Nazory na Ucitele Wing chunu

kung-fu, wu-šu, tchaj-ťi, JKD...

Moderátor: pm

Nazory na Ucitele Wing chunu

Příspěvekod EuroTip » sob 26. kvě, 2012 14:20

cau, ma nekdo skusenosti, s ucitelem Wing Chun - Daniel Struzka ?

rozhoduju se ma jakou wing chun skolu jit v plzni..

tu je web skoly: http://comitatus.cz/kurzy-b_wing_chun.htm

piste nazory, zkusenosti, s timto ucitelem, abych pak nebyl sklamany, ( vite jak to chodi s wing chun skolama v CZ, vetsina skol wing chun v CZ je nekvalitnich.. )

diky za odpovedi
EuroTip
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 25. kvě, 2012 23:00

 

Příspěvekod Shihtzu » sob 26. kvě, 2012 18:49

To je poměrně divný a navíc opakovaný dotaz.
Jednak "většina škola je špatných"... já ti nevím, osobně si to nemyslím.

Ale hlavně... když chceš dělat právě a jenom wing chun, tak si zjisti, jaké školy máš v dosahu a zajdi si do každé. A vyber si. A pokud máš jenom jednu, ale každopádně chceš dělat wing chun... tak na co se vlastně ptáš, když nemáš na výběr? :)
Pokud chceš, aby ti někdo řekl "Učitel XY je super", tak je to celkem k ničemu. Oni jsou třeba i skvělí učitelé, kteří ti vůbec nesednou.

Zkrátka má rada zní: obejdi školy a vyber si tu, která ti bude nejvíce vyhovovat.
Shihtzu
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 30. srp, 2007 23:00

wwww

Příspěvekod EuroTip » sob 26. kvě, 2012 19:27

no ja to myslel tak ze treba ho nekdo mel, a je podle nej dobry ucitel, atd, obejit vsechny skoly? v plzni sou jen 2, a ja nepoznam jestli me to uci dobre nebo spatne, nebo jestli je to kvalitni ucitel nebo ne, proto se ptam na nazory... abych neprohloupil.
EuroTip
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 25. kvě, 2012 23:00

Příspěvekod defendu » sob 26. kvě, 2012 21:02

defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Www

Příspěvekod EuroTip » sob 26. kvě, 2012 21:05



diky za info, ale potreboval bych vedet jestli nekdo ma ty skusenosti s nejakou skolou wing chun v plzni, chci vybrat tu nejkvalitnejsi z plzne,, a sam to nepoznam jaka to je
EuroTip
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 25. kvě, 2012 23:00

Příspěvekod roleball » stř 30. kvě, 2012 16:36

No mě trénuje v Praze Luboš z EWTO ( i v té Plzni učí) a jsem s ním plně spokojen, ale každýmu může sedět něco jiného...
roleball
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29. kvě, 2012 23:00

Příspěvekod Palec » pon 04. čer, 2012 13:14

Postupne jsem vystridal vsechny skoly wing chun v plzni a aj u Dana jsem trenoval nekolik mesicu a muzu rict ze k nemu uz nikdy a to proto ze netrenuje kung fu ale smes neceho co s wing chunem nema nic spolecnyho.ale na druhou stranu ma jako jediny zarizenou telocvinu a raz za mesic se dockas aj sparingu.je take nejdrazsi ale ma i nejvice treninku za tyden.
Palec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. kvě, 2012 23:00

Příspěvekod Arim » stř 04. črc, 2012 9:04

Palec píše:Postupne jsem vystridal vsechny skoly wing chun v plzni a aj u Dana jsem trenoval nekolik mesicu a muzu rict ze k nemu uz nikdy a to proto ze netrenuje kung fu ale smes neceho co s wing chunem nema nic spolecnyho.ale na druhou stranu ma jako jediny zarizenou telocvinu a raz za mesic se dockas aj sparingu.je take nejdrazsi ale ma i nejvice treninku za tyden.


Zdravím, Palec, mám na Tebe dotaz, kolik máš zkušeností s bojovým uměním/bojovými sporty, že zde hodnotíš konkrétní osoby a jejich styl vyučování? Docela by mne to zajímalo, sám jsem totiž dělal Aikido, tak nějaké ponětí o daném problému mám a doteď se zajímám hodně o tuto problematiku, a z knih a kvalitních filmů vím, že hodnocení mistrů žákem je dosti zcestné- vždy, protože ten, kdo cvičí pár měsíců/let a ten kdo cvičí a učí celý život, tak je mezi nimi dost velká propast znalostí, vědomostí a schopností, a to nejen ve věci jako je boj-sport/umění, ale i život.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod zipule » stř 04. črc, 2012 12:01

Arim píše:
Palec píše:Postupne jsem vystridal vsechny skoly wing chun v plzni a aj u Dana jsem trenoval nekolik mesicu a muzu rict ze k nemu uz nikdy a to proto ze netrenuje kung fu ale smes neceho co s wing chunem nema nic spolecnyho.ale na druhou stranu ma jako jediny zarizenou telocvinu a raz za mesic se dockas aj sparingu.je take nejdrazsi ale ma i nejvice treninku za tyden.


Zdravím, Palec, mám na Tebe dotaz, kolik máš zkušeností s bojovým uměním/bojovými sporty, že zde hodnotíš konkrétní osoby a jejich styl vyučování? Docela by mne to zajímalo, sám jsem totiž dělal Aikido, tak nějaké ponětí o daném problému mám a doteď se zajímám hodně o tuto problematiku, a z knih a kvalitních filmů vím, že hodnocení mistrů žákem je dosti zcestné- vždy, protože ten, kdo cvičí pár měsíců/let a ten kdo cvičí a učí celý život, tak je mezi nimi dost velká propast znalostí, vědomostí a schopností, a to nejen ve věci jako je boj-sport/umění, ale i život.


Zvlášť v dnešní době to platí, když si může certifikát a mistrovství téměř na cokoli udělat každej bambula, kterej na to má dost peněz...:D
To o čem píšeš platilo tak možná v době kdy se "mistr rovnalo válečníkovi ostřílenýmu z reálnýho boje" ale ne dneska.

Když se u někoho učím, tak snad vidím jestli je tam nějaký pokrok a jestli je mi to učení k užitku. Vidím co umí/neumí ostatní žáci toho učitele a tím pádem mohu hodnotit. Jak si kdo něčí hodnocení přebere je už na každém...
zipule
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 215
Registrován: úte 23. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Arim » stř 04. črc, 2012 12:37

zipule píše:
Arim píše:
Palec píše:Postupne jsem vystridal vsechny skoly wing chun v plzni a aj u Dana jsem trenoval nekolik mesicu a muzu rict ze k nemu uz nikdy a to proto ze netrenuje kung fu ale smes neceho co s wing chunem nema nic spolecnyho.ale na druhou stranu ma jako jediny zarizenou telocvinu a raz za mesic se dockas aj sparingu.je take nejdrazsi ale ma i nejvice treninku za tyden.


Zdravím, Palec, mám na Tebe dotaz, kolik máš zkušeností s bojovým uměním/bojovými sporty, že zde hodnotíš konkrétní osoby a jejich styl vyučování? Docela by mne to zajímalo, sám jsem totiž dělal Aikido, tak nějaké ponětí o daném problému mám a doteď se zajímám hodně o tuto problematiku, a z knih a kvalitních filmů vím, že hodnocení mistrů žákem je dosti zcestné- vždy, protože ten, kdo cvičí pár měsíců/let a ten kdo cvičí a učí celý život, tak je mezi nimi dost velká propast znalostí, vědomostí a schopností, a to nejen ve věci jako je boj-sport/umění, ale i život.


Zvlášť v dnešní době to platí, když si může certifikát a mistrovství téměř na cokoli udělat každej bambula, kterej na to má dost peněz...:D
To o čem píšeš platilo tak možná v době kdy se "mistr rovnalo válečníkovi ostřílenýmu z reálnýho boje" ale ne dneska.

Když se u někoho učím, tak snad vidím jestli je tam nějaký pokrok a jestli je mi to učení k užitku. Vidím co umí/neumí ostatní žáci toho učitele a tím pádem mohu hodnotit. Jak si kdo něčí hodnocení přebere je už na každém...


Nejdřív zareaguji na poslední odstavec zipule a poté na ten předposlední.
V tom posledním musím plně souhlasit. Jsem přesvědčen o tom, že pokud cvičím bojové umění, tak bych tak měl fungovat jak v boji, ale tak i při běžném fungování v životě, a já osobně když hodnotím svůj život, tak hodnotím stejně i postup v bojovém umění. Poslechnu si názory od lidí, o kterých vím, že mají v hlavě a v srdci vše v pořádku. Poté shodnotím postup svůj fyzický i vnitřní a vím na čem jsem.

Teď k tomu prvnímu odstavci od zipule+dodatek k palcovu reakci. Neuvedl jsem původně záměrně, že se u Dana Stružky učím Wing-Chun, protože jsem cítil z Palcova reakce něco jako zbytečnou pohanu bez důvodu. Začínám totiž u Dana 4rok studia, a pro náročnost tréninků podobných "palců" odešlo kvanta, a než aby přiznaly že důslednost, s jakou Dan dbá na nácvik kroků a pozic tak to raději svedou na něco jiného, v tomto případě to bylo na způsob jakým Wch Dan podává. Jelikož ho znám osobně velmi dobře, tak vím, že jeho výuka se právě opírá o realitu, která ho potkalana ulici, ať už si jí vybral sám nebo ne. Právě proto zipule to zde píši, protože s Tebou musím zase souhlasit, že dnes přibývá ve všech možných stylech "týpků" jež si titul koupily. Od doktorů, po instruktory boj.umění a sportů.
Arim
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. črc, 2012 23:00
Bydliště: Plzeň

 


Zpět na čínská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků