EUKF Mario Topolsek

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

EUKF Mario Topolsek

Příspěvekod DaveStone » úte 15. kvě, 2012 13:46

Máte někdo zkušenost s tímto instruktorem / jeho školou? Jak byste to zhodnotili? Na netu jsem nic moc nenašel.

S tímto jménem jsem se setkal poprvé kolem roku 1994 a nyní se u nás ve Vyškově otevřel kurz taiji a qigongu a vede to jeho žákyně. Byl jsem zatím na prvních dvou lekcích.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

 

Re: EUKF Mario Topolsek

Příspěvekod YueFei » stř 16. kvě, 2012 20:27

[quote="DaveStone"]Máte někdo zkušenost s tímto instruktorem / jeho školou? Jak byste to zhodnotili? Na netu jsem nic moc nenašel.

S tímto jménem jsem se setkal poprvé kolem roku 1994 a nyní se u nás ve Vyškově otevřel kurz taiji a qigongu a vede to jeho žákyně. Byl jsem zatím na prvních dvou lekcích.[/quot


TJ Chodov :wink:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Re: EUKF Mario Topolsek

Příspěvekod SeaRanger » stř 23. kvě, 2012 12:44

DaveStone píše:Máte někdo zkušenost s tímto instruktorem / jeho školou? Jak byste to zhodnotili? Na netu jsem nic moc nenašel.

S tímto jménem jsem se setkal poprvé kolem roku 1994 a nyní se u nás ve Vyškově otevřel kurz taiji a qigongu a vede to jeho žákyně. Byl jsem zatím na prvních dvou lekcích.


Zeptam se uplne hloupe, jaky dojem jsi z tech dvou lekci mel? Byl jsi spokojen?
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » sob 26. kvě, 2012 20:47

Neni EUKF nahodou uechi-ryu karate? 8O
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod DaveStone » pon 28. kvě, 2012 7:39

SeaRanger: Ano vcelku spokojen. Chodím tam teď pravidelně, už to bylo myslím 4x. Bývá to každou neděli odpoledne. I když je to "nešikovný" čas, chodím tam.

frajerKokoMihule: EUKF je možná i karate, mám pocit, že ten mistr učí jak karate, tak i taiji a qigong. Ale osobně ho neznám. Jenom tu jeho žákyni, co u nás vede cvičení.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod frajerKokoMihule » úte 29. kvě, 2012 16:18

Aha, ja si totiz to jmeno pamatuji ze sveho "karatistickeho obdobi" :4: Tehdy jsem hledal neco tradicniho a rozhodoval se, jestli cvicit karate pod jednim jeho zakem.

Nicmene, nechal jsem si tehdy udelat reference, a zjistil jsem, ze karate vyse uvedeneho pana ma nasledujici vlastnosti:
-neprakticke,pokud rovnou ne nesmyslne techniky a aplikace kata (to je ovsem v karate klasika - ale v shotokanu maji vzdycky aspon tsuki a mae-geri; tady ani to ne)
-vselijaka pseudomysticka vysvetleni a bajiva vypraveni
-zadny sparring ;-)
-"za 30 let vam to bude fungovat"
apod.

Myslim, ze z toho se da trosku odvodit, jaky asi bude styl toho Taiji ;-) Ale nekomu to muze vyhovovat.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod will » úte 29. kvě, 2012 22:19

Tak to je pěkná kravina uechi ryu je karate jako každé jiné, takže samé nesmysly :roll:. Zde promluvil člověk, který ví o daném stylu, který cvičí pán, o kterém je řeč úplný kulový.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » úte 29. kvě, 2012 23:32

Myslim, ze kazdy trosku inteligentni ctenar pochopil, ze nemluvim o Uechi-ryu jako stylu, alebrz o te skole, o niz je rec :wink:

A jinak, to co jsem napsal je pravda, nikoliv kravina - muzes treba puknout, deWille :lol:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod YueFei » stř 30. kvě, 2012 4:19

frajerKokoMihule píše:Myslim, ze kazdy trosku inteligentni ctenar pochopil, ze nemluvim o Uechi-ryu jako stylu, alebrz o te skole, o niz je rec :wink:

A jinak, to co jsem napsal je pravda, nikoliv kravina - muzes treba puknout, deWille :lol:




Hele Ty Dítě co to meleš za hovna???Byl ses tam podívat??Já jo a už nějaký ten pátek cvičim.Ano je to dobrá škola a tradiční a metody zcela funkční.A nesrovnávej to s Shotokanem to neni Karate :wink:
YueFei
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 11. lis, 2010 0:00

Příspěvekod will » stř 30. kvě, 2012 6:21

frajerKokoMihule píše:Myslim, ze kazdy trosku inteligentni ctenar pochopil, ze nemluvim o Uechi-ryu jako stylu, alebrz o te skole, o niz je rec :wink:

A jinak, to co jsem napsal je pravda, nikoliv kravina - muzes treba puknout, deWille :lol:


No je otázka o jaké inteligenci je tady reč, o intelingenci člověka, který prakticky uráží člověka, o kterém nic neví a kterého v životě neviděl a styl, o kterém je řeč nikdy necvičil :?: :roll: Pravda je ta, že bys měl jít za roh a pěkně si nafackovat za ty blbosti cos tady napsal, no a na ten poslední výpad ani nebudu reagovat, rozhodně se u tebe nehodlám snižovat na tvoji úroveň.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod will » stř 30. kvě, 2012 6:56

YueFei píše:
frajerKokoMihule píše:Myslim, ze kazdy trosku inteligentni ctenar pochopil, ze nemluvim o Uechi-ryu jako stylu, alebrz o te skole, o niz je rec :wink:

A jinak, to co jsem napsal je pravda, nikoliv kravina - muzes treba puknout, deWille :lol:




Hele Ty Dítě co to meleš za hovna???Byl ses tam podívat??Já jo a už nějaký ten pátek cvičim.Ano je to dobrá škola a tradiční a metody zcela funkční.A nesrovnávej to s Shotokanem to neni Karate :wink:


No ono se dá polemizovat o tom co je a není karate, ale vesměs to tvoje tvrzení je taky hovadina :wink: . Uechi-ryu je sice oficielně uznáno za karate, ale vesměs je to do poslední kapky přenesený čínský styl (takže ve skutečnosti je to wu-šu nebo pro někoho kung-fu, jižní šaolin) má ohodně blíž třeba ke stylu bílého jeřába než k okinawskému karate. Takže, když to zjednoduším, tak v shotokanu proudí víc karatistický krve než v uechi ryu, i když oba styly jsou samozřejmě karate :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 30. kvě, 2012 9:06

YueFei píše:
frajerKokoMihule píše:Myslim, ze kazdy trosku inteligentni ctenar pochopil, ze nemluvim o Uechi-ryu jako stylu, alebrz o te skole, o niz je rec :wink:

A jinak, to co jsem napsal je pravda, nikoliv kravina - muzes treba puknout, deWille :lol:




Hele Ty Dítě co to meleš za hovna???Byl ses tam podívat??Já jo a už nějaký ten pátek cvičim.Ano je to dobrá škola a tradiční a metody zcela funkční.A nesrovnávej to s Shotokanem to neni Karate :wink:


Jojo ty embryo, kdyz to rikas ty, tak to urcite bude pravda :lol: Jestli budes provokovat, tak zapatram v pameti a nejake ty "tradicni a funkcni metody" vylovim, at se tu lidi zasmejou. :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 30. kvě, 2012 9:10

will píše:
frajerKokoMihule píše:Myslim, ze kazdy trosku inteligentni ctenar pochopil, ze nemluvim o Uechi-ryu jako stylu, alebrz o te skole, o niz je rec :wink:

A jinak, to co jsem napsal je pravda, nikoliv kravina - muzes treba puknout, deWille :lol:


No je otázka o jaké inteligenci je tady reč, o intelingenci člověka, který prakticky uráží člověka, o kterém nic neví a kterého v životě neviděl a styl, o kterém je řeč nikdy necvičil :?: :roll: Pravda je ta, že bys měl jít za roh a pěkně si nafackovat za ty blbosti cos tady napsal, no a na ten poslední výpad ani nebudu reagovat, rozhodně se u tebe nehodlám snižovat na tvoji úroveň.


Napsat, ze neco je nedobre, nefunkcni ci hloupe neni urazeni, je to proste zhodnoceni. To jenom nicky tveho formatu to neunesou
Aby ses 'snizil' na moji uroven, to bys, hochu, musel par IQ bodu nekde nasbirat :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 30. kvě, 2012 9:13

will píše:No ono se dá polemizovat o tom co je a není karate, ale vesměs to tvoje tvrzení je taky hovadina :wink: . Uechi-ryu je sice oficielně uznáno za karate, ale vesměs je to do poslední kapky přenesený čínský styl (takže ve skutečnosti je to wu-šu nebo pro někoho kung-fu, jižní šaolin) má ohodně blíž třeba ke stylu bílého jeřába než k okinawskému karate. Takže, když to zjednoduším, tak v shotokanu proudí víc karatistický krve než v uechi ryu, i když oba styly jsou samozřejmě karate :wink: .


Jojo to si taky pamatuju, ze se vsude chlubili, ze je to spis kungfu nez karate :wink: Fakt ale je, ze Uechi-ryu bilyho jeraba ani nevidelo(to bych rad videl toho bilyho jeraba, kterymu je podobny!), a treba od Gojuryu se zase tolik nelisi.
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod SeaRanger » stř 30. kvě, 2012 9:13

Kazdopadne je to na tomto miste tezce offtopic :-)
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 30. kvě, 2012 9:22

SeaRanger píše:Kazdopadne je to na tomto miste tezce offtopic :-)


Jo sorry :wink: Na druhou stranu si myslim, ze muze byt zajimavy popravit par posvatnych krav, ne? :wink: Dodatecne se to muze rozdelit na dva thready, "EUKF Taiji" a "EUKF Uechi-ryu a jeho chrabri lec vymatlani obranci".

Ale abys nerek, tak neco k tematu: DaveStone, cvici se tam u vas v oddile i tuishou?
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod will » stř 30. kvě, 2012 9:46

frajerKokoMihule píše:
will píše:
frajerKokoMihule píše:Myslim, ze kazdy trosku inteligentni ctenar pochopil, ze nemluvim o Uechi-ryu jako stylu, alebrz o te skole, o niz je rec :wink:

A jinak, to co jsem napsal je pravda, nikoliv kravina - muzes treba puknout, deWille :lol:


No je otázka o jaké inteligenci je tady reč, o intelingenci člověka, který prakticky uráží člověka, o kterém nic neví a kterého v životě neviděl a styl, o kterém je řeč nikdy necvičil :?: :roll: Pravda je ta, že bys měl jít za roh a pěkně si nafackovat za ty blbosti cos tady napsal, no a na ten poslední výpad ani nebudu reagovat, rozhodně se u tebe nehodlám snižovat na tvoji úroveň.


Napsat, ze neco je nedobre, nefunkcni ci hloupe neni urazeni, je to proste zhodnoceni. To jenom nicky tveho formatu to neunesou
Aby ses 'snizil' na moji uroven, to bys, hochu, musel par IQ bodu nekde nasbirat :wink:


A ty nějaké body máš, podle toho jak se tady prezentuješ, tak o tom těžce pochybuji. Jestli je něco nefunkční, tak je to, co máš tam dole, jestli ti ovšem dojde co myslím. Tady nikdo nemůže za to, že jsi lempl a nejde ti to, každej na to postě nemá. A už tady přestaň lhát, protože je to fakt ubohý, ty nic nezhodnocuješ ty tady prostě uboze lžeš a vlastně ani neprezentuješ svoje názory, ale něco co jsi někde slyšel. Podotýkám, že toho pána znám osobně, kdy tvoje lži, že se něčím chlubili, jsou absolutně trapný, mistr pouze poukazuje na původ uvedeného stylu, kdy naopak zdůrazňuje, že se jedná o karate, takže naprostý opak co ty tady plácáš. Ostatní věci jsou moje názory. Jinak k tomu už nemám co dodat mamrd poučuje vrchního 8) :lol: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 30. kvě, 2012 10:10

Ale no tak, Lojzo, ty to mas pomotany, vid? :wink:

will píše:mistr pouze poukazuje na původ uvedeného stylu, kdy naopak zdůrazňuje, že se jedná o karate, takže naprostý opak co ty tady plácáš. .


srovnej s:

will píše:Uechi-ryu je sice oficielně uznáno za karate, ale vesměs je to do poslední kapky přenesený čínský styl (takže ve skutečnosti je to wu-šu nebo pro někoho kung-fu, jižní šaolin) má ohodně blíž třeba ke stylu bílého jeřába než k okinawskému karate.


Mas v tom holt jasno :wink:

Chapu, ze musi byt frustrujici snazit se logicky argumentovat s tvym intelektem, ale zkus se aspon trosku soustredit :wink: Z toho tveho placani je videt, ze nevis, co mluvis, akorat ze bys mi rad zacpal pusu, protoze jsem ti slapl na medvidka :lol:
Vzdej to, Lojzo :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 30. kvě, 2012 11:21

Koukam ze to tu spoustu lidi bavi, tak muzu zavzpominat :wink: Je pravda, ze podobnych veci jsem za ta leta slysel a videl mraky, ale snad se mi podari vyseparovat ty, ktere patri k EUKF:

Tak treba:
Zacatecnici i pokrocili se ucili jediny uder pesti - nikoliv normalni pesti, ale vysunutym kloubem ukazovaku. Bez toho, aby s tim nekdy tloukli neco jineho nez vzduch. Idealni pro sebeobranu.

Tento uder se provadel trcenim z postoje, bez rotace boku. Coz bylo mozna dobre - protoze prastit tim nekoho plnou silou, tak si ten prst zlomili :wink:

Srandovni aplikace: Skakani pres "katanu"; kryti rany katanou; chyceni protivnika obema rukama v pase, otoceni se o 90stupnu a premisteni protivnika na jine misto :lol:

Srandovni historky: Motivace pro trenink "zakoreneni": Sensei mel autonehodu, ale "zakorenil se" pri ni, takze ji prezil. ?!?!

Srandovni teorie:
V karate se vubec nepouzivaji svaly, namisto toho clovek musi 'zatinat slachy'.
Kdyby Sensei trenoval olympijske bezce, tak by vyhrali kazdy zavod, protoze by je naucil behat bez pouziti svalu - tedka behaji blbe :wink:
Boxeri neumeji bojovat, protoze pouzivaji svaly.

atd.atd.

Fakt je ze kdyz jsem to tehdy slysel,tak mi to znelo hrozne mysticky - pcha boxeri, ja se naucim bojovat bez pouziti svalu a budu vas likvidovat uderem spickou ukazovaku! :lol:
Dnes mi to prijde spis usmevne :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 30. kvě, 2012 11:26

Pozor, doplneni, abych nekomu nekrivdil:
Napsal mi clovek, ktery cvici u EUKF v Praze, ze se u nich pry sparring cvici. Vypada udajne nejak takto:

http://www.youtube.com/watch?v=ciek8LmaI5Q
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Další

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron