Wing Chun dálkově

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Příspěvekod Boreas » ned 03. čer, 2012 9:02

Bor píše::) že já jsem si nevsadil na to že zmíníš, jak jsem nebyl schopen zhasnout před lety svíčku úderem. To je totiž asi vše co o mne víš.

Za dva roky se dá naučit dost na to, aby jsi byl celý život o dva roky napřed, před těmi co začali dva roky po tobě. To samozřejmě neznamená, že za dva roky je z člověka mistr světa. Ale kdo má v hlavě a nedělá ze sebe mistra světa a trénuje, ten má jistotu že se bude neustále zlepšovat.


cos čekal... že tě tu pochválí?

ale jo, můžeš být po letech klidně "úplně jinde" - > tak dojeď na příští sraz, ukaž co umíš a je po problémech, ne?

tyhle diskuze jsou totiž jinak naprosto k ničemu...
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

 

Příspěvekod graver » ned 03. čer, 2012 11:24

Bor píše:že já jsem si nevsadil na to že zmíníš, jak jsem nebyl schopen zhasnout před lety svíčku úderem

To jsem si nevšiml, že by tohle někdo někde tvrdil. Ucrop jen psal, že jsi byl po 5 úderech groggy, což chápu jako mírnou nadsázku, protože se mi tomu nechce věřit :roll: .

Bor píše:Za dva roky se dá naučit dost na to, aby jsi byl celý život o dva roky napřed, před těmi co začali dva roky po tobě

No offense, ale větší nesmysl už jsem dlouho neslyšel. K tomu, abys byl *celý život* o kus napřed, než ti, kteří začali kus po tobě, potřebuješ něco víc, než jen tu dobu cvičit. Potřebuješ totiž cvičit líp, než ti ostatní.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod graver » ned 03. čer, 2012 17:52

ukropcany píše:4graver - no nádsazka... musel vytriasať ruku po 5 úderoch, grogy by som to neoznačil... ale čo to je, 5 úderov?

No jo, v pohodě, já jsem to asi jen nepochopil. Ty údery byly do čeho? Do vzduchu asi, ne? A byly to snapy, když šlo o tu svíčku, ne? Já tomu prd rozumím, ale v karate (které cvičím já) se přece normálně drilují údery do vzduchu a ani ta největší troska (jako třeba já) si přece nebude vytriasať ruku po 5 úderech - aspoň u nás jsem nic takového neviděl a to jsme tu svíčku zhasínali taky. Takže no wonder že mi to přišlo poněkud nereálné - tohle snad nemůže potkat někoho, kdo chce jiné učit bojovým uměním. Ale nic ve zlém - třeba tomu jen nerozumím.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Bor » ned 03. čer, 2012 22:49

ukropcany píše:
graver píše:Takže no wonder že mi to přišlo poněkud nereálné - tohle snad nemůže potkat někoho, kdo chce jiné učit bojovým uměním. Ale nic ve zlém - třeba tomu jen nerozumím.
Síce Ti to tak môže prísť, ale bolo to žiaľ veľmi reálne... :? A áno, jeden by to nečakal od mástra... preto si tu otváram držku... aby si to potenciálny záujemcovia mohli prečítať. Nechcem Daliborovi kaziť kšefky, ale ak už si chce robiť reklamu, tak nech nerobí hanbu...



:) Toto je jak na pavlači.
Ano pětkrát jsem se pokusil úderem do vzduchu zhasnout svíčku a nepovedlo se mi to. Nejsem a nebyl jsem nikdy zvyklý bouchat do vzduchu a tudíž mě to zas tak nemrzí. Poté jsem to již nikdy, nezkoušel nevidím v tom nic praktického. :) Ano Ukropcany jseš v tomto lepší.

A díky za toho mistra, sám bych si to říci nedovolil. :)
Bor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. dub, 2011 23:00

Příspěvekod Bor » ned 03. čer, 2012 23:05

No a nakoniec Dalibor - ja nemám potrebu o Tebe toho nejako hrozne veľa vedieť. Neviem, či si arogantný a neschopný bojovník, alebo nerealistický a naivný bojovník, jedno z toho, prípadne nejaká iná kombinácia na 99% áno. Štípačov poznám ooooooooozaj veľa a nejakú predstavu o tom, ako sa štípač prejavuje, chová a čo by mal vedieť už mám celkom overenú. No a sorry, kritéria si min. v tom čase nespĺňal, po 50 Kč si ale skásol... tak neviem, o čo Ti šlo keď si sa toho ujal... :twisted:[/quote]

Sorry, že jsem vám nabídnul prostor a svůj čas a chtěl jsem za to 50 korun :). Nebyl jsem tam sám kdo se nezůčastnil.

Nezůčastnil jsem se protože netrénuji v rukavicích a zajisté bych od tebe v rámci pravidel ringu a asi i fyzické kondice dostal na budku. Lidé jsou různí a různě se projevujou a různě se projevujou v různých situacích. Proto někteří chodí trénovat s tebou a někteří se mnou. Co je na tom špatného?

Už se s tím všichni smiřte, že v akci mě uvidíte na tréninku a nebo mě musíte na ulici přepadnou. :)
Bor
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09. dub, 2011 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 03. čer, 2012 23:47

Já bych poslovíčkařil ohledně toho, co by na tom mohlo být špatného.
Někdo tu už řekl, že bez kontaktu jakékoli bojové umění postrádá smysl.
A tenhle kousek postrádá i osobní kontakt s učitelem. CO z toho asi tak může být? Komu, čemu, jak?
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod graver » pon 04. čer, 2012 5:39

Bor píše:Toto je jak na pavlači

My jsme ji neotevřeli :!:
Bor píše:Ano pětkrát jsem se pokusil úderem do vzduchu zhasnout svíčku a nepovedlo se mi to. Nejsem a nebyl jsem nikdy zvyklý bouchat do vzduchu

To nic proti, ale asi se pořád nechápeme. Mě nezaujalo to, že jsi nezhasnul nějakou svíčku, ale to, že sis po pěti úderech do vzduchu musel protřepávat ruku. No, jistě to mělo nějaké jiné důvody, než únava či bolest.
btw: vy tedy vůbec nenacvičujete údery do vzduchu? Od začátku jedete rovnou do aparátů?
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jamamba » pon 04. čer, 2012 15:09

He he, tak jestli se nepletu, tak kdyz jsme te prepadli skoncil jsi s rajskou z nosu.

Ach jo, proc lidi nemaj soudnost? :roll:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod luen » úte 05. čer, 2012 6:26

Tahle diskuze bude na dlouho, cim vetsi sracka se obhajuje, tim vice usili na to clovek musi vynalozit :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelinho » úte 05. čer, 2012 7:34

..vyhovarat sa v dnesnej dobe na rukavice-bambule, v dobe ked sa pouzivaju graplingove rukavicky a prilby s tlstymi licnicami aka "mexican headgear" je velmi usmevne a trapne :lol:

.. dostat od trenovaneho Thaiboxera tazkej vahy graplingovymi rukavicami je masaker na rozdiel od boxerskych rukavic ale to debilkom tazko vysvetluje, kedze ich cele cvicenie je zalozene na tapkani si s ruckami, tocenim aka " soferovanim" v poon- sau chisao a robenim dementnych utokov a obran na tie utoky z neho.. :roll:

Blok ostava blokom, uder ostava uderom a kop ostava kopom skoro tym istym ci uz rukavice alebo bez rukavic.. staci si pozriet ringovy Muaythai vs Barmsky box... rozdiely tam samozrejme su, ale su v minorite..

... nevie udriet, nevies kopnut a zakombinovat, nevies povolit, uhnut alebo vost bezpecne na blizko do klinca tak si mozes vysrat oko :twisted:

Ja len tolko k tym kokot.nam o rukaviciach, ulici, prepadnutiach na ulici a podobnych chujovinach , ktorymi tu obcas truhlici krmia zaciatocnikov..

P.S. vacsina poulicnych bijcov co poznam su bud bitkari od prirody, alebo X-Boxuju.. nepoznam ziadneho praktikanta TBU ktori by nejak aktivne mutil vodu po pajzloch a krcmach a mal urobene meno v tejto komunite... vacsina su sracky na facku... je to smutne ale je to tak...
Naposledy upravil marcelinho dne úte 05. čer, 2012 16:47, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Příspěvekod Shihtzu » úte 05. čer, 2012 8:21

Pánové, že se nestydíte... :D Jednak Dalibor měl včera svátek... Pogratuloval někdo z vás? Místo toho jste de něj tady bušili s intenzitou mariňáka v posteli po 2 letech na moři :)

Ukrop, sorry, ale pokud u tebe kluci cvičí den a noc a po 2 letech nejsou schopni ani trochu obstát v ringu, tak to rozhodně není normální... Nicméně to, že po 2 letech běžného skupinového tréninku z nikoho velmistr nebude je nezpochybnitelné.

Jinak ale nevím, co Dalibor očekával... Tohle opravdu nelze podpořit kvalitním argumentem, žádný takový neexistuje.
Ale zájemci určitě budou. Proč by také ne? Někdo z prdelákova si udělá kurz a otevře školu. A lidi tam budou chodit. Prostě proto, že tam stejně nic jiného není.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » úte 05. čer, 2012 8:39

Shihtzu píše: Místo toho jste de něj tady bušili s intenzitou mariňáka v posteli po 2 letech na moři :)


kua...dobrý :D (píšu si do deníčku zábavných přirovnání) :D
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod zipule » úte 05. čer, 2012 9:51

Dalt píše:
Shihtzu píše: Místo toho jste de něj tady bušili s intenzitou mariňáka v posteli po 2 letech na moři :)


kua...dobrý :D (píšu si do deníčku zábavných přirovnání) :D


Není to hláška z Red Dwarfa? :)
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod DaveStone » úte 05. čer, 2012 10:47

marcelinho píše: P.S. vacsina poulicnych bijcov co poznam su bud bitkari od prirody, alebo X-Boxuju.. nepoznam ziadneho praktikanta TBU ktori by nejak aktivne mutil vodu po pajzloch a krcmach a mal urobene meno v tejto komunite... vacsina su sracky na facku... je to smutne ale je to tak...


Souhlasím s většinou toho, cos napsal. Taky neznám jediného praktikanta TBU, který je pouliční nebo hospodský rváč. Ale je opravdu o co stát? Jsou tito lidi nečím lepší nebo být pouličním bijcem je nějaká ceněná hodnota? Zase znám pár lidí, praktikantů TBU, kteří (přestože neobracejí ve svém volném čase hospody naruby) zase rozhodně sračky na facku nejsou.

Ad rukavice - kapitola sama pro sebe. Když jsem chodil na wing chun, trenér říkal v podstatě to samé co Dalibor. Rukavice prostě nejsou součástí tohoto BU. Taky nikdy nechtěl zkoušet s boxerem sparring. Prostě je to tak. Pokud se ve WCH rukavice nepoužívají, pak by takový člověk od boxera dostal v rámci pravidel boxu s rukavicema na budku, to je jasné.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Shihtzu » úte 05. čer, 2012 10:56

ukropcany píše:
Shihtzu píše:Ukrop, sorry, ale pokud u tebe kluci cvičí den a noc a po 2 letech nejsou schopni ani trochu obstát v ringu, tak to rozhodně není normální... Nicméně to, že po 2 letech běžného skupinového tréninku z nikoho velmistr nebude je nezpochybnitelné.
Aby nedošlo k nedorozumeniu - písal som "u nás v gyme", nie "moji chlapci" :wink: Pre krabičku "moji chlapci" to samozrejme neplatí, to by bola fakt zlá vizitka :evil: Nie, písal som o klubových cvičencoch, ktorí ale ozaj tlačia na pílu. Pri mojich by som to nezniesol a leteli by... u mojich musím dať prvé posledné, aby som vyhral...


Promiň, tak to potom beru zpět. Já jsem si právě říkal, že je divné, že by tví kluci na tom byli takhle. U jiných mě to ale zas tolik nepřekvapuje... :D
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

Příspěvekod BizonCZ_hele_admin » úte 05. čer, 2012 13:59

DaveStone píše:Pokud se ve WCH rukavice nepoužívají, pak by takový člověk od boxera dostal v rámci pravidel boxu s rukavicema na budku, to je jasné.


A myslíš si, že by to vypadalo jinak, kdyby tam pravidla nebo rukavice nebyly?
BizonCZ_hele_admin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 281
Registrován: čtv 29. pro, 2005 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod DaveStone » úte 05. čer, 2012 15:11

BizonCZ píše:
DaveStone píše:Pokud se ve WCH rukavice nepoužívají, pak by takový člověk od boxera dostal v rámci pravidel boxu s rukavicema na budku, to je jasné.


A myslíš si, že by to vypadalo jinak, kdyby tam pravidla nebo rukavice nebyly?


Tak určitě by to jinak vypadalo, o tom není pochyb. Ale ty se asi ptáš na výsledek... tam těžko říct. Nebojuje styl, ale člověk.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod marcelinho » úte 05. čer, 2012 17:00

DaveStone píše:
marcelinho píše: P.S. vacsina poulicnych bijcov co poznam su bud bitkari od prirody, alebo X-Boxuju.. nepoznam ziadneho praktikanta TBU ktori by nejak aktivne mutil vodu po pajzloch a krcmach a mal urobene meno v tejto komunite... vacsina su sracky na facku... je to smutne ale je to tak...


Souhlasím s většinou toho, cos napsal. Taky neznám jediného praktikanta TBU, který je pouliční nebo hospodský rváč. Ale je opravdu o co stát? Jsou tito lidi nečím lepší nebo být pouličním bijcem je nějaká ceněná hodnota? Zase znám pár lidí, praktikantů TBU, kteří (přestože neobracejí ve svém volném čase hospody naruby) zase rozhodně sračky na facku nejsou.

Ad rukavice - kapitola sama pro sebe. Když jsem chodil na wing chun, trenér říkal v podstatě to samé co Dalibor. Rukavice prostě nejsou součástí tohoto BU. Taky nikdy nechtěl zkoušet s boxerem sparring. Prostě je to tak. Pokud se ve WCH rukavice nepoužívají, pak by takový člověk od boxera dostal v rámci pravidel boxu s rukavicema na budku, to je jasné.



..ahoj,
moj post bol samozrejme ako vzdy na tychto strankach zle pochopeny..ja si velmi dobre uvedomujem aj slabe stranky X-boxu,resp . veci ktore vdaka pravidlam neobsahuje,alebo urcite veci su na street offense nie velmi dobre,alebo vdaka pravidlam tam nie su vobec zaradene... ale aj cez to vsetko,tieto veci su oproti atributom ktore da cloveku x-box v podradnom postaveni..

..dam priklad.. naucit sa unik z kravaty v stoji,alebo drzanie za fliger s udermi,alebo laktovy blok proti zurivym suckerpunches zaberie omnoho menej casu ako rozvinut silne,rychle a presne udery a kopy,kondicku,mentalnu odolnost na prijatie udery a kopec veci..
..a prave na tom hori vacsina TBU ale aj RBSD systemov az na vynimky..ze sa zamotaju do technik a kontra technik az do bodu tak velkeho rozptylu technik,ze na nacvicenie podstatnych veci im neostava cas a zacnu trpiet zakladne fundamenty bojoveho prejavu..

..a ono tie rukavice mne osobne vychadzaju ako najmenej podstatna vec z toho celeho.. teraz necvicim kvoli ruke ale davnejsie som sparoval ako s boxerskymi rukavicami,tak s graplingovkami ,takisto v HighGear prilbach bez rukavic ,len s dlanami,laktami a kladivakmi a zapasovymi klincami a kazdy z tychto sparingov mi dal a rozvinul nieco ine..

..s boxerskymi rukavicami nacvicis bomby a kryty proti bombam, s graplingovkami presnost,utiahnute krytie hlavy a nejdes tak do divokych vymien a holymi rukami nasimulujes tu ulicu s "ambush" sparingami najrealnejsie..

..ale nedovolim si ani v jednom pripade povedat,ze box rukavice su chujovina,alebo grapling rukavice alebo bez rukavic..pretoze s kazdymi nacvicis nieco ine..vsetko ma svoje plus a minus
Uživatelský avatar
marcelinho
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 131
Registrován: sob 21. dub, 2012 23:00

Příspěvekod will » úte 05. čer, 2012 17:17

Já nechápu tu histerii :lol: , prostě chce prodat co se naučil a já se ptám a proč ne, když tyhle služby tady hromada lidí už dávno poskytuje. Nakonec to sklouzlo k tomu, kdo komu dá na budku jestli aplikant TBU nebo boxer. Spíš mě zarazilo, že požadují věk maximálně 40 let, to jako nad 40 let jsem jako neprespektivní jedinec :?: , to zavání diskriminací podle věku.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod zipule » úte 05. čer, 2012 18:35

will píše:Já nechápu tu histerii :lol: , prostě chce prodat co se naučil a já se ptám a proč ne, když tyhle služby tady hromada lidí už dávno poskytuje. Nakonec to sklouzlo k tomu, kdo komu dá na budku jestli aplikant TBU nebo boxer. Spíš mě zarazilo, že požadují věk maximálně 40 let, to jako nad 40 let jsem jako neprespektivní jedinec :?: , to zavání diskriminací podle věku.


Já tu hysterii celkem chápu, protože nováček nemá absolutní šanci prokouknout tuhle klamavou reklamu a ten kurz si zaplatí, no a po pár letech mu, pokud bude jeden z těch šťastnějších, spadnou růžový brejle a uvidí, jakýmu volovině věnoval čas a peníze. Ti méně šťastní pak dosáhnou mistrovského titulu, nevystřízliví nikdy a budou tyhle dálkový kraviny nabízet dalších chudákům, kteří neví co kupují...
Tudíž jen dobře když se tu takový věci properou, myslím, že nejednomu člověku tyhle disuze pomohli a ještě pomůžou s výběrem ...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

PředchozíDalší

Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron