi líbí glock 36 nebo Ruger 945 máte někdo zkušenosti? Popřípadě doporučíte něco jinýho? No a mám taky pumpu hatsan 12 to kdyby náhodou bylo potřeba zamést někdy dvůr :-) turek relativně slušnej za pěkný prachy tvrdochrom hlaveň.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Re: Bouchačky a kvéry

Příspěvekod NOKT » úte 15. kvě, 2012 23:05

Toman píše:Tak co kdo cvičí už tady většinou víme 8) , ale zajímalo by mne jaký má kdo železa nebo co se mu líbí, co by chtěl s čím se vám pěkně střílelo atp.

Já mám čízu 83 7,65 Br. příjemná pěkná přesná střelba, ale na nošení v dnešní době nepraktická, pokukuju po nějakým kompaktu v .45 ACP docela se mi líbí glock 36 nebo Ruger 945 máte někdo zkušenosti? Popřípadě doporučíte něco jinýho? No a mám taky pumpu hatsan 12 to kdyby náhodou bylo potřeba zamést někdy dvůr :-) turek relativně slušnej za pěkný prachy tvrdochrom hlaveň.


Nejsem střelec, ale měl jsem nedávno možnost střílet z Glocka. Příjemně překvapenej, myslel jsem, že to bude těžší mrška a byl docela malej, do kabelky akorát :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod graver » stř 16. kvě, 2012 7:03

Pracuju na zbrojáku - když to vyjde, budu po vás chtít dobré rady :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Re: Bouchačky a kvéry

Příspěvekod fakt » stř 16. kvě, 2012 7:25

Toman píše:Tak co kdo cvičí už tady většinou víme 8) , ale zajímalo by mne jaký má kdo železa nebo co se mu líbí, co by chtěl s čím se vám pěkně střílelo atp.

Já mám čízu 83 7,65 Br. příjemná pěkná přesná střelba, ale na nošení v dnešní době nepraktická, pokukuju po nějakým kompaktu v .45 ACP docela se mi líbí glock 36 nebo Ruger 945 máte někdo zkušenosti? Popřípadě doporučíte něco jinýho? No a mám taky pumpu hatsan 12 to kdyby náhodou bylo potřeba zamést někdy dvůr :-) turek relativně slušnej za pěkný prachy tvrdochrom hlaveň.


Jsem patriot, volil bych ČZ 75 (ona je to i po modernizaci pořád stará dobrá 75tka), ale tobě vadí velikost.
Asi jednoznačně Glock. Pokud ti sedne do ruky a máš prachy, tak víc neřeš.
Jinak těžko někdo z nás přímo porovnával dvě tebou uvedený hračky. Mášli tu možnost vyber si sám.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » stř 16. kvě, 2012 7:28

ukropcany píše:Hm... nejaká kompaktná .45ka by sa do zbierky v domácnosti ozaj zišla :wink: Bol mi odporučený Colt mod. 1911, ale ten nie je práve kompaktný 8) a jeho cena v peknom prevedení je, ehm... celkom vysoká (€1500+). Glock som vylúčil, lebo sa mi hrozne nepáči (keď porovnám napr. s HK) a jeho pažba mi je do ruky príliš veľká :oops: Tak som zvedavý, čo poradia skúsenejší...

4graver - akurát minulý týždeň som sa bavil so známym, ktorý na Morave riadi strelnicu a že bežne 1/3 ľudí neprejde na skúškach 8O Spravidla zlá manipulácia... :wink: finty typu, otočiť sa s pištolou dozadu apod. :lol:


Zkus porovnat rychlopalbu bez namáčknutí s koltem a automatem. Taky zvaž situaci, kdy si půjdeš zaběhat se svým miláčkem a zalíbíš se třem rotvíkům. Nestřílím špatně, ale jenom se šesti včelkama bych se necítil úplně za vodou.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod Toman » stř 16. kvě, 2012 7:37

fakt 1911 je poloautomat pistole ... hodně drahý. Vyrábí se i klony např Norinco.

btw: v porovnání s automatem je to opravdu slabota :D
Naposledy upravil Toman dne stř 16. kvě, 2012 7:38, celkově upraveno 1
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » stř 16. kvě, 2012 7:38

Napište něco o uchovávání zbraně a střeliva doma (mám rodinu a nějak si to neumím představit), o problémech s nošením (takové skryté nošení v létě chce asi invenci...) atd.
ucrop: jo, to jsou reflexy a návyky, které je třeba odbourat. Taky si vzpomínám na spolužáka z vojenské katedry, který, když byl vyzván lampasákem, aby odložil zbraň, se otočil k němu s nabitou zbraní a prstem na spoušti a nevinně se zeptal "a kam ju mám položit, sódruhu kapitáne?". Tak rychlej nýdr jsem ještě neviděl...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Toman » stř 16. kvě, 2012 8:21

michal ukrop:
tohoto glocka si určitě nezkoušel a zároveň je to i odpověď pro gravera jak se daj pěkně nosit kompakty/subkompakty pod trikem.
http://www.youtube.com/watch?v=SAmQ-N-NlXY

co se skladování týče od 3 a více zbraní je to dané legislativou tzn. trezor, trezorová skříň resp. trezorová místnost :-) já mám malé děti takže to zatím problém není později to budu muset vyřešit podobně jako ukrop akurát nevím kam s brokovnicí tu do šuplíku nedám.

Taky normálně bouchačku nenosím jenom když vezu větší balík peněz nebo nějaký rizikový "meeting".
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod zipule » stř 16. kvě, 2012 8:27

Jsou na ten trezor na zbraň nějaký specifikace?
Já bych měl teda s trezorem na klíč mít děti strach,...děcka vlezou všude...
Tohle mi přijde celkem fajn...
http://www.safe-shop.cz/produkt/12/Univ ... ecure-Safe
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Toman » stř 16. kvě, 2012 8:34

zipule píše:Jsou na ten trezor na zbraň nějaký specifikace?
Já bych měl teda s trezorem na klíč mít děti strach,...děcka vlezou všude...
Tohle mi přijde celkem fajn...
http://www.safe-shop.cz/produkt/12/Univ ... ecure-Safe


Ten trezor musí být schválen pro skladování zbraní (pokud se na tebe vztahuje povinnost ho mít) tzn. není možné koupit kdejakou popelku. Pokud trezor ze zákona mít nemusíš žádné specifikace tě nemusí zajímat.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod fakt » stř 16. kvě, 2012 9:25

ukropcany píše:4fakt - 1911 je toto www.1911.sk teda ak som pochopil správne ako si to myslel. Druhá vec, že je 10raňák, čo zas nie je to isté, ako 15 v 9mm...



Beru zpět. Ve fofru jsem bral colta jako colta.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod marcelinho » stř 16. kvě, 2012 9:37

... v minulosti som vlastnil CZ 75B 9mm, Walther 22, Taurus 357 mag, HK USP 45 acp a vsetko som to predal..

.. teraz mam 2 Glocky a to Glock 17 a Glock 26 v razi 9 mm..

.. nic ine nechcem ani vacsiu raz ani ine kvery..

.. Glock je kvalitny, neunavny robotnik.. skaredy az je krasny ;)
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Příspěvekod Jendis » stř 16. kvě, 2012 16:09

Já jsem revolverovej ( a ne, nepřesvědčíte mne o tom, že pistole jsou lepší )....momentálně pořád Alfaproj Brno čtyřpalec s pevným hledím v ráži .38 special.

...... a ještě uvažuju o derringeru v ráži .357 magnum. Na sebeobranu, dle mého, dostačující...
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Genesis » stř 16. kvě, 2012 16:12

Jendis píše:Já jsem revolverovej ( a ne, nepřesvědčíte mne o tom, že pistole jsou lepší )....momentálně pořád Alfaproj Brno čtyřpalec s pevným hledím v ráži .38 special.

...... a ještě uvažuju o derringeru v ráži .357 magnum. Na sebeobranu, dle mého, dostačující...


Co ti na revolverech vyhovuje oproti pistolím? Nechci tě přesvědčovat, jen mě to zajímá. A uznávám, revolver má určitě svoje kouzlo.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Jendis » stř 16. kvě, 2012 16:46

Celkový komfort. Líp se mi drží, líp nabíjí, nezůstavaj po mně stopy ( :wink: :lol: ).....nezasekne se mi nikdy závěr a 6 ran mi úplně stačí. Zbytek nedokážu popsat, prostě žádná pistole mi nikdy nesedla ( a že jsem jich měl v ruce spoustu ).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod graver » stř 16. kvě, 2012 17:57

Tak si ještě budu muset nastudovat terminologii. Pistole/revolver, kompakt/subkompakt... :oops:
Jinak v žádosti mám jen skupinu E - předpokládám, že je to dostačující.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Genesis » stř 16. kvě, 2012 18:14

Taky pořádnej revolver z doby divokýho západu poslouží dobře i po vystřílení nábojů jako kyj :lol:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Lada » stř 16. kvě, 2012 20:08

graver píše:Napište něco o uchovávání zbraně a střeliva doma (mám rodinu a nějak si to neumím představit), o problémech s nošením (takové skryté nošení v létě chce asi invenci...) atd.
ucrop: jo, to jsou reflexy a návyky, které je třeba odbourat. Taky si vzpomínám na spolužáka z vojenské katedry, který, když byl vyzván lampasákem, aby odložil zbraň, se otočil k němu s nabitou zbraní a prstem na spoušti a nevinně se zeptal "a kam ju mám položit, sódruhu kapitáne?". Tak rychlej nýdr jsem ještě neviděl...


co a jak skrz legislativu od dvou zbraní atd... si najdeš včetně potřebného zabezpečení v zákoně případně tu: http://zbranekvalitne.cz/ kde máš mimo jiné vše potřebné ke zkoušce a mohu vřele doporučit... :wink: už to spoustě lidem pomohlo

Z toho druhého hlediska zabezpečení vůči dětem apod... tam je to hlavně na tobě kolik chceš investovat, děti jsou zvídavé, znám lidi co nosí klíče od trezoru na krku i do sprchy.. no ona zvědavost je prevít...
První podle mě důležitá věc je u starších dětí seznámení se zbraněmi doma, že pokud chtějí můžou se s ní pod dozorem učit zacházet, je možnost je vzít na střelnici atd.. jednoduše aby pro ně nebyly to "zakázané ovoce" když se jde ze střelnice naučit děti, že se pak o zbraně musí postarat vyčistit... ať to není jen zábava ale i další povinnosti. Když zavzpomínám tak znám píš ty střelce co jsou smutní, že to jejich děti nebere a po zbraních doma je ani nenapadne pátrat bo k nim mají přístup když si řeknou a je nezajímají... Samozřejmě vždy nějké zabezpečení má být - šuplík to tedy není.., pak je otázka kolik kdo chce investovat a zapřemýšlet také nad budoucností jestli náhodou těch zbraní nebude přibývat :D. Nějaká zamykací pixlička umístěná mimo dosah dětí je řešení, ale musí se hlídat klíče. U trezorů, většinou tedy spíš trzorových skříní je variant více obyč klíč - nejlevnější, mechanický kombinační - střední cesta, ale horší otvírání a možná bude i více bavit děti zkoušet, nejdražší elektronické zámky ale zas rychle otevřené, bez klíčů, bez problémů.... popřípadě kombinace. Já pořídil raději větší pixsličku co už není jen plechovka odpovídající lexislativě a má i jistou požární odolnost s el. zámkem pohodlí bez klíčů a už do budoucna myslející na děti. Dále se dá vymyslet další ochrana - poplach na dvířka nábytku,čidlo.. kde je trezor, i s sms na tel atd... když se otevřou, zloděje nezastaví, ale na děti upozorní...
Další možnost jsou zámky přímo na zbraň s možností ukotvení ke kci, zamčení spouště aj. s možností rychlého odemčení kdo ví jak, nebo na klíč. Možností je spousta a děti jistě nejsou překážkou má je spousta střelců co znám a některé i dobře střílí 8)

Jinak není problém se někdy na střelnici sejít a něco probrat a zastřílet si ;-), děláme i občasná setkání pro nováčky, střel. situace, modelovky, zacházení se zbraní atp... pak i v duchu LOS (lidová obranná střelba), kamarádi trénují v Brně pravidelně, tak není problém tě zkontaktovat.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod TongPo » stř 16. kvě, 2012 20:12

Mých pár skromných názorů k tématu:

Vhodná obranná ráže
V našich končinách zatím není ze zákona možné k sebeobraně používat střelivo se zvýšeným zastavovacím účinkem, takže platí čím větší ráže, tím lépe a "brambora" ráže .45 je asi nejúčinnějším řešením. Jinak za takové minimum vhodné obranné ráže proti člověku je považován náboj 9 mm Browning Court (.380 Auto).

Vhodná obranná zbraň
Budu jí nosit velmi často, nebo jen příležitostně? Nebo bude sloužit jen k obraně domova? Pokud půjde o tu poslední možnost, pořiďte si co chcete. Při dlouhodobějším nošení si ale buďte jistí, že vás časem bude srát každej gram a milimetr navíc. Pokud tedy chcete nosit často, ale jen pro svoji obranu, zvolte něco lehkého a kompaktního. Nábojová kapacita 15 a více je sice super, ale vy přece neočekáváte přetřelku s drogovým gangem, že ne? I těch 5 "včelek" v bubínku malýho revolveru by vám mělo k vyřešení sebeobranný situace stačit, doporučoval bych ale spíš kompaktní pistole, jsou výrazně placatější než revolvery a tedy se lépe nosí.

Zabezpečení zbraně
U počtu do 2 ks zbraní zákon žádnou speciální skříň či trezor na zbraně nevyžaduje, jen obecnou povinnost je zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení. Zejména pozor na děti! U krátké zbraně to lze vyřešit např. nějakou schránkou na peníze v cenách již okolo 200,-Kč, kterou je možné i někam přišroubovat. U dlouhých zbraní pak např. zámkem spouště, dělají se buď na klíč, nebo s kódováním a taky v ceně pár stovek.


Případné konkrétní dotazy k tématu zodpovím v SZ :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Lada » stř 16. kvě, 2012 20:22

Co se momentálních zbraní doma týče tak:
Alfa iron defender 9mm
CZ G2000 9mm
kopie MP5 - GSG 5 .22 LR
SA 58 TACTICAL 7,62 x 39 v novém kabátu, otřesné papundekly jsem hned vyhodil
další na řadě je semicompact v 9mm a pumpa, leč chechtáky už jistou dobu musí putovat jinam
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Další

Zpět na off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron