strečink

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

strečink

Příspěvekod Sunrise » úte 12. čer, 2012 12:06

zdravím,
mám menší problém s kopy, které jsou hodně nizké. Už nějakou dobu tělo protahuju ale připadá mi, že výsledky přicházejí moc pomalu a ta hranice maximalní výšky u roundkicku se zvyšuje velmi pomalu a u sidekicku snad vůbec :(.
Je mi jasné, že to nepůjde hned. Největší problém vidím v tom, že nevím jaké cviky jsou nejvhodnější pro klasické kopy jako sice kick, round kick atd.
Potřeboval bych poradit konkrétní strečinkové cviky, například ze suzukiho systému:
http://www.karate-kyjov.cz/www/karate_klub_kyjov/trenink/suzukiho_system/suzukiho_system.htm

nebo i jiné co znáte...

díky za odpovědi
Sunrise
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. čer, 2012 23:00

 

Příspěvekod will » úte 12. čer, 2012 15:19

Tak tohle není pravda, tohle by platilo pouze u jedince, který má geneticky danou uvolněnost, pak jo, ale takových moc není. Tohle jsem viděl u mýho kamaráda, kdy já jsem musel tvrdě strečovat a on udělal kdykoliv provaz bez jakýhokoliv rozehřívání, to nám bylo cca 17 let, dneska už to taky neudělá, takových lidí je podle mne 2 do stovky. Opak je pravdou, že uvolněnost je problém a genetické dispozice jsou patrné u dětí už cca od 5 let věku. Takže se vůbec nedivím, že mu to nejde, protože kopy o kterých psal jsou na uvolěnost dost náročné. Jestliže nebude roztahanej, tak ty kopy budou stát za velký hovno a místo toho, aby piloval techniku, tak bude bojovat s vlastním tělem. Jediná možnost je roztahovat, a to dost razantně. Zde se musí člověk připravit na dřinu a trochu bolesti, jestli na to člověk nechce přistoupit, tak musí jít od toho. Je to dlouhodobější práce, podle genetických předpokladů, než to roztahá, tak to může trvat i dva roky.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod levakbob » úte 12. čer, 2012 15:32

No nevím, souhlasím s ukropcanym a ani nemusím znát "kámoše co zná kámoše co to dělal". Vidím to sám na sobě - provaz neudělám ani náhodou a nemám problém vykopnout do výše hlavy. Pokud jde o použitelný kopy, který nejsou jen na efekt, tak není pravda, že člověk musí umět provaz anebo být kdovíjak roztahanej (btw provaz jsem neudělal ani když jsem dělal capoeiru a ta je na kopy docela zaměřená). Za sebe tedy doporučuju spíš, jak psal už ukropcany, zkoušet postupně navyšovat a nebát se tou nohou pořádně švihnout (být zahřátý je podmínka) - noha bude lítat...
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Sunrise » úte 12. čer, 2012 15:41

rozumím, musím pilovat techniku dokud nebude na dobré úrovni a pak postupně budu kopat vždy o kousiček výš. Na technice je pořád co zlepšit tak tomu dám čas a mezitím budu provádět strečink, ve 20 to nebude tak hrozné :)


btw: jakým cvicek dosáhnu vyššího sidekicku?
Sunrise
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. čer, 2012 23:00

Příspěvekod wanderlei2 » úte 12. čer, 2012 16:19

Já taky provaz nezvládnu, ale high kick kopu i bez rozehřátí v pohodě. Pravda ale je, že díky pravidelnému strečinku se mi kope mnohem líp, jsem uvolněnější a noha má větší švih.
Jinak cvik na vyšší side kick... No zkus ten side kick kopnout co nejpomaleji a technicky správně jen tak do vzduchu a pak ji tam drž co nejdéle. Až ji neudržíš ve vzduchu nataženou nebo tě budou bolet kyčle, tak ji pomalu zase vrať zpátky- vše technicky správně. A takhle pořád dokola. Já jsem sice takhle necvičil side kick, ale na začátku se mi takhle podařilo o dost zlepšit techniku i sílu low, round i high kicku- no a kopal sem do větších výšek bez nějakých problémů.
Nevím jestli s tím má někdo zkušenosti, ale viděl jsem to i několikrát na youtube, takže určitě nejsem jediný, kdo to dělá.
wanderlei2
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: stř 25. dub, 2012 23:00

Příspěvekod hellas » úte 12. čer, 2012 17:42

Sóhlas s ukropem.
btw Spejbl si klidně vomotá haksny vokolo sebe :lol:

Obrázek
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod hellas » úte 12. čer, 2012 17:50

Sunrise píše:rozumím, musím pilovat techniku dokud nebude na dobré úrovni a pak postupně budu kopat vždy o kousiček výš. Na technice je pořád co zlepšit tak tomu dám čas a mezitím budu provádět strečink, ve 20 to nebude tak hrozné :)


btw: jakým cvicek dosáhnu vyššího sidekicku?


na sidekick se vyprdni, gdyž, tož jesténak nélepči na spodek žeber 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Sunrise » úte 12. čer, 2012 18:20

ještě mám jeden dotaz:

je lepší ty kopy trénovat "do vzduchu" nebo rovnou do pytle?

Do vzduchu ty kopy zvládám technicky dobře ale jakmile zkouším kopat do pytle technika je horší.

Mám trénovat víc bez překážky nebo si mám zvyknout na překážku/pytel?
Sunrise
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. čer, 2012 23:00

Příspěvekod hellas » úte 12. čer, 2012 18:38

Zandi si na tu Řezáčovu, jak sem Ti dával ten vodkaz, tam Ti to všecko vysvětlijó a názorně ukážó...;)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod will » úte 12. čer, 2012 18:45

No to je fakt sranda :lol: , pokud jsem dobře četl, tak tady jde o zvládnutí kopu side kick, a né kdo do jaké výšky vykopne haxnu, radím ti dobře, začni pořádně stečovat, to je základní předpoklad pro zvládnutí kopu, když to roztaháš v mládí máš to na celý život. Jinak nikdo netvrdí že musíš za každou cenu zvládnout roštěp nebo provaz, stačí, že na tom budeš pracovat, není to dogma. Dále u toho kopu by ti měl někdo radit, to znamená stát u tebe a opravovat, protože ty si myslíš, že to jedeš dobře, ale může to být naopak. Taky je dobrý, aby to zkouklo více lidí, aspoň 2, nezávisle na sobě. Jinak tohle by ti měl říct nebo vysvětlit trenér, proč tomu, tak není :?:
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

Příspěvekod Sunrise » úte 12. čer, 2012 19:05

pytel mám doma a zákládní udery mě naučil známý co dělá kickbox snad 10 let takže ty ovládám a teď už jen piluji k dokonalosti. Kopy jsme začaly jen zlehka a musím se je učit teď nějakou dobu sám...

každopádně za týden jedu na vodu a následně mám v plánu navštěvu kickbox klubu... :)
Sunrise
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. čer, 2012 23:00

Příspěvekod hellas » úte 12. čer, 2012 20:28

No sláva...
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod Pec » stř 13. čer, 2012 11:19

Sunrise píše: ....
každopádně za týden jedu na vodu a následně mám v plánu navštěvu kickbox klubu... :)


Tak si nech pro jistotu znovu vysvetlit techniku... Člověk zapomíná.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod freekarol » stř 13. čer, 2012 21:09

ukropcany píše:Presne, ja kopnem do držky aj bez rozcvičky a špagát? Rozkrok mám ssi pol metra na zemou... :D Hovorí tu niekomu niečo meno Spejbl? :idea: Strečing robím aby ma všetko nebolelo, na kopy ho vôbec nepotrebujem.


Je ale rozdíl tam nohu dostat švihem a nebo pomalu... Strečink není nic jiného než uvolnit napětí ve svalech, pak můžeme jít hlouběji a hlouběji. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod vomu » ned 17. čer, 2012 20:54

spec. cviky, postupy atd. nejsou potreba. Tedy minimalne ke zvladnuti sidekicku. Co je dulezitejsi je pravidelnost (najit si kazdy den alespon chvili casu) a poradne se pred protahovanim zahrat (beh, svihadlo, drepy).
vomu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28. kvě, 2012 23:00

Příspěvekod pm » úte 09. říj, 2012 8:07

Zkrácené hamstringy? Poradíme jak na to!

http://www.kb5.cz/2012/10/zkracene-hams ... jak-na-to/

Obrázek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod freekarol » úte 09. říj, 2012 8:45

V odkazovaném článku mimo jiného je: " Přehodíte si pásek přes chodidlo a zvednete nohu co nejvýše to půjde, patu ke stropu. "

Co to znamená, co nejvýše? Až tam, kam nám bolest dovolí, a nebo až tam, kde necítíme žádnou bolest? V každém případě P.N.F. stretching je momentálně to nejefektivnější co existuje. Uvidíme, co tuto metodu překoná...
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj

Příspěvekod pm » úte 09. říj, 2012 8:47

tam kde to začne tahat :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod freekarol » úte 09. říj, 2012 8:58

pm píše:tam kde to začne tahat :-)


Haha, ok, pro mne dostatečná rada. Já sosbně ještě zkouším od Tsatsoulineho(snad je to správně vysklonované, hehe) Relax into Strech a Loaded Stretching. :)
Train Hard, Relax Hard.
freekarol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon 05. bře, 2007 0:00
Bydliště: Ústecký Kraj


Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron