Bouchačky a kvéry

všechno ostatní sem

Příspěvekod Toman » pát 18. kvě, 2012 9:34

Padla mi do oka tato zbraň Taurus 145 .45ACP
http://www.taurususa.com/product-detail ... series=CC1

Co jsem četl recenze tak je poměrně dost vysoce hodnocena a cena oproti Gl stejné kategorie je 2/3 rovněž se mi líbí systém DAO co mi pro obranu přijde naprosto ideální.

Budu rád za každý názor zejména od zbraňařů :wink:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Gino » pát 18. kvě, 2012 9:44

Při pátrání po těch perkuskách jsem se dostal až sem http://forum.gunshop.cz/perkusni-revolv ... t8830.html

A zarazilo mě tak, cituji:
"D-čka smíš nosit leda skrytě + ve stavu vylučující okamžité použití. Je otázka, zda Ti PČR uzná jen z pistonů sundané zápalky, nebo budou chtít i prázdné komory. Jelikož i bez zápalky technicky lze perkusní odpálit okamžitě - třeba zapalovačem, asi budou trvat na prázdných komorách. Takže krom revolveru (jistěže prázdného, vybitého) budeš s sebou muset nosit i prachovnici + kule (odděleně, jistěže) - a krvavýmu rotweilerovi urvanýmu i s kusem řetězu na ulici můžeš leda říci: "Lehni! - a počkej pár minut, je to KrajníNouze, takže smím naládovat, a až naláduju, pak tě zastřelím." :wink:

Pokud zahájíš na zloděje palbu z bytu, ještě se možná vylžeš, žes ve 3 hodiny nad ránem právě čistil a tedy jsi měl rychle nabito. Ale i jen ryze technicky: černý prach je náchylný k vlhnutí (jak párami ze vzduchu, tak navlhnutí olejovými složkami vazelíny kolem střel, kterou bráníš zapálení sousedních komor - aby se z revolveru nestala zbraň střílející salvou). Tedy bys měl znova čerstvě nabít co 14 dní - aby prach nezvlhnul a Tobě kohoutky neklaply naprázdno. A pokud nejsi kouzelník a neumíš delaborovat perkusní komory bez výstřelu, znamenalo by to co 2 týdny zbytečně jezdit na střelnici, jinde střílet nesmíš - ani s D-čkem. A i pak za podzimního sychrava s revolverem v bundě (tj.protiprávně) budeš "bojeschopný" jen po několik hodin, pak prach zvlhne. Perkusní revolver k nošení na sebeobranu nebrat - ani registrovaný na nošení"

Co k tomu?
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Gino » pát 18. kvě, 2012 10:30

A ještě jeden zajímací článek pojednávající o zde vámi probíraném tematu
http://www.buchtik.eu/Revo/Nacvik/mytus.htm
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Sennin » pát 18. kvě, 2012 10:35

Nejlepší kvéry, co jsem kdy měl byly Beretta 92 FS, 9mm Luger a ČZ vz. 70, 7,65mm Browning - obě naprosto spolehlivý, nikdy selhačka...
Nejlepší kvéry, ze kterých jsem měl možnost střílet byly SiG Sauer P 226, 9mm Luger, Colt 1911 A, .45 ACP a Margolin .22 LR...
Teď už jsem jen na chladné zbraně :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod TongPo » pát 18. kvě, 2012 11:02

Gino píše:Při pátrání po těch perkuskách jsem se dostal až sem http://forum.gunshop.cz/perkusni-revolv ... t8830.html

A zarazilo mě tak, cituji:
"D-čka smíš nosit leda skrytě + ve stavu vylučující okamžité použití. Je otázka, zda Ti PČR uzná jen z pistonů sundané zápalky, nebo budou chtít i prázdné komory. Jelikož i bez zápalky technicky lze perkusní odpálit okamžitě - třeba zapalovačem, asi budou trvat na prázdných komorách. Takže krom revolveru (jistěže prázdného, vybitého) budeš s sebou muset nosit i prachovnici + kule (odděleně, jistěže) - a krvavýmu rotweilerovi urvanýmu i s kusem řetězu na ulici můžeš leda říci: "Lehni! - a počkej pár minut, je to KrajníNouze, takže smím naládovat, a až naláduju, pak tě zastřelím." :wink:

Pokud zahájíš na zloděje palbu z bytu, ještě se možná vylžeš, žes ve 3 hodiny nad ránem právě čistil a tedy jsi měl rychle nabito. Ale i jen ryze technicky: černý prach je náchylný k vlhnutí (jak párami ze vzduchu, tak navlhnutí olejovými složkami vazelíny kolem střel, kterou bráníš zapálení sousedních komor - aby se z revolveru nestala zbraň střílející salvou). Tedy bys měl znova čerstvě nabít co 14 dní - aby prach nezvlhnul a Tobě kohoutky neklaply naprázdno. A pokud nejsi kouzelník a neumíš delaborovat perkusní komory bez výstřelu, znamenalo by to co 2 týdny zbytečně jezdit na střelnici, jinde střílet nesmíš - ani s D-čkem. A i pak za podzimního sychrava s revolverem v bundě (tj.protiprávně) budeš "bojeschopný" jen po několik hodin, pak prach zvlhne. Perkusní revolver k nošení na sebeobranu nebrat - ani registrovaný na nošení"

Co k tomu?

S tím "nošením ve stavu vylučujícím okamžité použití" je to naprostá blbost, kdyby sis tu tebou odkazovanou diskuzi přečetl až do konce, tak na to ten trouba nakonec přišel a opravil se. Mít u sebe zbraň ve stavu vylučujícím okamžité použití se nenazývá nošením, ale držením :idea: A při dodržení zákonem stanovených podmínek můžeš zbraň kategorie D normálně nosit (tedy nabitou a připravenou k použití) viz:

§ 15
(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.
(2) Ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) lze střílet jen na střelnici, s výjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely; tato zbraň musí být označena platnou zkušební značkou podle zvláštního právního předpisu.
(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.
(4) Držitel zbraně kategorie D je povinen zbraň a střelivo do ní zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.
(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí
a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,
b) zbraň nosit nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek, léků nebo v důsledku nemoci,
c) přechovávat větší množství bezdýmného nebo černého loveckého prachu než 3 kilogramy a více než 1 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce.


Jinak nebezpečí navlhnutí perkusních zbraní dlouhodoběji připravených k použití se řeší dodatečným utěsněním, např. tak, že se obyčejným lakem na nehty omázne přechod mezi perkusní zápalkou a pistonem + střelou a vývrtem.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » pát 18. kvě, 2012 13:07

Díky, TongPo

Tohle je zajímavé video, skoro to vypadá na úpravu pro normální náboje? http://www.youtube.com/watch?v=iTMxYhSfh9o
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » pát 18. kvě, 2012 15:58

add Derringer - na krátkou vzdálenost je to určitě plnohodnotná zbraň, na 15 metrů už toho moc netrefíš. Ale je to malé, dobře se to schová, nepronese.....jednu dáš do vzduchu a pak si každej rozmyslí, jestli chce druhou do těla :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod TongPo » pát 18. kvě, 2012 16:40

Gino píše:Tohle je zajímavé video, skoro to vypadá na úpravu pro normální náboje? http://www.youtube.com/watch?v=iTMxYhSfh9o

Derringery nebyly a nejsou jen perkusní, později se vyráběly a dodnes vyrábí i na jednotné náboje, což je i případ toho videa. Ovšem na jeho pořízení bys potřeboval zbrojní průkaz.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Toman » stř 30. kvě, 2012 23:31

Tady pěkná věcička bez zbrojáku

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/9166-wmr-22/
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pec » stř 30. kvě, 2012 23:50

Toman píše:Tady pěkná věcička bez zbrojáku

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/9166-wmr-22/


To mi vysvětli, jak to, že na to není potřeba zbroják..
.22 WMR má na tu ráži velký výkon, je to na drobnou škodnou, taky jedna patrona á 5,- Kč.
Takže do 16J to nebude :D
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lada » čtv 31. kvě, 2012 6:39

No kdo se chce dopustit nedovoleného ozbrojování může zakoupit.... ;-)

každopádně bych to nikomu nedoporučoval, střílel jsem s tohodle či podobné a je to děs běs... o nějakém záměrném trefení nemůže být řeč, chytnout se to kloudně nedá a po výstřelu má tendenci "vyskočit z ruky" a otáčí se až příliž navrch, což je pochopitelné vzhledem k výkonu náboje a hmotnosti a velikosti toho nesmyslu.... ale jako zpestření do sbírky proč ne


btw policajti tyhle pistolky přímo milují, bo je lidi kvůli své velikosti strácejí a hned mají přestupek na úseků zbraní a střeliva.. jinak se i nosí ve větší přesce na pásku
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » čtv 31. kvě, 2012 9:13

Pec píše:
Toman píše:Tady pěkná věcička bez zbrojáku

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/9166-wmr-22/


To mi vysvětli, jak to, že na to není potřeba zbroják..
.22 WMR má na tu ráži velký výkon, je to na drobnou škodnou, taky jedna patrona á 5,- Kč.
Takže do 16J to nebude :D


Jen uvádím to co prodejce nijak sem to nezkoumal. Pokud ti to takto prodá proč ne? :-) Osobně to teď zpětně vidím také jako chybu
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Lada » čtv 31. kvě, 2012 9:35

no tak na bazarech prodávají kde co, může to být z nevědomosti a nemusí... nicméně nelegální to je jak u prodávajícího tak nabyvatele a neznalost neomlouvá.
Policie tak občas nejspíše také "na oko" prodává něco na zbroják, či se snaží překecat ke koupi bez zbrojáku a čeká kdo se chytne. Ťech co píší a volají na prodej zbraní na ZP jestli by to nešlo nějak bez něj pár bývá..
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jian » sob 09. čer, 2012 9:08

Pec: jenze naboj 22 WMR je primarne urceny pro dlouhe hlavne, tj. pro pusky - s takto kratkou hlavni proste nemas narok vyuzit balisticky potencial toho naboje. Jinak podle fotky bych to tipoval na nejaky NAA... hm, ze by Black Widow WMR 22... kazdopadne doufam, ze si to nekdo neporidi na sebeobranu. :) Napada me ted jediny typ munice se kterym by to mozna mohlo mit jisty potencial a to je Winchester Predator.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod TongPo » sob 09. čer, 2012 9:48

ukropcany píše:Teraz som pár dní musel chodiť s kvérom a teda, to HKčko je maco... a tak skočím do obchodu, že nech mi ukážu nejaký kompakt... ukázali mi aj Glock 36 a musím povedať... no, že by bol vyslovene mini, to sa teda nedá povedať. Ukázal mi aj nejaké revolvery .38 a úprimne, mám pocit, že to je lepšia varianta...

Jo, když voni si panáčkové často zakoupí něco "pořádnýho" ve standardní velikosti, no a když pak náhodou chvíli nosí, hned brblaj, že? :lol: Ony se i zbraně o velikosti "standard" nosit dají, člověk si zvykne na všechno, když chce. Ovšem při dlouhodobým nošení je každej milimetr a gram navíc opravdu znát. Pistole z velikostní kategorie "compact" jsou pro dlouhodobější nošení už relativně dobře použitelný, ovšem ještě menší "subcompact" je prostě ještě větší pohoda. Ono záleží na využití zbraně, všechno má svoje. Velikost "standard" jsou prostě velký armádní / policejní zbraně primárně určený pro neskrytý nošení, ale svou dýlkou hlavně a komfortním úchopem jsou vhodný i pro sportovní střelbu atd. Velikost "compact" je takovej kompromis, už se dá celkem dobře nosit a i to sportovní vyžití je stále relativně možný. Velikost "subcompact" se samozřejmě nosí nejlépe, ovšem krátká hlaveň, poněkud limitnější úchop a někdy i nižší nábojová kapacita (záleží na konkrétním modelu) ho pro sportovní využití už výrazně limitujou. Každopádně pokud člověk nemá sportovní "medailové" ambice a chce dlouhodobě nosit, i s tím subcompactem se na střelnici v rámci tréninku obranný střelby vyřádí dost. Ohledně nošení pistole vs revolver asi takhle: Každý má svý + i - , každopádně použitelný je bez problému obojí. Akorát že revolver bude v drtivý většině případů vždycky delší, tlustější a s menší nábojovou kapacitou, než pistole. Co se týče ráže pro obranný použití, přestože u nás žije spousta staromilců, co vychvalujou ráži 7.65 Browning a říkají že to stačí (aniž by to někdy vyzkoušeli v praxi :lol: ) , já bych doporučoval držet se léty prověřených poznatků a nejít pod 9 mm Browning / .38 Special. Ohledně volby konkrétního modelu zbraně je to záležitostí "vkusu každýho soudruha". :D Já mám třeba dobrý zkušenosti s tímhle, kapacita 6+1 v ráži 9 mm Browning nebo 9 mm Makarov a rozměry miniaturní, takže o tom člověk při nošení ani neví.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Toman » sob 09. čer, 2012 15:18

TongPo píše: Já mám třeba dobrý zkušenosti s tímhle, kapacita 6+1 v ráži 9 mm Browning nebo 9 mm Makarov a rozměry miniaturní, takže o tom člověk při nošení ani neví.


što éto?
éto DAO? :wink:

btw: Ty máš z praxe ozkoušený že 7,65 nefunguje? Podle mne lepší 7,65 v cíli než 9mm v luftu :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod reccol » sob 09. čer, 2012 16:11

reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Toman » sob 09. čer, 2012 17:24

Díky vypadá to opravdu moc dobře.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Pec » pon 11. čer, 2012 15:37

Toman píše:btw: Ty máš z praxe ozkoušený že 7,65 nefunguje? Podle mne lepší 7,65 v cíli než 9mm v luftu :lol:


Tak při této logice se dá jít i níž, třeba na 7,62 Tokareva :wink:
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPo » pon 11. čer, 2012 17:31

Pec píše:
Toman píše:btw: Ty máš z praxe ozkoušený že 7,65 nefunguje? Podle mne lepší 7,65 v cíli než 9mm v luftu :lol:


Tak při této logice se dá jít i níž, třeba na 7,62 Tokareva :wink:

Přesně tak. Například i s dobře umístěným zásahem malorážkovou pistolí ráže .22 LR se sice dá bez problému zabít, ovšem takzvaný "stop efekt" je v tomto případě minimální, což je pro obrannou střelbu nevýhodné. Mimochodem, pokud by u nás byla pro sebeobranu povolena munice se střelami s řízenou deformací, byl by výše zmíněný 7.62 Tokarev vzhledem k jeho rychlosti a energii solidní masakr... :twisted:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

PředchozíDalší

Zpět na off-topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků