Bouchačky a kvéry

všechno ostatní sem

Příspěvekod graver » čtv 17. kvě, 2012 6:10

Předpokládám 1 kousek (ještě to budu řešit, ale nejspíš nějaký glock), nosit jen výjimečně (špatný čas, špatné místo). Děti sice mám, ale 20+ (to je věk, nikoliv počet :wink: ).
Momentálně sháním nějaký přípravný kurz před zkouškami, takže pokud někdo (Lada?) má nějaký kontakt/doporučení, uvítám (jsem z Brna).
Ještě k té kategorii: předpokládám, že mi bude stačit E (nehodlám soutěžit, sbírat, přebíjet...).
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod Lada » čtv 17. kvě, 2012 6:20

graver píše:Tak si ještě budu muset nastudovat terminologii. Pistole/revolver, kompakt/subkompakt... :oops:
Jinak v žádosti mám jen skupinu E - předpokládám, že je to dostačující.


Být tebou bych si určitě přidal i skupinu B - sportovní střelba atd... (většinou lze přidat i při zkoušce, tedy před ní se komisař ptá kdo by si to chtěl nějak změnit, nebo stačí říci... je na ní potřeba méně bodů tak je rozdíl jen těch 500,- navíc..

Hlavní výhoda skupiny B je, že budeš moci nabývat i náboje do jiných zbraní než vlastníš tj. půjdeš si s partou zastřílet, či někam na brokovou střelbu atp... a můžeš si koupit jakékoli jiné náboje, než jen do zbraně co vlastníš. Na E můžeš koupit pouze náboje do tvé zbraně většinou chtějí v obchodě předložit i průkaz zbraně při nákupu.
Další výhoda je, že na E nemůžeš přebíjet, tedy kompletovat si vlastní náboje kdyby tě to někdy chytlo... Myslím že za to pětikilo to stojí...
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 17. kvě, 2012 7:19

Lada píše:Co se momentálních zbraní doma týče tak:
Alfa iron defender 9mm
CZ G2000 9mm
kopie MP5 - GSG 5 .22 LR
SA 58 TACTICAL 7,62 x 39 v novém kabátu, otřesné papundekly jsem hned vyhodil
další na řadě je semicompact v 9mm a pumpa, leč chechtáky už jistou dobu musí putovat jinam


Haha tak k tobě krást se teda může těžce nevyplatit bo člověk neví ... sedíš na záchodě a bum padesát osmička v ruce :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » čtv 17. kvě, 2012 9:15

ukropcany píše:Ja tiež musím nejaký revolver vyskúšať, lebo tiež mám pocit, že .45 musí stačiť aj 6 rán a v tom revolveri je to na 100%. Aj keď teda, náboj sa mi zasekol len v 22ke pár krát, ale kupujem tie najlacnejšie lacáky... 8) V 9-ne zatiaľ ani raz... a teraz strieľam prebíjanými a 100%...


někomu revolvery sednou a někomu ne, osobně znám dost lidí co je nosí a ve většině obranných situací (když už má člověk smůlu) padne daleko méně výstřelů než 6 a většinou pohrůžka zbraní už samotná stačí.., tak by kapacita měla dostačovat. Každopádně mě tedy střelba z nich moc nesedí.
jinak u rev. lze používat i jiné typy nábojů u kterých mají samonabíjecí pistole problém s přetáhnutím závěru - brok náboje proti hadům, tzv. nesmrtící střelivo aj. v případě nouze je jistě spolehlivější... no každý si musí vybrat.

No a do lesa na případnou obranu vůči tamní zvěři se revolver hodí min. tak .357 mag
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod marcelinho » čtv 17. kvě, 2012 9:36

Lada píše:
ukropcany píše:Ja tiež musím nejaký revolver vyskúšať, lebo tiež mám pocit, že .45 musí stačiť aj 6 rán a v tom revolveri je to na 100%. Aj keď teda, náboj sa mi zasekol len v 22ke pár krát, ale kupujem tie najlacnejšie lacáky... 8) V 9-ne zatiaľ ani raz... a teraz strieľam prebíjanými a 100%...


No a do lesa na případnou obranu vůči tamní zvěři se revolver hodí min. tak .357 mag


..ale tusim ze do lesanie nie je na zahodenie ani pistolova 10mm auto,ci ?
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Příspěvekod Lada » čtv 17. kvě, 2012 9:38

graver píše:Předpokládám 1 kousek (ještě to budu řešit, ale nejspíš nějaký glock), nosit jen výjimečně (špatný čas, špatné místo). Děti sice mám, ale 20+ (to je věk, nikoliv počet :wink: ).
Momentálně sháním nějaký přípravný kurz před zkouškami, takže pokud někdo (Lada?) má nějaký kontakt/doporučení, uvítám (jsem z Brna).
Ještě k té kategorii: předpokládám, že mi bude stačit E (nehodlám soutěžit, sbírat, přebíjet...).


No člověk nikdy neví, třeba tě to chytne ;-), co za zbraň uvidíš pak chce si to s pár vystřelit a zkusit možností je zpousta. Glock je hnusná petflaška, ale slouží velice dobře a nové rámy mají už přívětivější pažbičky s možností změny ergonomie. Mě se z G26, G19, střílí dobře i z G17 ale to už je velké pádlo nevhodné na nošení a ta tloušťka pažby mi také až moc nevyhovuje, hold daň za dvouřadé zásobníky a větší kapačitu.... také je dobré si uvědomit jak a na co zbraň převážně bude a jak ji che nosit, jsou rozdílné mechanismy SA/DA, pojistky bez atd.. raději se neukvapovat s pořízením a něco odzkoušet, 100 lidí 100 chutí.

Co se přípravných kurzů týče myslím, že je to zbytečnost pokud je možnost se to dozvědět a vyzkoušet jinde. otázky a legislativu se musíš naučit sám, praktickou - zborka rozborka manipulace je popsána také na stránkách co jsem uváděl a není problém si to vyzkoušet a zajít na střelnici si zastřílet. S tím mohu kdyžtak pomoci ;-) i se poptat známých po těch kurzech. Jinak tu se ti určo dostane adekvátní přípravy pokud bys volil tuto cestu http://www.triggerbrno.cz/zbrojni-prukaz/jak-na-to

K těm skupinám, hlavní výhodu vidím v možnosti nabývat i jiné střelivo (což využívám v podstatě pořád) jinak na E soutěžit můžeš a než brát to přímo jako soutež je lepší brát to z pozice učení se návyků se zbraní, tasení, bezpečně zacházet, střílet pod tlakem, z různých situací a nakonec ona je to i zábava a něco jiného než jen z čáry střílet do papíru... i to je podle mě nutné trénovat pokud chceš tu zbraň byť jen občas nosit. (tech souteží je tedy velké množsví s různorodým zaměřením)
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Lada » čtv 17. kvě, 2012 9:54

ukropcany píše:Pozerám, že tie skupiny máte úplne opačne ako u nás.


Lada - :twisted: :twisted: :twisted:


4TongVonPo - je nejaký rozdiel medzi "9 mm Browning Court (.380 Auto)." a "9 mm Luger"? :oops:



No u nás má hlavně dost lidí i se zbrojákem problém s rozlišováním kategorií zbraní a skupin ZP :roll:

byť né na mě tak 9Br je bráno jako takové lepší minimum k obrané zbrani a dost se používá na záložky, 9 Luger je výkonejší a také o dost levnější náboj tj. na trénink vhodnější. Na Br. je dělána spousta menších lépe nositelných pistolí, ale většinou toho zas tolik nevydrží - x tisíc výstřelů
třeba tu je menší přehled: http://www.buchtik.eu/Revo/Jak/jak_cena.htm

2Toman
zas tak paranoidní nejsem abych ji sebou tahalna hajzlík :lol:

2marcelinho
Tak bude vhodnější, předá víc energie, a vše lepší než nic... samo také záleží čím se střílí - (jaká navážka, střela) a z čeho - podstatná je i délka hlavě. Obrovská nevýhoda je tu cena střeliva...
něco tu ještě: http://www.alfa-proj.cz/infoservis/zbra ... iva-40-sw/
Naposledy upravil Lada dne čtv 17. kvě, 2012 10:46, celkově upraveno 1
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Gino » čtv 17. kvě, 2012 10:11

A vejde se sem i dotaz, či žádost o doporučení co za zbraň si koupit, když nemáte (a ani nemáte možnost získat) ZP?

Plynovky, Flobertky, či jiné typy... měl by někdo echo? Zkušenosti? Přímé tipy? :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod bison » čtv 17. kvě, 2012 10:19

Gino:
flobertka je dle zakona slabsi nez vzduchovka (7.5J vs. 16J) -> ne

Volil bych perkusni derringer. Dve hlavne, dve rany, prodej na obcanku. Mrkni na GreatGun.
bison
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pon 12. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod reccol » čtv 17. kvě, 2012 10:20

Gino: Zalezi na co - ale treba dvouranna perkuska je tusim porad jeste bez ZP a presvedcovaci ucinek to ma. Nebo ty maly Derringery v .45 nekomu vyhovujou.
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 17. kvě, 2012 10:25

čuměl jsem jak puk ... Deringer .45 bez ZP nebo 9mm
Naposledy upravil Toman dne čtv 17. kvě, 2012 23:28, celkově upraveno 1
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gino » čtv 17. kvě, 2012 10:28

Jako člověku se mi líbí například tohle http://www.colosus.cz/zbrane/plynovy-re ... o-cal-9mm/

Jako výhodu těch plynovek vidím v tom, že jednak se dají použít k sebeobraně a i jiným účelům - světlice, když se ztratím v alpách, nebo pyrotechnika na silvestra.

Ale proto to sem píšu, zajímá mě názor "střílečů" :)
Na ty perkusky se podívám.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » čtv 17. kvě, 2012 10:52

Myslím, že když po mě půjde někdo, kdo má v kapse ostrou, tak už mi bude celkem jedno, jestli tu plynovku mám, nebo ne... možná budu ještě rád, protože ten druhej to alespoň do prvního výstřelu nepozná a tak by si to mohl rozmyslet. Ale to už jsme na co by, kdyby... mě láká to všestranné použití.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » čtv 17. kvě, 2012 11:04

ukropcany píše:"keď ju vytiahneš, buď pripravený ju použiť" a toho sa držím...
Přesně tak. Já bych jí na denní nošení rozhodně nechtěl. Jednak to nepotřebuju a druhak mám z bratrova příkladu, že bránit se jí někde na ulici se nevyplácí. Měl bych jí doma, pro strýčka příhodu (k obraně majetku, pohrození, zvýšení šance) a pro ty další využití o nichž jsem už psal (do přírody - zvěř, ztracení se, oslavy - pyrotechnika atp.).

Jen hledám, jestli s tím má někdo zkušenosti a doporučí. I když je mi jasný, že tu asi drtivá většina jede ostré :)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Lada » čtv 17. kvě, 2012 15:59

2Gino
To už si musí odpovědět každý sám zdali mu k něčemu bude, vím i o situacích kde hrozba či použití plynovky sebeobranou situaci vyřešilo (venkovní použití)... no ale někdy nemusí... a na obranu domova zrovna ideální není, tam asi nebudeš utíkat a v případě potřeby chránit svojí rodinu doma plynovkou :? nehledě na to že se hned pozná, že je to plynovka a v uzavřeném prostoru zasáhne i tebe a ostatní... a pokud budu doma potřebovat útočníka zastavit... to tak max. hrozit a doufat..

No na zvěř težko říci, asi lepší než nic jen bacha na vítr... a u revolverů počítat s tím, že část plynu unikne dírou mezi válcem a hlavní.

ztracení se jako akustické navádění lze použít stejně jako ostrou a už se minulosti i stalo - jednání v krajní nouzi. Co se světlic týče - musíš na to mít nástavec na "světlice" nabiješ slepej, do nástavce dáš tu "světlici" a vystřelíš... co mám vyzkoušené je to jen takový výšleh ke světlici bych to vůbec nepřirovnával. Asi bude záležet od typů, zkoušel jsem jich tedky více, efekty 00 nic, výšleh nějaký ten metřík ono už z podstaty je ta pirotechnika jen takový malý komolý kužílek, či váleček, který dáš do nástavce co má tak cca 1,5cm v průměru tak co z toho pak může být...
kde jaká pirotechnika udělá více parády a kdo kdy viděl opravdovou světlici ať už ruční, či vystřelenou z pistole na ně tak to je sto a jedna, částečně by to za světlici úlohu splnit mohlo.

viděl jsem a zkoušel jich více, revolver je samo spolehlivější jen má nevýhodu úniku plynu mezi válcem a hlavní... samonabíječky tam je víc věcí co se mohou podělat, samonabíjecí funkce nemusí dobře fungovat atd... hold jsou to méně či více dobré napodobeniny zbraní co opravdu střílí.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod reccol » čtv 17. kvě, 2012 18:05

Toman: K uvodnimu dotazu - tady mas par stranek zkusenosti s Glock 36.
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod wanderlei2 » čtv 17. kvě, 2012 18:09

4Lada: Zdravím, jsem tu na fóru jen krátkou dobu, ale připadáš mi, že se v tomhle oboru hodně vyznáš. Mě teď plynové pistole začaly celkem zajímat, a chtěl bych se tě zeptat, co si myslíš o využití plynových pistolí v reálné sebeobraně? Jaký mají podle tebe účinek na člověka, jestli máš nějaké známé nebo znáš případy, kdy se napadený úspěšně ubránil.
Dále bych tě chtěl poprosit, protože jsem v tomhle laik a vůbec se v nabídce jednotlivých nabídek nevyznám, jestli nemáš nějaký typ, třeba značku, nebo přímo model plynové pistole, který by jsi mi mohl doporučit.
Chtěl bych ji u sebe nosit každý den.
Předem děkuji za odpověď :-)
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Příspěvekod TongPo » čtv 17. kvě, 2012 19:24

ukropcany píše:4TongVonPo - je nejaký rozdiel medzi "9 mm Browning Court (.380 Auto)." a "9 mm Luger"? :oops:

Myslím, že Lada ti odpověděl dostatečně, 9 mm Luger má oproti tomu 9 mm Browning Court o něco delší nábojnici, tím i více prachu a ve finále tedy vyšší výkon. Jinak nižší energie toho 9 mm Br. ještě umožňuje použít dynamický závěr bez uzamčení, což je jednodušší konstrukce vhodná mimo kompaktních a subkompaktních pistolí i pro malé záložní zbraně, jako např. tohle.

graver píše:...předpokládám, že mi bude stačit E (nehodlám soutěžit, sbírat, přebíjet...)

Poslechni Ladu a přidej si to B, výhody jsou zřejmé. Sportovní střelba přece nejsou jen soutěže :idea:

Gino píše:...vejde se sem i dotaz, či žádost o doporučení co za zbraň si koupit, když nemáte (a ani nemáte možnost získat) ZP?

Na plynovku bych se vys***, sice může zastrašit, ale když by šlo opravdu do tuhýho, tak seš víš kde... :? To už bych raději zvolil ten perkusní derringer. Je to zbraň kategorie D, kterou podle zákona můžeš nosit (tedy nabitou, připravenou k použití), jsi-li svéprávná osoba starší 18ti let a nejsi pod vlivem alkoholu, léků atd. Dvě rány jsou sice nic moc, ale pořád je to ostrá zbraň s dostatečným výkonem. Akorát je perkusní zbraň z důvodu rizika zvlhnutí střelnýho prachu při dlouhodobějším nabití nutno trochu dodatečně ošetřit.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » pát 18. kvě, 2012 8:32

To jsi mne, Láďo, teda vůbec nepotěšil :(

Asi se tedy zaměřím skutečně na ty perkusky, když to je s plynovkama i ohledně signálu a pyrotechniky tak na štýru.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod cohen » pát 18. kvě, 2012 8:51

heh, tak to je dobra haluz, aku ma ten derringer ucinnost oproti nejakym inym revolverom? je to plnohodnotna zbran?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

PředchozíDalší

Zpět na off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků